Трамп має шанс реалізувати агресивну політику проти Ірану — Bloomberg
Під час свого першого президентського терміну Трамп став посередником у дипломатичному врегулюванні відносин між Ізраїлем та кількома арабськими країнами. Під час другого він зіткнеться з регіоном, в якому військові успіхи Ізраїлю кардинально змінили баланс сил. Це створює можливість для реалізації сміливої політики, спрямованої на зменшення впливу Ірану і стримування його ядерної програми — якщо Трамп не встрягне в чергову близькосхідну плутанину, зазначає Хол Брендс, колумніст Bloomberg Opinion.
Ситуація в регіоні значно покращилася порівняно з тим, що було рік тому, коли Ізраїль виглядав дуже вразливим. Ізраїль не ліквідував ХАМАС в Газі, але він знищив більшу частину його військового потенціалу. У Лівані "Хезболла" все ще може запускати ракети й влаштовувати засідки, але її керівництво і далекобійні можливості зруйновані ізраїльськими атаками.
"Трамп, ймовірно, відновить свою кампанію "максимального тиску", щоб позбавити Іран ресурсів. Одночасно США можуть вдатися до більш різких військових дій проти єменських хуситів, які все ще завдають шкоди судноплавству в Червоному морі", — вважає колумніст.
США також могли б чітко заявити, що разом з Ізраїлем покладатимуть на Іран пряму відповідальність за атаки проксі-сервісів. Америка також може надати Ізраїлю додаткове озброєння і розвіддані для атаки на ядерні об'єкти Ірану — можливо, навіть приєднатися до цієї атаки — якщо Тегеран не погодиться на жорсткішу ядерну угоду, ніж та, з якої Трамп вийшов у 2018 році.
Брендс стверджує, що Трамп повинен залучити на свій бік неоднозначні країни Перської затоки. Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати ненавидять Іран, але бояться конфлікту на своїй території. Трампу доведеться довести, що США не покинуть їх, коли напруженість зростатиме, як це сталося, коли Іран атакував нафтові об'єкти Саудівської Аравії у 2019 році.
"Іран слабкий, але не безсилий. Він не буде пасивно спостерігати, як Вашингтон руйнує його економіку, а Ізраїль б'є його союзників. Іран може у відповідь запустити ще більше ракет по Ізраїлю, націлитися на союзників США або військові бази в Перській затоці, або, можливо, навіть зробити крок до створення ядерної бомби. Будь-який з цих кроків може спровокувати велику, потворну війну, якої Трамп прагне уникнути", — додає колумніст.
Нагадаємо, що посол Ізраїлю в США Дані Данон розповів про кроки, які повинен зробити Захід, щоб зменшити загрозу з боку Ірану. Серед них: розширення санкцій проти осіб і груп, які підтримують програми Ірану з розробки ракет і ядерної зброї; націлення санкцій на структури КВІР і ворожих суб'єктів, що діють у важливих секторах іранської економіки та інші.