Про це повідомляє Міністерство фінансів, передає Укрінформ.
«33,7 млрд доларів США, або понад 33% від загального обсягу (зовнішньої фінансової підтримки - ред.) Мінфін України залучив до державного бюджету в грантовій формі. Тобто кожен третій долар партнери надали на безповоротній основі. Це дозволило підтримати бюджетну ліквідність, не збільшуючи боргового навантаження», - йдеться у повідомленні.
За даними міністерства, найбільше грантової допомоги Україні надали Сполучені Штати Америки. На другій позиції – Європейський Союз, який виділив 2,3 млрд дол. безповоротної допомоги. Серед інших найбільших грантових донорів – Німеччина з 1,4 млрд дол., Японія із 955 млн дол. та Норвегія, яка надала 506 млн дол.
«Інша частина зовнішнього фінансування була надана Україні на пільгових умовах. Зокрема, фінансова допомога від ЄС, отримана у 2023 році, передбачає компенсацію видатків на обслуговування за позикою країнами ЄС. Інструмент Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки включає близько 2 млрд євро на покриття відсотків кредиту від ЄС», - зауважили в Мінфіні.
Зазначається, що міжнародні партнери надають Україні фінансування на сприятливих умовах. Зокрема, МВФ розробив спеціальну програму Extended Fund Facility на 15,6 млрд дол. США на 4 роки, а нещодавно знизив вартість запозичень для України на 38-39%.
Японська допомога надходить через Світовий банк, чиї позики з 2024 року видаються на термін не менше 30 років з 10-річним пільговим періодом. Крім того, Японія - єдина країна, яка дозволяє додавати відсотки за кредитом до основної суми, що значно полегшує боргове навантаження на Україну під час війни.
Канада надала кошти на пільгових умовах: кредит на 10 років під 1,5% річних із пільговим періодом 4,5 року від моменту надходження коштів.
Успішна співпраця з МВФ та виконання умов програми свідчать про контрольованість фінансової ситуації в Україні, що сприяє залученню додаткової підтримки від інших міжнародних партнерів, наголосили у міністерстві.
Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабного вторгнення Україна отримала зовнішньої бюджетної підтримки більш як на 100 млрд дол. США.
До кінця 2024 року Україна отримає доступ до макрофінансового кредиту в 35 млрд євро від ЄС, як частини ширшої кредитної програми від G7 в обсязі 50 млрд дол. Максимальний термін дії цього кредиту - 45 років.