Кабінет Міністрів схвалив пілотний проєкт для організації професійного навчання жінок у тих сферах, де їхня присутність була традиційно низькою. Серед "нетипових" жіночих професій уряд назвав столяра, слюсаря, машиніста, електрогазозварювальника, тракториста. Про це повідомив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко в Telegram.
- В пояснювальній записці зазначається, що через повномасштабне вторгнення в Україні виник дефіцит кадрів, але роботодавці готові залучати жінок на нетипові посади, - написав Гончаренко.
Гончаренко оприлюднив постанову уряду із переліком професій, яким навчатимуть жінок:
- станочник
- водитель погрузчика, трамвая, троллейбуса
- электрогазосварщик
- электромонтер
- мастер по диагностике и отладке электронного оборудования автомобильных средств
- мастер по монтажу и обслуживанию систем возобновляемой энергетики
- машинист и помощник машиниста
- монтажник систем утепления построек
- оператор станков, дистанционно управляемых аппаратов и котельные
- слюсар
- столяр
- плотник
- токарь
- тракторист
- фрезеровщик
- У вересні заступник голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС Марія Мезенцева повідомила ЦТС, що у харківському метрополітені вперше в історії почала працювати жінка-машиніст. Нею стала 25-річна Анастасія Мазуркова. До 2024 року жінки не допускались до цієї роботи.
- У 2023 році журналісти Коротко про писали, що Тетяна Мордач руйнує усталені уявлення про роботу водолазів, демонструючи, що жінки також можуть успішно працювати в цій сфері. У свої 23 роки вона вже має два роки досвіду як водолаз-рятувальник, а тепер стала першою в Україні жінкою, яка освоїть професію водолаза-сапера.
- У вересні віцепрем'єр-міністр Юлія Свириденко заявила, що Кабінет Міністрів України має намір зменшити різницю в заробітних платах між жінками та чоловіками до 13,6% до 2030 року.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони