Фінляндія, Німеччина та Швеція розслідують пошкодження одразу двох кабелів зв’язку, що проходять по дну Балтійського моря. Про це повідомляє SVT.
- Можемо підтвердити, що відповідні шведські органи влади розслідують ці події. На тлі складної безпекової ситуації уряд пильно стежить за розвитком подій… Потрібно з’ясувати, чому у Балтійському морі перестали працювати одразу два кабелі, - сказав міністр цивільного захисту Карл-Оскар Болін.
У Збройних силах Швеції зазначили, що також стежать за розвитком подій та на зв’язку з іншими союзниками. Фінляндія і Німеччина у спільній заяві з приводу інциденту натякнули, що підозрюють диверсію.
- Загрозою для європейської безпеки є не лише загарбницька війна Росії проти України, а й гібридна війна з боку гравців з недружніми намірами, – зазначили вони.
Із коментарів для преси від операторів, чиї кабелі постраждали, відомо, що "фінський" кабель припинив нормально функціонувати орієнтовно з 3 години ночі за місцевим часом у понеділок, а зі шведсько-литовським проблеми почалися ще вранці у неділю, 17 листопада. У фінській компанії Cinia, власника кабелів, зазначили, що несправність найімовірніше зумовлена якимось зовнішнім впливом і не можна виключати у тому числі диверсії, проте вибухів у районі пошкодження не фіксували.
- Наприкінці вересня 2022 року на глибині близько 70 метрів у Балтійському морі, неподалік данського острова Борнхольм, сталисявибухи на трубопроводах "Північний потік". У результаті вони повністю вийшли з ладу.
- У листопаді 2022 року винищувачі НАТО, що охороняли повітряний простір Балтії, двічі підіймалися на перехоплення російських літаків, які летіли в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем, порушуючи правила польотів.