Про це Укрінформу розповіли автори проєкту.
Перформанси та майстер-класи проєкту проходили в Одесі, Чорноморську, Роздільній та Миколаєві впродовж серпня-листопада.
«Плейбек-театр – різновид інтерактивного театруімпровізації, що складається з двох основних практик: розповіді глядачами особистих історій на публіку та миттєвої художньої інсценізації акторами цих розповідей. Особливістю плейбек-театру є його здатність надавати емоційну підтримку та створювати безпечний простір для вираження почуттів. В умовах війни це стало ще більш актуальним. Безпека, контакт, інтерес, відчуття внутрішнього мотиву та грайливість – все це допомагає побачити себе нового», - сказав тренер проєкту «Плейбек-вікенд» Андрій Утєнков.
Менеджерка проєкту Ганна Шестакова висловила переконання, що такі заходи дають відчуття єднання. «Зазвичай глядачі приходять на такі заходи з цікавості або просто провести вільний час. Але впродовж перформансу з ними відбувається трансформація. Глядачі отримують спільний емоційний досвід, розповідають історії та відчувають підтримку. Ми створюємо безпечний простір і запрошуємо глядачів стати співтворцями», - сказала вона.
За словами авторів, це є не лише способом самовираження, а й потужним інструментом для створення глибоких соціальних зв’язків, підтримки та переживання емоцій разом з іншими.
В усіх містах, які приймали проєкт "Плейбек-вікенд", відзначили його терапевтичний та емоційний вплив, що надавав людям підтримку та відчуття себе частиною спільноти.
Актори проєкту під час перформансу бачили, як люди відгукуються на кожну історію, що надавало сили і натхнення.
«Це був один із тих перформансів, де я справді відчула магію плейбек-театру. Атмосфера була настільки приймаюча, що ми відчули себе частиною однієї великої родини», - поділилася акторка Ольга Косинкіна.
Проєкт реалізується ГО "Арт-плейбек" у співпраці з театром “Синергія” та є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL.