MY.UAНовини
Росія може влаштувати Армагеддон після дозволу США бити вглиб Росії – Жданов
Росія може влаштувати Армагеддон після дозволу США бити вглиб Росії – Жданов

Росія може влаштувати Армагеддон після дозволу США бити вглиб Росії – Жданов

Дозвіл США бити вглиб Росії ракетами ATACMS – це гра на підвищення ставок, радіти поки рано, вважає полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

Президент США Джозеф Байден зробив Україні прощальний подарунок перед завершенням своєї каденції – дозволив використовувати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Росії. Вашингтон утримується від офіційних заяв про це рішення, а повідомила про нього американська преса. Утім, як зазначив президент Зеленський, "такі речі не анонсують – ракети самі за себе скажуть". Щоправда, поки що Україна зможе застосовувати американські ракети тільки по Курській області РФ.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов розповів Главреду, що дасть Україні дозвіл США бити по Росії американськими далекобійними ракетами, як посилить позиції ЗСУ, чи надав Вашингтон, окрім дозволу, самі ракети нашій країні, а також як відповість Росія на чергову "червону лінію", яку перейшла Україна та її союзники.

Що змінить для України, якщо їй дійсно дозволили бити вглиб Росії? І, якщо судити з тих повідомлень, які є зараз, що саме нам дозволили?

Практично нічого нам не дозволили. Сидимо далі, видихаємо, не нервуємо і продовжуємо чекати.

Адже, подивіться, французьке видання Le Monde, яке вчора повідомило, що французькими SCALP можна бити по території Росії, сьогодні цю новину прибрало. Тобто Макрон не висловився на підтримку цієї ініціативи, тому французькі ЗМІ дали задній хід.

Дозвіл бити вглиб Росії, по Курській області, вирішить тільки одну проблему, та й то якщо нам дадуть ракети. Адже дозвіл, може, і є, але ракет немає! Востаннє нам поставляли ATACMS ще влітку, коли було завдано ударів по Криму із застосуванням саме цих ракет.

Поки ракет немає, сам дозвіл нічого не змінить.

Якщо нам дадуть ці ракети, для Курської області – хоча б десяток, то це допоможе нам утримувати цю територію з меншими втратами і більшою гарантією того, що нас звідти не виб'ють до початку переговорів. Адже важливо те, що, поки українські війська перебувають у Курській області, у Путіна немає шансів заявити про "мир в обмін на території".

Навіть десяток ракет ATACMS допоможуть ЗСУ зберегти контроль над Курщиною, переконаний Жданов / Фото: Defense.gov/Arkansas Army National Guard

Взагалі, ці повідомлення про дозвіл бити вглиб Росії – скоріше, частина великої гри на геополітичному рівні.

Спочатку був дзвінок Шольца Путіну, причому Шольц подзвонив не з власної ініціативи – дзвінок був узгоджений. У тому числі його намагалися узгодити і з Зеленським, але він виступив категорично проти. Макрон теж був проти. Британія нібито підтримала, але зараз публічно прем'єр-міністр Британії каже, що дзвінками нічого вирішити не можна. Іншими словами, він ніби й не заперечує, що він міг не заперечувати проти цього дзвінка, але склав думку, що телефонним дзвінком Путіна не зупинити. Зі Штатами, схоже, дзвінок теж був узгоджений.

Отже, відбувся узгоджений дзвінок, у якому Шольц висловив Путіну колективну позицію Заходу: треба припиняти війну і виводити війська з України. Зрозуміло, що для Путіна це не варіант, і він влаштував нам спочатку рекордний шахедний удар із використанням 145 "шахедів", а потім – масований ракетний удар. У відповідь на це ми почули нібито дозвіл США бити по території Росії.

Таким чином, йде гра на підвищення ставок з обох сторін. Мабуть, не можуть домовитися або про умови припинення вогню і початку переговорного процесу, або взагалі про умови підсумків цієї війни: де треба зупинитися, кому куди відійти, що за ким залишиться.

Чи може Байден надати ракети для ударів углиб РФ, у рамках тих великих поставок, які відбудуться до кінця його каденції?

До кінця президентського терміну Байдена на Україну справді чекають великі поставки військової допомоги США, проте є великі сумніви в тому, що в цих поставках буде все необхідне для завдання ударів углиб РФ. У принципі, це можливо, але сумніви пов'язані з тим, що всі ці пакети допомоги, які зараз в екстреному порядку нам надсилають, були узгоджені заздалегідь. Усі заявки було проговорено і подано ще влітку, коли ці питання обговорювали. Якщо буде коригування цих заявок, є шанс отримати і потрібні ракети. Якщо заявки не будуть коригуватися, то ракети ми можемо отримати хіба що окремим пакетом допомоги. Але грошей поки що на окремі поставки немає.

