Основне:
Новий рік традиційно залишається одним із найочікуваніших свят, від якого чекають дива в буквальному сенсі. Багато хто намагається привернути удачу, залишаючи записки зі списками бажань у новому році.
Хоча не всі вірять у новорічні прикмети і традиції, проте у багатьох залишається стійке переконання дієвості цих обрядів. Про традиційні та забуті традиції загадування бажання на Новий рік йдеться в матеріалі Главреда.
Як правильно загадати бажання на Новий рік, щоб воно збулося
Одним із найпоширеніших способів загадування бажань на Новий рік - це традиційні записки. Багато хто пише заповітні бажання на невеликому аркуші паперу і повторює його з настанням Нового року.
Існує традиція спалити папірець із бажанням рівно о 12 ночі, а потім попіл висипати в келих із шампанським і випити вміст. Дехто вірить у те, що бажання може збутися, якщо записку покласти в порожню чисту пляшку з-під шампанського.
Як правильно загадати бажання, щоб воно збулося
Якщо вірити прикметам, найзаповітніше бажання потрібно загадувати так, щоб воно обов'язково збулося. А для цього рекомендується чітко сформулювати своє бажання.
Наприклад, замість "я хочу купити будинок" - "я купив будинок". Або замість "я хочу поїхати на острови" - "я поїхав на острови". Також не варто використовувати негативні частки, а також важливо зафіксувати навіть невеликі деталі.
Коли писати бажання в Новий рік
Водночас багато традицій свідчать про те, що бажання слід записувати одразу після настання нового року. Записки із заповітним бажанням при цьому рекомендується покласти під подушку в перший день року. Згідно з повір'ями, в новому році збудеться бажання, записане на папірці, який першим витягнеш з-під подушки.
Які бажання не можна загадувати на Новий рік
Незважаючи на велику кількість варіантів, є відразу кілька бажань, які не рекомендується загадувати на Новий рік:
Більше новин:
Що таке прикмети?
Прикмета — відмітна ознака якихось явищ чи предметів, з наявністю яких передбачаються подальші події. Прикмети передбачають зв'язок між двома подіями, коли одне з них відбувається як факт, а друге – як наслідок. Деякі прикмети не мають реального підґрунтя до передбачення подій по ним, але в той же час значна частина прикмет має в тій чи іншій мірі реальне підґрунтя. Як правило, до прикмет відносяться ті тлумачення, які базуються на колективному досвіді і фіксуються в колективній пам'яті, пише Вікіпедія.