MY.UAНовини
Віталій Сич: Томашу Фіалі бувають якісь не дуже приємні дзвінки чи прохання від політиків, але він тримає удар
Віталій Сич: Томашу Фіалі бувають якісь не дуже приємні дзвінки чи прохання від політиків, але він тримає удар

Віталій Сич: Томашу Фіалі бувають якісь не дуже приємні дзвінки чи прохання від політиків, але він тримає удар

Інститут масової інформації продовжує інтерв’ю з головними редакторами зі Списку прозорих та відповідальних медіа, відомого як Білий список. Журналістка ІМІ Валентина Троян поспілкувалася з головним редактором Медіадому NV Віталієм Сичем. Говорили про важливість якісної освіти для медійників, пошук джерел доходу та про те, чому медіа важливо не залежати від власника чи інвестора.

Оригінал публікації на сайті «Інституту масової інформації» за посиланням

Скільки людей працює наразі в редакції і чи відчуваєте ви кризу кадрів? 

У нас працює близько 240 людей. Це не лише в редакції, а в усіх відділах і бекофіс, фінансовий відділ, програмісти, SMM і так далі. Брак кадрів ми відчуваємо дуже великий. По-перше, через мобілізацію. Ми делегували до війська вже більш ніж 20 людей. Це багато для нас. Це і журналісти, і SMM-відділ, троє радіоведучих, майже всі дизайнери. Знайти їм заміну дуже важко. Мені здається, що індустрія має не дуже високі зарплати, тому конкуренція серед медіа за фахівців досить гостра. Багато людей пішли чи в PR, чи в NGO, чи в якісь інші галузі.

Як ви шукаєте фахівців: комунікуєте з вишами або все-таки шукаєте людей з досвідом, якщо є потреба?

У нас, у принципі, досить відоме медіа з високими вимогами для себе. Ми не можемо покладатися лише на юні таланти, які будуть розвиватись і розвинуться за п’ять, сім, десять років. Зрозуміло, що нам потрібні люди, які можуть давати результат зараз, але й трудові резерви теж потрібні, бо нереально зараз знайти людей – 10, 15, 20, – які прийдуть і будуть фахівцями одразу й даватимуть результат. Раніше в нас були програми, коли ми працювали з журналістами від трьох до шести місяців за різними напрямами, а потім дивилися, де в них виходить краще, і до тих відділів їх запрошували. Але зараз руки до цього не доходять, бо багато всього. Втім, думаю, ми зробимо подібну програму чи з Українським католицьким університетом, чи з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка.

Які інновації впровадила ваша редакція за останній рік? Чи користуєтеся ви штучним інтелектом, а можливо, ще щось, крім нього, впроваджуєте?

Штучний інтелект ми активно використовуємо під час створення обкладинок, іміджів, картинок і решти. Багато людей намагається це на сайті використовувати, але з цим теж треба бути обережним, бо, якщо Google помічає, що в тебе велика частка ШІ, він може понизити тебе у видачі.

У нас переважно диджитал-медіахаус, у нас найбільший напрям – це сайт, там 13 мільйонів унікальних хостів на місяць. Є радіо з YouTube-каналом. Воно звучить як радіо, але насправді це переважно YouTube-канал. На радіо і вебі – там десь 6 мільйонів “уніків”, а в FM – там менше набагато, приблизно мільйон. Зрозуміло, що ми весь час намагаємося не відставати від трендів, від алгоритмів, розуміти, що треба робити для того, щоб бути в мейнстримі і в YouTube, і в Google, і в SMM. А в нас ще є друкований журнал, є івенти, то цього досить, щоб бути в тренді, відповідати всім диджитальним вимогам, вимогам усіх агрегаторів, майданчиків.

Ми одні з небагатьох, у кого є пейвол, коли користувачі, читачі платять за контент. Ми диверсифікуємося, заробляємо не лише від реклами. Це теж дуже великий шмат роботи й напрям. Бо там є і комерція, і маркетинг. Там потрібно контент виробляти. Ми маємо консультантів у Словаччині, які дуже успішні в цьому напрямі. 

Також у нас непогана розвивалась англомовна версія сайту, а там є американські соцмережі, які в нас узагалі непопулярні. Вони можуть давати багато трафіку, тож ними теж треба займатися. Ми цей напрям розвиваємо, і він потребує багато уваги. Наприклад, Reddit, MSN-агрегатор або Yahoo. У нас уже забули, що таке Yahoo, бо всі про Google думають, а в Америці це теж великий майданчик.

