MY.UAНовини
1000 днів вторгнення РФ: бійці розповіли Фокусу, як змінилася війна так чого чекати далі
1000 днів вторгнення РФ: бійці розповіли Фокусу, як змінилася війна так чого чекати далі

1000 днів вторгнення РФ: бійці розповіли Фокусу, як змінилася війна так чого чекати далі

У війні проти однієї з найбільших країн світу, українці вже 1000 днів доводять всьому світу — ми незламні.Невідомо, як далі розвиватиметься війна, проте Фокус дізнався, що думають військові про теперішню ситуацію та перспективу перемоги.

Сьогодні триває 1000 день війни, боротьби з російськими окупантами, які 24 лютого 2022 року розпочали повномасштабне вторгнення. Майже за три роки боїв Україна втрачала території, відступала, йшла в контрнаступ та повертала захоплені міста й села. Ба більше, Силам оборони вдалося зайти на ворожу територію та розпочати Курську операцію, яка має неабиякий вплив на ситуацію по всьому фронту.

Ворог продовжує атакувати мирні міста України за допомогою різних видів зброї, а військовослужбовці Сил оборони завдають удари безпілотниками по військових обʼєктах РФ. Нещодавно Київ отримав дозвіл на удари по тилу противника західними далекобійними ракетами, що в перспективі ще більше покращить становище України.

1000 день війни: українська нація відбулася

Війна розпочалася не у 2022 році, а ще в лютому 2014, коли РФ окупувала Крим, нагадує Боєць ЗСУ Кирило Яковлев.

"Я всім повторюю, що саме цей місяць та рік є початком війни, коли Росія ввела свої війська на територію України та окупувала Крим. Це дуже важливо для розуміння людей у майбутньому. У 2022 році вже почалося повномасштабне вторгнення", — каже Фокусу Яковлев.

Наразі важливо, що Україна встояла. За його словами, це виключно завдяки тим українцям, які в перші дні війни пішли захищати Батьківщину, та тим, хто допомагав цьому по всьому світу.

Добре зараз чи погано, військовий не береться стверджувати, проте потрібно робити висновки з помилок. Якщо Україна покращуватиметься швидше, ніж противник, то переможе. Він переконаний, що українці впораються, якщо згадають, що таке бути разом та допомагати один одному.

Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92-Ї ОШБр ім. Івана Сірка Юрій Федоренко вважає, що за 1000 днів війни "українська нація відбулася". Він наголосив, що кращі світові лідери, експерти не давали Україні більше трьох днів у прямому протистоянню Росії, але завдяки обʼєднаній роботі українців навколо боротьби з ворогом було доведено, що весь світ помилявся.

"Сьогодні ми маємо вже третій рік повномасштабної війни, національного супротиву. За цей період часу нам вдалося показати всьому світу те, що Росія дирява, вона не може забезпечити безпеку всіх своїх кордонів. Зокрема, Курська операція все це довела. Борючись з ворогом, який переважає в рази в силах та засобах, ми демонструємо шалений опір", — каже Фокусу Федоренко.

За його словами, росіяни несуть неспівмірні втрати на полі бою до тих тактичних результатів, які здобули, та тих земель, які були окуповані. Він вважає, що Росія десятиліттями оговтуватиметься після перемоги України. Зокрема, РФ не виконала та не виконає своє завдання — знищення української державності та всіх українців.

"За цей час повномасштабної війни я безмежно гордий тим, що є представником української нації. Я безмежно гордий бути українцем", — наголосив військовий.

Федоренко зазначив, що ворог розуміє, що українців можна перемогти, розділивши та посваривши між собою. Тому завдання суспільства — бути більш обʼєднаним, ніж це було навіть на початку повномасштабного вторгнення. Він переконаний, що Україні вдасться дотиснути окупантів.

