Про що сказали на брифінгу:
Мобільний застосунок "Резерв+" можуть перетворити на загальноукраїнський рекрутинговий центр і замінити відповідні функції ТЦК у взятті військовозобов'язаних на облік. З такою ініціативою виступили у Міноборони України, однак про розформатування ТЦК не йдеться.
Деталями на брифінгу поділилися міністр оборони Рустем Умєров та його заступниця з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, пише Уніан.
Вони пояснили, як у 2025 році відбуватиметься автоматичне взяття на облік.
"У нас є цілі. Ми чуємо суспільство. Ми чуємо людей. Ми чуємо про проблеми і відпрацьовуємо. Тобто, щоб відпрацювати на юридичному, технічному, технологічному і законодавчому рівнях, ми постійно інтегруємо процеси і цифровізуємось. У цьому плані, наша мета, якщо є можливість, перетворити "Резерв+" у такий загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити точки-оффлайн, які зараз називаються у народі ТЦК", - наголосив Умєров.
За словами Черногоренко, щоб стати на облік в ТЦК, українцям зараз необхідно прийти фізично.
"Ми хочемо у 2025 році запустити можливість не йти в ТЦК і пред'являти свої паперові документи, які посвідчують особу, а зробити це можливим через, наприклад, верифікацію в Bank ID, через підтвердження документів Державної міграційної служби, єдиного державного демографічного реєстру", -сказала вона.
Черногоренко анонсувала певні зміни у законодавстві, адже зараз відбувається відповідна робота.
"Але основна ідея у тому, щоб людина могла у своєму смартфоні з будь-якого зручного місця постати на облік в державі, стати військовозобов'язаним і показати, що виконує обов'язок згідно з законом через такий онлайн-інструмент. І все це - перетворення "Резерву" в повноцінну альтернативу ТЦК", - наголосила вона.
Умєров пояснив, що, попри все, про розформування ТЦК не йдеться.
"Ми взяли принцип не нашкодити тій системі, яка є. Ми чуємо, знаємо - це виклик. Це дуже величезний біль. Зі своєї сторони, ми пропрацьовували концепт цей, щоби перетворити це в офіс з обслуговування військовослужбовців. Там декілька інших концепцій було. Ми не зупиняємося, щоби знайти рішення у цьому плані", - сказав Умєров.
Однак, як тільки стане можливим виконувати оффлайн-фунції через застосунок в режимі онлайн, Черногоренко каже, що навантаження на ТЦК спаде.
"ТЦК зможуть фокусуватися на силах генерації. Робити дистанційні процеси планувати, давати свої експертні висновки і т.д., а ми заберемо усі сервіси, в тому числі в онлайн", - резюмувала вона.
Мобілізація в Україні - останні новини
Президент України Володимир Зеленський нещодавно дав відповідь, скільки людей потрібно мобілізувати. Очільник держави признав, що навіть після ухвалення нового закону про мобілізацію Україна мобілізувала недостатню кількість людей.
Водночас в Міноборони відповіли, чи можуть відібрати водійські права за ігнорування повістки. У відомстві пояснили, що відібрати права у громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, лише за судовим рішенням.
Як писав Главред, недавно у Міноборони назвали точну цифру, скільки людей працюють у ТЦК. Там зазначили, що у багатьох людей статуси обмежено придатних, адже вони брали участь у бойових діях на фронті.
Інші новини про мобілізацію:
Що таке "Резерв+"?
"Резерв+" – це застосунок для українських військовозобов'язаних, призовників і резервістів, з допомогою якого, зокрема, можна дистанційно уточнити облікові дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК).
У Міноборони зазначають, що скоро у "Резерв+" з’являться електронні направлення на ВЛК, а влітку з'явиться електронний військовий квиток. За словами речника Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна, повноцінна версія застосунку буде доступна влітку цього року.