MY.UAНовини
Договориться с Трампом: что должна делать Украина для сохранения поддержки Соединенных Штатов
Договориться с Трампом: что должна делать Украина для сохранения поддержки Соединенных Штатов

Договориться с Трампом: что должна делать Украина для сохранения поддержки Соединенных Штатов

Україна готується зустріти друге президентство Дональда Трампа.

Вже немає шоку, наявного в українській столиці після його першого обрання, натомість є повномасштабна війна та обіцянка новообраного лідера США завершити її в рекордно короткі терміни.

Друге президентство Трампа, безумовно, є викликом для України.

Але і сама Україна та завершення війни Росії – чи, коректніше, її призупинення – є так само викликом для президентства Трампа.

Те, як він дасть собі раду в цьому питанні, може визначити хід його перебування у Білому домі і, зрештою, те, чи зможе він стати, як прагне, найвизначнішим республіканським президентом в історії США.

Україна може допомогти йому бути номінованим на Нобелівську премію миру, а може зробити так, що він увійде в історію як людина, яка допомогла Путіну відновити Російську імперію.

Отже, важливо перестати підігрувати всім, хто сприймає Америку Трампа як загрозу для України, рівноцінну – або й більшу – аніж путінська Росія, та розібратись у тому, що важливо розуміти вже на цьому етапі формування майбутніх політик адміністрації нового президента в екзистенційному для нас питанні "війни та миру".

І головне – що важливо спробувати донести до команди Трампа перед тим, як новобраний президент спробує оформити свої передвиборчі обіцянки в будь-яку переговорну "оборудку".

Стратегія "повільного вбивства".

Що нам наразі відомо з відкритих та закритих джерел про контури бачення завершення війни, яке домінує у команді Трампа? І наскільки це бачення відрізняється від того, яке переважало в адміністрації Джо Байдена?.

Перша річ, яку важливо розуміти – на топрівні у жодному з партійних таборів США не бачать потенціалу військової перемоги України та вважають нереалістичним вихід на кордони 1991 року.

Тому якщо когось нав’язливо переслідує думка, що Трамп нас штовхатиме на заморозку, а Камала Гарріс вела б до перемоги України через звільнення всіх наших земель – вимушена буду розчарувати.

За будь-якої адміністрації ми б обговорювали не завершення війни з розрахунком вибити російські війська України, а призупинення війни.

Ключове питання – насправді не у самій ймовірності призупинення війни, а в тому, на яких умовах це перемир’я буде досягнуто.

А також у тому, наскільки Україна буде захищена в момент його фіксації – з точки зору військової допомоги та реальних гарантій безпеки.

І тут якраз важливі нюанси в позиціях різних американських гравців.

Хтось запитає: а як же заяви про підтримку перемоги України, якими рясніли декларації лідерів Демократичної партії в останні місяці? Подібна риторика не повинна вводити в оману.

Мій досвід спілкування з американськими співрозмовниками на різних рівнях демонструє, що в адміністрації Байдена цілком комфортно себе почували, інтерпретуючи перемогу як факт того, що Україна в принципі вистояла чи, як люблять казати в окремих високих офісах, "Україна досі вільна".

Можливо, звідси і нотки гордості в голосі Гарріс, коли вона говорила про намір продовжувати політику Байдена щодо України у разі обрання на пост президента.

Політику, яка – і за два з половиною роки війни це вже очевидно – насправді вела до повільної поразки України.

Чи, перефразовуючи відомий хіт, "killing Ukraine softly" (вбивала Україну повільно).

Окремі опосередковані сигнали з кампанії Гарріс теж викликали певні питання щодо того, до якої саме перемоги вона б підтримувала Україну.

Зокрема, йдеться про деяких зовнішніх експертів, які, за наявною інформацією, були запрошені брифінгувати Гарріс з питань України в останні місяці перед виборами.

Чи сигнали про неминучість другої Ялти з визначенням де-факто сфер впливу в Європі, які останнім часом надходили від окремих топдипломатів США в розмовах зі своїми європейських візаві, шокуючи останніх настільки, що вони поспішали обговорити це навіть з українцями.

