В кінці весни ми робили огляд на топовий ігровий смартфон REDMAGIC 9 Pro. А в цьому місяці на ринок України офіційно вийшов його наступник — ігровий флагман Nubia REDMAGIC 9S Pro, який позиціюють, як найпотужніший смартфон для мобільних геймерів. Ми вже протестували новинку, розібралися в її відмінностях від попередника та тепер точно знаємо чи справді він такий, як заявляє виробник.
Плюси:
футуристично-агресивний ігровий дизайн; яскравий екран 120 Гц; потужне стереозвучання; флагманський розігнаний чип; якісне ПЗ, вбудований корисний ігровий хаб; сенсорні тригери; покращена активна система охолодження; є підсвічування корпуса; велика кількість надшвидкої сучасної пам’яті; нормальні камери; серйозна автономність; є швидка зарядка
Купити в АллоМінуси:
необов’язкове оновлення вже наявної моделі; для когось ціна все одно буде високою; слизький корпус; комусь точно не сподобається наявність 3,5-мм аудіороз’єму; немає захисту від вологи; немає бездротової зарядки
Купити в АллоЗміст
- 1 Технічні характеристики Nubia REDMAGIC 9S Pro
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Активне охолодження та підсвічування корпуса
- 5 Дисплей Nubia REDMAGIC 9S Pro
- 6 Звук та вібровідгук
- 7 Камери Nubia REDMAGIC 9S Pro
- 8 Продуктивність, ПЗ та ігри
- 9 Автономність Nubia REDMAGIC 9S Pro
- 10 Досвід користування Nubia REDMAGIC 9S Pro
- 11 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Nubia REDMAGIC 9S Pro
Дисплей | 6.8-дюймовий AMOLED, 2480×1116 пікселів, 120 Гц, підтримка HDR10+, Gorilla Glass 5 |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Графічний процесор | Adreno 750 |
Оперативна пам’ять | 12/16 ГБ LPDDR5X |
Вбудована пам’ять | 256/512 ГБ UFS 4.0 |
Основна камера | 50 МП (основна) + 50 МП (ультраширококутна) + 2 МП (макро) |
Фронтальна камера | 16 МП |
Акумулятор | 6500 мАгод з підтримкою швидкої зарядки 80 Вт |
Операційна система | Redmagic OS на базі ОС Android 13 |
Особливості | Активна система охолодження ICE 13.5 Cooling System з вентилятором Turbo Fan, RGB-підсвітка, сенсорні тригери для ігор |
Корпус | Метал/скло |
Габарити | 163.98×76.35×8.9 мм |
Вага | 229 грамів |
Паковання та комплектація
Як і попередник Nubia REDMAGIC 9S Pro постачається в яскравому сріблястому боксі з футуристично-ігровим дизайном.
Всередині бачимо сам телефон з плівкою на екрані, скріпку для відкривання слота із SIM-картками, прозору пластикову накладку, бо чохлом це назвати не повертається язик, кабель USB-C з блоком живлення на 80 Вт, документацію та гарантію.
Як і минула модель, новий пристрій має багато аксесуарів для покращення ігрового досвіду, чохлів, кулерів, навушників тощо, але усе це не доступно в Україні офіційно та поки що навіть не продається неофіційно. Усе додаткові аксесуари для моделі треба шукати на китайських майданчиках.
Дизайн та ергономіка
Nubia REDMAGIC 9S Pro ніяк не відрізняється по дизайну від попередника. Це такий само пристрій в агресивно-футуристичному стилі з пласкими гранями та закругленими кутами. Корпус скляний та глянцевий, а ще в нього металева рамка. Також прикольно, що камери втоплені в корпус і взагалі не випирають.Тільки зовсім трошки стирчить спалах.
В нас на огляді була чорна версія пристрою, а ще є біла та чорна версії з прозорим корпусом.
На задній частині корпуса бачимо скляну глянцеву поверхню з текстурованим візерунком, логотипом бренду, надписами 9S та RED MAGIC. Також тут знаходяться потрійна основна камера, вентилятор та спалах.
На передній панелі смартфона виділяються тонкі рамки та відсутність фронтальної камери. Вона тут звісно є, але як і в попередника схована під екран.
На правому торці смартфона розмістили, сенсорні тригери для ігор з підсвічуванням, кнопку для активації ігрового режиму, кнопки гучності та блокування екрана та вище згадану решітку системи охолодження. Інша знаходиться на лівому торці, а більше на ньому нічого немає. На верхній грані Nubia REDMAGIC 9S Pro бачимо мікрофон, другий динамік, ІЧ-порт та 3,5-мм роз’єм для навушників. На нижній грані пристрою розмістили ще один динамік, мікрофон, слот для карток (тільки дві Nano-SIM, місця під microSD немає) та порт USB-C 3.2 з підтримкою функції DisplayPort.