Якщо Байден не дасть ракети для ударів по Росії, то Трамп – тим більше?

Із Трампом ситуація складна, тому що, як написало одне з американських видань, "характер Трампа такий, що з багатьох питань, він сам ще не знає, як буде чинити". Він дуже імпульсивна людина і здатний дати абсолютно нелогічне розпорядження. Трамп непередбачуваний. З одного боку, оптимісти кажуть, що Трамп не може дати програти Сполученим Штатам, а з іншого – Трамп каже, що не хоче, щоб американські платники податків оплачували нашу війну. Він досі не визначився зі спецпредставником щодо України. Тому поки що перспективи найтуманніші.

Трамп не хоче, щоб американські платники податків оплачували війну в Україні, нагадав Жданов / ua.depositphotos.com

Якщо дозвіл – це лише гра на підвищення ставок, то яким може бути наступний крок із боку Росії у відповідь на дозвіл бити по її території?

У Росії залишився один варіант відповіді, якщо Путін відпустить гальма, – застосування тактичної ядерної зброї. За даними деяких російських джерел, запаси ракет Росії дають їй змогу здійснити ще 3-4 масовані удари, не більше того. З урахуванням виробництва, якщо розтягнути процес місяці на два, щоб встигли щось склепати – на п'ять масованих ракетних ударів.

Російські джерела кажуть, що генштаб РФ уже давно все розуміє, а от у Кремлі дуже розчаровані результатами останнього масованого ракетного удару по Україні, тому що блекаут не настав. У результаті атаки є лише пошкодження, які Україна активно усуває. Погасити енергетику України Росії не вдалося навіть такою великою кількістю ракет, яка давно не застосовувалася. Росія навіть не може повторити зиму 2022-2023 років, коли ми цілодобово сиділи без світла, їй це не під силу зараз.

Путін може відповісти ядерним ударом на дозвіл США бити по Росії американськими ракетами – Жданов / kremlin.ru

Тому я припускаю, що у Росії залишається лише один варіант – застосування тактичної ядерної зброї. Якщо Путін на це наважиться, і, якщо Захід не зробить якихось кроків, щоб цього не допустити. Усі конвенційні способи ескалації конфлікту Росія вже використала.

Уточніть, застосування тактичної ядерної зброї може відбутися у відповідь на дозвіл США бити вглиб Росії або у відповідь на завдання таких ударів?

На це запитання не можна дати однозначну відповідь. Скільки разів уже Росія говорила, що, мовляв, цю "червону лінію" перейдете, і ми влаштуємо вам Армагеддон. Ми третій рік в очікуванні Армагеддону з боку Росії. І третій рік Росія сама стирає накреслену собою "червону лінію" і проковтує ту пігулку, яку ми їй засовуємо.

Тому сказати, коли саме Росія так відреагує, складно. До речі, досі немає реакції Кремля на ці повідомлення у ЗМІ про дозвіл.

США дозволили Україні бити по Курській області ракетами ATACMS, повідомляють ЗМІ / Інфографіка Главреда

Можливо, у Кремлі чекають офіційного оголошення дозволу? Адже поки що були лише повідомлення у ЗМІ.

Так, можливо, чекають офіційної заяви. Як кажуть в армії, не поспішай виконувати наказ керівництва – його можуть скасувати.

Поки що в нас є лише повідомлення ЗМІ. Хоча так усе добре починалося: США дали дозвіл, Британія і Франція підтримали дозвіл своїми ракетами, а потім почалися нюанси – бити можна, але тільки по Курській області, Франція взагалі стала видаляти свої повідомлення про підтримку цього рішення, Британія мовчить. Такими темпами завтра цілком може з'ясуватися, що якийсь там божевільний радник Байдена вибіг і сказав, що є дозвіл.

Загалом, допоки не буде офіційного дозволу Вашингтона бити вглиб Росії, я б особливо не радів.

Хто такий Олег Жданов

Олег Володимирович Жданов (30 березня 1966, Дрезден, НДР) – радянський і український військовий, полковник запасу ЗСУ, український військовий експерт.

