Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав постанову про звільнення з посади члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Таке рішення ухвалили члени комітету під час засідання 18 листопада.
Тепер за цю постанову має проголосувати Верховна Рада та обрати нового члена регулятора від парламенту. Голова комітету Микита Потураєв розказав, що від кількох кандидатів у члени Нацради надійшли заяви з проханням перенести голосування у парламенті, оскільки вони перебувають у давно запланованих відрядженнях.
У Верховній Раді голосуватимуть за трьох кандидатів, які подались на конкурс: чинний член Нацради Максим Онопрієнко, повноваження якого якраз і завершуються; директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій Ганна Красноступ, її кандидатуру висунула Національна спілка журналістів і підтримала ще низка профільних асоціацій (ІнаУ, АППК); та колишня керівниця КП «Муніципальна телевізійна мережа» із Запоріжжя Ірина Полієктова. «Детектор медіа» вже писав про пріоритети кандидатів.
Останні ротації нинішнього складу членів регулятора відбулись у 2021 році. 15 грудня Верховна Рада призначила членами Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення за своєю квотою Ольгу Герасим’юк, Олега Черниша та Олександра Бурмагіна.
Члени Нацради обираються терміном на п’ять років. Відповідно до закону «Про медіа» Національна рада складається з восьми осіб. Верховна Рада України і Президент України призначають по половині складу Національної ради. Відбір і призначення кандидатів на посаду члена регулятора відбувається на конкурсних засадах. Президент призначає свою четвірку указами, а парламентську четвірку депутати обирають більшістю голосів.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.