План Зеленського чи план Трампа?.

У чому ж тоді відмінності між стратегіями Джо Байдена та Дональда Трампа? І де для нас приховані найбільші ризики?.

Першою суттєвою відмінністю є бачення того, хто, власне, повинен бути ініціатором переговорного врегулювання.

У президента Байдена, за свідченнями багатьох джерел, дійсно був справжній "пунктик" щодо того, що Зеленський особисто мав вирішити та попросити главу Білого дому допомогти профасилітувати такі переговори.

Такої ж позиції дотримувалась і Гарріс.

Наскільки щирою є така позиція, враховуючи залежність України від американської військової та фінансової допомоги і можливість американської сторони регулювати переговорний апетит України обсягом та швидкістю надання такої допомоги – питання відкрите.

Але так чи інакше, адміністрація до певної міри зробила себе заручником підходу "лише Україна має вирішити, де, коли і як починати переговори", а якщо Україна не вирішувала – потрібно просто її підтримувати.

Нехай дозовано, нехай в режимі "as long as it takes" (скільки б часу це не зайняло), а на додачу – відстаючи від усіх заявлених графіків.

Трамп же від початку не приховував – саме він буде ініціатором переговорного врегулювання.

Саме він буде не тим, хто розпочав велику війну в Європі, але тим, хто завершить її.

Даючи зрозуміти: що якщо і буде План перемоги, то це буде план перемоги Трампа.

Не Зеленського, не Путіна, а саме Трампа.

Відповідно, перше завдання для України тут – не наполягати на безумовному виконанні саме нашого плану, але запропонувати, яким чином інтегрувати ці пункти в план миру Трампа.

Подейкують, що навіть в нинішній адміністрації дещо нервово реагували на ініціативи, які позиціонувались як ініціативи Зеленського.

"Ким він себе уявив – новим Вудро Вільсоном зі своїм списком пунктів?" – начебто роздратовано кинув один з топпосадовців США.

Однак нинішня адміністрація вимушена була з цим рахуватися, наполягаючи, що саме Зеленський має визначити стратегію перемоги, а США її начебто підтримають.

Розуміючи розмір его Трампа, наполягати на прийнятті Формули миру чи Плану перемоги Зеленського було б щонайменше не дуже далекоглядно.

Проблема такого наполегливого бажання новообраного президента США звести Україну й Росію за переговорним столом полягає також у тому, що Трамп автоматично заганяє Сполучені Штати у нішу фасилітаторів переговорного процесу.

Проте це якраз той випадок, коли нам не потрібний Вашингтон у ролі рефері (навіть найбільш чесного рефері), нам потрібен Вашингтон у нашій команді.

Загроза "швидкої оборудки".

Але найбільш очевидна прихована загроза – це спроба ініціювати та реалізувати швидку оборудку (quick deal), обіцяну під час виборчої кампанії.

Як тут важливо діяти? Важливо ще до інавгурації доносити через представників його команди: Україна для Трампа – можливість увійти в історію найвеличнішим миротворцем.

Він мріяв про Нобелівську премію миру? Він вважає, що Барак Обама отримав її незаслужено?.

Із завершенням війни на умовах, які приведуть до сталого миру, а не крихкого перемир’я, у Трампа з'явиться можливість бути номінованим на цю премію.

Можливо, це зробить навіть сам Зеленський, як свого часу зробив експрем’єр Японії, покійний Шіндзо Абе.

З капітуляцією України він не буде номінований точно.

Бо якщо Трамп буде слідувати рейганівському принципу "мир через силу" (peace through strenth) так, як він це робив під час першої каденції і як того прагнули б у Києві (судячи з заяв Зеленського на цю тему), то допомогти Путіну виграти війну і відбудувати імперію – це мир через силу Росії, мир через силу Путіна, це не мир через силу Америки і не мир через силу Трампа.

Та й взагалі це навряд чи буде історія про мир.

Так само потрібно чітко дати зрозуміти – в тому, що домовленість буде реалізуватись на початку його президентського терміну, є і свій великий мінус, не тільки плюс.

