MY.UAНовини
Пітер Тіль про тріумф Дональда Трампа, шлях до Армагеддону та “втечу з України”: що на думці у покровителя Джей Ді Венса
Пітер Тіль про тріумф Дональда Трампа, шлях до Армагеддону та “втечу з України”: що на думці у покровителя Джей Ді Венса

Пітер Тіль про тріумф Дональда Трампа, шлях до Армагеддону та “втечу з України”: що на думці у покровителя Джей Ді Венса

Пітер Тіль, співзасновник PayPal та впливовий технологічний інвестор (один з ранніх інвесторів Facebook), у своєму першому великому інтерв'ю після перемоги Трампа окреслив в інтерв'ю The Free Press нові контури американської політики, що викликають серйозні питання і для України.

Його компанія Palantir, за даними Time, що надає програмне забезпечення для військової розвідки та цілевказання українській армії, вважається важливим технологічним партнером у протистоянні з Росією. Тіль, будучи наставником і спонсором віце-президента Джей Ді Венса, відомого критичним ставленням до допомоги Україні, визнає відсутність чіткої політики нової адміністрації з українського питання. У своїх міркуваннях він зазначає, що хоча "нестримне розширення НАТО могло бути помилкою", простий відступ з України зараз був би неприйнятним повторенням афганського сценарію.

Як один з перших і найбільш впливових прихильників Трампа в Кремнієвій долині, чия думка багато в чому визначає новий технологічний курс США, Тіль також стає однією з ключових фігур для розуміння майбутньої як внутрішньої, так і зовнішньої американської політики.

Кінець епохи лібералізму: чому демократи так провалилися

"Відбувся не просто провал окремих особистостей - Байдена, що впав у маразм, або непереконливої Камали Харріс. Ми спостерігаємо повномасштабний крах всієї ліберальної системи. Це була вирішальна поразка, зовсім не схожа на 2016 рік, коли Трамп просто обійшов республіканців часів Буша і якимось чином прослизнув повз Хілларі, яка навіть не сприймала його серйозно.

У 2024 році все було інакше. Всі знали, що битва розгорнеться за штати Середнього Заходу - Пенсільванію, Вісконсин, Мічиган. Демократи кинули на це всі сили, витратили в два-три рази більше грошей, ніж Трамп. Система намагалася зупинити його всіма способами - кримінальне переслідування, спроби зняти з виборів. І на відміну від 2016 року, цього разу це був Трамп проти всієї машини демпартії - і вона зазнала повного краху.

Дональд Трамп і Пітер Тіль

Особливо вражає те, що ще в 2016 році республіканців вважали партією білих і літніх виборців, яким скоро судилося померти і поступитися місцем більш молодому і різноманітному ("diversity") електорату демократів. Це був головний аргумент теорії "демографія - це доля". За вісім років дійсно багато республіканських виборців 2016 року пішли з життя. І для того, щоб Трамп зміг перемогти в 2024 році з ще більшим відривом, йому довелося змінити думку мільйонів людей.

Це повністю спростувало міф "політики ідентичності" - уявлення про те, що ваша расова, гендерна або сексуальна приналежність важливіша раціональних аргументів. Трамп навів аргументи, Джей Ді Венс навів аргументи - вони представили переконливу позицію. А у демократів не було ніяких аргументів - тільки порожнеча, ніяких ідей.

Всі кажуть, що Харріс не могла пояснити, чим вона відрізняється від Байдена. Але справа навіть не в цьому - у неї взагалі не було нічого суттєвого сказати з жодного питання. А якщо у вас немає ніякої суті, то, очевидно, немає і ніяких відмінностей від Байдена.

Демократи просто втратили здатність до самоаналізу і мислення. У 90-ті роки у Клінтонів була хоча б тріангуляція - може бути, дещо цинічний пошук компромісів, але за закритими дверима там були дійсно розумні люди, які вели дебати і могли формулювати свої думки.

Потім відбувся великий зсув при Обамі в 2008 році. У його адміністрації були тільки дві особистості - він сам і його дружина. Всі інші були просто NPC (примітка: "неігрові персонажі" - термін з відеоігор, що позначає безликих статистів), які слухняно слідували загальній лінії. Дуже швидко формувався консенсус, який потім жорстко насаджувався.

