МОЗ: Швидка має везти пацієнтів у визначені медзаклади, де є все необхідне для лікування конкретного діагнозу
Уряд вніс відповідні зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж. Міністерсто запевняє, що це тільки покращить лікування українців. Про це повідомляє МОЗ.
Швидка має везти пацієнтів у визначені медзаклади, де є все необхідне для лікування конкретного діагнозу. Тому МОЗ хоче контролювати, щоб швидка везла пацієнтів туди, куди треба.
У маршрутах швидких з’являться і такі медзаклади, як Інститут серця чи лікарня Феофанія, запевняє МОЗ. Оскільки з 2025 року до єдиного медичного простору доєднуються і медичні установи, які входять до сфери управління МОЗ, закладів вищої медичної освіти, Національної академії медичних наук, Державного управління справами. Тобто вони тепер будуть відкриті для всіх.
До слова, в Україні почастішали випадки інсультів, викликаних гіпертонією на фоні стресу. Фахівці вже називають це «воєнною» хворобою. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла доктор медичних наук, завідувачка кафедри неврології університету імені Богомольця Марія Прокопів.
Також незважаючи на те, що в Україні діють відключення електроенергії, важливі лікарні будуть працювати в нормальному режимі, адже вони забезпечені генераторами. Про це в телеефірі повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. «Усі 100% лікарень закладів охорони здоров’я, які вкрай важливі, щоб надання медичної допомоги в Україні не зупинилося ні на хвилину, забезпечені дизельними або бензиновими генераторами, як альтернативними джерелами електропостачання», – сказав він. // Главком
Tweet