Цей мінус полягає конкретно в тому, що будь-яка крихка оборудка може вибухнути у нову війну – можливо, навіть більш масштабну та брутальну – ще під час перебування Трампа у Білому домі.

Відтак навіть якщо Трамп та його переговірники спробують діяти за логікою недобросовісного лікаря – аби важкохворий пацієнт не помер на моїй зміні, – вони мають розуміти важливість такої домовленості, яка б змогла гарантувати неповторення агресії принаймні наступні чотири роки.

Реальні гарантії для України.

Один зі шляхів не допустити нової війни – надати Україні реальні гарантії безпеки, які б включали елемент колективної оборони.

Команда Трампа демонструє прогрес у створенні того, що ми в Центрі "Нова Європа" називаємо коаліцією рішучих – країн переважно Європи, які готові будуть на розміщення свого військового компоненту в Україні.

Заяви та коментарі окремих представників команди новообраного президента свідчать не лише про готовність благословити таку військову місію, але й інтерес до такої місії за умови, якщо там не буде американських військових та Сполучені Штати не будуть за неї платити.

Це суттєво відрізняється від підходів адміністрації Байдена, яка була категорично проти будь-яких сценаріїв "чобіт на землі".

Включно із запропонованою президентом Макроном коаліцією військових інструкторів в Україні, вважаючи такі ідеї ескалаційними.

Зараз Україні надзвичайно важливо розробити алгоритм такої місії з тими європейськими країнами, котрі готові або надсилати свої контингенти, або/та фінансувати подібні контингенти.

Опрацювання подібної місії вигідне Україні також тому, що це зробить ключові країни Європи невід’ємним елементом переговорного врегулювання, не віддаючи його на відкуп лише США та Росії.

А отже, в потрібний момент вони потенційно зможуть якщо не кинути виклик, то запропонувати покращити будь-яку домовленість, як це було, наприклад, коли Франція за президентства Барака Обами кинула виклик угоді щодо Ірану і зрештою хоча б якось покращила її.

Водночас навіть найбільш досконалої військової місії на межі розмежування може забракнути для дотримання режиму тимчасового припинення вогню, якщо коаліція рішучих (необов’язково під егідою НАТО) не допоможе закрити не лише адміністративну лінію, але й небо над Україною.

І тут йдеться про створення ППО-щита, але вже не лише над Західною Україною та частиною Південної України, що ми намагались проштовхувати впродовж останнього року, але й над усією нашою територією.

Україні потрібно максимально скористатися прихильністю команди Трампа саме до створення ситуативних коаліцій – прихильність, яку нещодавно в одному з медійних коментарів згадав і близький до Трампа Річард Гренелл.

Це означає, що є можливість рухатися швидше і більш рішуче на рівні тих країн, які готові це робити, не витрачаючи часу на пошуки консенсусу і переконання скептиків всередині НАТО чи ЄС.

Тобто є шанс на створення справжньої коаліції рішучих.

І США, так чи інакше, мають бути частиною цієї коаліції: навіть якщо лідерство та основний фінансовий тягар візьмуть на себе з політичного благословіння Вашингтона європейці, підтримка американців буде потрібна на тих напрямках, де у європейських країн є певні пробіли (ППО, розвіддані тощо).

Однак європейські війська – це ще не гарантії безпеки.

Було б важливо разом з ними отримати принаймні двосторонні гарантії безпеки від європейських ядерних держав – Великої Британії та Франції, котрі б чітко продемонстрували, що військова місія – це не про моніторинг перемир’я, це про постійний захист України.

Але ключовою метою України все ж має залишатись отримання гарантій безпеки від США.

І бажано через НАТО, яким би європейським воно не ставало за президентства Трампа у разі втілення популярної в оточенні новообраного президента концепції "сплячого НАТО".

Шанс на запрошення до НАТО.

Ще одна суттєва відмінність – у позиції щодо запрошення України в НАТО.

