MY.UAНовини
Велика кінодепресія: як Україна може втратити свій ненароджений Голлівуд
Велика кінодепресія: як Україна може втратити свій ненароджений Голлівуд

Велика кінодепресія: як Україна може втратити свій ненароджений Голлівуд

Держкіно з профільною радою не змогли розподілити бюджетні кошти між виробниками фільмів, а бюджет у 2025 році планують скоротити на 70%. Чому так сталося?

Оригінал публікації на сайті «Економічної правди» за посиланням 

"Українська кіноіндустрія народилася у 2014 році". Дійсно, до того року вітчизняний кіноринок перебував під впливом росіян. Дехто питав: "Чи хочуть українці дивитися кіно власного виробництва?". За останні десять років вони отримали чітку відповідь: "Так, хочуть". Про це свідчать результати соціологічних опитувань.

Своїм розвитком українське кіно завдячує передусім державному фінансуванню. Планові видатки бюджету на фінансування Державного агентства з питань кіно з 2015 року по 2021 рік зросли в майже чотири рази – із 176 млн грн до 665 млн грн.

Однак після початку великої війни влада різко скоротила видатки на цей напрям. Відповідно до уточненого державного бюджету на 2022 рік витрати на кіно мали б становити 150 млн грн, однак вдалося використати лише 62 млн грн.

У 2024 році підтримка українського кіно мала повернутися до довоєнних показників і навіть перевершити показник 2021 року. Проте за два місяці до його завершення Держкіно змогло використати лише чверть від запланованого.

Конфлікт влади та учасників ринку

З 2022 року Держкіно критикують за неякісне управління. Після початку великої війни відомство відмовилося від практики пітчингу – прозорого способу розподілу бюджетних коштів між стрічками. Це рішення там пояснили "умовами воєнного стану".

Крім того, Рада з державної підтримки кінематографії (РПК) – орган при Держкіно, що визначає, які стрічки отримають фінансування, – відмовлялася проводити перевибори свого складу. Це має відбуватися кожні два роки і вчергове мало б статися в березні 2023-го. Причина та сама: війна.

Усе це обурило кінематографістів. Вони звинуватили Держкіно в непрозорості та нелегітимності. Ще в січні 2024 року Спілка кінематографістів та низка культурних діячів підписали лист із закликом змінити керівництво Держкіно та склад РПК, а виділені для підтримки кінематографа кошти спрямувати на ЗСУ.

"Основна проблема – це їхній тотальний страх працювати прозоро. Рада з підтримки кінематографії після повномасштабного вторгнення втратила звʼязок з реальністю. Усі рішення ухвалювали за зачиненими дверима, без трансляції та публічності, громадськість просто отримувала протоколи", – зазначає продюсер Андрій Котляр, один з підписантів того листа.

7 березня 2023 року Кабмін продовжив термін повноважень членів РПК на чолі з колишнім бізнес-партнером голови Офісу президента Андрія Єрмака Артемом Колюбаєвим. Після цього Держкіно вирішило відновити практику пітчингів. Однак після позову Національної спілки кінематографістів суд визнав склад РПК нелегітимним, тож розподілити закладені в бюджеті кошти на підтримку галузі не вдалося.

Лише влітку Держкіно переобрало членів РПК. Її новим очільником наприкінці жовтня став ексдиректор Одеської кіностудії Андрій Осіпов.

Що з державним фінансуванням

До вересня 2024 року річний план видатків Держкіно був виконаний лише на 25%: із закладених майже 666 млн грн використали 172 млн грн. Невикористані майже 500 млн грн новообрана РПК планує 19 листопада розподілити між 96 проєктами. Хоча в раді попереджають: гроші отримають не всі.

У майбутньому ситуація стане гіршою. Річ у тім, що у 2025 році фінансування Держкіно планують зменшити на 70% до 204 млн грн. За словами нового керівника РПК, таке падіння загрожує українському кіноринку застоєм. "Заявка на необхідний обсяг фінансування була озвучена і її істотне зменшення – це небезпечна ситуація, що призведе до затяжної кризи на роки", – попередив Осіпов.

