MY.UAНовини
Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?
Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?

Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?

Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?

Знижувати мобілізаційний вік до 18 років, попри обговорення цього питання міжнародними партнерами, Україна не планує, — заявив президент Зеленський. Також, за його словами, не йдеться й про загальну мобілізацію жінок.

Тим часом російські війська знов активізувалися на всіх фронтах. І заяви президента не заспокоюють ані тих, хто хвилюється, що їхніх 18–20-річних дітей завтра можуть відправити на війну, ані тих, хто вважає такі заяви в умовах, що склалися, категорично неправильними й популістськими, націленими на майбутній електорат.

Соцмережі знову вибухають гарячими й непримиренними суперечками між волонтерами, військовими й тиловими.

«У всі часи на всіх війнах молоді воюють краще, — вважає Юрій Касьянов. — Армія старих та інвалідів завжди програє війну армії молодих; ця армія платить величезну ціну за популістські гасла «не чіпайте молодь!». Мільйон старих можна прирівняти до пів мільйона молодих.

Чому в Ізраїлі призову на військову службу підлягають усі чоловіки віком 18–29 років і всі незаміжні жінки 18–26 років? Тому що вони хочуть вижити. Й не хочуть, щоби знову повторився геноцид євреїв».

Із ним не погоджується Марія Берлінська: «Я категорично проти мобілізації на війну пацанів у 18 років. Тому що це ще діти. Щодо мобілізації жінок. За розумного підходу це може бути не обов’язкова мобілізація, а успішний рекрутинг».

У коментарях під постом — жорстке розділення. Хтось підтримує думку про мобілізацію 18–20-річних, хтось категорично проти, вважаючи це знищенням нації. Бо, по-перше, цієї вікової категорії в країні, що стрімко старіє, і так замало; по-друге, це покоління значно інфантильніше й слабше фізично, ніж покоління 18–20-річних, яке масово воювало в Другу світову.

Демографи з останнім не погоджуються, стверджуючи, що й у Другу світову, й в усі часи 18–20-річні у війнах завжди гинули першими. Через безрозсудство й нерозуміння цінності життя, нерозвинену самозбережувальну поведінку — вони не встигли завести сім’ю, і їм не було чого втрачати. Однак висловлюватися публічно експерти з демографії не поспішають, посилаючись на відсутність будь-якої статистики, навіть оціночної, щодо того, скільки представників цієї вікової категорії насправді перебуває зараз в Україні. Так, посилати молодняк на загибель означає не думати про майбутнє. Та якщо решту можливостей вичерпано й вони конче потрібні на фронті, то яка різниця? Адже майбутнього може просто не бути.

Та чи справді всі можливості вичерпані? І що насправді варто було б зробити перед тим, як використовувати ці останні козирі?

Перемога — це про що?

Попри весь романтичний флер на початку, насправді війна — це просто брудна щоденна робота для тих, хто її веде. Тому будь-які пропозиції стосовно її ведення варто оцінювати не крізь призму хайпу чи емоцій (нехай і найщиріших), а крізь призму конкретної робочої мети й практичної застосовуваності пропонованих методів. Війна — це щоденне вбивство людей без жодних моральних заборон. Так було і є для будь-якої армії світу, незалежно від того, чи наступає вона, чи обороняється, є несправедливою й агресивною чи якоюсь іншою. Тому, як на мене, дії як наші, так і нашого противника варто спробувати проаналізувати саме крізь цю оптику. Щоби в такому аналізі зрозуміти, які методи можемо використати ми чи вони для своєї перемоги й що саме ця можлива перемога і для нас, і для них могла б означати.

Для росіян перемога в цій війні виходить далеко за межі бажання приєднати землі Донбасу, Запоріжжя чи Херсона. Вони воліють змінити світовий порядок як такий. Саме цим Путін мріє увійти в історію й не гребуватиме для цього будь-якими засобами. Щодо нас, то чітко окреслити й озвучити критерії перемоги поки так ніхто й не зумів.