Велика війна в Україні: що змінилось

Натомість лейтенант ЗСУ з позивним "Алекс" наголосив, що без різниці, чи це 1000 день війни, тисяча перший чи десятитисячний. Насправді ж бійцям на нулі все одно, який день, вони це не рахують.

"Кожен повинен налаштуватися на свою роботу, свої чіткі обов'язки, які він виконує. Лише тоді реально буде результат. Не тоді, коли ми будемо казати про якусь перемогу, не тоді, коли ми будемо рахувати вже тисячний день. Натомість кожен повинен взятися за свої обовʼязки та виконувати їх", — сказав Фокусу "Алекс".

Український військовослужбовець Данило Яковлев заявив у розмові з Фокусом, що Україна продовжує воювати проти однієї з найбільших держав світу, якій інші країни допомагають зброєю, технологіями та людьми.

"Це вже дуже добрий показник того, що ми щось правильно робимо в цьому житті. Але є велике питання в тому, що нам треба думати, як перемогти не тільки дипломатично, але й у військовому плані. Адже якщо на фронті ситуація буде не дуже, то нам ніяка дипломатія не допоможе", — сказав боєць.

За його словами, в першу чергу, на 1000 день війни потрібно зрозуміти, що основний пріоритет, який повинен бути надалі, це реформування українського війська, підходів до ведення війни та самих тактик і стратегій на сучасний лад.

На 1000 день війни змінилося все, каже Фокусу речник 3-ї ОШБр Олександр Бородін. Зокрема, за цей період війна перейшла з одного формату в інший, технологічний з погляду підходів до всього.

"Тисячний день війни ще раз показує, що це велика війна, надскладна війна, війна континентального рівня, яка отримує стратегічного розуміння. Це не можна порівнювати з АТО, війнами на Балканах тощо. Це можна порівняти тільки з континентальним війнами — і по розмаху, і по можливостях у всьому", — каже Бородін.

Такої ж думки лейтенантка з 47-ї ОМБр Анастасія Блищик. За її словами, 1000 день війни абсолютно відрізняється від першого. Зокрема, на початку повномасштабного вторгнення люди були готові до боротьби, волонтерили, допомагали, тоді як нині військовослужбовці набагато менше відчувають цю підтримку.

"Проте цей тисячний день показав, що Україна посідає ключову роль на політичній арені цього світу. Про нас говорять, про Україну знає весь світ, з нами вже рахуються, нас чують, наше слово є важливим на різноманітних майданчиках", — говорить Фокусу Блищик.

Вона зауважила, що це круто, адже на початку вторгнення Україну недооцінювали, в неї не вірили, всі думали, що держави не буде, Київ візьмуть за три дні тощо. Але нині весь світ розуміє, що українці є потужною нацією, яка готова захищати свою країну.

Військовослужбовець з 25-ї ОПДБр з позивним "Мучной" вважає, що 1000 день війни показує українську міць та стійкість.

"Це вкотре доводить, що ми залишаємося нацією незламних синів України, які повинні не зганьбити наших предків і показати наш дух, наше коріння. Єдине, що від нас треба — це лише боротися та не здаватися, не йти на поводу в під*р*шки, не приймати їхні умови, а далі продовжувати боронити рідну неньку. Через важкі часи та запеклі бої гартується сила волі кожного воїна, чим більше ти буваєшь у пеклі, тим вогонь стає твоїм другом. Продовжуємо боротися за саме святе, що ми маємо, та не даємо жодного шансу ворогу. Війна закінчиться тільки нашою перемогою та капітуляцією противника!" — заявив "Мучной".

Натомість екснардеру та військовому Ігорю Луценку не подобається, як нині себе поводить українське суспільство.

"Суспільство демобілізовано на 1000 день війни. Суспільство очікує, що десь якісь перемовини будуть тощо. Загальний настрій країни не сильно подобається", — повідомив Фокусу Луценко.

Зима буде важкою: від чого залежить розвиток війни та перемога

За словами заступника командира 3-ї ОШБр Максима Жоріна на сьогоднішній день, на жаль, війна поки йде не на нашу користь.

"Не дивлячись на безліч різних заяв з усіх сторін, що все скоро закінчиться, на різні сценарії та плани, як і хто принесе завершення війни нам — впевнений, що ще тривалий час на нас чекають складні часи й важкі бої. І ставатимуть ці події тільки важчими. Безумовно, Штати спробують повпливати на хід подій. Але це точно не відбудеться в короткій перспективі. І зима для нас буде досить важкою", — каже Фокусу Жорін.

На думку військового, принести українську перемогу може лише великий комплекс заходів. Який передбачає як зовнішню, так і внутрішню роботу.

"Окремо нічого не спрацює. Ми маємо сконцентруватись над внутрішньою роботою: над розбудовою ВПК, налагодженню свого виробництва, над змінами підходу до застосування військ, змінами інформаційної та внутрішньої ідеологічної політики. До цього, звісно, необхідна допомога зовнішньополітична — у вигляді зброї, боєприпасів, коштів та їхньої дипломатії", — каже Жорін.

Анастасія Блищик зазначила, що ніхто не знає, як далі розвиватиметься війна. За її словами, всі очікують, що Дональд Трамп, який став президентом США, закінчить війну за 24 години. На думку військовослужбовиці, ніхто не розуміє, на яких це буде умовах, зокрема, вони точно не будуть виграшними для України.

Ба більше, люди, які проживають подалі від прифронтових територій, не розуміють, що Путін не зупиниться.

"І якщо почнеться наступна війна, а вона почнеться, то тим людям, які зараз кричать, що вже все, треба завершувати цю війну, необхідно вже сідати за стіл переговорів, віддавати половину нашої країни — потрібно розуміти, що ці прифронтові території потім стануть їхніми містами й селами", — вважає Блищик.

Вона наголосила, що дозвіл бити по території РФ — це гарна новина. Вона хоче, аби Росія відчула, що таке війна, і якомога більше росіян зрозуміли, що таке біль, страждання та лишитися без нічого.

За словами Юрія Федоренка, перспектива застосування додаткової зброї для ударів по РФ може суттєво вплинути на хід бойових дій. Він зазначив, що Путін розуміє лише силу, її мають українські партнери, яким потрібно поділитися нею з Києвом.

"Там, де Путін отримує по зубах, можна отримувати результат", — наголосив він.

Федоренко зауважив, що не від Трампа залежить, як швидко завершиться війна, а лише від спроможностей Путіна вести бої. Тоді як перед Трампом буде вибір: або той розуміє всю природу РФ та дасть Україні обіцяну силу, в результаті Сили оборони змусять ворога відступити, або піде іншим шляхом. На його думку, перший сценарій є дуже ймовірним, а другий не дасть жодного результату.

"Тільки від Путіна залежить те, наскільки буде довго тривати війна. Щоб Путін прийняв інше рішення, його треба позбавити можливостей для ведення цієї війни. Це здобувається за рахунок додаткового контролю і нарощування санкційної політики по блокуванням Росії, зокрема, що стосується енергоресурсів. І це стосується прямої можливості нищити військові обʼєкти ворога на його території", — каже командир батальйону.

Кирило Яковлев повідомив, що війна може розвиватися багатьма шляхами. Перший — замороження конфлікту, якщо Європа та США обмежать фінансування, постачання зброї та боєприпасів. У такому разі замороження конфлікту дорівнюватиме програшу.

"Так, не завтра, не через тиждень, може через рік, два-три… але це буде так само як у 2014 році ми заморозили конфлікт, нічого не робили з 14 по 22-й рік. І тому зіштовхнулися з повномасштабною війною", — сказав він.

Іншим шляхом боєць називає протести у РФ. Коли почне сипатися ворожа влада, українці повинні скористатися цим так, аби перемогти, добити противника. Третій шлях є найважчим — перемога військовим шляхом. Вигнати противника вдасться за допомогою західної зброї та людей, які проходять службу у війську.

