Санкції України на транзит російської нафти та газу допоможуть зменшити експортні доходи Росії на 70%: енергетики створили петицію
Війна в Україні триває, і при цьому через територію нашої країни досі транзитом проходить близько 14,5 млн тонн нафти та 15 млрд кубометрів російського газу на рік, а це 12 млрд дол. США щороку, які потім направляються на фінансування агресії. Про це в статті «Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України. Настав час це зупинити» пишуть президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар та екскерівник ТОВ «Оператор ГТС України» (2019–2022) Сергій Макогон.
«Ураження експортних доходів РФ є важливим напрямом нашої боротьби за існування у війні геноцидного типу, розв’язаній Кремлем. Чи не настав час повністю припинити сприяння з нашого боку експорту російських вуглеводнів транзитом через Україну?», - зазначають автори.
На їх думку, єдиними розумними умовами перемовин щодо продовження транзиту нафти та газу є, як мінімум:
- повернення Запорізької АЕС під контроль України;
- офіційні зобов’язання РФ припинити руйнування української енергетичної інфраструктури.
Однак експерти сумніваються в тому, що Росія погодиться на таке, адже це суперечить її меті створити нестерпні умови життя для українців, щоб примусити їх до капітуляції.
«Тому і Україна не має продовжувати допомагати росіянам щорічно заробляти 12 млрд дол. на продажі нафти та газу транзитом через Україну», - йдеться у матеріалі.
Запровадження Україною санкцій на транзит нафти та газу російського походження не тільки дало б можливість зменшити експортні доходи росіян на 12 млрд дол., а й було б потужним сигналом для наших партнерів в ЄС, які активно обговорюють питання включення до наступного пакет санкцій ЄС також імпорту до Євросоюзу російського СПГ. Це стало б відчутним ударом по економіці РФ і зменшило б її доходи від експорту газу майже на 70%.
Провідні українські енергетичні експерти та громадські діячі створили петицію щодо запровадження санкцій РНБО на транзит нафти та газу з РФ через Україну. Підписати петицію можна за посиланням.