Після трьох років наполегливих спроб донести до Білого дому Байдена, чому запрошення України в Альянс важливе не тільки з точки зору забезпечення безпеки України після завершення війни, а й, власне, для пришвидшення завершення якраз нинішньої війни, в останні місяці перед виборами крига потрохи почала скресати.

Почалась еволюція поглядів щодо того, чому запрошення можливе і навіть потрібне ще на цьому етапі війни, під час активних бойових дій (ризикну припустити, що саме тому це питання з’явилось у першому пункті Плану перемоги Зеленського).

Серйозно розглядались в уряді США ідеї, як зробити це запрошення можливим вже на зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу 3-4 грудня цього року.

Однак з поправкою, що на виборах має бути обрана Камала Гарріс.

Так, є питання, яку тактичну мету переслідували в Білому домі, погодившись нарешті принаймні серйозно обговорювати запрошення в НАТО – щоб виключно використати його і як своєрідне запрошення Путіна до переговорів, а далі, вже на самих переговорах, "може, й Україна захоче сама розглянути це питання як компроміс", про що доводилось не раз чути на різних закритих обговореннях за участю американських експертів.

Чи навпаки – були готові запросити Україну й запустити процедуру вступу для неокупованої частини з тим, щоб зробити питання членства в НАТО якраз "непереговорним" під час майбутнього врегулювання.

Так чи інакше, очевидно, сьогодні потрібно зосередити зусилля на тому, аби пояснити команді Трампа, чому запрошення України до НАТО – це якраз про швидше завершення цієї і неповторення нової війни.

Причому неповторення не лише в період його каденції, а й взагалі, бо членство України в НАТО – найшвидший і найчіткіший сигнал і для російських еліт, і для російського суспільства, що Україна більше ніколи не буде частиною Російської імперії, тому продовження різних "спеціальних операцій" просто втрачає сенс.

Наш меседж може бути таким:.

Рейган покінчив з російським комунізмом, а Трамп покінчить із російським імперіалізмом.

І, можливо, навіть зможе стати для республіканців найкращим на їхній погляд президентом (наразі це лідерство згідно з опитуваннями у США все ще за Рейганом, але Трамп – другий).

Членство України в НАТО – це і відповідь на питання, на чиєму боці буде Україна з її критичними мінералами та боєздатним військом у разі потенційного конфлікту США з Китаєм.

Якщо Трамп не буде готовий ініціювати запрошення сам, він може довірити зробити цю "невдячну" роботу нинішній адміністрації – просто потрібен від нього сигнал, що він не "відкличе" таке запрошення, якщо його ініціює Білий дім Байдена.

Отже, цілком можливо, що ключі до запрошення України в НАТО наразі перебувають більше у резиденції Трампа у Мар-а-Лаго, аніж в Овальному кабінеті.

Допомога – безоплатно чи в кредит.

І, нарешті, найважливіша відмінність – якщо адміністрація Трампа обрубає будь-яку допомогу України у той час, як демократична команда чітко виступала за її продовження і за президентства Гарріс.

Хоч і попереджаючи – готуйтесь до того, що цієї допомоги буде все менше.

Тут важливо зрозуміти кілька моментів.

Перший момент – за Трампа ми ризикуємо дійсно менше говорити про підтримку в тому сенсі, до якого ми звикли – безоплатні пакети допомоги.

І не тільки тому, що він сам не розумів – чи то щиро, чи то в популістських цілях – і переконав багатьох своїх прихильників в тому, що не має сенсу виписувати Україні такі чеки, коли у самих американців проблем маса, та й не спроможна ця допомога змінити хід війни.

Але й тому, що Трамп в принципі не є прихильником формату відносин між країнами "донор – реципієнт допомоги", йому швидше пасує модель "продавець-покупець", "кредитор-позичальник".

Саме тому, принципово важливо сьогодні розглянути всі можливі формати отримання допомоги, які можуть бути частиною саме таких форматів відносин.

Чи то нарешті запустити ленд-ліз (до речі, було б не непогано розібратись, чому ми не переконали американську сторону запустити його після ухвалення відповідного законопроєкту у 2022 році, а навпаки – погодились на аргументи адміністрації Байдена, що "нам і безплатно все даватимуть").