"Але це дуже важкий шлях, дуже болісний для всієї країни, тому що багатьом доведеться віддати своє життя. Я гадаю, що нам потрібно бути готовими до першого, другого та третього розвитку подій. Точно сказати, як буде, ніхто не може, тому нам потрібно розробляти плани відразу по декількох напрямках. А там вже будемо виходити з того, що буде", — додав Кирило Яковлев.

Офіцер "Алекс" вважає, що не потрібно думати про те, що буде далі, натомість необхідно бути готовим до всього, адже статися може все, що завгодно.

"Війна може завтра закінчитися, або завтра може перерости в третю світову. Питання не в тому, що буде далі, а в тому, наскільки всі ми готові до того, що буде", — підсумував лейтенант.

Данило Яковлев наголосив, що Україна сильно залежить від західних партнерів. Якщо ті відкриють для Києва всі можливості в плані технологій, розвідки, спроможності щодо ракет, снарядів та не будуть довго вагатися, то ситуація зміниться в бік України.

"Але поки Росія, яка є авторитарною країною, приймає дуже радикальні й правильні рішення, а демократичні країни дуже довго вагаються. Тому питання в швидкості прийняття рішень. Якщо з боку Росії вже відкрито воюють солдати-корейці, то Європа до сих пір вагається і не дозволяє нам відкрито проводити рекрутинг іноземців", — наголосив військовий.

На думку Олександра Бородіна, розвиток війни надалі залежатиме від того, наскільки буде збережена гідність у спільному розумінні, що українці хочуть та на що готові заради цього. Зокрема, важливо, аби це була обʼєднана єдина мета.

Ігор Луценко також вважає, що наступні українські досягнення залежатимуть від подальших дій — або суспільство прокинеться, або перемоги не буде.

Своєю чергою "Мучной" хоче, аби всі українці обʼєдналися та не були в різних світах. Він зауважив, що знає про втому суспільства, бійці також хочуть додому. Для того, щоб це здійснити, потрібно докласти спільних зусиль.

"Тому я закликаю всіх, кому не все одно, продовжувати допомагати війську заради світлого майбутнього", — наголосив боєць.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що за адміністрації Дональда Трампа "війна звершиться швидше". За його словами, для України важливий справедливий мир, аби не було відчуття, що втратили найкращих задля несправедливості.