З 2016 року часто пише статті в українській, російській, білоруській та іракській пресі. Відкрив власний ютуб-канал, у якому випускає відео з аналітикою бойових дій, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Неузнаваемая певица, изменившая Украине, появилась со вставными зубами и вспомнила Бога на фоне Кремля
Comments UA
2026-01-09T21:51:00Z
Отец криминальный авторитет из Днепра: певица Grisana четко отреагировала на обвинения
Comments UA
2026-01-12T20:30:08Z
$800 тысяч за виллу с секретами: во Львове продают уникальный дом начала XX века
Комсомольская правда
2026-01-07T05:06:51Z
Дмитрий Волканов шокировал подробностями, как едва не подавился в новогоднюю ночь открыткой с желаниями
TSN
2026-01-01T14:42:00Z
Лобода выступила для российской бизнес-вумен в Таиланде
Comments UA
2026-01-13T13:00:56Z
Джинсы после 50 лет: четыре модных трюка, чтобы выглядеть моложе и чувствовать комфорт
TSN
2026-01-13T12:33:03Z
Виталина Библив высказалась о своем первом браке в 44 года: "Самое счастливое событие"
TSN
2026-01-05T13:06:29Z
Надпись на могиле Мэтью Перри довела фанатов до слез: семья через 2 года решилась на отсылку в "Друзья"
Знай
2026-01-04T16:51:16Z
Нико Робин и члены Барок Воркс в трейлере второго сезона сериала "One Piece. Большой куш"
GameMag
2026-01-13T10:48:46Z
Эти бананы загонят вас в могилу: в украинских супермаркетах появились опасные фрукты, как вычислить
Знай
2026-01-11T03:51:10Z
Шокирующая правда о тонкой пленке на чае: что на самом деле мы пьем годами
TSN
2026-01-12T15:36:52Z
Большинство все это время заблуждались: когда лучше принимать мультивитамины
Comments UA
2026-01-05T08:00:53Z
Бесплатные обследования и новые прививки: что изменится для украинцев в январе
Знай
2026-01-03T22:33:21Z
Биологи впервые сняли на видео, как иммунные клетки уничтожают рак
TSN
2026-01-13T13:09:06Z
Как не допустить обморожения в лютые морозы: действенные советы
UAToday
2026-01-13T13:03:21Z
Секреты ухода за волосами после 45: вот как вернуть ему блеск и густоту
TSN
2026-01-03T16:51:16Z
Экономно и эффективно: лайфхак для украинцев, как зимой быстро высушить одежду
GlavRed
2026-01-13T13:03:20Z
Не только усталость: названы опасные симптомы рака, путающие с другими болезнями
Comments UA
2026-01-13T12:54:20Z
В Париже вооруженные бандиты ограбили путиниста, российского блоггера украинского происхождения Игоря Синяка
Comments UA
2026-01-06T15:30:39Z
Елка с наркотиками вместо игрушек: в Киеве задержали иностранца, которого подозревают в сбыте
Украинская правда
2026-01-12T15:42:56Z
Трагедия в новогоднюю ночь на курорте Швейцарии: стала известна вероятная причина пожара
TSN
2026-01-02T18:06:05Z
Число пострадавших от российской атаки в Киеве возросло до 3: двое – в тяжелом состоянии
Украинская правда
2026-01-05T06:12:09Z
Кровавая атака на "Новую почту" в Харькове: ракета ударила по укрытию с людьми, много погибших
TSN
2026-01-13T12:33:59Z
Трагедия в Киеве: в роддоме умерла женщина, родившая мертвого ребенка
TSN
2026-01-13T12:03:15Z
Кровавое 1 января на Полтавщине: в доме нашли убитого мужчину и тело его жены
TSN
2026-01-01T18:36:51Z
В Днепре из-за атаки РФ 7 пострадавших, повреждены более 10 многоэтажек и учебные заведения
Украинская правда
2026-01-07T00:18:18Z
В одном из регионов РФ крушение невиданного масштаба: население просят эвакуироваться
Comments UA
2026-01-13T11:42:24Z
Субсидию больше не получат: кому в 2026 году отменят помощь
Знай
2026-01-01T13:36:57Z
Как изменятся цены на продукты после зимних праздников: эксперт рассказал, что вырастет в цене
Знай
2026-01-01T04:06:00Z
Снять деньги проще, чем перевести: банки анонсировали пересмотр лимитов
Знай
2026-01-01T19:36:06Z