У Міноборони та в Генштабі мають працювати люди, які чітко розуміють нюанси американського оборонного виробництва та серед ночі можуть сказати, чим програма FMS відрізняється від програми FMF.

Адже Трамп, можливо, й проти надання підтримки, але він не проти продажу підтримки.

Це президент, до якого потрібно йти не з запитом (request), а з пропозицією (offer).

Також не потрібно забувати, що підтримка України в Республіканській партії – це питання, навколо якого й надалі є розбіжності (на відміну від доволі консолідованої позиції щодо Китаю чи підтримки Ізраїлю).

Але ми не повинні забувати, що частина республіканців не голосували за підтримку України не тому, що бажали нашої поразки чи сліпо підтримували аргументацію Трампа, а тому, що ці кошти мали бути виділені на запит адміністрації Байдена, в якої, на погляд цих республіканців, не було стратегії щодо України та жодного зрозумілого бачення досягнення нашої перемоги у війні.

"Стратегія "Україна досі вільна" та "допомога так довго, скільки це буде потрібно" – це не стратегія", – доводилось мені чути в офісі одного республіканського конгресмена під час регулярних адвокаційних візитів до Вашингтона.

Звісно, були й такі, хто використовував відсутність стратегії як привід не підтримувати Україну, але для когось це була дійсно важлива причина не голосувати за кошти, виділення яких все більше почало нагадувати не лише американським політикам, але й американським виборцям фінансування нескінченних воєн на Близькому Сході.

Так, хтось справедливо зауважить, що MAGA-крило з його ізоляціоністськими позиціями розростається та посилюється, зокрема, й через відповідні призначення в уряді США, на тлі окремих з яких Дональд Трамп починає сам виглядати як "дорослий по кімнаті".

Сильними залишаються і позиції в Республіканській партії і так званих "пріоритизаторів", чи вибіркових ізоляціоністів, котрі вважають, що США потрібно реагувати лише на питання, які стосуються безпосередньо загрози з Китаю.

Натомість найбільш прихильна до нас третя група "рейганівських" республіканців, котра у своїй готовності підтримати Україну була на кілька кроків вперед не лише за колег у власній партії, але й за колег у Демократичній партії, може виглядати дещо невпевнено і маргіналізовано.

Хоча лідером республіканців у Сенаті днями був обраний сенатор Джон Тун, якраз представник цієї політичної когорти.

Однак є обережні підстави вважати, що Трамп як президент не буде поглиблювати лінії розколу, тому варіанта "обрубати всю підтримку для України" навряд чи варто очікувати.

* * * * *.

Стає все більш очевидним: як і Байден, Трамп, схоже, також переконаний, що війна та її завершення – це справа політиків, а не військових.

Його захоплення людьми у формі, генералами, котрі були схожі на кіногероїв з його улюблених фільмів про війну, наявне на початках першої каденції, залишилось у його попередньому президентстві.

Але заради справедливості треба зазначити, що американські топвійськові і за нинішньої адміністрації не були драйвером найбільш потужної і рішучої підтримки України….

Можливо, це теж одна з причин, чому замість стратегії "killing Russia softly" ми спостерігаємо "killing softly Ukraine"….

Авторка: Альона Гетьманчук,.