Багато видань відмовляється від друкованої версії, а ви її, навпаки, відновили. Здається, у вас був період, коли ви не випускали журнал?

Ми виходили в щотижневому форматі. Потім, коли прийшла війна, це стало неможливо з погляду логістики, друку журналу. До того ж дистрибуція щотижневого журналу – це справді нелегко. Колись розмовляв із власниками мереж магазинів, супермаркетів, то вони казали мені, що для них умовно друковані медіа, риба, хліб – найважчий товар, бо там найшвидший обіг, там весь час повернення, весь час треба нове: якщо ви не продали, то все. Тому ми з економічного погляду перейшли до щомісячного формату і зараз виходимо дев’ять разів на рік. 

Я вже чую років 15 про те, що друковані медіа померли й що майбутнє за диджитальними медіа. Насправді це так і є в якомусь великому сенсі. Тобто, якщо ви хочете велике охоплення, ви в друкованих медіа його не отримаєте. Якщо ви хочете велике охоплення, то вам треба запускати сайт чи YouTube-канал. Тут нема жодних питань. Але, в принципі, існує досить багато читачів і рекламодавців, яким це цікаво (друковані видання. – Ред.). І плюс ми це вміємо робити. Ядро, яке купує журнал, – це корпоративний сектор, менеджери.

Поговорімо про фінанси. Які у вас джерела? Ви вже згадали про те, що підписка є на сайті, реклама є. Можливо, гранти є чи інші?

Ми зараз із вами говоримо про воєнну економіку, не те, що було до війни, правильно? 

Так, станом на зараз.

У нас у перші місяці війни доходи впали десь до 20% наших видатків. Я думав, що все – кінець. У наших інвесторів не було можливостей нас підтримувати, бо вони самі зазнали величезних втрат. У Томаша Фіали, який є нашим власником, за один день згоріли два великі склади вартістю 70 мільйонів доларів: росіяни спалили. Тобто в нього можливостей не було. Тоді і ми, і я особисто звернулися до міжнародних донорів, щоб нас підтримали. Багато хто дуже добре до нас ставився, нас підтримували й естонські, і чеські фонди, і європейські, і навіть приватні німецькі медіа. У перший рік ми вижили завдяки їм. А потім у нас почав зростати трафік природним чином. Була дуже висока цікавість до новин усередині України. У нас дуже зріс Google, у нас дуже зріс YouTube. Ось умовно в нас радіоаудиторія зросла з одного мільйона унікальних хостів на місяць до дев'яти. Зараз це трохи відкотилося, але було до дев'яти. Зрозуміло, що в нас зросла монетизація від американських техногігантів. А потім повернувся рекламний ринок. Він повернувся не в повний зріст, не таким, яким був до війни, але, в принципі, для воєнного стану, для такої ситуації це краще, ніж можна було очікувати.

Якщо говорити про стан на зараз, то головне джерело надходжень, як і було до війни, – це реклама. Якщо говорити про рекламу, вона розбивається на пряму рекламу, і є спецпроєкти – те, що ви робите безпосередньо для якогось конкретного клієнта. Це займає час, енергію. Тобто реклама – це номер один. Гранти, зрозуміло, “впали”. Я не пам'ятаю, яка була їхня частка в перший рік, але там було відчутно – умовно 30%. Зараз, я думаю, це близько 10%. І я бачу тенденцію до скорочення цієї частки в нас. 

Пейвол нам приносить десь до 20% нашого доходу сайту. Зараз це менше знову ж таки, але це є, і це якось нам допомагає не на 100% залежати від реклами. 

Суттєву частку коштів нам приносила також англомовна версія сайту, яку ми створили безпосередньо напередодні війни. Але коли ХАМАС минулого року напав на Ізраїль, увага наших читачів в Америці і багатьох міжнародних медіа перемкнулася туди. І в нас цей напрям різко впав.

Також ми робимо різні івенти. Їх десь шість-сім на рік. Це дискусійні панелі: NV “Діалоги про майбутнє” і решта. Ці заходи допомагають нам компенсувати якісь втрати в диджиталі. 

Якщо говорити про тренди, то ми досить непогано пройшли 2022–2023 роки, які були складними й важкими. Зараз ситуація в нас стала важчою суттєво через декілька моментів. Нам стає просто важче. 

