В Україні діють соціальні нормативи, в межах яких надаються пільги на оплату водопостачання і водовідведення. Ці нормативи затверджені постановою Кабінету Міністрів України і визначають, скільки води за зниженою ціною може використовувати одна особа.
Для централізованого холодного водопостачання встановлено ліміт у 2 куб. м на одну особу щомісяця. Якщо гаряча вода відсутня понад 14 днів, цей обсяг збільшується до 3,6 куб. м на особу- пише Пенсійний фонд.
Норматив для водовідведення становить також 3,6 куб. м на одну особу на місяць. Якщо немає централізованого водовідведення, але є вигрібні ями, встановлюється ліміт у 3,6 куб. м для вивезення нечистот. У разі відсутності централізованого водопостачання цей ліміт зменшується до 0,76 куб. м.
Для гарячої води норматив складає 1,6 куб. м на місяць на одну особу.
Що стосується тарифів, у листопаді 2024 року ціни залишаться на минулорівневому показнику завдяки мораторію, введеному через воєнний стан. Це означає, що тарифи на газ, опалення та гарячу воду не змінюватимуться. Так, у Києві мешканці сплачуватимуть за опалення 1654,41 грн за Гкал, а електроенергія залишиться за ціною 4,32 грн за кВт-годину. Вартість газу для побутових споживачів Нафтогазу також залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр.
Тариф на холодну воду також не планують підвищувати. Водночас питання про зміну тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ще обговорюється.
Раніше ми повідомляли, електроопалення за пільговими тарифами, про що варто знати споживачам?
Субсидії та пільги на комуналку, чи продовжуватиметься підтримка українців- детальніше на Знай.ua.