директорка Центру "Нова Європа", старша асоційована аналітикиня Атлантичної ради США.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Путин и Шольц сегодня проведут телефонный разговор — Bloomberg
ZN UA
2024-11-15T16:09:04Z
В ЕС заговорили об отмене энергетических санкций против России
Comments UA
2024-11-15T16:00:30Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Куда исчезли участники дуэта "Свитязь" - исполнители хита "Ні, я не ту кохав"/Эта песня звучала практически везде
Апостроф
2024-11-15T15:48:47Z
"Может умереть от анорексии": старшая сестра Майкла Джексона пугает своей худобой
Фокус
2024-11-15T15:45:49Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Медучреждениям Одессы доставили партию гуманитарного груза - БФ «Надежда» Валерия Дубиля продолжают помогать больницам
Политека
2024-11-15T13:21:21Z
Доступные лекарства: будут ли они в следующем году для больных украинцев
Корреспондент
2024-11-15T11:30:23Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T16:12:02Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
"Поджарит" БПЛА на расстоянии 3 км: в Китае представили новое микроволновое оружие
Фокус
2024-11-15T16:06:27Z
Педагогам предоставляется отсрочка: кто и как может ее оформить
Знай
2024-11-15T16:06:01Z
РФ готовит большое наступление на Запорожье: что на это указывает
Comments UA
2024-11-14T22:18:02Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Хакера из России осудили в США за кражу рекордной суммы биткоинов
Корреспондент
2024-11-15T15:51:28Z
Курс валют на выходные, 16-17 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2024-11-15T15:19:17Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Главный агротренд 2025 года: наступление на засуху
ZN UA
2024-11-15T15:04:08Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Энергичное полнолуние ноября? Полнолуние в Овне — это один из самых энергичных знаков зодиака
Фокус
2024-11-15T16:00:22Z
Готовимся к выходным со вкусом: рецепт быстрых ленивых роллов
Фокус
2024-11-15T13:27:30Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Черная Пятница: Cкидки на туристическое снаряжение до 70%
Корреспондент
2024-11-15T13:15:02Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Футбол Грузия – Украина: что сказал Ребров, подробности перед матчем 67 и 25 команд ФИФА
Фокус
2024-11-15T14:42:20Z
Футболист по УПЛ оформил дубль в матче за сборную
Корреспондент
2024-11-15T14:37:45Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T14:30:41Z
Бывший "новый Месси" занялся бизнесом после завершения карьеры
Корреспондент
2024-11-15T13:33:18Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Вражеский удар по Одессе: есть погибшая и раненые
Хвиля
2024-11-15T03:18:04Z
"Ложь нас всех погубит": DeepState обвинили командование в ситуации вокруг Курахово
Фокус
2024-11-15T16:12:46Z
В Киеве прошел ІІІ Украинский Строительный Конгресс
Comments UA
2024-11-15T16:12:24Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
"Сходка" в колонии Черкасской области: суд арестовал руководителя заведения
Корреспондент
2024-11-15T12:39:14Z
Шокирующие факты насилия и "лечения" психотропами в школе на Тернопольщине: результаты проверки
Comments UA
2024-11-15T12:27:37Z
В Одессе маленькая девочка обворовала магазин на 2 тысячи: суд принял решение
Политека
2024-11-15T12:01:21Z
В Житомирской области экс-налоговик два года обманом незаконно получал зарплату военного
Известия Киев
2024-11-15T11:31:48Z
Схема нелегального пересечения границы: задержан пограничник и его сообщники
Comments UA
2024-11-15T10:54:58Z
В ДТП в Тунисе погиб полтавский застройщик
Апостроф
2024-11-15T10:09:44Z
На трассе Киев - Чоп в направлении столицы перекрыли дорогу
Апостроф
2024-11-15T09:33:41Z
К страшным трагедиям по Украине приводит отопление: подробности
Comments UA
2024-11-15T09:27:57Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Писатель Стивен Кинг покидает соцсеть X
Comments UA
2024-11-15T16:06:11Z
Наушники со "звуковым пузырем" позволят говорить в любом шуме: как они работают
Фокус
2024-11-15T15:51:52Z
Эксперт: использование ИИ в научных исследованиях и рецензировании может превратить научную деятельность в абсурд
ZN UA
2024-11-15T15:10:46Z
"С точностью до миллиметров": РФ улучшила навигацию "Шахедов", — соцсети
Фокус
2024-11-15T15:00:02Z
Sega создала пейджеры эпохи эмодзи: идеальны для детей и удачно продолжают линейку "тупых" гаджетов
Знай
2024-11-15T14:51:36Z
Очистка кэша на Android-смартфоне: почему каждый пользователь должен это сделать
Фокус
2024-11-15T13:46:01Z
Фил Спенсер: Microsoft не поощряет выпуск «манипулятивных» дополнений
GameMag
2024-11-15T13:44:36Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z