Була заборонена реклама “ігорки” (ігорного бізнесу. – Ред.). А потім були ще деякі моменти. Я так розумію, що слухач, читач втомлюється від негативного потоку новин, тому потрохи стагнує трафік. У деяких випадках падає кількість переглядів, тому що новинна стрічка не тішить широку аудиторію. 

Ви згадали про ігорний бізнес. Саме через цю рекламу ви не потрапили до Білого списку ІМІ. Чи суттєвою така реклама була у фінансовому плані й чи замінили її іншим джерелом доходу?

Це було суттєво. Це була не реклама, бо рекламу брали майже всі. Це був розділ, спеціально створений під цю галузь. Мені здається, що ми маркували все і це було зрозуміло. Ми подивилися на міжнародну практику від британських великих новинних сайтів. Це така досить поширена історія. Ми це зробили. Якщо ширше дивитися, то я за те, щоб не залежати лише від грантів, а за те, щоб навчатися заробляти самим. Усіма чесними способами, якими можливо.

У принципі, заробляти гроші чесно – це нормально. І треба створювати більше майданчиків, більше можливостей для того, щоб їх заробляти. І оце було однією з таких можливостей. Бо, якщо ти весь час перебуваєш на штучній вентиляції легенів і тебе просто підтримують допомогою, а потім тобі вимикають цю допомогу і ти не можеш сам там заробити собі гроші чи в тебе немає й близько такої аудиторії, яка може забезпечити твою редакцію, твій продукт грошима, це неправильно. Це і був один зі способів заробити такі гроші. Але так, по-перше, у нас закон ухвалено вже, який забороняє рекламу “ігорки”. По-друге, ми спілкувалися з вашою організацією, з директоркою Оксаною Романюк про те, що це є проблемою. Ми обговорювали тут усередині й зробили для себе висновки, і ми цей розділ видалили. Але чим це замінити? Це непросто, бо для всіх медіа це була відчутна частка доходу. 

Чи зверталися до вас рекламодавці, щоб ви поставили їхній матеріал, але без позначки реклами?

Так, регулярно. Вони звертаються регулярно, але в нас же є свої правила, своя репутація на ринку, і всі знають, хто бере без позначки, джинсу чи заказуху. Не секрет. І хто не бере. Якщо в нас є репутація, що ми відмовляли 120 тисяч разів, то, в принципі, вже і не так часто звертаються. 

Є в компанії така дуже поширена практика: якщо в нас є велика співпраця і великий клієнт, вони можуть хотіти так звані редакційні бонуси. Ми теж негативно ставимося до такої практики. Мені здається, що одна з ознак незалежного медіа – це, окрім того, що воно незалежне від своїх власників, воно ще й незалежне від своїх рекламодавців. Зрозуміло, що на цьому просто заробити, але це дуже швидко розлітається ринком, і всі це знають. Мені здається, на цьому можна заробити тисячі доларів, але великі гроші можна заробити лише на репутації й охопленні. 

Чи були спроби власника впливати на редакційну політику?

У нас у цьому сенсі дуже непогано, як мені здається, вибудувані механізми спілкування і співпраці з Dragon Capital, з Томашем Фіалою. Можливо, є якийсь невеликий тиск на комерційні показники, але він і має бути. І в нас є єдиний інструмент і механізм у нашій комунікації з Томашем і “Драгоном”. Це щоквартальні зустрічі, де ми зустрічаємося з інвесторами й звітуємо щодо всіх напрямів, щодо доходів. 

Я знаю, що Томашу бувають якісь не дуже приємні дзвінки, чи поради, чи прохання від політиків чи ще від когось, але, на щастя, він тримає удар і всі ці історії мені не передає. Можемо зустрітися неформально, все це обговорити, але так, щоб мене просили щось робити, щось не робити, то, зрозуміло, такого не буває. Ну, плюс, у принципі, я вам скажу, у нас такі люди дібрані, що це важко зробити. Це люди, які мають історію роботи в незалежних медіа, і вони не будуть це сприймати. 

Для того щоб в інвесторів і власників не виникало спокуси якось вас використовувати у своїх інтересах, медіа має заробляти гроші саме на себе. 

А чи отримували ви дзвінки від якихось політсил? 