Габарити смартфона складають 163.98×76.35×8.9 мм, а вага 229 грамів. Він не великий і не маленький, а просто стандартний сучасний смартфон, який хтось може назвати «лопатою». Через скляний глянцевий корпус пристрій не дуже надійно сидить в руках без кейса, тому краще вдягти хоча б комплектну накладку, бо це краще, ніж нічого.
Але загалом треба пам’ятати, що комплектна накладка дуже швидко дряпається, що можна подивитися в огляді попередника REDMAGIC 9 Pro. Тому на цей раз я сфотографував її до використання, бо тоді вона мала поганий вигляд, а я користувався смартфоном лише тиждень і дуже обережно.
Офіційного вологозахисту немає, та й, напевно, і фактичного також. Бо на корпусі є великі отвори системи охолодження, через які вода легко потрапить в середину. Тому з цим треба бути максимально обережним.
Активне охолодження та підсвічування корпуса
Як і попередник, Nubia REDMAGIC 9S Pro отримав повноцінну активну систему охолодження ICE 13.5 Cooling System з вентилятором Turbo Fan та випаровувальною камерою. Загалом система пройшла модернізацію та має охолоджувати ще краще. Як заявляє виробник, для відведення тепла використовується не тільки це, а й спеціальні матеріали в 10-шаровій конструкції. Обіцяють, що уся система може знизити температуру до майже 20 градусів за Цельсієм.
Вентилятор можна вмикати/вимикати руками через спеціальний віджет на робочому столі, через кнопку у функціональній шторці, або створити певні сценарії в окрему меню в налаштуваннях. Наприклад, система охолодження за замовчанням вмикається під час заряджання, запуску ігор тощо. Деякі з цим параметрів можна змінити під себе. Так я вимкнув роботу кулера під час заряджання.
Також смартфон має підсвічування. В цьому випадку з непрозорим корпусом світиться сам кулер та сенсорні тригери на торцях. Усе це діло регулюється через спеціальний пункт меню, його можна вмикати чи вимикати. Там само можна обрати колір та режим підсвітки (дихання, мерехтіння чи постійна підсвітка). Проте це не повноцінне RGB-підсвічування, бо обрані кольори не міняються. Та й колірний вибір небагатий.Але підсвічування тригерів можна поставити на повідомлення, вхідні дзвінки, будильник тощо.
Дисплей Nubia REDMAGIC 9S Pro
Якщо вірити цифрам, то Nubia REDMAGIC 9S Pro отримав такий самий екран, що й попередник. Але ж він і так був чудовий. Маємо 6,8-дюймовий AMOLED дисплей з роздільною здатністю 2480×1116 пікселів, частотою оновлення до 120 Гц (частота дискретизації сенсора до 2000 Гц) та підтримкою HDR10+. Екран має високу частоту ШІМ-затемнення (2160 Гц), а щільність пікселів тут 400 ppi. Заявлена пікова яскравість складає 1600 ніт. Зверху все це діло захищає загартоване скло Gorilla Glass 5.
По якості я різниці також не помітив. Це все такий же дуже яскравий екран, який без проблем читається навіть під прямими сонячними променями, ще й запас є. Кольори тут насичені, кути огляду чудові, зображення деталізоване, а контрастність адекватна. Але якщо що, то в налаштуваннях можна серйозно змінити колірний режим та температуру. Мені ж подобається, коли саме тут стоїть «Кольоровий режим» та звичайна колірна температура.
Також можна міняти частоту оновлення екрана між автоматичною (рекомендується), 60, 90 або 120 Гц. Не забули про режим читання, зміну шрифтів, покращений режим відображення, який додатково «їсть» батарею тощо.
Nubia REDMAGIC 9S Pro має функцію завжди активного екрана Always On Display. В окремому меню дають ретельно налаштувати зображення під себе, обрати стиль, картинку, тип годинника, додаткову інформацію тощо.
Є вбудований датчик відбитків пальців. Працює він добре, проте інколи бувають тимчасові «затемнення». Тобто загалом сканер працює чудово і буквально з першого доторку розпізнає палець. Але іноді на нього щось находить і він, наприклад, 10 хвилин взагалі не розпізнає палець, навіть якщо ретельно та повільно його притуляти. Тому тут доводиться заходити по швидкому сканеру обличчя чи коду та чекати, поки його відпустить. Мені здається тут прикол не в самому відбитку, а це якась системна проблема, що інколи виникає та швидко зникає.