Річ у тім, що наразі в прокаті представлені проєкти, які здебільшого починали реалізовувати у 2018-2021 роках. Успішні стрічки, які демонструвалися у 2022-2024 роках, до початку великої війни перебували на завершальному етапі виробництва. Це і дозволило заповнити ринок якісним продуктом "за інерцією".

Проте, за словами Осіпова, цей ефект закінчиться у 2026-2027 роках, якщо державне фінансування різко скоротиться. Така ситуація може також загрожувати втратою кадрів. "Український ринок тільки починає свій розвиток, а успішні українські режисери, сценаристи та продюсери за останні чотири роки тільки зняли свій перший фільм", – каже продюсер фільму "Люксембург, Люксембург" Володимир Яценко.

Якщо молоде покоління кіновиробників не знайде ресурси для самореалізації в Україні, то вони шукатимуть їх за кордоном. Однак тоді й стрічка перестане бути українською. Виробники радше оберуть розвиток проєкту під іншим прапором, ніж його відсутність.

"Як авторка я була б готова віддати свій проєкт іншій країні, якщо вона його профінансує. Тоді це буде фільм іншої країни з українською режисеркою", – наголошує продюсерка фільму "Ля Палісіада" Валерія Сочивець, який представлятиме Україну на премії "Оскар" у 2025 році.

У бюджетному комітеті Верховної Ради кажуть, що скорочення фінансування Держкіно відбувається через низький рівень використання коштів у 2024 році. Митці та Держкіно звинувачують у цьому одне одного.

Останні вважають, що фінансування могли урізати через дії підписантів згаданого листа. "Всередині нашої спільноти є люди, які кажуть, що виділення коштів Держкіно треба скасувати. Виглядає, що частина кінематографістів не може перемогти в конкурсі і у відповідь проявляє нетовариську конкуренцію. Така критика призвела до того, що парламентарі вирішили зменшити фінансування", – каже Осіпов.

Своєю чергою критики Держкіно вважають, що скорочення фінансування – це спроба влади покарати кіновиробників. "Таким чином влада показує своє ставлення: якщо ви не можете домовитися – будете без грошей", – каже Котляр.

Слова про конфлікт серед кінематографістів не безпідставні. Однак він виглядає не як суперечка між виробниками, а як їх обʼєднання проти Держкіно. Так, чимало гравців ринку відмовилися від участі в 19-му конкурсі з розподілу державних коштів на кінопроєкти. Опитані ЕП продюсери підтримали бойкот пітчингу.

"Що відбувається з конкурсом, який усі сильні гравці ігнорують? Які фільми будуть зняті? Для мене це очевидно. Глядач звик до якісного українського кіно, а його захлисне нова хвиля лайна", – каже Яценко.

Чи можливо зробити кіноіндустрію прибутковою

Знімати кіно в Україні – справа збиткова, адже вітчизняна стрічка з малою ймовірністю окупиться в прокаті. Навіть найбільш касові проєкти в кінотеатрах покривають тільки частину витрат на виробництво. Наприклад, "Мавка" з бюджетом понад 180 млн грн зібрала в кінотеатрах 156 млн грн. Один з найдорожчих фільмів в історії країни "Довбуш", на який витратили близько 120 млн грн, зібрав лише половину від цієї суми.

За словами голови РПК, це повʼязано з малим обʼємом ринку прокату.

"В Україні економічні умови для кінематографістів складені таким чином, що з вірогідністю 99% фільми не окупляться в прокаті. Щоб мати обʼєм ринку, який зможе генерувати кошти для окупності кінопродукту, потрібно мінімум дві тисячі екранів. До лютого 2022 року в нас було тільки 500 екранів", – зазначив Осіпов.

Вартість виробництва повнометражного фільму залежить від жанру, фінансових цілей та стратегії. Українські стрічки не можуть розраховувати на доларові багатомільйонні бюджети, однак саме це спонукає вітчизняні кіностудії до винахідливості.

