MY.UAНовини
«Не лишає слідів»: Дмитро Хоркін про те, чому Українське радіо слухають в окупації
«Не лишає слідів»: Дмитро Хоркін про те, чому Українське радіо слухають в окупації

«Не лишає слідів»: Дмитро Хоркін про те, чому Українське радіо слухають в окупації

16 листопада 1924 року о 19:00 у Харкові вперше вийшла в ефір радіостанція, яка стане головним радіо України. Відтоді сто років – і жодної паузи в ефірі.

Оригінал публікації на сайті «Радіо Свобода» за посиланням

«Українського радіо» і досі офіційно – найбільше і найпопулярніше радіо країни. Як може засіб масової інформації, заснований сто років тому, бути досі актуальним? Саме з цим питанням ми прийшли до Дмитра Хоркіна, члена правління Суспільного мовлення, відповідального за радіо, телебачення та діджідал.

Ми зустрічаємося в кабінеті Дмитра, в легендарній будівлі телерадіокомпанії на Хрещатику, 26. І тут усе нагадує про те, що до ювілею залишаються лічені дні.

– Вітаємо «Українського радіо» з ювілеєм!

– Так. І вас, і нас. Це сторіччя української історії.

 Диктор українського радіо Микола Козій під час урочистої передачі. Київ, 16 листопада 1994 року. Перша в Україні радіомовна станція запрацювала 16 листопада 1924 року. Ця подія й визначає із 1994 року дату професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку

При всій моїй любові до радіо, я не думав, що ми дійдемо до сторіччя настільки актуальними. Але це повномасштабна війна змінила.

У перші години і дні, коли люди зі Львова їхали до Києва три доби – вони слухали радіо. Маріуполь, Ізюм, Лиман, Херсон, Гостомель – міста, які були в окупації, або і зараз залишаються там – мали змогу слухати українське радіо.

Ми повідомляли про евакуаційні коридори  із Маріуполя. Минуло пів року – і на Хрещатик, 26 прийшли люди, які вийшли завдяки нашим повідомленням.

Оце специфіка радіо, і тоді про нього згадали всі, – і спецслужби, і екстрені служби. І мер міста звернувся до мешканців Маріуполя саме через «Українське радіо». І ми змогли вивести людей в останні, вже евакуаційні, коридори, це стосувалося і Лимана, Ізюма, Херсона.

Тобто я хочу сказати, що радійники прийшли до свого сторіччя із усвідомленням стратегічної ролі цього, здавалось би, ретроградного способу зв'язку. Світові колеги зараз беруть із нас приклад, тому що окрім воєн є надзвичайні ситуації, є техногенні і природні катаклізми, і радіо зараз доводить свою роль в багатьох країнах.

– Якщо дивитись на кількість проєктів і активності «Українського радіо», здається, що в час повномасштабного вторгнення, «Українське радіо» переживає розквіт…

– Я б не сказав, що це розквіт технології як такої. Але радіо – живе. Я опікуюся саме лінійними платформами мовлення. І я готувався до можливого повномасштабного вторгнення. Інтуїтивно. В мене є книга про роботу «Радіо BBC» в часи Другої світової війни, я прочитав її саме в 2022–му. І досі перечитую.

Радійна служба «BBC» відігравали особливу роль у міжнародному радіомовленні під час Другої світової війни як альтернативне джерело новин, особливо для тих слухачів, які жили на окупованих територіях. Їм часто доводилося слухати радіо потайки. До кінця 1942 року радіомовлення тривало головними європейськими мовами і деякими азійськими: фарсі, бірманською , хінді, китайською, бенгальською , тамільською , сингальською. Ця історія вважається зразковою в історії журналістики.

У нас був затверджений список працівників, які мусили обов'язково з'явитися. І вони всі прийшли 24 лютого. Ці люди заздалегідь підготувалися, відвезли близьких у безпечні місця. Ви розумієте, за 100 років ми не припиняли свого мовлення. Навіть під час Другої світової війни, коли вся нинішня територія України була окупована. Яке ми маємо право зараз злякатися обстрілів.

– В одному із інтерв'ю ваші колеги розповідали: коли була загроза обстрілів, ви відправили нічну зміну додому і самі лишалися в ефірі. Чому?

– Це Наталя Соколенко розповіла, ну тут ніякого геройства немає. Не можу досі говорити, але це були не обстріли, це – більш серйозне. Тоді уже була не одна вежа знищена, і було серйозне питання щодо безпеки працівників. Ми відправили їх і – залишалися.

Я не вважаю, що це є обов'язковим – і без мене би справилися. Але якщо виходить безпосередньо керівник радіо в ефір і на зміну, це підбадьорює працівників. От і все.