Звук та вібровідгук
Nubia REDMAGIC 9S Pro отримав повноцінне стереозвучання з двома динаміками, що знаходяться на верхньому та нижньому торцях. Також заявлено про технологію DTS: X Ultra, а в налаштуваннях аудіо є можливість обрати автоматичні налаштування від штучного інтелекту, який міняє його залежно від вашого сценарію використання. Також є режими для ігор, фільмів чи музики.
Загалом звук гучний та деталізований, а ще він не дзижчить, коли дуже гучно та навіть має щось типу басів, звісно, наскільки це можливо для таких крихітних динаміків.
Вібровідгук тут просто потужний та приємний, але немає ніяких його налаштувань. Для звичайного флагмана це, напевно, недолік, але в нас тут ігровий флагман, тому, на мою думку, тим хто його купляє, взагалі на це все одно.
Камери Nubia REDMAGIC 9S Pro
Nubia REDMAGIC 9S Pro має такі ж камери, що й попередник. Перший – на 50 Мп, f/1,88, з лазерним автофокусом, електронною та оптичною стабілізацією. Другий – також на 50 Мп, але світлосила тут вже f/2.2, а ще він надширококутний. Роль третього виконує простий 2-мегапіксельний макромодуль.
Смартфон все так само вміє знімати відео у 8К/30 fps, 4К при 30 чи 60 fps, 1080р при 30 чи 60 fps, а також у 720р при 30 кадрах на секунду. Є підтримка HDR.
Nubia REDMAGIC 9S Pro робіть гарні та достатньо деталізовані світлини. Це більше ніж адекватний рівень для ігрового смартфона, але, звісно, недостатній для класичного флагмана.
Світлини на основний модуль знімаються в 12,5 Мп, але є окремий режим 50 Мп та режим PRO. Зображення виходять деталізовані та з адекватною контрастністю та реалістичними кольорами. Навіть в похмурий день вони виглядають нормально. Нічний режим просто є і нормально. А от у світлинах на широкий модуль не все добре з контрастністю, та й деталізацію трохи гірша. Але загалом вони теж ОК, тим паче для ігрового смартфона.
Фронтальний модуль на 16 Мп зі світлосилою f/2.0 схований під екраном. Відеоролики датчик знімає в 1080р чи 720р при 30 кадрах на секунду.
Виробник покращив «прозорість» екрана, тому сильного розмиття, як було на світлинах з фронталки попередника REDMAGIC 9 Pro вже немає. Але водночас камері додали якихось б’ютіфікаторів, яки не можна вимкнути. На світлини нижче видно, що вона штучно покращена, але я вимкнув усе, що тільки було можна. Проте воно все одно вилазить. Напевно, цим вони намагалися зробити селфі краще, але фактично вийшло навпаки. Краще б дали можливість усе вимикати.
Продуктивність, ПЗ та ігри
Nubia REDMAGIC 9S Pro працює на розігнаній виробником версії флагманскього чипсета Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version (4 нм). Частоти CPU підвищили до 3,4 ГГц, а GPU – до 1 ГГц. ОЗП тут 12 або 16 ГБ формату LPDDR5X, а вбудованої пам’яті 256 або 512 ГБ формату UFS4.0. Також є можливість додати до 12 ГБ віртуальної ОЗП. Графічний чип тут такий самий, як і в попередника – Adreno 750.
Бездротові інтерфейси та модулі представлені двома SIM-картами та підтримкою e-SIM, 5G (SA/NSA), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, GPS (L1 + L5), ІЧ-порт, NFC, GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS.
Nubia REDMAGIC 9S Pro, звісно, став ще потужнішим, ніж його попередник. В тестах AnTuTu пристрій набрав 2119623 бали, що на 70000 більше, ніж попередня модель. Та й в інших бенчмарках пристрій видає чудові результати. Порівняно із загальним числом це незначний приріст, але як для розігнаного чипсета, певних місць в рейтингу та певних покращень продуктивності, то воно працює. Особливо для тих, кому важливі місця в рейтингах їх смартфонів, подібні тести тощо.
Звичайно, пристрій без проблем запускає будь-які популярні мобільні проєкти на максимальних налаштуваннях графіки з великою кількістю кадрів на секунду. Загалом це 60 та більше, а у Fortnite дає 90 кадрів та максимальну графіку. Звісно, на смартфонах вона в цій грі далеко не досконала, але загалом грати дуже комфортно. Також маємо максимальні налаштування з чудовим fps в Call of Duty Warzone Mobile, Genshin Impact, PUBG Mobile тощо.
