Про це вчора, 14 листопада, повідомив у Фейсбуці його адвокат Ярослав Зейкан.
"Сьогодні оголошено виправдальний вирок Слюсарчуку Андрію Тихоновичу. Поздоровляю, пане Андрію", - написав Зейкан.
Справу розглядав Шевченківський районний суд міста Львів.
Андрій Слюсарчук на початку 2000-х років здобув славу видатного лікаря-нейрохірурга і, завдяки телевізійним програмам, "людини з феноменальною пам'яттю". Він розповідав, що має три рекорди, занесені до Книги рекордів України. Один із них - відтворення по пам'яті 30 мільйонів знаків числа Пі після коми. За це він і отримав прізвисько "доктор Пі".
За часів президентства Віктора Ющенка був радником віце-прем'єра України, а Віктор Янукович нагородив його Державною премією України в галузі освіти.
У 2011 р. журналісти львівської газети "Експрес" оприлюднили розслідування, в якому стверджувалося, що Слюсарчук не має медичної освіти і винен в смерті щонайменше двох пацієнтів.
14 листопада 2011 року Слюсарчука затримали.
Слідство тривало понад 2,5 роки, які підсудний провів у Львівському слідчому ізоляторі.
Як повідомляв Укрінформ, 14 лютого 2014 р. Сихівський районний суд Львова засудив Слюсарчука на 8 років за гратами. Відлік терміну вівся з моменту його затримання – 14 листопада 2011 року.
Обвинувальний вирок Слюсарчукові склав понад 300 сторінок. Суддя зачитував його протягом 8,5 години.
"За незаконне медичне втручання, яке спричинило смерті пацієнтів, підробку документів про освіту та шахрайство в особливо великих розмірах Андрія Слюсарчука засуджено до 8 років позбавлення волі. Крім того, він має компенсувати матеріальні збитки постраждалим",- зазначив адвокат потерпілої сторони Андрій Петришин.
Покарання Слюсарчук відбував у Полицькій виправній колонії №76 Рівненської області.
У червні 2016 р. Вищий спеціалізований суд України відмінив рішення Сихівського районного суду і апеляційної інстанції і призначив повторний розгляд в Апеляційному суді Львівської області.
24 червня 2016 року Слюсарчук вийшов на волю.
Фото: соцмережі