 Керівник «Українського радіо» стверджує: вони готувались до повномасштабного вторгнення і чітко знали, хто вийде в ефір

Журналістка з окупації кожен ефір починала фразою:«Ви слухаєте голос українського Херсона»

– Мене дуже вразила історія про те, що ваші співробітники з Херсону працювали із окупації. Це вже можна розповідати?

– Маргарита Лазник – ця радіоведуча, яка увійде в історію! Вона залишилась в окупації. От це треба книги потім писати, як вона все це робила, краще за всіх агентів.

Щоразу, коли вона виходила в ефір, то повідомляла: «Ви слухаєте голос українського Херсона». Це було дуже важливо…

І досі, завдяки Маргариті, ми в ефірі розповідаємо важливу інформацію із Лівобережжя Херсона. Зараз вона у Києві, працює в об'єднаній редакції, яка називається «Редакція мовлення на окупованій території». Вона повернулася до України разом із Херсоном.

Розмову перериває дзвінок. Мій співрозмовник вибачається, не відповісти не можна, йде підготовка до відзначення ювілею, зокрема плануються заходи безпеки. Закінчивши, він сам продовжує розповідь:

–... мені Фейсбук нагадав, про той час. Тоді мені зателефонували відповідні люди, щоб я російською мовою начитав, як правильно здаватися в полон, для росіян. Ну та які треба дати знаки, якщо немає білої хустини, що робити. Це було якраз от два роки тому. А потім звільнили Херсон, і наступного ж дня українське радіо на повну зазвучало в цьому місті.

Радіо заглушити майже нереально. Хоч росіяни постійно цього прагнуть. Але в них немає таких потужностей. Вони не Радянський Союз

– Радіо досі залишається стратегічним для тимчасово окупованих територій?

– Так, бо воно не залишає слідів. Ти зайшов на сайт і все це буде видно. А з радіо – ти послухав і потім просто переключив і ніхто не знає, на якій ти хвилі перед цим був. І заглушити радіо практично нереально, хоча вони намагаються. Але у росіян немає таких потужностей для цього, вони не Радянський союз, хоча і думають, що досі є ним. За відкритими даними Інституту масової інформації, у нас 14 телерадіовеж цілеспрямовано було підірвано. Ми можемо сказати, що у цій війні українські зв'язківці, медійники є мішенню. Я пам'ятаю, що в один із перших днів, декотрі працівники боялися виходити на роботу, тому що перебувати в приміщеннях, які пов'язані із медіа могло бути небезпечним. Але це були поодинокі працівники.

За 20 років йшов 4 рази. І кожного разу повертався

– Трохи відкотимось в часі. Радійна реформа, яку ви почали в 2017 році, тоді це виглядало як виклик. Зараз уже можна робити висновки. Вдалось?

 Один із авторів радійної реформи-2017 року вважає її досить вдалою. І цифри це доводять

– Відповідь була вже через півроку, тоді, коли перші рейтинги. Ми почали 4 вересня 2017 року, перший медіа сезон, а уже у 2018 році навесні прийшли дослідження, які показали, що «Українське радіо» виросло на 67%. В історії радіомовлення були тільки випадки, коли хтось міг гепнутися на 67%. Це показало, що людям цікаво.

В 2017 році почалася реформа «Суспільного» , була створена юридична особа, Національна Суспільна Телерадіокомпанія України, відбувся перший в історії мовника конкурс, Дмитро Хоркін увійшов в керівництво разом із командою Зураба Аласанії, з цього почалась зміна структури і підходів Суспільного мовника.

Ресурси були спрямовані на те, щоби зробити із РадіоПромінь – сучасне молодіжне радіо, яким воно зараз і є. РадіоКультура, де звучать озвучені найкращими акторами радіотеатри. Ми відкрили новий радіоканал «Радіоточка», із архівних записів. Цифри показують, що реформа вдалася, радіо слухають, воно помолодшало, додалися різні способи слухання.

– А ви для себе розумієте, чому саме радіо має таке успішне довголіття? Особливо зараз, коли є так багато конкурентів…

– Я дуже довго розмірковував над цим … І я для себе зрозумів так.

Якщо у сучасному високотехнологічному Нью–Йорку 84 ефірні радіостанції – то я роблю висновок, що радіо не помре ніколи

Воно видозмінюється – існує у вигляді подкастів, повідомлень. Плюс технології нам дозволяють: я застав, коли прямий ефір забезпечували 12 людей, зараз ти в прямому ефірі сидиш сам. І це робить виробництво більш рентабельним.

– У вас теж ювілей – 20 років на «Українському радіо»?

12 грудня 2004 року я вперше прийшов на «Українське радіо», мені було 18 років, вийшов в ефір я 5 січня 2005 року і вів одразу двогодинну передачу.