Щоб заробити на кіно, потрібно займатися малобюджетними проєктами або обирати диверсифіковану структуру фінансування та стратегію отримання доходу, вважає Яценко. Наприклад, фільм може не окупитися в прокаті, але в його купівлі будуть зацікавлені стримінгова платформа чи телевізійний канал.

Де шукати гроші на фільми

Наразі кінострічки в Україні знімають "у мінус" навіть успішні кіностудії. Говорячи про свої успіхи, вони можуть констатувати лише зменшення збитковості великих проєктів. Іншими словами, виробництво серйозних фільмів в Україні можливе тільки в умовах субсидування з боку держави або інших джерел.

Наприклад, FilmUA може дозволити собі знімати дорогі фільми в збиток, фінансуючи це кількома малобюджетними стрічками (такими, як трилогія "Скажене весілля"). Компанія ForeFilm, яка зняла "Люксембург, Люксембург", "Я і Фелікс", "Ти – космос", для субсидування виробництва ігрових фільмів використовує рекламний бізнес.

Компанії та незалежні виробники фільмів без фінансової подушки можуть розраховувати на державні або західні фонди. Оптимальний варіант – співфінансування.

Наприклад, виробник документального фільму "Квіти України" Gogol Film зумів таким чином зібрати значний за українськими мірками бюджет – понад 13 млн грн. 20% з цієї суми профінансували приватні інвестори, 80% – фонди ЄС та України. При цьому фільм не отримував коштів від Держкіно. 

"Ми позбирали з усієї Європи все, що могли, бюджет становить 13 мільйонів. Це середній бюджет документального фільму країн ЄС. Навіть у США за такі гроші знімають незалежне кіно", – каже продюсер стрічки Гліб Лукʼянець.

При цьому західні фонди не готові безповоротно давати гроші на виробництво кіно в Україні. Вони також диктують умови, зокрема виставляють критерії до проєктів, які можуть підтримати.

"Одна справа – коли експертами є люди зі своєї країни, інша справа – коли вони різні. У кожного своя повістка. Зіштовхнувся з тим, що українське кіно після повномасштабного вторгнення стало стигматизованим тим, що війна – єдина тема", – зазначив Лукʼянець.

Що далі

Ключовими проблемами українського кінематографа є недофінансування та криза довіри до Держкіно з боку учасників ринку: навіть після переобрання РПК активісти продовжують вимагати скасування 19-го пітчингу. Підписанти листа також просять від держави чіткої стратегії розвитку кіноринку.

"Від держави потрібне розумне фінансування. Не просто дати гроші на патріотичне виховання, це не буде працювати. Нам потрібно створити стратегію розвитку індустрії: чи ми будуємо сервіс, чи розвиваємо сильний внутрішній ринок", – каже Яценко.

Недостатні кроки щодо співпраці з ЄС також є предметом критики. "Вони (Держкіно – ЕП) не артикулювали жодної проблеми, не завели жодної іноземної інвестиції. Комунікації з фондами, які намагалися прийти в Україну, провалили", – каже Котляр.

В РПК визнають факт кризи, однак причиною нерозподілу коштів між виробниками фільмів називають дії кінематографістів, які критикували 19-й пітчинг. Там зазначають: хоча той конкурс не можна назвати "юридично досконалим", дії критиків (судовий позов проти Держкіно) призвели до того, що пів року рада не мала можливості розподілити виділені кошти.

Таким чином, бюджет Держкіно на 2025 рік майже точно зменшиться. За словами Осіпова, уряд уже ухвалив рішення відмовити в збільшенні бюджету відомства. Імовірність перегляду такого рішення у Верховній Раді при голосуванні за кошторис країни мінімальна.

