MY.UAНовини
Почалася "доросла гра": що змінять удари по Росії та які об'єкти під прицілом ATACMS
Почалася "доросла гра": що змінять удари по Росії та які об'єкти під прицілом ATACMS

Почалася "доросла гра": що змінять удари по Росії та які об'єкти під прицілом ATACMS

Крім того, таке рішення США залишає Владіміру Путіну простір для всього-на-всього двох маневрів. Які об'єкти на території Росії тепер під прицілом ATACMS і що це означає для фронту – читайте в огляді експертів на 24 Каналі.

Трамп може використати рішення Байдена на свою користь

Політолог Ігор Рейтерович переконаний, що Дональд Трамп може скористатися рішення Джо Байдена щодо ударів ATACMS. Так, Трампу ця історія може бути дуже вигідною, коли він виступить зі своїм планом щодо завершення війни. Зрозуміло, що це треба буде робити з позиції сили, про що неодноразово говорив і сам Трамп. Крім того, він обіцяв швидкі рішення, а це можливо лише тоді, коли одна сторона або посередник можуть натиснути на іншу сторону і навести неспростовні аргументи.

"Саме надання такого дозволу, якщо це буде реалізовано на практиці, матиме відповідний ефект й остаточно покаже всю безперспективність спроб Росії захопити ще частину територій України, може стати для Трампа непоганою відправною точкою, де можна буде пропонувати певні варіанти з позиції сили", – пояснив політолог.

Що під прицілом ATACMS

Питання щодо далекобійних ударів обговорювалося вже давно, тому росіяни вдавалися до превентивних дій та розосереджували склади, логістику, боєкомплект. Утім, як зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, є речі, які не можна просто взяти й перенести в інше місце.

Наприклад, Росія не здатна збільшити льотні можливості армійської авіації. Дальність польоту все одно залишиться до 600 кілометрів, а гелікоптерів до 450 – 480 кілометрів. Отже, для того щоби підтримувати свої наземні сили, окупанти будуть змушені тримати авіацію в радіусі ураження ракет.

Така сама історія з боєкомплектом. Він розташований якщо не на самому аеродромі, то десь поруч, а його розвантаження відбувається лише на аеродромах. Тож у момент переміщення можна ефективно завдати удару.

Системи радіолокаційної розвідки, радіоелектронної боротьби, системи протиповітряної оборони – все це ми можемо знищувати на території Росії,
– сказав Тимочко.

Генерал армії, колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж зауважив, що раніше Україна також могла використовувати ATACMS по тимчасово окупованих територіях. Зокрема, по Керченському мосту та загалом території Криму. Сили оборони вже проводили атаки по низці об'єктів на території півострова – аеродроми, пускові установки С-400 та інші військові об'єкти. Також не слід забувати, що Україна має і власну далекобійну зброю.

"Поєднання наших та іноземних систем буде давати ефект. Буде нищити і стратегічні резерви, і боєприпаси, і нафтоперероблювання, яке йде на оснащення військ Росії. А також північнокорейських військ – це ще одна ситуація, яка дозволить цими ракетами бити по місцях їхньої дислокації, проведення злагодження, навчань", – підкреслив генерал армії.

Що тепер зміниться

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що окрім політичного характеру рішення Байдена щодо ударів, де чинний президент хоче поставити таку крапку у політиці підтримки України, воно має також і військово-політичні причини.

Зокрема, перевірити реакцію лідера КНДР Кім Чен Ина, коли Україна завдасть ударів по місцях скупчення північнокорейських військ – чи буде він далі готовий відправити до Росії 100 тисяч військових. Можливо, це зірве подальшу співпрацю Москви та Пхеньяна.

Також це можливість забезпечити позицію сили для України на переговорах, які можуть бути у 2025 році. Так, якщо далекобійні ракети ATACMS та інші засоби ураження даватимуть можливість зривати російський наступ в Курській області та максимально його відтерміновувати, то це забезпечить певні позиції для України.

Мусієнко назвав 2 результати, які дадуть удари вглиб Росії: дивіться відео

Крім того, є фактор так званих "червоних ліній". Можливо, Джо Байден хоче продемонструвати, що за його каденції США залишалися лідером та дотримувались того, що демократію потрібно захищати. Зокрема, ухвалювати такі рішення, демонструючи реакцію на перетин Росією та Північною Кореєю "червоних ліній".

Якщо ми говоримо про Курську область, це може призупинити російський наступ там, а також потенційно зменшити тиск на Сході України, тому що ворог буде вимушений передислоковувати певні підрозділи на Курщину,
– пояснив Мусієнко.

Утім, він додав, що навряд чи це обов'язково зупинить просування ворога на Сході, адже для цього потрібно більше засобів та сил, їх відповідного застосування.

"Перший сценарій, за якого українські сили будуть знищувати ворога в оперативному тилу, наскільки дістануть, нас влаштовує. Другий сценарій – якщо Росія відтягує, відводить свої сили та розтягує свої логістичні шляхи забезпечення, нас теж влаштує. На стадії логістики, розтягування ліній забезпечення вони будуть знищуватися", – підсумував Мусієнко.

Дозвіл на удари ATACMS вглиб російської території надає Силам оборони оперативний простір в діях. Військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України" і генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко пояснив, що раніше українські воїни мали можливість уражати ворожі об'єкти у тактичній зоні – декілька десятків кілометрів, а тепер – до 300 кілометрів.

Тобто ми можемо знижувати потенціал ворога та впливати не лише на тактичний, а й на оперативний рівні,
– зазначив Романенко.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко також додав, що у перспективі ефективність роботи Збройних Сил різко виросте. Утім, затягування з рішенням призвело до того, що у Росії з'явилися північнокорейські солдати і якби ATACMS вже працювали по їхніх складах та казармах, то це були б руйнівні результати.

"Зволікання призвело до того, що зараз ЄС обговорює потенційні загрози для країн Балтії. Путін може мати північнокорейську артилерію, військових, іранські ракети. Ми бачимо, що диктатури значно швидше ухвалюють рішення", – зауважив Тимочко.

Отже, удари далекобійними ракетами можуть змінити перебіг подій. На жаль, багато важливих моментів упущено – чого не було б, якби зброю застосували раніше.

Путіну дали 2 варіанти

Голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак переконаний, що дозволом на далекобійні удари вглиб Росії США демонструють Владіміру Путіну 2 виходи із ситуації: або він погоджується на замороження війни, або Вашингтон даватиме Києву зброю.

Важливо, що зараз у США триває перехідний період – після завершення виборів і до інавгурації нового президента. Зазвичай адміністрація чинного президента, яка покидає Білий дім, не йде на політичний конфлікт та узгоджує певні дії з командою нового президента.

Шлінчак про дозвіл бити по Росії: дивіться відео

Отже, не виключено, що якщо рішення щодо далекобійних ударів дійсно ухвалювалось, то його узгодили з Трампом, або він був про нього проінформований під час зустрічі з Джо Байденом.

Мене непокоять заяви, які лунають з оточення Дональда Трампа. Або це оточення поки що не знає про такі рішення, або це дійсно така "розтяжка", що демонструється Росії. Мовляв, ви можете вибрати один варіант або другий,
– зауважив Шлінчак.

Водночас те, що на Україну масовано полетіли ракети, на думку Шлінчака, може свідчити про злам якоїсь домовленості. Саме тому у неділю, 17 листопада, від кількох засобів масової інформації пролунали заяви, що Україна нібито отримає ATACMS й право бити ними вглиб Росії.

"Зараз йде гра нервів й підвищення ставок з двох сторін. Зокрема, з боку Росії, яка думає, що зможе дотиснути нову адміністрацію Білого дому, маючи виходи на оточення Трампа. А також з боку адміністрації Байдена та західних партнерів на Росію", – пояснив голова правління Інституту світової політики.

Можливо, телефонна розмова канцлера Олафа Шольца з Путіним була якраз запланована для того, щоб продемонструвати ці наміри. Та і повідомлення у виданні Le Figaro, яке спочатку написало про дозвіл на застосування ракет Storm Shadow/SCALP EG вглиб Росії, а потім змінило текст повідомлення, – виглядає як підготовлена інформаційна кампанія. Так, зазвичай, коли Україні передавали певні види озброєння, то спочатку його застосовували й лише потім анонсували це.

Голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук зауважив, що Путін звик погрожувати так званою "ескалацією", якщо Захід передасть Україні певну зброю. Зокрема, у Кремлі не одноразово лякали, нібито не можна надавати Києву танки, ракети, літаки, а щобільше – можливість бити вглиб території Росії, але у реальності все відбувається інакше.

Відбувається те, до чого Путін не звик. Він звик, що може грізно попереджати, озвучувати якісь речі й тоді Захід відступає. Але почалася доросла гра,
– підкреслив Рибачук.

Те, що довгоочікуваний дозвіл від США з'явився саме зараз Рибачук пов'язує насамперед з масованою атакою 17 листопада. Імовірно, дозвіл на удари – це відповідь демократичного світу на беззаконня Росії. У такий спосіб Путіну хотіли показати, що є жорстка реакція на чергову ескалацію.

Що кажуть у Зеленського

Радник голови ОПУ Михайло Подоляк назвав повідомлення, які з'явилися у медіа щодо до дозволу на удари вглиб Росії, інформаційними заявами. Він наголосив, що завдавати ударів по російській території – це право та обов'язок України, як країни, що захищається від агресії. Отже, якісь окремі юридично оформлені дозволи тут і не потрібні.

Як сказав президент Володимир Зеленський, ударів завдають не словами, й ракети самі за себе скажуть. У зоні ураження 250 кілометрів від кордону з Україною розміщено близько 300 – 350 об'єктів військової інфраструктури ворога, зокрема стратегічні військові виробництва, стратегічні авіаційні бази, полігони тощо.

"Поки нічого не змінилося. Якщо ми побачимо знищення цієї інфраструктури, то тоді можна буде говорити, що демократична коаліція нарешті усвідомила, якого типу війну веде Росія, і що, окрім телефонних дзвінків, потрібні відповідні інструменти примусу", – підсумував радник голови ОПУ.

Теги за темою
Володимир Путін
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Столичні трамваї 20 листопада курсуватимуть скороченим маршрутом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:33:38Z
Росіяни вдарили по передмістю Херсона, поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-19T16:31:25Z
На Херсонщині внаслідок обстрілів РФ поранені ще четверо людей
УкраинФорм
2024-11-19T16:09:40Z
"Ворог має значні ресурси для наступу на кількох фронтах: військовий експерт розповів деталі
TSN
2024-11-19T16:06:32Z
Під час окупації Сумщини вигнали цивільних з будинку та мародерили: засуджено 4 російських вояк
24tv
2024-11-19T16:00:45Z
Учасники книжкового фестивалю в Києві написали 138 листів кримським політв'язням
УкраинФорм
2024-11-19T15:57:08Z
Військовий назвав єдиний спосіб, як зупинити просування росіян на фронті
24tv
2024-11-19T15:51:59Z
48 ОШБ стабілізував фронт у Макарівці: DeepState розповів про деталі штурму РФ
Фокус
2024-11-19T15:36:40Z
В Україні завтра буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом
УкраинФорм
2024-11-19T15:30:06Z
66-річна Мадонна майстерно відповіла на закиди про розставання з молодшим бойфрендом
TSN
2024-11-19T16:06:50Z
Загадкова обручка чи просто прикраса для фото: нове відео Олександри Заріцької викликало шквал у коментарях
Знай
2024-11-19T15:51:44Z
Дівчина Джонні Деппа спровокувала чутки про одруження
Фокус
2024-11-19T15:45:40Z
Анна Кошмал розсекретила, чим займається її чоловік та як вони познайомилися
TSN
2024-11-19T15:39:25Z
«Молоковоз наїде». У мережі спалахнула дискусія щодо неоднозначної фрази Тіни Кароль
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T15:36:27Z
Думав, що ніколи не візьме пензлика до рук: історія художника з Харкова, який закарбовує війну
24tv
2024-11-19T15:27:59Z
Рідкісний кадр: старшу доньку Анджеліни Джолі помітили з подругою
Фокус
2024-11-19T15:21:59Z
«Є нова версія сценарію»: Джуд Лоу дав оновлення щодо фільму «Шерлок Холмс 3» із Робертом Дауні-молодшим
ITC
2024-11-19T15:19:33Z
Вийшов трейлер документального фільму «Герць українських фанатів»
УкраинФорм
2024-11-19T15:18:37Z
Республіканці в Сенаті очікують зриву затвердження одіозного кандидата в генпрокурори
Европейская правда
2024-11-19T16:39:26Z
Чому дальність «Атакамсів» не має значення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:36:55Z
США відреагували на розширення Путіним умов ядерного удару
Европейская правда
2024-11-19T16:36:49Z
Можливо Україні доведеться когось пережити: Зеленський представив в Раді «План стійкості»
ZN UA
2024-11-19T16:33:47Z
Нацагентство виявило в експосадовця СБУ ознаки незаконного збагачення на майже 28 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:33:06Z
Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом: Без зайвих деталей
УкраинФорм
2024-11-19T16:31:15Z
"Україна має посилити мобілізацію": у Байдена назвали головну проблему ЗСУ