– Як так склалося?

– Професори сказали: мовляв ми тобі поставимо хорошу оцінку, але не думай іти в науку, іди на радіо. І я в цей же вечір знайшов довідник, набираю з університету приймальню: «Добрий день, вам потрібні хороші голоси чоловічі?».

Віце–президент радіокомпанії сказав: «Одна нога тут – інша там». І я прийшов, провели в студію. І тут Неля Даниленко каже: «Триває наш ефір, на годиннику - 19 година 30 хвилин, і далі прогноз погоди, з яким нас ознайомить Дмитро Хоркін», повертають мікрофон, дають аркуш, я – мокрий весь, прочитав, ні разу не збився.

–Багато разів ви звідси йшли?

(Сміється) Чотири рази. Через рік уже пішов, потім повертався. Бо це була закоханість. 30 радіостанцій в Києві, але мені було тут найкраще.

– Чим найбільше пишаєтеся із зробленого?

– От коли я йду, і бачу, що дуже багато молодих людей, коли бачу, що тут люди із комерційних радіостанцій уже роками у нас працюють від реформи. Пишаюсь, бо це стало престижним місцем роботи.

38 днів мама просиділа у Гостомелі, але слухала радіо

– А коли вас назвали в російському ефірі «українським Гебельсом» – було приємно чи навпаки?

Я злякався за маму. Я вів частину «Марафону», тоді, коли він ще був виправданий – перші 100 днів. У мене мама весь час була в окупації. Я не міг це ніяк повідомляти ні друзям, ні волонтерам, тому що у нас одне прізвище, і її могли б знайти. І потім уже, коли мама вийшла із окупації, то в нашій квартирі були російські військові.

Ну уявляєте, якби я в якийсь чат кинув: «маму Хоркіна, знайдіть, допоможіть вивезти». Я бачив, як ця інформація щодо інших людей гуляє. І росіяни це читали. А тоді портрет з’явився в шоу у Скабєєвої – і я злякався.

38 днів мама просиділа у Гостомелі, але слухала радіо. І дзвонила раз на три дні. Вони там пішки якось вийшли в напрям Ірпеня, жили у якоїсь самотньої бабусі, разом там вижили. Дуже складна епопея. Але вам скажу, що це допомогло уникнути помилок, які були у декотрих інших медійників – бравурного тону. Тому що я розумів, що за цими гучними словами стоїть.

  Дмитро працював в ефірі Єдиного Марафону тільки перших сто днів. І вважає це правильним рішенням

– Раз вже згадали про це – в травні Суспільне перестало бути частиною марафону. Це рішення було вдалим для телекомпанії?

– Ми ж не вийшли, Суспільне мовлення розширило «Марафон», і ми про це повідомляли (і крізь посмішку додає). Напишіть же в дужках обов'язково «засміявся». У нас на телеканалі «Перший» силами служби новин і наших співробітників суспільно-політичного мовлення - ефіри повноцінні. Мені здається, що аудиторії це подобається. Якщо запитати мене як ведучого «Марафону»…

От мені здається, що перші 100 днів Марафону – тоді воно було найбільш виправдане. Зараз?  Це треба дослідження подивитись. 

– Які проєкти плануються до сторіччя «Українського радіо»?

– Наприклад, у нас вийшла платівка, за підтримки міжнародних партнерів, на Таллінському заводі вінілу,  «Нове сторіччя «Українського Радіо».

Туди увійшли композиції – від старих записів XX сторіччя і закінчуючи останнім звукозаписом Володимира Івасюка, пісня «Водограй». Ще ми зініціювали і Укрпошта підтримала – спецпогашення поштової марки «Сторіччя Українського Радіо».

Монетний двір Національного банку України випустить монету ювілейну. І кияни проголосували, тож сквер внизу Прорізної тепер носитиме назву «Сквер «Українського Радіо». І буде величезний святковий концерт в Національній Опері.

– А іще ж книга до сторіччя?

 Це окремо. Вадим Міський, Тамара Гусейнова і я – пишемо цю книгу. До речі, ми вперше розкажемо, що «Українське Радіо» не було державним відразу. Ми, як і BBC, були засновані акціонерним товариством. Нас заснував «Трест виробників приладів малих струмів» – це була асоціація виробників радіоприймачів. І тільки в 1928 році нас офіційно націоналізував Радянський уряд.

 Радійники готуються до цієї зими, як і всі українці. Кажуть, головне, лишитись надійним джерелом інформації, за будь-яких обставин

– Якими проєктами «Українське радіо» розпочне свою другу сотню?