Колаж: Андрій Калістратенко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Курс долара коливається: яка ціна в обмінниках та в банках
24tv
2025-07-07T07:12:00Z
Нафта дешевшає через рішення ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні
УкраинФорм
2025-07-07T07:09:27Z
Вартість шоколаду у Великій Британії сягнула рекордних значень
24tv
2025-07-07T07:03:12Z
Астарта готова до одночасного достигання всіх озимих культур
AgroPortal
2025-07-07T07:00:52Z
46% бюджету Дніпровської міськради пішло на обслуговування боргів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:36:06Z
Нацбанк встановив курс валют на 7 липня
Gazeta UA
2025-07-07T06:33:33Z
Критерії для Клубу білого бізнесу пом’якшать: подано законопроєкт
AgroPortal
2025-07-07T06:30:55Z
Вологи не вистачає пізнім та овочевим культурам
AgroPortal
2025-07-07T06:00:35Z
Дефіцит продуктів у Полтавській області: один із базових товарів опинився під загрозою
Политека
2025-07-07T06:00:14Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як пережити спеку у місті: ці поради допоможуть вам почуватися комфортно завжди
24tv
2025-07-07T07:03:01Z
Позбавить від болю і зніме набряклість: лікарі назвали овоч, який врятує від артриту
Знай
2025-07-07T06:51:34Z
Ваша фізична активність залежить від часу засинання: коли краще лягати спати
24tv
2025-07-07T04:24:17Z
Кому не можна рано вставати. Пояснення науковців
Gazeta UA
2025-07-07T03:57:18Z
Справа зовсім не в хворобах: ВООЗ назвала причину, через яку щогодини вмирає 100 людей
Знай
2025-07-07T03:21:17Z
У США створили суперпластик для гнучкої електроніки
InternetUA
2025-07-07T00:04:10Z
Авокадо в дії: покращує сон, бореться з холестерином
Gazeta UA
2025-07-07T00:00:31Z
Президент Литви назвав прикордонний контроль Польщі "капітуляцією"
Европейская правда
2025-07-07T07:10:35Z
Трамп пригрозив додатковими тарифами країнам, які підтримують БРІКС
Европейская правда
2025-07-07T07:09:24Z
Європарламент у понеділок розгляне вотум недовіри Єврокомісії
Европейская правда
2025-07-07T07:06:48Z
Непрямі переговори про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАСом завершилися безрезультатно - Reuters
УкраинФорм
2025-07-07T07:06:24Z
Трамп емоційно відреагував на ідею Маска створити нову партію
24tv
2025-07-07T06:51:41Z
Загроза розколу та чвар: Буданова намагались звільнити дев'ять разів, — Economist
Фокус
2025-07-07T06:51:15Z
Туди завітала "бавовна": де розташований на карті хімзавод у Підмосков'ї
24tv
2025-07-07T06:45:34Z
"Від Дональда, а не від Джо": Клімкін пояснив логіку, за якою Трамп стримує зброю для України
ZN UA
2025-07-07T06:42:48Z
Трамп відповів на запитання про підтримку України: «Я допомагаю дуже багато»
Vlasti
2025-07-07T06:39:13Z
Безпечні пляжі Києва та області: де можна купатися без ризику для здоров'я
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T07:03:22Z
Внаслідок ударів російських БпЛА по Харкову постраждали 27 людей, серед них — діти
Мій Харків
2025-07-07T07:01:42Z
Нова система оплати проїзду у Дніпропетровській області: містянам зробили оголошення
Политека
2025-07-07T07:00:25Z
Штрафи для військовозобов'язаних: що буде, якщо зафіксовано одразу кілька правопорушень
24tv
2025-07-07T06:54:35Z
Складне літо: кому зі знаків зодіаку буде найважче до вересня
24tv
2025-07-07T06:51:52Z
Беруть в кліщі ворожі позиції: ЗСУ вклинилися в порядки ЗС РФ на Сумщині і мають просування
Фокус
2025-07-07T06:51:22Z
Криза на Новопавлівському напрямку: на фронті вимальовується не маленька проблема