Nubia REDMAGIC 9S Pro працює на ОС Android 14. Зверху стоїть фірмова оболонка REDMAGIC OS. Попри багато функій кастомізації під користувача (зміна шпалер, тем, анімація розблокування, значків тощо) вона відносно акуратна та не нав’язлива. Тут мало фірмових застосунків та вже встановлених програм, також можна повністю змінити зовнішній вигляд системи, але немає реклами, непотрібних пропозицій, лишніх застосунків тощо.
Також варто згадати місцевий ігровий хаб Game Space. Він активується червоним фізичним перемикачем на корпусі, а також запускається автоматично, якщо користувач вмикає гру. Тут є окреме меню гравця, де зібрані усі ігри тощо. Також маємо можливість під’єднати додаткові геймерські аксесуари, налаштувати трансляцію та стрім, зберігати скриншоти тощо. Не забуваємо про віртуальну помічницю Мору, яку можна перевдягати та кастомізувати на свій смак, розмовляти з нею тощо.
Окремо є оптимізатор системи під час ігор. Через нього дають перемикатися між трьома доступними режимами роботи смартфона (Еко, Баланс та Буст), змінювати частоти дискретизації екрана, регулювати яскравість тощо.
Загалом REDMAGIC OS+Android 14 працюють чудово. Напевно це більше заслуга надпотужного заліза, ніж оптимизації, але користувачу думаю не важливо чому його смартфон літає та запускає усе міттєво, не глючить тощо. З цим в пристрою проблем взагалі немає та й навряд чи будуть.
Автономність Nubia REDMAGIC 9S Pro
Nubia REDMAGIC 9S Pro так само має велику батарею на 6500 мАгод з підтримкою швидкої зарядки на 80 Вт. Від 0 до 100% батарея заряджається 35-40 хвилин.
Залежно від гри та її графіки за одну годину акумулятор розряджається на 8-20%. В тому ж Call of Duty Warzone Mobile це 13-15%, а от Fortnite бере до 20%.
Загалом, смартфон легко тримає півтора дня на одному заряді, якщо мало грати. А якщо більше, то його легко вистачить на день. А якщо вам треба ще більше, то без ігор він триматиме заряд два дні, тим паче якщо активувати простий режим енергоощадження.
На цей раз тести PC Mark запустилися, а смартфон показав результат в 13 годин 32 хвилини. Це гарний показник. Не найкращий, але й не низький. Якраз золота середина.
В будь-якому випадку подібний акумулятор тільки плюс цього смартфона, бо в першу чергу розрахований забезпечити довший час в мобільних іграх, а загальний великий час автономної роботи йде додатковим бонусом.
У порівнянні з попередником він тримає трохи менше при однаковій батареї. Напевно, на це впливає розігнаний процесор, але загалом день-півтора, а якщо треба, той два, для такого смартфона гарний результат.
Для когось може стати мінусом відсутність бездротової зарядки. З одного боку, у флагманів вона вже давно є, з іншого, це в нас не звичайний флагман, а ігровий, а тут важливо збільшена батарея, тому на бездротовий модуль просто не залишилося місця. Звісно, можна було його додати, але це би збільшило і так не компактний розмір пристрою. На мою думку, розробники зробили правильний вибір, але для когось відсутність підтримки Qi все ж може бути недоліком.
Досвід користування Nubia REDMAGIC 9S Pro
Загальний досвід користування Nubia REDMAGIC 9S Pro, звичайно, дуже схожий з попередником, але є деякі відмінності. Його дизайн мені подобається, але зрозуміло, що це ігровий смартфон для певного кола користувачів плюс смаківщина, тому комусь воно зайде, а комусь ні.
Ергономіка не змінилася і вона не найкраща. Тобто розмір телефона та розташування елементів, 3,5-мм аудіороз’єму та іншого на своїх місцях і з цим все ок. Я кажу про слизький корпус, а за враженнями телефон от-от ніби випаде з рук. Тут допоможе тільки не комплектний чохол. Добре, що вони вже є у продажу. Точніше це моделі для REDMAGIC 9 Pro, але вони візуально та по розмірах однакові, тому підійде.
Nubia REDMAGIC 9S Pro дійсно чудово себе показує в іграх. Це повноцінний флагман для геймерів зі зручним ігровим хабом та можливістю регулювати потужність однім натисканням кнопки. А головне, що смартфон став ще холоднішим.