Повернення кордонів 1991 року за постійних обстрілів ракетами з території Росії, на які наразі немає адекватної відповіді, — це перемога чи ні? Ідеї про розвал Росії чи океан на її місці не розглядаю. В другому випадку — це більше про бажання перебрати на себе функцію Бога чи хоча б Наполеона в певному закладі. Проти першого ж агресивно виступить щонайменше пів світу з величезними людськими ресурсами, об’ємом ВВП і політичним впливом. І протиставити нам цьому відверто нема чого. Наші ж «партнери» настільки суперечливі й мінливі, що, ймовірно, й самі не можуть окреслити свої справжні можливості та наміри. Поки вони висловлюють глибоку занепокоєність та ставлять силу-силенну обмежень на використання наданого нам озброєння (паралельно через різні легальні й напівлегальні схеми маючи бізнес, зокрема, з нашими ворогами), Північна Корея постачає Росії справді величезні об’єми боєприпасів, а останнім часом — і власних солдатів. Тож про найближчі перспективи російської армії можна чітко сказати: їм не бракуватиме озброєння, боєприпасів, людей, а також технічного й технологічного потенціалу.

Оговтавшись після болючих невдач 2022 року, російська армія серйозно перебудувалася. Так, залишилися властиві їй історично зневага до людського життя, жорстокість до своїх і чужих, використання власних солдат як бездушної наступальної маси. Однак наразі навіть ці особливості російської армії цілком укладаються в логіку та систему її війни й підкорені одній спільній меті — виконанню бойових завдань на перемогу. Немає в російській армії солдата в зоні бойових дій, який жодного разу не бачив розстрілу перед строєм. Тож у відмову там ідуть лише в разі абсолютно нереального завдання з гарантованою смертю. Так, їхні командири натхненно брешуть особовому складу — нові загони штурмовиків ідуть на смерть, нічого не знаючи про долю попередників, але з упевненістю: якщо щось не так, без жодних сентиментів їм вистрелять і в спину, і в лоба. Маючи наказ, вони не рахують жертв, однак на цю роль передусім обирають тих, кого не шкода, — зеків, мобілізованих із депресивних регіонів, за якими ніхто особливо не сумуватиме, та ще й подякує державі за виплати по смерті, якщо вони будуть.

Водночас до професійної й навченої армії ставлення в росіян геть інше — є ротації, на «м’ясні штурми» їх ніхто не посилає. Професійна армія намагається воювати вмінням, і часто в них це виходить. Свого часу мій батальйон був свідком, як, намагаючись пройти прострілюване нами поле, росіяни відразу рили рівчак і потім пересувалися цим «мініокопчиком». Як використовували швидкі квадроцикли і ще багато що. Фантазії й бажання застосовувати її на потреби війни їм точно не бракує. Не бракує й тих, хто цю війну бажає продовжувати.

А що ми: на початку й зараз?

На початку війни ми мали серйозну перевагу в дронах і вмінні їх використовувати. Чимало завдань нам вдавалося виконувати завдяки нестандартним маневреним діям, яких противник не очікував. Це почасти дало нам змогу компенсувати перевагу противника в особовому складі й техніці. Плюс — ворог нас недооцінив. Поки росіяни намагалися задавити нас масою та кількістю обстрілів, ми знищували колони їхньої техніки та особовий склад, використовуючи малу авіацію й корекцію з неї.

Що ж тепер?

Так, широко оголошена нестача особового складу справді є гострою. Та водночас є певні значно проблемніші моменти, про які на загал говорять не так охоче. Озвучувати як панацею механічну ідею щодо тотальної мобілізації й молоді, й жінок значно легше, ніж поглянути на ситуацію тверезо. А проблеми такі — ми втратили перевагу:

  1. в дронах. Росіяни усвідомили їх важливість, навчились і поставили на потік їх виробництво. Все це відбувалося паралельно з виробництвом FPV. Тож і тут ми не здобули переваги, хоча протягом певного часу її мали;
  2. в точності зброї, яку використовуємо. Ворог навчився збивати наведення «хаймерсів» та «екскалібурів», і протидіяти цьому нам зараз нічим. Окрім того, неспівмірний за ціною «ланцет» чудово знищує й ті ж «екскалібури», й танки, й будь-яку техніку, а можливості захисту від цього в нас не такі великі, як хотілося б;
  3. у кількості мотивованого особового складу. Добровольці 2022-го або поранені, або мертві, або втратили / втрачають будь-яку мотивацію, що її найчастіше вбиває тісне спілкування з власним командуванням.

Загалом замість нестандартних рішень 2022-го ми практично всюди прийняли нав’язаний противником стиль бойових дій із основними критеріями: не відступати за всяку ціну, а якщо відступ таки стався, якнайшвидше відновити втрачене. Зведене в абсолют, це переводить війну в просту битву людського й технічного ресурсів, у якій ми апріорі не зможемо перемогти, бо в противника цих ресурсів значно більше.