GlavRed
2024-11-19T16:30:43Z
Вцілів після підриву Москвою і може витримати ядерну атаку: фото найбільшого бункера України
24tv
2024-11-19T16:27:59Z
Зеленський закликає світ ввести санкції проти тіньового танкерного флоту РФ
УкраинФорм
2024-11-19T16:22:18Z
Лікарі «первинки» отримають доплату за укладання декларацій з ветеранами - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-19T15:33:15Z
В Україні заборонили кратом та мітрагінін: що це за речовини
24tv
2024-11-19T15:27:59Z
Як рибу потрібно їсти, вона корисніша та доступніша за форель та лосось
TSN
2024-11-19T15:18:14Z
Як освіжити постільну білизну без прання: 4 дієві методи
TSN
2024-11-19T15:06:12Z
Названо 10 найкращих продуктів для схуднення, які пришвидшують метаболізм
TSN
2024-11-19T15:06:00Z
Тиран чи надійний захисник: як визначити тип характеру чоловіка за зморшками
GlavRed
2024-11-19T14:27:37Z
Жінки в медицині: як лідерство і рівність змінюють українську систему охорони здоров'я
24tv
2024-11-19T14:09:41Z
5 заспокійливих напоїв, які полегшать напружений день: візьміть їх до уваги
24tv
2024-11-19T13:51:33Z
Приймати чи ні: наскільки корисний контрастний душ
24tv
2024-11-19T12:03:10Z
Завтра знову мають відключати світло: де і коли не буде електрики
TSN
2024-11-19T16:21:36Z
Росія випустила по енергосистемі України вже понад 1000 ракет - Міненерго
УкраинФорм
2024-11-19T16:19:37Z
Оновлення ядерної доктрини Росії сколихнуло світові ринки – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:16:47Z
Українські сири здобули 8 нагород на World Cheese Awards 2024
AgroNews
2024-11-19T16:16:35Z
МВФ попередньо погодив надання Україні ще $1,1 млрд. Однак, є умови
iPress
2024-11-19T16:16:08Z
Австрія продовжує отримувати російський газ
24tv
2024-11-19T16:15:57Z
Фермери з постраждалих від війни територій можуть отримати 3000 доларів допомоги
24tv
2024-11-19T16:12:36Z
Авіаексперт Василь Шевченко: До розгляду питання про відкриття українських аеропортів долучились і військові
Комсомольская правда
2024-11-19T16:05:26Z
«Як купити на 3200 грн пенсії?»: українці жаліються на рекордні ціни на картоплю
Политека
2024-11-19T16:01:35Z
Мудрик увійшов до топ-5 найшвидших футболістів АПЛ у сезоні
УкраинФорм
2024-11-19T16:39:33Z
Росіяни знищили будинок легенди українського клубу: ексфутболіст будував його шість років
24tv
2024-11-19T16:36:06Z
"Якщо не домовимося, то обговоримо це знову". Наполі прагне продовжити контракт із Кварацхелією
Football.ua
2024-11-19T16:33:22Z
Албанія – Україна: де дивитись заключний матч команди Реброва у Лізі націй
ZN UA
2024-11-19T16:27:36Z
Ольга Харлан прокоментувала фейкову новину про її смерть: «Ми всі знаємо, звідки воно йде»
Вива
2024-11-19T16:21:24Z
Забарним цікавляться Челсі, Тоттенгем і Манчестер Сіті – TEAMtalk
Football.ua
2024-11-19T15:55:07Z
Жирона продовжила контракт із Мартіном
Football.ua
2024-11-19T15:14:28Z
Шахтар зіграв унічию з Нивою Т, втративши перевагу в три голи
Football.ua
2024-11-19T14:54:38Z
"1000 днів повномасштабного вторгнення": збірна України у промовистому відео звернулася до світу
24tv
2024-11-19T14:45:20Z
Шанс озолотитися на тисячі гривень: як знайти антикваріат на секонд-хендах
GlavRed
2024-11-19T16:33:49Z
Як дешево годувати курей: 2 найкращі варіанти, які радять фермери
GlavRed
2024-11-19T16:27:36Z
Поганий запах зникне назавжди: як покращити аромат в холодильнику
24tv
2024-11-19T16:21:02Z
Які три сни ми бачимо найчастіше: про що вони попереджають
TSN
2024-11-19T16:06:18Z
Закуска за 15 хвилин: рецепт швидкої та смачної страви на святковий стіл
Фокус
2024-11-19T15:45:58Z
Варити чи ні: як правильно готувати лисички
24tv
2024-11-19T15:42:53Z
Візьміть собі за звичку робити вранці одну річ: будете жити до 100 років — "ключик" до довголіття
TSN
2024-11-19T15:36:57Z
Харчова сода творить фантастику: як її використовувати в побуті
24tv
2024-11-19T15:30:04Z