17 листопада прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зауважив, що Оттава хоче, аби війна в Україні закінчилася якомога швидше. Він вважає, що це може статися "в найближчі місяці".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Хоче повернутися до Львівського університету: звинувачений у домаганнях Йосип Лось подав до суду
24tv
2025-04-22T13:12:58Z
Жителі Латвії стали менше підтримувати фінансово Україну та біженців
Европейская правда
2025-04-22T13:12:20Z
Мигранты, которые спасут Польшу? Какую роль получили украинцы в польской экономике
Европейская правда
2025-04-22T13:09:46Z
На війні загинула волонтерка Анастасія Єфімова
УкраинФорм
2025-04-22T13:09:33Z
Всесвітній день Землі: історія свята, яке відзначають вже 55 років
Факти ICTV
2025-04-22T13:06:34Z
Чоловік випадково став мільйонером і закопав свій скарб у дворі
Фокус
2025-04-22T13:06:33Z
Поховання Папи Франциска: на могилі понтифіка напишуть лише одне слово
24tv
2025-04-22T13:06:06Z
Іспанія обіцяє досягти цілі НАТО в 2% ВВП уже цього року, а не в 2029-му
Европейская правда
2025-04-22T13:03:04Z
«Бойові» на мільйони в тилу: ДБР викрило заступника командира військової частини, який оформив фейкові довідки
УкраинФорм
2025-04-22T13:01:58Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Фінляндії розпочався новий триденний страйк держслужбовців
УкраинФорм
2025-04-22T13:12:22Z
МЗС - про російський авіаудар по Запоріжжю: Росія не зупиниться, поки її не зупинять
УкраинФорм
2025-04-22T13:06:59Z
Росіяни засудили до 14 років колонії двох мешканок Енергодара, які донатили на ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-22T13:06:36Z
"Трампу наплювати, як закінчиться війна": Жданов назвав мету президента США
GlavRed
2025-04-22T13:04:48Z
За душу Америки: чому в США люди виходять на вулиці
ZN UA
2025-04-22T13:04:35Z
Перший закордонний візит Трампа буде на похорон Папи Франциска
Европейская правда
2025-04-22T13:04:21Z
Нова Зеландія продовжить допомогу з тренування українських військових - прем'єр
УкраинФорм
2025-04-22T12:52:17Z
Авіаудар Росії по Запоріжжю: 19 дорослих та четверо дітей постраждали
ZN UA
2025-04-22T12:49:37Z
Допомога ветеранам і цифровізація: як Kharkiv IT Cluster співпрацює з донорами та державою
24tv
2025-04-22T13:06:59Z
Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
Хвиля
2025-04-22T12:42:49Z
Коли магнітні бурі у травні та як покращити самопочуття
Факти ICTV
2025-04-22T10:40:21Z
ЮНІСЕФ доставив в Україну 300 тис. доз вакцини проти поліомієліту — ЦГЗ
Факти ICTV
2025-04-22T10:12:53Z
Навіть застарілий бруд відійде за 15 хвилин: як відмити витяжку від жиру
24tv
2025-04-22T09:36:39Z
У Німеччині визнано майже 600 випадків шкоди від вакцинації проти COVID-19
iPress
2025-04-22T09:09:55Z
Якщо не вистачає сонця: в яких продуктах найбільше вітаміну D
Gazeta UA
2025-04-22T09:03:45Z
Чому ліки в Україні дешевші, ніж у Європі
TSN
2025-04-22T09:01:57Z
Черевний тиф стає невразливим: чому антибіотики вже не працюють
TSN
2025-04-22T09:00:35Z
У Києві відбудеться виставка унікальних маріупольських писанок «Іканича»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T13:12:14Z
Наталія Сумська – ікона українського театру: де зараз акторка та чи помирилась із рідною сестрою
24tv
2025-04-22T13:06:36Z
Пара одружилася через тиждень після знайомства: це дивовижно, як склалась їхня доля
Фокус
2025-04-22T13:06:27Z
У Гамбурзі відбудеться благодійний фестиваль до Дня вишиванки
УкраинФорм
2025-04-22T12:49:29Z
Як грім серед ясного неба, – солістка "Лісапетного батальйону" шокувала зізнанням про рак онуки