Всі, хто реально воює в полях, практично відразу можуть сказати, в які позиції варто вгризатися зубами й нізащо не відпускати, а які є беззглуздою втратою людського ресурсу. Чи варто нескінченно направляти людей на позицію, яка є просто дірою в землі посеред чистого поля, щоб їх убивала арта та FPV противника? Можливо, з тилу це виглядає героїчно. Проте «на землі» провокує втрату бойового духу, зневіру в адекватності власних командирів та пошесть СЗЧ. Але так написано в уставі. Й не лише в нашому. Тож ворог так само намагатиметься зайняти цю нору. То, може, під час цих спроб краще нищити його значно більший особовий склад, ніж наш обмежений?

Тим часом на третьому році війни замість посилення, пріоритетного наповнення та цілковитого сприяння рекрутингу ефективних бойових бригад плодяться «новоділи» без бойового досвіду. Виключно для того, щоби прилаштувати якогось чергового полковника з обслугою, бо в бойову бригаду його не візьмуть виконувати обов’язки навіть лейтенанта…

Як, з огляду на все вищесказане, ситуацію виправить мобілізація дітей і жінок? Жінки закриють тилові посади й вивільнять руки для передової? Я так і бачу жінку, що заміщає тилову посаду в автослужбі, ремонтуючи, припустимо, «хаммер». Або відразу після мобілізації працює як спеціаліст зі зброї в РАО. Може, її візьмуть кухарем? У бойових бригадах ці посади нині займають переважно обмежено придатні внаслідок хвороб і поранень хлопці. Куди їх дівати? На штабну роботу? Почасти — так, але ставок діловодів не надто багато, а от як замінити секретника? Це військова спеціальність, яка вимагає багатьох знань. Призначення не за знаннями, а за ознакою статі вб’є передавання секретної інформації від вищого штабу до нижчого. Фінансистом? Почасти, але там теж потрібні спеціальні знання, яких не мають цивільні бухгалтери. В стройову? Теж військові спеціальності, які вимагають знань багатьох наказів і, крім того, зв’язків у вищих штабах, яких ніколи не матиме жоден новомобілізований. А відсутність зв’язків означає відсутність поповнення, адекватних переведень, грамотного обліку особового складу з усім, що звідси випливає.

І чоловічий шовінізм, як хтось може дорікнути, тут ні до чого. Насамперед усюди потрібні не представники певної статі, а спеціалісти. На сьогодні вони, так склалося, — переважно серед чоловіків, тому що саме вони свого часу набували різних військово-облікових спеціальностей. Тож мобілізація жінок як можливість вивільнити руки чоловіків із тилу є дуже переоціненою.

Щодо наповнення армії психологічно нестійкими дітьми, одразу після закінчення школи, — розмова окрема. Враховуючи особливості теперішньої війни, я не можу зрозуміти, чому здатність швидше бігати, стрибати тощо апріорі вважається перевагою? Адже FPV швидше за найшвидшого 18-річного. Безперечно, ці здібності дуже потрібні в десантурі. Але не самі собою. А після серйозного навчання воїна-десантника.

Гра за правилами: чужими чи своїми?

В окопній війні багато чого нівелюється. Крім одного. В умовах перманентного бойового стресу та постійних контузій психологічна нестійкість учорашніх дітей дуже швидко призводить до психологічних розладів у них, додаючи роботи психологам і психіатрам.

Тож, із мого погляду, перш ніж намагатися механічно наповнити армію абиким, треба виконати серйозну роботу над помилками й здійснити реорганізацію того, що зараз є, й тих, хто вже воює. А саме:

  1. Призначити на вищі командні посади всіх офіцерів бригад, які продемонстрували ефективність на цій війні.
  2. Всі «новоділи», створені виключно для того, щоби запхати туди тих, хто став офіцером у мирний час і по суті нічого не вміє, розібрати під бойові бригади. Можливо, укрупнити ті бригади. Так вирішується проблема особового складу.
  3. Максимально повернути СЗЧ-шників, чимало з яких стали такими просто тому, що не бажали безглуздо помирати.
  4. З офіцерів, які ніколи не бували в боях, або створити окремі стрілецькі батальйони (жарт), або (вже без жартів) роздати їх молодшим командним складом у бойові бригади. Витримають перший місяць війни — можна думати про подальше використання.
  5. Здійснити ревізію військ на предмет наявності там спеціалістів, і максимально застосувати їхні вміння за призначенням.
  6. Мобілізувати тил, аби копав у тилу, де ворога ще немає, але теоретично може бути.
  7. Посадити хоча б одного генерала-м’ясника. А краще — і його, й ВЛК, яке визнало його непридатним, у повному складі відправити копати туди, куди він посилав інших на смерть.
  8. Ось до такої структури долучати вже й молодих, які висловлять бажання. Але мобілізувати їх після роботи над помилками й реорганізації. А не до.

Якщо ми не в стані адекватно організувати армію й оборону, то нехай молодь краще буде живою в інших країнах, ніж додатковими трупами в посадці.

Щоби виграти чи принаймні розгромно не програти війну, треба:

  • заради себе й людей, які воюють, озвучити кінцеву мету. Таку, за яку не соромно й за яку люди без питань жертвуватимуть силами й життям;
  • тверезо оцінити свої сили й потенціал ворога та зрозуміти, що саме може бути нашою перевагою. І це «щось», хоч яким маленьким воно буде, розвивати. Якщо ворог нав’язав тобі свої плани, ти програв;
  • берегти кожного зі своїх людей, наскільки це можливо, до останнього копача-алкоголіка. Армія має довіряти й розуміти: кожен солдат цінний. Інакше це армія рабів із відповідною ефективністю;
  • прибрати подвійні стандарти для «еліти» та звичайних громадян, й підходити до тилу та фронту з однаковою мірою справедливості;
  • тверезо оцінити, чи є в нас союзники. Чи, може, лише партнери, які роблять на нас бізнес, і так само не проти робити його з нашим ворогом;
  • знаходити, піднімати й посилювати все, що виявилось ефективним, ставити на перші місця, спиратися на це;
  • з повагою ставитися до ворога, навіть якщо вважаєш його моральною потворою. Недооцінка ворога, тим більше безпідставна зневага до нього — прямий шлях до поразки;
  • не створювати й не жити в медіареальності, яка влаштовує. Не брехати собі, армії й усім українським громадянам.

На жаль, зараз усе відбувається з точністю до навпаки. Наш ворог точно знає, що ми за будь-яких обставин «ані кроку назад», ресурсу наступати в нас немає, й тому методично довбає по всій лінії бойового зіткнення. Щойно знаходить слабкі місця, кидає туди всі ресурси. Коли продавлює, ми гарячково намагаємося відновити позиції, кидаючи на це все нових, часто необстріляних бійців без координації. І врешті з великими втратами відкочуємося туди, де можемо хоч якось зачепитись. Або вже й не можемо, бо нема ким, як показав Авдіївський напрямок. У таких нав’язаних нам правилах у нас немає жодних шансів, бо немає жодних переваг чи козирів у рукаві.

У війні ж за нашими правилами, з періодичним переходом у наступ там, де в противника з різних причин немає оборони (Харків, Курськ…), рано чи пізно сточиться навіть ресурс Путіна. І з’явиться вікно можливостей для дипломатичного завершення війни на розумних і прийнятних умовах. Якими можуть бути ці умови, треба обговорювати. З огляду на реальні можливості країни зі значно меншим ресурсом, військово-технічним потенціалом та сумнівними й двоїстими партнерами, які дуже часто роблять далеко не те, що озвучують, і навпаки, це так чи так доведеться робити. Проте в історії достатньо прикладів частково програних війн, що не давало жодної користі умовному переможцеві. І навпаки — піррових перемог, які призводили переможців до остаточного занепаду.