"Истощенность" Украины – вранье. Вопреки войне, экономика растет даже в потребительском секторе
Лига
2025-12-31T11:42:29Z
Как выбрать виды деятельности и группу налогообложения при регистрации ФЛП
Новости Украины
2026-01-13T11:21:10Z
Шмыгаль готовит радикальные шаги в Минэнерго: что изменится
Comments UA
2026-01-13T10:27:50Z
Автогражданка: как выбрать полис и не переплатить за страхование
Хвиля
2026-01-02T05:21:29Z
Евро приблизился к 51 гривне: банкир ответил, стоит ли покупать валюту
TSN
2026-01-13T10:18:04Z
Что выгоднее: купить стаж или ждать 63 лет, чтобы получить пенсию
Знай
2026-01-13T10:12:30Z
Синоптики спрогнозировали пик арктических морозов в Украине и назвали дату потепления
Новости Украины
2026-01-09T21:36:19Z
В Харькове была слышна серия взрывов: над городом активность ударных БПЛА
GlavRed
2026-01-12T22:45:11Z
РФ стянула "элитные войска" для захвата одного города: где идут горячие бои
GlavRed
2026-01-05T11:12:45Z
Командир РДК Денис Капустин жив. ГУР сорвало операцию спецслужб России по его убийству
Лига
2026-01-01T17:30:40Z
От боя — к творчеству: ветеран из Винницы плетет декоративные корзины и кашпо
Новости Украины
2026-01-13T13:21:10Z
Гороскоп на 14 января: возможны новые выгодные предложения для заработка
Новости Украины
2026-01-13T13:06:47Z
Операции СБУ при Василии Малюку: от «Паутины» до ударов по Крымскому мосту
Комсомольская правда
2026-01-05T14:21:43Z
Ситуация на фронте на вечер 2 января 2026 года
UAToday
2026-01-02T17:57:21Z
Генштаб: За первые сутки нового года враг штурмовал почти сотню раз
Украинская правда
2026-01-02T07:21:29Z
Пенсионеров заставят вернуть государству пенсии: кому придется отдать деньги
Знай
2026-01-02T18:06:40Z
Как изменилось доверие к Зеленскому: что показали результаты опроса КМИС
Comments UA
2026-01-05T09:57:57Z
Главный «кладовщик» Кремля: Беларусь методично вывозит свои танки на российские базы резерва
Новости Украины
2026-01-01T19:18:43Z
6 января — какой церковный праздник, с чего нужно обязательно начать утро этого дня
TSN
2026-01-05T07:09:12Z
Отсрочка для учителей без ТЦК и очередей: одна дата решает все – что должны сделать школы прямо сейчас
Comments UA
2026-01-13T13:00:22Z
Гренландия не имеет вооруженных сил: кто защищает самый большой в мире остров
Comments UA
2026-01-13T12:51:07Z
Часть пенсионеров рискует остаться без выплат в начале 2026 года: разъяснение ПФУ
Хвиля
2026-01-01T03:45:26Z
Что нельзя делать с крошками со стола 10 января и зачем есть мясо сегодня: приметы и запреты на Григория
Знай
2026-01-10T02:54:45Z
Часы снова не переведут? Появилось важное уточнение о летнем времени в 2026 году
Знай
2026-01-01T11:36:52Z
Поляки откровенно шокировали отношение к угрозе со стороны РФ: неожиданные детали
Comments UA
2026-01-05T09:33:48Z
Нам выставят ультиматум после визита Трампа в Киев: экс-глава МИД Украины дал объяснение
Comments UA
2026-01-02T06:27:54Z
Трамп снова посягнул на Гренландию: что ответила Дания, которой принадлежит остров
TSN
2026-01-05T08:51:10Z
В США совершили нападение на дом вице-президента Вэнса: что известно
Comments UA
2026-01-05T18:42:22Z
Бьет радиоволнами: у США появилось оружие из российских деталей, вызывающее "гаванский синдром"
Фокус
2026-01-13T13:15:21Z
Рада отменила Жилищный кодекс: его заменили новым законом
Лига
2026-01-13T13:12:49Z
Макрон назвал главную угрозу 2026 года: что ждет Европу и Украину
Хвиля
2026-01-01T13:30:55Z
Подозреваемого в биржевых махинациях на миллиард экс-нардепа задержали в Германии
Украинская правда
2026-01-05T16:33:33Z
"Смерть" командира РДК Капустина: как украинская разведка переиграла Кремль
TSN
2026-01-01T18:36:13Z
Инопланетные цивилизации могут общаться как светлячки у всех на виду, считают ученые
Фокус
2026-01-07T09:36:31Z