У цього підходу була певна сила, але потім все пішло зовсім неправильно. Спадщиною Обами стала Хілларі Клінтон в 2016 році. Потім Байден, ймовірно, був їх найкращим кандидатом у 2020-му, хоча Обама майже заблокував його. А в 2024-му вони опинилися з Харріс, яку Обама просував і як віце-президента, і потім як президента.

Байден був компромісом - останнім чітким білим чоловіком, і обіцянка була, що він буде останнім, він такий буде потрібен тільки ще один раз, щоб пройти 2020 рік. Якимось чином вони знали, що саме він був найбільш обираним людиною в 2020 році, а після нього, звичайно, повинен був прийти більш "diversity" кандидат. Але до 2023 року стало ясно - будь-хто після Байдена гірше Байдена. І тільки коли старече слабоумство дійсно наздогнало його, їм довелося щось робити.

Консенсус дуже швидко змістився до того, що "у нас немає часу на праймеріз, тому ми повинні йти з Камалою Харріс, тому ми повинні вірити в цю фантазію, що вона найчудовіший кандидат" - хоча ми в це не вірили попередні три з половиною роки. Це працювало кілька тижнів, а потім все розвалилося."

Від ізгоїв до мейнстріму: як змінилася Кремнієва долина

"Я знаю Ілона з 2000 року, майже 25 років, і хоча він ніколи не був ідеологічно зашореним, перші 20 років він безумовно був лівоцентристом. Tesla була компанією чистої енергії та електромобілів, а республіканці були тими, хто не вірив у зміну клімату. Тому йому природним чином було комфортніше в глибоко демократичній Каліфорнії.

У Кремнієвій долині роками відбувалося посилення культури "пробудження" ("wokeness") і політкоректності всередині компаній. Коли щось не працює – наприклад, коли ця ідеологія не робить ваших співробітників щасливішими і продуктивнішими, а замість цього дезорієнтує їх – виникає дилема: чи потрібно ще більше тиснути на цю ідеологію або потрібно повністю від неї відмовитися? Багато років інтуїтивною відповіддю було "нам просто потрібно трохи більше старатися", поки в якийсь момент це просто не вичерпало себе.

Багато топ-засновників і CEO вже почувалися комфортно, розповідаючи мені про це за закритими дверима. Можливо, вони просто говорили те, що я хотів почути, але я схильний думати, що вони говорили те, що дійсно думали. Цей неймовірний розрив у Кремнієвій долині сприймався як проблема корпоративного управління – як абсурдно стало управляти співробітниками, одержимими цією ідеологією.

Пам'ятаю, у 2017 році засновники однієї з великих компаній у Сан-Франциско говорили мені, що не впевнені, чи зможуть вони прийняти від мене ще інвестицій, тому що я підтримував Трампа – це було складно пояснити їхнім співробітникам. Але вже через 12 місяців, до 2019 року, вони хоч і не стали про-трампівськими, але вже високо цінували мою сміливість. Вони реорганізували свою компанію так, щоб якомога швидше знизити відсоток співробітників, що працюють у районі Сан-Франциско. Їхня логіка була проста: якщо ми будемо наймати людей де завгодно, крім Сан-Франциско, вони будуть менш ідеологічно божевільні і більш продуктивні.

А потім в якийсь момент відбувся масовий зсув – це сталося в 2024 році. Очевидно, що Ілон дав людям сміливість висловлюватися.... Те, що він зробив, здавалося мені неймовірно небезпечним і неймовірно сміливим. Що б з ним сталося, якби Трамп програв? Але це безумовно дало можливість всім іншим бути трохи сміливішими, ніж ми могли б бути. Він дав прикриття всім."

Бюрократична машина проти демократії

"Якщо Трамп з його набагато кращою програмою не зміг би перемогти в 2024 році проти системи – значить, система завжди буде перемагати. А якщо система завжди перемагає, у вас більше немає демократії. У вас точно немає демократичного процесу навіть всередині Демократичної партії.