Украина Криминальная
2025-07-07T06:48:13Z
Кількість постраждалих внаслідок ранкової атаки дронів на Харків зросла до 13 людей
УкраинФорм
2025-07-07T06:42:24Z
Пекельна спека, похолодання чи дощі? Що прогнозують Києву найближчими днями
Telegraf
2025-07-07T06:42:06Z
Тибет після Далай-лами XIV: чи знайдуться сили для опору Китаю
Лига
2025-07-07T07:12:48Z
Українцям виписують штрафи за "неправильні" паспорти: скільки доведеться заплатити
GlavRed
2025-07-07T07:12:10Z
Знешкоджено 75 російських БПЛА
Украина Криминальная
2025-07-07T07:09:34Z
У Дубліні відбувся «Вечір єднання» на підтримку України
УкраинФорм
2025-07-07T07:06:39Z
Нові правила для заробітчан: як не втратити роки праці за кордоном при нарахуванні пенсії
Знай
2025-07-07T07:06:07Z
"Дрони всюди": морпіх США розповів про бої в Україні, яких не навчать у школі піхоти
Gazeta UA
2025-07-07T07:03:34Z
Предстоятелю УПЦ МП Онуфрію треба готувати до санкцій? Юрист прорахував наступний крок влади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T07:00:01Z
Скільки грошей США витратили на допомогу Україні: дані інституту Кіля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:54:55Z
Умєров заявив про початок роботи «маркетплейсу» зброї для армії DOT-Chain Defence
УкраинФорм
2025-07-07T06:54:04Z
Троянди почнуть рости вдвічі швидше: найкраще підживлення з дріжджів
24tv
2025-07-07T07:03:45Z
Ці кабачкові оладки ви встигнете приготувати на сніданок: що до них додати для покращення смаку
Telegraf
2025-07-07T07:00:24Z
Якщо не зробите це під час цвітіння кабачків, можете втратити врожай: як запобігти пустоцвітам
Telegraf
2025-07-07T06:51:19Z
5 рослин, які відлякують змій від подвір'я
24tv
2025-07-07T06:33:30Z
Замість шкідливих снеків — ця ароматна страва: рецепт кабачків у ніжному клярі
Telegraf
2025-07-07T06:12:59Z
Магія дати 07.07.2025: чому "дві сімки" й понеділок вважаються особливими
Gazeta UA
2025-07-07T05:57:21Z
Насолода українською культурою: рецепт товчанки, який пройшов крізь століття
24tv
2025-07-07T05:36:53Z
Секретна дорога на Дружбівський кар'єр: як швидше добратися до бірюзової лагуни
24tv
2025-07-07T05:27:49Z
Як правильно зберігати банани, щоб вони якнайдовше не чорніли і не втрачали смак
Gazeta UA
2025-07-07T04:36:59Z
Melovin оголосив про мобілізацію просто на концерті: де співак несе службу
24tv
2025-07-07T06:42:38Z
Ведуча "Аферистів в сітях" заінтригувала мережу фото з округлим животиком
24tv
2025-07-07T06:33:07Z
У Токіо відбудеться презентація книги про українські дерев’яні церкви
УкраинФорм
2025-07-07T06:30:48Z
Поки Захід ходить колами довкола Росії, в Україні - «Метро 2035»
GlavRed
2025-07-07T06:27:29Z
Просила не знімати: 76-річна Алла Пугачова "засвітилась" на пляжі
Фокус
2025-07-07T06:12:41Z
Куди сходити у Києві 7-13 липня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T04:42:21Z
Офіційно вільні: представник Кеті Перрі та Орландо Блума підтвердив їхній розрив
GlavRed
2025-07-07T00:27:27Z
Melovin мобілізувався: де проходитиме службу співак
GlavRed
2025-07-06T23:27:23Z
АСАФАТОV - "Лелеки" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-07-06T22:54:49Z
На Дніпропетровщині перекинувся двоповерховий автобус: одна людина загинула, 17 постраждали
УкраинФорм
2025-07-07T07:12:47Z
У ЦПД підтвердили атаку на хімічний завод у Московській області: що там виробляють
24tv
2025-07-07T07:09:34Z
Уламки дронів спричинили загоряння: рятувальники показали наслідки нічного обстрілу Києва
24tv
2025-07-07T07:06:49Z