Те, якими будуть результати цієї війни, є питанням нашого виживання, нашого життя чи смерті. Тому й методи мають бути не декларативними, а відповідними й адекватними реальній загрозі на всіх рівнях. Але жертви мають бути доцільними й виправданими, а не героїчними. Перемоги — не пірровими. А фінальні втрати, без яких, на жаль, ніяк не обійтись, — у перспективі майбутнього некритичними. Тільки за такого підходу ми зможемо завершити цю війну в позитивному для себе ключі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Протесты в Абхазии: президент заявил о перевороте и готовности уйти в отставку
Фокус
2024-11-16T12:27:39Z
Давление на Европу: в ISW рассказали, как Путин использует неопределенность США по Украине
Хвиля
2024-11-16T12:15:38Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
В социальной сети покойной Заворотнюк появились новые фото
GlavRed
2024-11-16T12:27:12Z
7 самых красивых китайских супермоделей
Marie Claire
2024-11-16T11:00:00Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Медленно добавляющие килограммы привычки: главные ошибки вечернего отдыха
Знай
2024-11-16T09:51:11Z
10 дел, которые моментально повысят вашу энергетику
Marie Claire
2024-11-16T09:00:29Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Мобилизация в Украине: почему десятки тысяч военнообязанных потеряли "бронь"
Comments UA
2024-11-16T12:18:37Z
Мужчина пришел в суд с макияжем и надел платье: зачем он это сделал
Фокус
2024-11-16T12:00:13Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Нацбанк выпустит памятную монету к 100-летию украинского радио
ZN UA
2024-11-16T12:28:51Z
Света может не быть по несколько суток: экс-министр озвучил три "зимних" сценария
Апостроф
2024-11-16T12:03:18Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Хотели расплатиться, а деньги недоступны: банки масово блокируют карты украинцев, 5 причин
Знай
2024-11-16T11:30:07Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Кумкват едят с кожурой: «золотой мандарин» из Китая улучшает настроение и иммунитет
Комсомольская правда
2024-11-16T09:04:52Z
Нервная мама: 3 вопроса, которые нужно задать самой себе, чтобы перестать срываться на ребенка
Marie Claire
2024-11-16T07:01:16Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Во сколько обойдется Рождество и Новый год: в Карпатах, Львове и Черновцах
Комсомольская правда
2024-11-16T06:03:15Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Госэкоинспекция показала плачевную ситуацию в Донецкой области: рушатся города, промышленные объекты и природные ландшафты
Знай
2024-11-16T12:21:52Z
Всего около 90 "жмуров": Третья штурмовая сняла на видео последствия засады на оккупантов
Апостроф
2024-11-16T11:30:01Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Криштиану Роналду отметился шикарным голом в Лиге наций и установил очередной рекорд
ZN UA
2024-11-16T09:24:16Z
Жизнь Джейка Пола вне ринга: с кем встречается и чем владеет скандальный боксер-блогер
Фокус
2024-11-15T20:12:29Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T16:27:39Z
Футбол Грузия – Украина: что сказал Ребров, подробности перед матчем 67 и 25 команд ФИФА
Фокус
2024-11-15T14:42:20Z
Футболист по УПЛ оформил дубль в матче за сборную
Корреспондент
2024-11-15T14:37:45Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
В Аргентине обнаружили арсенал нацистского оружия
Корреспондент
2024-11-16T12:27:03Z
В КГВА сообщили о последствиях атаки беспилотников на Киев
Корреспондент
2024-11-16T04:33:38Z
В Сумской области раздался 71 взрыв
TSN
2024-11-16T03:36:51Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2024-11-16T00:15:16Z
Стрельба под Киевом: в Сухопутных войсках сделали заявление
Апостроф
2024-11-15T18:21:47Z
"Сходка" в колонии Черкасской области: суд арестовал руководителя заведения
Корреспондент
2024-11-15T12:39:14Z
Шокирующие факты насилия и "лечения" психотропами в школе на Тернопольщине: результаты проверки
Comments UA
2024-11-15T12:27:37Z
В Одессе маленькая девочка обворовала магазин на 2 тысячи: суд принял решение
Политека
2024-11-15T12:01:21Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Топ-6 функций, которые важно учитывать при покупке дешевого Android-смартфона
Фокус
2024-11-16T12:00:12Z
10 конкретных подарков для Него, которые можно купить в Черную пятницу и подарить на Новый год
VGorode
2024-11-16T11:21:41Z
Третья часть ремейка Final Fantasy VII перешла на стадию разработки — сюжет и концепт готовы
GameMag
2024-11-16T11:18:40Z
Dying Light 2 обновилась под PS5 Pro в преддверии добавления в PS Plus — детали новых режимов
GameMag
2024-11-16T11:07:57Z
Чан-чан-чан! Создатели Patapon представили геймплейный трейлер Ratatan
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Новые машины и поддержка PS5 Pro: Gran Turismo 7 получит обновление на следующей неделе
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Корейский Splinter Cell: Появились новые ролики экшена Project TH с демонстрацией стелса
GameMag
2024-11-16T10:36:08Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z