Ми постійно обговорюємо махінації на виборах у листопаді 2020 року, але набагато більш екстраординарним був березень 2020-го, коли Байден зайняв четверте-п'яте місце на праймеріз в Айові та Нью-Гемпширі, а потім якимось чином його протиснули через Південну Кароліну, всі інші кандидати знялися. Це був вкрай недемократичний праймеріз у Демократичній партії, а потім послідував ще менш демократичний процес заміни Байдена на Харріс.

Коли я кажу "система", я маю на увазі те, що реально відбувається в Демократичній партії або в цьому прогресивному культі, який представляє собою ліві. Можливо, слово "культ" навіть занадто м'яке, тому що в культі зазвичай є лідер – хоча б одна людина, яка думає. Це машина, тому що там немає особистостей. Ви просто маленька шестерня в механізмі, і вам судилося ставати все меншою шестернею в цьому постійно зростаючому механізмі.

Ідеї не мають значення. Дебати не мають значення. Мова не має значення. Це просто якийсь процес швидкого формування консенсусу – ми приходимо до рішення, а потім ми суворо його нав'язуємо. Можливо, занадто радикально порівнювати це з Комуністичною партією, але це дійсно вкрай регламентований процес, який зовсім не демократичний, не продуманий, не відповідає республіканським та американським цінностям.

Я не думаю, що наша головна проблема в тому, що ми занадто популістські або занадто демократичні. Так, може бути, є натовп виборців, але насправді вони не можуть зробити так вже багато в повсякденному житті. Проблема скоріше в тому, що ми стали менш конституційною республікою, ніж були раніше. І зсув відбувся не від конституційної республіки до влади натовпу, а від конституційної республіки до влади невиборної технократичної бюрократії - тому, що називають "глибинною державою".

І можливо, це те, що необхідно в технологічно розвиненому суспільстві - потрібні експерти, потрібне Центральне розвідувальне управління, потрібні секрети про ядерну зброю і багато іншого. Так що є безліч способів, якими технологічно просунуте суспільство за самою своєю природою набагато менш демократичне, ніж були США навіть у своїй концепції XVIII століття."

Економічний націоналізм і торгова війна з Китаєм

"Я вважаю, що тарифи в цілому - правильний напрямок, хоча на практиці потрібен більш тонкий підхід. Класична теорія вільної торгівлі XIX століття працює за умови порівнянних трудових стандартів, регулювання і вільного руху капіталу. Вона передбачає, що не буде країн з хронічними торговими профіцитами або дефіцитами. Але коли у США постійний торговий дефіцит - це говорить про те, що щось серйозно не так.

"Вільна торгівля" в її нинішньому вигляді приносить вигоду одним частинам американської економіки за рахунок інших. У нас дуже сильний долар, що допомагає Кремнієвій долині і Уолл-стріт, тому що торговий дефіцит повертається в США. Коли у вас багатомільярдний торговий дефіцит і Китай отримує сотні мільярдів доларів, які він не хоче витрачати на американські товари або послуги, його єдиний вибір в кінцевому підсумку - інвестувати ці гроші в США. Гроші інвестуються через банківську систему, і банки на цьому заробляють.

Банки Уолл-стріт фактично зацікавлені в торговому дефіциті - чим більший дефіцит, тим більше вони заробляють. Коли дефіцити скорочуються, банки руйнуються. Щось подібне сталося між 2006 і 2009 роками. У 2006 році у нас був дефіцит поточного рахунку в 800 мільярдів доларів, і фактично потрібно було створити фальшиві фінансові продукти на ті ж 800 мільярдів - наприклад, субстандартні іпотечні облігації з рейтингом AAA, які якийсь недалекоглядний банк у Данії купує у США.

Але найсильніше страждають штати, що визначають результат виборів - Пенсільванія, Огайо, Мічиган, Вісконсин. Вони займалися виробництвом товарів, які мали конкурувати на глобальному ринку. З політекономічної точки зору, якщо говорити про те, що потрібно Трампу або що потрібно Джей Ді Венсу, щоб стати президентом у 2028 році - їм потрібно вирішити проблему "іржавого поясу" на Середньому Заході. Можливо, тарифи погані для економіки в цілому, але правда в тому, що для політичної перемоги республіканців у майбутньому, потрібно щось зробити для цих регіонів.