– Ми поки готуємося разом із нашими радіослухачами перезимувати. І докладаємо зусиль для того, щоб залишатися найбільш надійним джерелом інформації під час цієї зими, якою б вона не була…

Ми розуміємо, що дуже важливо далі підтримувати зв'язок із нашими співвітчизниками на окупованій території, у фронтових районах.

Ми мусимо підтримувати цей зв'язок, знайти необхідні інтонації в наших радіоефірах для того, щоб бути близькими.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Forbes: Disney потратила на фильм «Звёздные войны: Скайуокер. Восход» почти 600 млн долларов
GameMag
2024-11-16T21:27:51Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Громкий скандал с ТЦК: в Раде указали, кто в военной форме стрелял в гражданского
Comments UA
2024-11-16T22:18:50Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Во дворе резиденции Нетаньяху упали два осветительных снаряда
Корреспондент
2024-11-17T00:06:42Z
У берегов Ирландии заметили российское судно-шпион, способное нанести урон важным объектам
ZN UA
2024-11-16T23:28:01Z
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Накормили мозг "завтраками": ученые открыли необычный способ контроля потребления пищи
Фокус
2024-11-16T20:42:27Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Министром энергетики Трампа станет бизнесмен, отрицающий климатический кризис
ZN UA
2024-11-16T22:39:58Z
Газпром прекратил поставки газа в Австрию: Нехаммер ответил на шантаж Путина
Хвиля
2024-11-16T22:06:32Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Международный день студента: история
ZN UA
2024-11-16T22:33:12Z
В Польше приняли присягу добровольцы Украинского легиона
Корреспондент
2024-11-16T22:22:11Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Самые распространенные бытовые вещи, который "убивают" слух
Comments UA
2024-11-17T00:30:24Z
Как сделать вкусный десерт на бисквите с шоколадом: для настоящих гурманов
Политека
2024-11-16T23:30:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Женщины с каким размером груди самые желанные: кто в топе
Comments UA
2024-11-16T22:57:08Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
В Киевской области раздались взрывы, столичный регион атакуют ударные дроны россиян
ZN UA
2024-11-17T00:39:12Z
"Киевводоканал" призвал обновить важные данные: кто не успеет – заплатит больше
Знай
2024-11-16T21:12:59Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Ребров прокомментировал ничью сборной Украины с Грузией в Лиге наций
TSN
2024-11-16T19:54:48Z
Netflix случайно показал голый зад Майка Тайсона: как отреагировали зрители шоу
Фокус
2024-11-16T17:57:36Z
Матч с Албанией рассудит рефери, при котором Украина уже разгромно побеждал
Корреспондент
2024-11-16T15:45:44Z
Матч між Грузією та Україною можуть перенести через погодні умови - журналіст
Корреспондент
2024-11-16T15:45:37Z
"Он нуждается во мне": Пол нацелился на другого зменитого соперника после победы над Тайсоном
Корреспондент
2024-11-16T15:03:13Z
Криштиану Роналду отметился шикарным голом в Лиге наций и установил очередной рекорд
ZN UA
2024-11-16T09:24:16Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Китае выпускник колледжа устроил резню в общежитии
Корреспондент
2024-11-16T23:39:57Z
В Киеве мужчину осудили на пять лет тюрьмы: украл куртку в магазине
Политека
2024-11-16T20:25:44Z
На столичном рынке горел павильон - есть пострадавшие
Апостроф
2024-11-16T19:57:16Z
Едва не оказались в лапах медведя: на границе задержали 11 мужчин
Политека
2024-11-16T18:27:26Z
Враг атаковал дроном авто в Херсоне
Корреспондент
2024-11-16T16:09:00Z
Россияне ударили по Харьковщине КАБом. Пострадали три человека
ZN UA
2024-11-16T13:25:52Z
В Аргентине обнаружили арсенал нацистского оружия
Корреспондент
2024-11-16T12:27:03Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
В Париже продали скелет "крупнейшего динозавра"
Корреспондент
2024-11-17T00:36:39Z
По стопам YouTube: На Twitch начался «Рекламный апокалипсис»
GameMag
2024-11-16T21:03:39Z
Датамайнер: Half-Life 3 станет кульминацией 10-летней работы Valve
GameMag
2024-11-16T21:03:17Z
Искали инопланетян совсем не там: ученые раскритиковали популярный метод поиска жизни во Вселенной
Фокус
2024-11-16T21:00:05Z
Мрачная история о маленькой девочке: Вышел хоррор Beyond The Darkness от российских разработчиков
GameMag
2024-11-16T20:27:12Z
Ремастеры, сезоны и дополнения могут стать номинантами любой категории The Game Awards 2024
GameMag
2024-11-16T20:21:30Z
Тонны отходов будут превращены в электроэнергию: как работает необычная технология
Фокус
2024-11-16T19:00:50Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z