Зараз в Україні випробовують чотири види ракет власного виробництва – Зеленський
Україна сьогодні випробовує чотири види ракет власного виробництва, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю «Українському радіо», текст якого опублікувало «Суспільне». Водночас президент розповів, у чому Україна ще не досягла результатів.
«Що стосується дронів, систем радіоелектронної боротьби — тут ми ще не досягли високих результатів. Але, тим не менш, вони є. У нас з'явились чотири види ракет, зараз ідуть випробування. Далі — морські дрони, які знищили велику кількість Чорноморського флоту РФ. Тому вважаю, що технології, зброя — ми в цьому напрямку непогано працюємо», – зазначив Зеленський.
За його словами, Україна залучила багато коштів зовні. А в проєкті держбюджету лише на дрони українського виробництва на наступний рік заклали 775 млрд гривень.
«У нас ці гроші вже є. І це тільки наші гроші. І плюс всі інші гарантовані фінанси від партнерів», – додав президент.
Нещодавно Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що цього року країна перетнула позначку вироблення перших ста одиниць ракетного озброєння, а понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для Сил оборони. Своєю чергою експерт у галузі БпЛА Юрій Касьянов зазначив, що у цих ракетах немає нічого українського. Він нагадав, що в Україні взагалі немає верстатобудування, радіоелектронної промисловості, немає якісної інженерної підготовки, мінімально необхідної системи профтехосвіти для залучення кадрів до такого виробництва.
Зазначимо, що на початку свого президентства Володимир Зеленський акцентував геть на інших речах. Так, у 2020 році бюджетні витрати на ремонт доріг по Україні втричі перевищували оборонний бюджет, хоча частина країни вже була окупованою. В 2021 році владала «побила рекорд» із затягування термінів прийняття основних показників держзамовлення, що мало серйозний вплив на виробництво та випробування зброї.
Хоча ринок виробництва БпЛА в Україні розігрітий і видає сотні тисяч дронів на місяць, раптом виявилось, що багато з них є малоефективними, безнадійно застаріли, й тепер нам потрібні нові дрони, нові технології, працювати над якими потрібно було ще вчора. Чому ми відстаємо? Про це читайте в статті «Ідеологія розвитку безпілотного ринку дає збій. Що потрібно робити» Юрія Касьянова.