Попередник був гарячий в різних бенчмарках, що нормально, але не більше. В іграх він був просто іноді гаряченький або теплий. А цей же був ледь гаряченьким лише в бенчмарках, а в іграх просто теплий, а іноді навіть ледь-ледь. Тобто однозначно підтверджується покращення і так доброї системи охолодження, тому з цим все ок. Проте зазначу, що грав без чохла, тому з ним може бути трохи гірше, але не суттєво.
Сам кулер, звісно, чути, але він дуже маленький, тому відповідно він тихий Це взагалі не заважає ні грати, ні користуватися смартфоном.
Камери роблять нормальні світлини, але це взагалі не рівень «звичайних» флагманів. Тому варто це розуміти, коли куплятимете ігровий смартфон. Світлини з фронталки ніби стали краще, але їй ніби додали штучні покращувалки, які не можна відключити, тому це смартфон не для селфі теж.
Загалом приховування фронтального модуля задля максимальної ігрової зручності без сумнівів має сенс, але в нього є й зворотні сторони. На мою думку, мені б ця маленька цяточка точто б не завадила грати, але хоч фронталка робила б нормальні світлини. Але виробник вирішив інакше, тому це теж смаківщина.
Також відмічу зручність користування вбудованими тригерами. Дуже раджу їх налаштувати під себе та улюблені ігри та використовувати. Звісно, якщо ви багато граєте на смартфонах, то спочатку буде не зручно, а рівень гри впаде. Але як тільки ви звикнете, то це дасть серйозні переваги та надзручність.
По відчуттях це щось близьке до гри на геймпаді, портативній консолі або геймпаді для смартфонів, які ніби перетворюють його на портативну приставку. Звісно, тригера тільки два, але вони сильно допомагають в грі після звикання. В когось це займе годину-дві, а в когось декілька днів. До цього треба бути готовим.
В усьому іншому це той самий Nubia REDMAGIC 9 Pro з якісним та соковитим екраном, гучним та потужним стереозвучанням та гарною автономністю. Оновлюватися з попередника точно не варто, а от задуматися над купівлею загалом, тим паче якщо ви мобільний геймер, якраз варто.
Ціна та конкуренти
Nubia REDMAGIC 9S Pro продається за ціною від 28 899 гривень за версію 12/256 ГБ. Проте це «сірі» версії смартфона. Як я розумію, офіційно їх продає в Україні тільки «Алло» у варіанті на 16/512 ГБ. І ціна тут 44 999 гривень.
Якщо брати до уваги, що перед нами найпотужніший ігровий флагман на Android, то ціна, на мою думку, однозначно адекватна. Звісно, за ці ж гроші можна взяти інший «класичний» флагман з кращою камерою, бездротовою зарядкою тощо, але він не матиме усього того, що має цей пристрій. Nubia REDMAGIC 9S Pro смартфон саме для мобільних геймерів і для них це майже ідеальне рішення, звичайно, не без нюансів.
Та й конкурентів в нього дуже мало, тим паче частина з них це його попередники. Наприклад, вартий уваги попередних REDMAGIC 9 Pro з цінником від 27 600 гривень. А ще є Nubia Red Magic 8S Pro (ціна від 30 900 гривень). Ну й звичайно, в нас є ігрові моделі від ASUS — ROG Phone 8 (ціна від 29 300 гривень) та ROG Phone 8 Pro з цінником від 49 800 гривень.
Висновок:
Nubia REDMAGIC 9S Pro — потужний ігровий флагман з агресивно-футуристичним дизайном, підсвічуванням корпусу та додатковими тригерами. Смартфон отримав розігнаний топовий чип, швидку пам’ять та серйозний акумулятор на 6500 мАгод зі швидкою зарядкою 80 Вт. Проте немає бездротової зарядки, а камери, як для флагмана, посередні.
Особливість смартфона в наявності покращеної повноцінної системи охолодження з мініатюрним вентилятором, яка дійсно тримає телефон холодним та довго не дає такому потужному процесору тротлити. Також варто відмітити яскравий екран 120 Гц із соковитими кольорами, гучний об’ємний та повноцінний стереозвук.
Якщо ж дивитися на попередника, то Nubia REDMAGIC 9S Pro виглядає взагалі не обов’язковим оновленням, де фактично просто додали потужності залізу, а усе інше майже не чіпали. Звісно, навіщо ламати те, що й так чудово працює? Подібні покращення важливі лише для певного, не дуже великого, кола людей, а усім іншим ні. Тому власникам попередника оновлюватися точно не варто, звісно, якщо вони не багатії. А от усім, хто фанатіє від мобільних ігор і хоче отримати надпотужний смартфон, що створений саме для них, варто серйозно розглянути саме його.
Купити в Алло