Є і теорія ігор: якщо у вас є партнери, які ведуть вкрай нечесну торгівлю, можливо, вам потрібно погрожувати тарифами, щоб змусити їх відкритися. Якщо ви завжди кажете, що ніколи нічого не зробите, ви отримаєте дуже посередній варіант вільної торгівлі. Тому, навіть якщо теоретично ми віримо у вільну торгівлю, я не хочу, щоб договори про вільну торгівлю укладали ідеологічні прихильники вільної торгівлі - вони завжди думатимуть, що їм не потрібно нічого обговорювати.

Якщо ввести 60-відсоткові тарифи на всі китайські товари, це буде дуже погано для китайських компаній і Китаю. Але для американських споживачів це буде лише помірно погано, тому що величезна кількість виробництва просто переміститься з Китаю. Торгівля не обмежується двома країнами. iPhone не можна економічно виробляти в США, тому виробництво не переміститься з Китаю в США. Якщо ви введете 60-відсоткові тарифи на iPhone, вони просто подорожчають. Але я думаю, що відбудеться переміщення виробництва iPhone до В'єтнаму або Індії.

Можливо, наш торговельний дефіцит не зменшиться, але принаймні ми не будемо допомагати нашому геополітичному супернику. В'єтнам - теж комуністична країна і це зло, але вона не прагне до світового панування. Тому переміщення виробництва з Китаю до В'єтнаму завдає шкоди Китаю, має помірний негативний вплив на американських споживачів, дуже вигідно для В'єтнаму, але з геополітичної точки зору це однозначно в американських інтересах."

Загроза нової світової війни

"Я не впевнений, що в адміністрації Трампа є чітко сформульована політика щодо України. Є історична перспектива, згідно з якою нестримне розширення НАТО могло бути помилкою. Ми ж не хочемо, щоб росіяни розміщували війська на Кубі або в Мексиці - можливо, варто було замислитися, наскільки далеко ми просунули цей кордон. Але зараз ми там, де ми є в 2024 році, і просто відступити з України, перетворивши це на безладну втечу - це не вихід. Трамп точно не хоче повторення того, що сталося при Байдені в Афганістані.

Щодо Близького Сходу, є три підходи: ізоляціоністський; ідеалістичний, майже утопічний неоконсервативний підхід, як у Буша-молодшого в 2005 році - він передбачав фантастичну трансформацію всього світу, і було очевидно, що це не спрацює; і третій шлях - це складна, прагматична взаємодія з реальністю Близького Сходу.

Якби ми просто прислухалися до Ізраїлю в близькосхідних питаннях, у нас була б набагато розумніша політика. Ізраїльський погляд дуже прагматичний: у Сирії немає хороших повстанців,... всі там погані – ми не любимо Асада, не любимо ІДІЛ, можна трохи залучатися, але не надто глибоко. Саудівська Аравія? Так, це феодальна монархія, але вона краще альтернатив. А от Іран – це реальна проблема, тому що якщо вони отримають ядерну зброю, це змінить розклад сил у всьому регіоні.

Коли я вперше зустрівся з Нетаньяху в січні 2009 року, за місяць до його повернення на посаду прем'єр-міністра, єдине, про що він хотів говорити, був Іран. Зовнішня політика Трампа на Близькому Сході буде дуже близька до ізраїльської позиції – принаймні, в тому сенсі, що вони будуть сфокусовані на одній і тій же проблемі.

Причина, через яку ми не хочемо, щоб Іран отримав ядерну зброю, не тільки в тому, що це божевільна теократія, яка може їх застосувати. Навіть якщо Іран не використовує бомби, сама їх наявність змінить всю ситуацію. Після 1945 року одним з головних завдань президента було зупинити ядерне поширення, тому що якщо занадто багато країн отримають ядерну зброю – це один із шляхів до Армагеддону. Якщо у вас сотня країн з ядерною зброєю, це нестабільна рівновага в розумінні теорії Ігор.