24tv
2025-04-22T12:36:24Z
Фонд Андрія Матюхи долучився до артінсталяції ORIGAMI for UKRAINE на фасаді київського музею
Политека
2025-04-22T12:33:24Z
Марія Бурмака показала "ужасні" фото з єдиною донькою
GlavRed
2025-04-22T12:28:47Z
Кейтлін Дівер знімала сцену з вбивством у The Last Of Us через 3 дні після похорону матері
ITC
2025-04-22T12:22:42Z
У моду повертається джинсовий комбінезон: у ньому буде сяяти кожна дівчина
24tv
2025-04-22T12:18:02Z
Російська армія вдарила по Запоріжжю двома ФАБ-500
УкраинФорм
2025-04-22T13:12:12Z
Четверо малолітніх жителів Білгорода-Дністровського влаштували вибух у під’їзді багатоповерхівки
Украина Криминальная
2025-04-22T13:12:09Z
Нема прогресу розслідування. Суд пояснив, чому різко зменшив заставу для ексголови МСЕК Крупи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T13:12:03Z
"Дім будував ще прадід": "Шахед" знищив будинок дніпровської журналістки
24tv
2025-04-22T13:03:07Z
В Одесі працівник ТЦК та двоє активістів влаштували бійку зі стріляниною
УкраинФорм
2025-04-22T12:57:02Z
Рятувальники показали наслідки атаки на Харків
24tv
2025-04-22T12:54:37Z
В Полтаві водійка автомобіля Nissan Juke не розминулась з парочкою на мотоциклі, яка тепер перебуває у лікарні
Украина Криминальная
2025-04-22T12:42:29Z
Бив дитину ножем у живіт: на Дніпропетровщині поліцейські затримали вбивцю
24tv
2025-04-22T12:30:48Z
18-річний хлопець вкрав з магазину понад 60 SIM-карт
InternetUA
2025-04-22T11:55:19Z
Наступ ЗС РФ на Харківщині уже триває: подробиці від очільника ОВА
Фокус
2025-04-22T13:06:19Z
Відключення газу в Київській області 23 квітня: графіки та точний список адрес
Политека
2025-04-22T12:49:53Z
АРМА знайшло управителя Будинку профспілок на Хрещатику
УкраинФорм
2025-04-22T12:49:45Z
В Україні завтра переважно без опадів, вдень до 26°
УкраинФорм
2025-04-22T12:49:34Z
Росія вже почала наступ: на якому напрямку активно штурмує
Telegraf
2025-04-22T12:48:39Z
Дронова атака на Харків: кількість поранених зросла до 10
УкраинФорм
2025-04-22T12:48:26Z
Після «перемир'я» росіяни значно збільшили кількість обстрілів на півдні - Волошин
УкраинФорм
2025-04-22T12:48:24Z
Суд обрав запобіжний захід заступнику голови КМДА Володимиру Прокопіву
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T12:42:22Z
Від 3 до 16 років: в якому стані перебувають діти, які постраждали в Запоріжжі
24tv
2025-04-22T12:39:20Z
Як торговельна війна впливає на бізнес Coca-Cola та Pepsi: аналіз WSJ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T13:09:35Z
Штати піднімуть тарифи до 3500% на сонячні панелі з Південно-Східної Азії - CNN
УкраинФорм
2025-04-22T13:06:48Z
Навіщо треба виносити межі земельної ділянки в натуру
24tv
2025-04-22T13:06:19Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одесі: коли чекати зростання цін
Политека
2025-04-22T13:01:54Z
Ощадбанк попередив українців про листи від шахраїв
InternetUA
2025-04-22T12:55:11Z
Пошук від ChatGPT стрімко завойовує популярність у Європі
ZN UA
2025-04-22T12:49:18Z
Індія нарощує імпорт російської нафти до рекордного рівня за два роки
iPress
2025-04-22T12:48:40Z
Ринок чекає на переговори в Лондоні: що відбувається з акціями українських компаній
24tv
2025-04-22T12:39:56Z
Окупанти розбудовують логістичну мережу для вивезення агропродукції з Херсонщини
AgroPortal
2025-04-22T12:30:14Z
Туризм знижується: європейці почали масово скасовувати поїздки до США
24tv
2025-04-22T13:06:14Z
Як очистити пральну машину від плісняви та запаху: копійчані поради експерта