Нічна атака на Харків, Київ, Одесу: є жертви та руйнування, затримуються поїзди
TSN
2025-07-07T07:06:05Z
Жінка натрапила на шахраїв під час продажу товару на Olx та втратила з кредитки ПриватБанку 89 658 гривень - що вирішив суд
InternetUA
2025-07-07T07:03:53Z
У Росії розбився Су-34: помер штурман, який воював проти України, – ЗМІ
24tv
2025-07-07T06:54:25Z
У Московській області вибухи: росіяни скаржаться на дронову атаку на хімзавод – відео
Лига
2025-07-07T06:51:09Z
Смертельна ДТП під Одесою: водій Infiniti не впорався з керуванням
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:48:23Z
На столичній Троєщині в озері Верхнє Вигурівське потонула жінка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T06:36:57Z
Рідкісний Porsche 911 виставили на продаж майже за 2,7 млн ​​доларів
AutoCentre
2025-07-07T07:12:23Z
Планове ТО автомобіля. На чому не варто економити, а що — ще почекає
Политека
2025-07-07T06:15:04Z
Нова модель Porsche 911 настільки ексклюзивна, що для її придбання потрібен членський статус
Топ Жир
2025-07-07T00:03:08Z
Власник Mazda скаржиться на нестерпний скрегіт гальм, який загрожує його безпеці
Топ Жир
2025-07-06T22:18:23Z
Кожен п’ятий покупець тепер витрачає понад тисячу доларів щомісяця на автомобіль
Топ Жир
2025-07-06T19:03:49Z
Стартував аж 19-им: сенсаційний пілот з Німеччини вперше в кар'єрі потрапив на подіум Формули-1
24tv
2025-07-06T18:18:36Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-06T18:06:36Z
Новий Kia K4 GT-Line не є справжнім GT, але перемагає у найважливішому: огляд
Топ Жир
2025-07-06T17:03:52Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Китайські військові показали дрон-москіт: експерти оцінили, наскільки це реально
InternetUA
2025-07-07T07:09:28Z
Sony припинила продаж Xperia 1 VII через технічну несправність — що сталося?
ITC
2025-07-07T07:01:08Z
E Ink перетворив тачпад ноутбука на електронну книгу для додатків зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-07-07T07:01:03Z
TikTok працює над новою версією додатку на тлі очікуваного продажу у США, — The Information
Детектор М
2025-07-07T06:57:48Z
Розробники Thales представили нову систему РЕБ, що перехоплює ворожі радіосигнали
InternetUA
2025-07-07T06:54:42Z
Китай: Baidu посилює свій продукт за допомогою штучного інтелекту, щоб боротися з Google
InternetUA
2025-07-07T06:46:31Z
Рішення військових зі США може призвести до катастрофи на Землі: вчені в жаху
Фокус
2025-07-07T06:36:59Z
У спецоб'єкті в пустелі Юта - готують людей до життя на Марсі
InternetUA
2025-07-07T06:16:41Z
Як футуристична сфера Дайсона, тільки з полуницею: роботи взялися вирощувати ягоди
Фокус
2025-07-07T06:15:41Z
Українська тенісистка підкорила соціальні мережі вірусним трендом: вогняне відео
24tv
2025-07-07T07:03:48Z
Наполі узгодив трансфер Ланга і отримав підтвердження від ПСВ
Football.ua
2025-07-07T06:57:11Z
Артета — про Субіменді: Він додасть Арсеналу якості та футбольного інтелекту
Football.ua
2025-07-07T06:54:38Z
Давіде Анчелотті погодився очолити Ботафогу
Football.ua
2025-07-07T06:51:06Z
Збірна України посіла третє командне місце на ЧЄ-2025 з вільної боротьби
УкраинФорм
2025-07-07T06:48:29Z
Брайтон сповістив охочих про ціну свого півзахисника
Football.ua
2025-07-07T06:46:24Z
Мексика — чемпіон Золотого кубка КОНКАКАФ 2025
Football.ua
2025-07-07T06:45:18Z
Новим головним тренером Порту став 36-річний спеціаліст Франческо Фаріолі
Известия Киев
2025-07-07T06:36:38Z
Барселона на порозі трансферу молодого таланту зі Швеції
Football.ua
2025-07-07T06:27:15Z