Один з уроків середини XX століття: кожного разу, коли країна отримувала ядерну зброю, починалася регіональна війна. Радянський Союз отримав бомбу в 1949-му – в 1950-му почалася Корейська війна, тому що коли СРСР підтримав Північну Корею, ми не могли бомбити Росію. Вони могли безкарно підтримувати Північну Корею, і ми отримали масштабну регіональну війну – це була ціна за те, що ми проспали і дозволили Радянам отримати бомбу. У 1964-му комуністичний Китай отримує бомбу – в 1965-му вибухає війна у В'єтнамі, і знову Китай може безкарно підтримувати Північний В'єтнам.

Тому чому іранська ядерна бомба була б катастрофою. Якщо в них буде ядерна зброя, ви не зможете їм протидіяти, коли вони почнуть підтримувати всю цю плеяду ворожих сил – хуситів, ХАМАС, Хезболлу і так далі по всьому Близькому Сходу. Тоді весь регіон вибухне. Навіть не потрібно звертатися до аргументу про те, що це божевільна теократія – достатньо просто природи такої ситуації.

Ізраїль розумів це, а неоконсерватори втратили суть. В ізраїльтян і саудитів були серйозні побоювання щодо іракської війни, тому що Ірак був країною, що стримувала Іран. Коли ви послаблюєте Ірак, хіба ви не посилюєте Іран? У якомусь сенсі саме це і сталося за 20 років.

Я вважаю, що якщо ми отримаємо нову світову війну, вона буде більше схожа на Першу світову, ніж на Другу. Вона буде виглядати як те, що відбувалося в останні роки – поступово наростаючий конфлікт, але він станеться в одну мить. Другу світову люди бачили здалеку, Перша світова мала цей божевільний характер.

І ще одна важлива схожість з Першою світовою – довоєнний світ був неймовірно пов'язаний через глобалізацію, торгівлю та фінанси. У 1910 році Норман Енджелл написав книгу "Велика ілюзія", бестселер, який читали в усіх країнах, які потім будуть воювати одна з одною. Якою була його головна ідея? Велика ілюзія полягала в тому, що світової війни не може бути, тому що всі програють.

На думку Енджелла, для Великобританії почати війну з Німеччиною було б так само безглуздо, як Лондону напасти на сусіднє графство Хартфордшир – тому що падіння лондонської біржі перевищило б вартість будь-якої власності, яку можна було б захопити. У світі, пов'язаному фінансами та торгівлею, у 1913 році здавалося очевидним божевіллям починати світову війну – і тим не менш вона сталася. Режим глобалізації був глибоко нездоровий, глибоко нестабільний.

Тому так, ми не хочемо бути Чемберленом, не хочемо повторювати помилки 1930-х, але також варто дуже серйозно подумати: де помилявся Норман Енджелл? І чому велика ілюзія виявилася зовсім не ілюзією?"

"Про науку, скептицизм і догматизм"

"Історія науки почалася як війна на два фронти - проти надмірного догматизму і надмірного скептицизму. У XVII-XVIII століттях вчений був неортодоксальним мислителем, який не приймав застарілу схоластику католицької церкви. Він був емпіриком, готовим піддавати сумніву догми. Але при цьому він не міг бути крайнім скептиком - якщо ви не довіряєте своїм почуттям або заперечуєте саму реальність, це теж несумісно з наукою.

Проблема в тому, що легко бути проти чогось одного. Якщо ви завжди проти догматизму, можливо, ви надто скептичні до всього. Якщо завжди проти скептицизму - можливо, надто догматичні. Потрібен складний баланс - бути одночасно проти сліпої віри і проти тотального заперечення.

Але якщо ми подивимося на 2024 рік і запитаємо вчених: "Де наука надто догматична, а де люди надто скептичні?", вони назвуть довгий список областей, де скептицизм нібито підриває науку - скептики кліматичних змін, скептики вакцин, скептики еволюції. Але якщо запитати їх, де наука надто догматична - вони не зможуть назвати жодного прикладу. Хіба це не показує, що ми повністю втратили баланс? Те, у що перетворилася "наука" сьогодні - догматичніше католицької церкви XVII століття.

Ті з нас, хто критикує університети з консервативних позицій, часто фокусуються на гуманітарних науках як на найбільш корумпованій частині. Їхня корупція найбільш очевидна. Але точні науки більш езотеричні - і хіба це не натяк, що вони можуть бути ще більш корумповані? Дослідники раку не досягли прогресу в лікуванні за 50 років, теоретики теорії струн зробили ще менше успіхів у фізиці... але ці речі настільки складні для розуміння обивателя...

Я завжди наводжу аналогію з урядом: що більш зіпсоване - поштове відділення, департамент транспорту чи АНБ? Я б сказав, очевидно АНБ - тому що в поштовому відділенні та департаменті транспорту ви бачите, як люди байдикують цілий день, бачите явну корупцію та дисфункцію. Це настільки прозора корупція, що вона, можливо, не така страшна. В АНБ ми поняття не маємо, що вони роблять. І моя політична інтуїція підказує - це ознака того, що там корупція і неефективність управління навіть гірше.

Взяти історію з двома президентами університетів - Гарварда і Стенфорда. У Гарварді була Клодін Гей - жінка, що займається питаннями diversity, яка займалася плагіатом, і всі бачили абсурдність ситуації. У той же рік Марк Тесьє-Лавінь, білий чоловік-нейробіолог, як з'ясувалося, десятиліттями займався фальсифікацією досліджень і вкрав десятки мільйонів доларів. Але це складне питання - ви повинні переглянути всі статті і довести, що фотографії були підроблені певним чином... Я не кажу, що науки обов'язково гірші гуманітарних дисциплін, але вони обидві прийшли в занепад. Просто в науках це важче помітити.

Це має бути важливою частиною історії про те, що пішло не так з університетами та нашим суспільством. Десь ми перестали ставити достатньо запитань, перестали бути достатньо скептичними. Такі люди як Роберт Кеннеді молодший або Джо Роган можуть бути не праві в усьому,... але їхній підхід набагато свіжіший і здоровіший, ніж цей неймовірний ехо-камерний консенсус мейнстрімних медіа або групове мислення рецензованої науки."

"Інтернет і трансформація суспільства"

"Я завжди насторожено ставлюся до того, щоб зводити все тільки до технологій. Коли ми кажемо, що технології всемогутні і всевідаючі, ми перетворюємо їх на якусь подобу божества. А коли ви перетворюєте щось на бога, ви одночасно робите це цапом-відбувайлом для всіх проблем.

Інтернет багато в чому викрив, оголив політиків. Трамп був першим інтернет-президентом – цю думку я висловив ще у 2016 році. Всі інші навіть не усвідомлювали, наскільки фальшиво вони виглядають. Так, цю фальш можна було підтримувати в доінтернетному світі. Навіть телебачення було викривальним медіумом, з яким їм було важко впоратися. Але інтернет по-справжньому оголив фальш.

І в цьому є щось руйнівне, тому що інституції більше не працюють так добре, як раніше. Я не думаю, що ми можемо обійтися без них, і ми ще не зрозуміли, як пройти через цю трансформацію. Але у мене є навіть певний прогресивний погляд на це – ми не можемо повернутися назад. Не можна скасувати винахід інтернету, тому нам потрібно знайти шлях вперед.

Було багато книг, які передбачали щось схоже на інтернет – що ви зможете читати книги на комп'ютері. Але ця модальність маленьких пакетів інформації, як 140 символів у Twitter, і те, як це радикально змінить природу суспільства – такого не передбачив жоден науково-фантастичний роман. Можливо, реальний інтернет був найбільшим винаходом, який не був передбачений жодним письменником-фантастом. І це може говорити про те, що він являє собою зміну в природі людської свідомості або в структурі суспільства більш радикальну, ніж ми думаємо – настільки радикальну, що ніхто не міг її передбачити.

Так, ці зміни революційні на соціальному та культурному рівні. Хоча я завжди задаюся питанням, скільки вони додали до реального економічного зростання. Як людські істоти, ми матеріальні, ми вбудовані у фізичний світ. І якщо у вас є блискучий екран iPhone, яким ви одержимі, і ви не помічаєте, що перебуваєте в нью-йоркському метро, що розвалюється, і живете в занедбаній квартирі, повній щурів – цей світ цифрових бітів не є реальною заміною світу атомів. Я б хотів, щоб ми робили прогрес за всіма цими іншими напрямками. Але не можна применшувати те, наскільки інтернет був значущим політично і культурно, навіть якщо він не зробив міленіалів набагато багатшими за бумерів."

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z