GlavRed
2025-04-22T13:00:43Z
Експерти закликали загорнути гілки помідорів у фольгу: у чому причина
GlavRed
2025-04-22T12:51:46Z
Літо принесе зміни: ТОП-4 знаки зодіаку, які переживуть трансформацію
GlavRed
2025-04-22T12:51:12Z
Серйозна загроза пляжам Єгипту: екологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T12:48:29Z
Помилка, яку допускає більшість: чому цибулю не варто зберігати в холодильнику
GlavRed
2025-04-22T12:28:05Z
Лише 17% проходять тест на IQ: 3 питання, які ламають мозок випускникам Гарварду
GlavRed
2025-04-22T12:28:03Z
Забудьте про них назавжди: як очистити хату та погріб від слимаків
24tv
2025-04-22T12:24:16Z
Компот зі смаком ягідного "Мохіто": ідеальний напій у літню спеку
24tv
2025-04-22T12:18:53Z
Ветеран ЗСУ пробіг на протезі всі шість найбільших марафонів світу
Комсомольская правда
2025-04-22T13:13:52Z
Легенда хокею Гашек поскаржився на погрози вбивством з боку експрезидента РФ Медведєва
ZN UA
2025-04-22T13:06:27Z
Забарний увійшов до символічної збірної 33-го туру АПЛ за версією Whoscored
Football.ua
2025-04-22T13:00:06Z
Анчелотті – про своє майбутнє в Реалі: Мені не потрібен реванш, я просто хочу працювати
Football.ua
2025-04-22T12:55:29Z
Різник повернувся до загальної групи Шахтаря після травми
Football.ua
2025-04-22T12:49:16Z
Колишній президент Росії Медведєв погрожував вбити друга України: подробиці скандалу
Telegraf
2025-04-22T12:48:51Z
Інтер та Мілан розіграють путівку у фінал Кубка Італії: хто фаворит у принциповому дербі
24tv
2025-04-22T12:48:28Z
Олімпійський чемпіон розкрив ім'я свого кумира дитинства: українці точно зацінять відповідь
24tv
2025-04-22T12:36:09Z
Доля матчу Інтер – Рома під питанням через траур у Ватикані
Football.ua
2025-04-22T12:34:12Z
Представлений Oppo K12s
Portaltele
2025-04-22T13:07:22Z
Китай першим у світі запустив торієвий ядерний реактор
24tv
2025-04-22T13:06:43Z
П'ять помилок, які "вбивають" ноутбук: ви могли це не знати
InternetUA
2025-04-22T13:01:29Z
Microsoft продовжує умовляти користувачів Windows 10 оновити ПЗ
InternetUA
2025-04-22T12:49:00Z
Такого ще не знаходили: що виявили археологи на 3000-річному кладовищі в ОАЕ
Фокус
2025-04-22T12:36:56Z
Крила сови несподівано світяться рожевим: вчені намагаються розгадати це "секретне повідомлення"
Фокус
2025-04-22T12:30:51Z
В одне місце – по кілька безпілотників: як Харків пережив масовану атаку Росії
24tv
2025-04-22T12:30:22Z
"Тихий Чорнобиль": як висохле море досі провокує катастрофу
24tv
2025-04-22T12:30:09Z
Таємницю "неможливих" гігантських чорних дір розкрито: їх створило те, чого фізики ще не бачили
Фокус
2025-04-22T12:30:01Z
Стартували передпродажі нового Geely Boyue L
Portaltele
2025-04-22T13:07:57Z
Mercedes планує замінити кермо на ручки у деяких моделях і перейти на керування за допомогою дротів
Топ Жир
2025-04-22T12:48:22Z
В українців можуть забрати права через колеса: що загрожує порушникам
GlavRed
2025-04-22T12:28:38Z
Nissan показав нове покоління мінівену Elgrand
AutoCentre
2025-04-22T12:16:20Z
Розкішний електричний мінівен Mercedes-Benz Vision V показали офіційно
AutoGeek
2025-04-22T12:12:33Z
Найбільший виробник нафти у світі укладає партнерство з лідером у виробництві електромобілів BYD
Топ Жир
2025-04-22T12:00:35Z
Hator Race Daytona – запрошуємо на фінал українського NASCARу
AutoCentre
2025-04-22T11:46:43Z
Електричні осі ZF вперше з’являться на індійських автобусах
AutoCentre
2025-04-22T11:12:14Z
Огляд MG ZS HEV: найдоступніший гібрид або приклад розвитку сучасних технологій
ITC
2025-04-22T11:07:03Z