У "Резерв+" появились уведомления о бумажных повестках: считается ли это официальным вручением
UAToday
2026-01-07T21:03:17Z
Мы излучаем свет, пока живы: ученые сделали шокирующее открытие
TSN
2026-01-07T08:06:57Z
Головоломка на скорость: найдите два разных брецеля на рисунке за 15 секунд
TSN
2026-01-13T13:09:51Z
В холодном океане нашли теплокровную рыбу — и она является единственной в мире
TSN
2026-01-13T13:09:36Z
71 агрокомпанія розпочала процедуру банкрутства у 2025 році
AgroNews
2026-01-13T13:09:11Z
Телескоп Хаббл скоро упадет на Землю: ученые предупреждают о большой угрозе для людей
Фокус
2026-01-13T12:42:30Z
Луна оказалась неожиданно неровной: ученые выяснили, в чем причина
Фокус
2026-01-13T11:42:31Z
ДТЗ 504BKKU – універсальний партнер для вашого господарства
AgroNews
2026-01-13T11:39:22Z
Что сделать, чтобы ноги не мерзли даже в самый сильный мороз
TSN
2026-01-01T13:09:06Z
Гороскоп Таро на завтра 8 января: Весам - худшее позади, Рыбам - сосредоточиться
GlavRed
2026-01-07T08:00:08Z
Украинский борщ вошел в пятерку самых вкусных супов мира
UAToday
2026-01-07T17:33:40Z
Новый год без негатива: как очистить дом после праздников и пригласить положительную энергию
Comments UA
2026-01-01T13:15:07Z
Картофель, который съедают первым: простой трюк превращает обычный гарнир в ресторанный хит
Comments UA
2026-01-13T13:18:08Z
Куда можно целовать кошку: специалисты считают, что есть только одно место для этого
TSN
2026-01-13T12:33:39Z
Китайский гороскоп на 2026 год: у кого возникнут проблемы с деньгами
Comments UA
2026-01-01T13:12:09Z
Ваше алоэ умирает? 7 секретов, чтобы вернуть растение к жизни и сделать его снова здоровым
Знай
2026-01-13T11:51:05Z
Ведро воды + 2 чайные ложки специи — и ваш дом сияет и пахнет праздником без химии
TSN
2026-01-13T10:36:41Z
Норвежских прыгунов с трамплина обвинили в увеличении половых органов: что произошло
Comments UA
2026-01-07T07:21:07Z
Энтони Джошуа решил завершить карьеру: родные боксера сообщили детали
Comments UA
2026-01-06T16:33:11Z
Рекорд больше не принадлежит Шевченко — кто обошел легенду украинского футбола
GlavRed
2026-01-12T23:36:07Z
Беременная Бех-Романчук пожаловалась на свои "габариты": "Выглядит именно так"
GlavRed
2026-01-12T23:03:26Z
Языковой скандал вокруг жены футболиста Конопли
Comments UA
2026-01-12T15:27:44Z
Харьковчанин отобрался на Олимпиаду-2026 в составе сборной США по фигурному катанию
Комсомольская правда
2026-01-12T14:27:30Z
Свитолина поднялась в рейтинге WTA на одну позицию, а Костюк вошла в топ-20 сильнейших
Комсомольская правда
2026-01-12T14:03:18Z
Экс-коуч киевского Динамо призывает россиян ехать на войну в Украину
Comments UA
2026-01-12T12:09:05Z
Насмешки и травля: украинский боксер рассказал, как к нему первое время относились в Польше
Знай
2026-01-11T14:51:11Z
Водители призвали взять пакеты с теплой водой в авто - неожиданный лайфхак
GlavRed
2026-01-07T00:30:36Z
Эксклюзивы на $17 миллионов: на аукцион выставили впечатляющую коллекцию суперкаров
Фокус
2026-01-13T11:06:38Z
В Украине продали рекордное количество гибридов: какие модели выбирают
Фокус
2026-01-13T10:06:07Z
Водителям назвали суммы налога при первой регистрации авто в 2026 году
Хвиля
2026-01-12T12:51:49Z
В Корее презентовали яркий и недорогой рамный пикап за $20 000
Фокус
2026-01-12T11:21:51Z
Их стихия — бездорожье: названы лучшие внедорожники 2026 года
Фокус
2026-01-12T10:27:27Z
Минус за окном: что категорически нельзя оставлять в машине зимой
Знай
2026-01-12T09:51:57Z
В Украине спрос на электромобили за год вырос на 113%. В лидерах – Tesla Model Y и Model 3
Лига
2026-01-12T09:42:53Z
Рассекречены недорогие электрифицированные кроссоверы BYD для семьи
Фокус
2026-01-12T09:27:16Z