Як ніколи не загубити улюблені сережки: цікавий лайфхак з ґудзиком
GlavRed
2024-11-19T15:27:10Z
Зеленський підписав закон про запровадження е-посвідчення ветерана
УкраинФорм
2024-11-19T16:39:35Z
У бабусі, яка чула "тваринні звуки" з-під свого будинку, жив голий молодик
TSN
2024-11-19T16:39:09Z
Субсидію можуть скасувати: винні будуть родичі
Знай
2024-11-19T16:36:34Z
Деякі українці можуть залишитися без пенсії: як отримати грошову допомогу від держави
Фокус
2024-11-19T16:36:14Z
Стало відомо, скільки захисників подали рапорти на зміну місця служби
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:36:13Z
Зеленський і Фредеріксен оглянули українські далекобійні дрони, які закуповують за підтримки Данії
УкраинФорм
2024-11-19T16:33:08Z
Британія виділила майже $10 млн на дрони для України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T16:30:39Z
Водіям на замітку: хто може не використовувати ремінь в авто - штрафу не буде
GlavRed
2024-11-19T16:27:59Z
Популярного ведучого мобілізували - вже проходить ВЛК
GlavRed
2024-11-19T16:27:36Z
В Україні засудили чоловіка, бо він займався сексом та лаявся
TSN
2024-11-19T16:21:14Z
Віддав 18 років порятунку життів: Росія забрала життя Павла Снітковського, водія швидкої в Одесі
24tv
2024-11-19T16:12:55Z
На Харківщині затримали чоловіка, який зґвалтував неповнолітню
Мій Харків
2024-11-19T16:09:56Z
В Одесі знешкодили агентурну групу ФСБ, що планувала серію терактів
TSN
2024-11-19T16:00:10Z
У чеському місті стався вибух, який пошкодив магазин Vodafone
Европейская правда
2024-11-19T15:58:01Z
На Київщині лікарі вигадали корупційну схему з оформлення фіктивної інвалідності
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T15:54:50Z
Житель Бучанського району сприяв ухилянтам в незаконному виїзді за кордон за підробленими документами
Украина Криминальная
2024-11-19T15:54:15Z
На Буковині прикордонники впіймали двох ухилянтів за допомогою дрона
InternetUA
2024-11-19T15:42:25Z
Злочинці пограбували Віндзорський замок
360ua.news
2024-11-19T15:33:52Z
Не для слабонервних: на Кубі виявили новий гігантський вид павуків-птахоїдів
TSN
2024-11-19T16:21:37Z
Мін’юст США вимагає, щоб Google продала браузер Chrome, — Bloomberg
ITC
2024-11-19T16:04:43Z
Samsung готується випустити стильні окуляри доповненої реальності
InternetUA
2024-11-19T16:01:34Z
Сонячні панелі стали ефективнішими та надійнішими: що винайшли у Фінляндії
Фокус
2024-11-19T15:57:18Z
Марк Цукерберг назвав недоліки музики, яку створив ШІ
InternetUA
2024-11-19T15:46:16Z
Майже закінчили новий літак для найдовшого перельоту у світі: в чому його особливість
24tv
2024-11-19T15:45:18Z
Сад без підтоплень: як використовувати гравій у ландшафтному дизайні для кращого дренажу
24tv
2024-11-19T15:36:34Z
Український стартап першим у світі запустив у Франції фабрику, яка перетворює опале листя на папір
InternetUA
2024-11-19T15:34:02Z
Багато скриншотів GTA 6 та натяк на новий трейлер
ITC
2024-11-19T15:19:42Z
TWR представив екстравагантний 650-сильний рестомод Supercat
AutoCentre
2024-11-19T16:04:01Z
Старий Suzuki Vitara 90-х перетворили на мініатюрний позашляховий дім на колесах
Фокус
2024-11-19T15:36:13Z
Donkervoort анонсував екстремальний родстер F22 Final Five
AutoCentre
2024-11-19T14:33:55Z
Geely представила недорогий кросовер з яскравим дизайном
AutoCentre
2024-11-19T13:37:21Z
BYD святкує випуск 10 млн електрифікованих автомобілів – шлях довжиною у 30 років від батарей до лідера ринку
ITC
2024-11-19T13:32:28Z
Автомобілі яких кольорів найчастіше потрапляють у ДТП в Україні: статистика
Фокус
2024-11-19T13:25:38Z
Електронний замок не відчинив двері: чотири пасажири Tesla згоріли в авто
AutoGeek
2024-11-19T11:51:58Z
Раритетний спорткар Ford Mustang McLaren 30 років простояв серед лісу
Фокус
2024-11-19T11:42:04Z
Які найпопулярніші бензинові авто в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T11:30:34Z