Щодо мене, то раніше такі прохання були часто, мене це тішило. Вже багато років такого майже не було. Буквально до минулого тижня, коли з одного держоргану мені запропонували зробити інтерв'ю з колишнім заступником генерального прокурора. Сказали, що це на комерційній основі. Просто людина недосвідчена, напевно, бо ми таким не займаємося. І мені просто потім цікаво спостерігати, в якому медіа вирине це інтерв'ю. Потім подивився, і за два-три дні воно з’явилося в іншому медіа. Я можу лише здогадуватись, на якій основі воно там з'явилося. Але таке буває. Люди просто перепросили й сказали: ні, то ні – хотіли запропонувати комерційну співпрацю. Тобто, якщо є комерційні якісь пропозиції до рекламних відділів, воно, на жаль, буде належним чином марковане. 

З якими викликами ви зіткнулися за останній рік? Ми вже трохи проговорили і про кадри, і про гроші. Можливо, є ще щось.

По-перше, стає менше грошей, менше можливостей заробляти. Це проблема насправді для медіа, яке залежить від своєї спроможності заробляти гроші. По-друге, це мобілізація. Більш ніж 20 людей у нас в армії, як я сказав. Є серед них три дівчини, вони самі пішли. Була перша хвиля, коли люди самі пішли. У нас вибувало по дві людини на тиждень. Це важко. І, по-третє, зрозуміло, що всі втомилися, всі ж працюють три роки. Іноді без вихідних. Радіо працює без вихідних. Що є, в принципі, аномальною практикою на ринку радіо. Там у суботи й неділі ставляться повтори з робочого тижня. У нас усі працюють з оригінальним контентом. Ну і виснаження – люди і сплять погано, ми ж усі в Києві переважно живемо. “Шахеди” літають кожної ночі. Але мені здається, що є ще запас міцності досить великий. І я радий, що всі з цим упорались і гідно проходять такі важкі випробування, спроможні водночас давати не просто якийсь результат журналістський, а ще й гроші заробляти всій комерційній команді. 

На вашу думку, що потрібно зробити для ефективнішої та якіснішої журналістики в Україні? 

Для того щоб у будь-якій галузі були професіонали, чи то IT, чи то медіа, має бути, по-перше, якісна освіта, якої зараз мало. Мені здається, мають викладати люди з реальним досвідом. Не ті, хто колись у “Кіровоградській зірці” працював і взагалі не має стосунку до сучасного світу рекламних ринків, медіа і решти, не ті, хто і під цензурою працював, а люди, які зараз керують успішними як редакціями, так і комерційними відділами, і SMM, і SEO. З журналістською освітою в нас в Україні складно. 

По-друге, мають бути справедливі умови праці й зарплати. Тобто люди повинні мати можливість заробляти гроші в медіа. Якщо зарплати там будуть (я умовні цифри називаю) дві, три тисячі доларів, півтори тисячі доларів, то зрозуміло, що тут буде більше фахівців і вони не будуть обирати інші галузі замість медіа. А для того, щоб такі можливості були, у нас і інших медіа мають бути можливості заробляти чесно достойні суми. Тобто, мені здається, таким шлях розвитку має бути. 

Колаж на головній: ІМІ 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Непогода надвигается: синоптики предупредили водителей об опасности
Хвиля
2024-11-19T04:24:15Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Графики отключений в Киеве и Днепре на 20 ноября: в ДТЭК сообщили часы для шести очередей
Фокус
2024-11-19T20:42:22Z
Два украинских танка залетели в оккупированное село под Курахово и разнесли пехоту россиян
Фокус
2024-11-19T20:36:55Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Джек Блэк и ужасы зеленого экрана: Экранизация Minecraft получила трейлер
GameMag
2024-11-19T20:22:26Z
Дантес потролил Соловий из-за ее поцелуя с мальчиком/Дантес и Соловий споют дуэтом
Апостроф
2024-11-19T18:51:40Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Зеленский сделал настораживающее заявление: на сколько может возрасти численность войск КНДР в РФ
Comments UA
2024-11-19T15:25:18Z
Агент ФСБ готовил ракетные удары по военному госпиталю и энергетическому объекту
Comments UA
2024-11-19T17:10:26Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Командир ВСУ заявил, что война могла закончиться еще в 2022 году, но этому помешали
Comments UA
2024-11-19T20:36:28Z
Указание Кремля. РФ похищает талантливых украинских детей
Comments UA
2024-11-19T20:36:16Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Тарифы в Украине: одна из коммунальных услуг подорожала более чем на 60%
Хвиля
2024-11-19T20:27:47Z
Цены на огурцы и лук продолжают удивлять покупателей: полтора месяца не видели таких цифр
Знай
2024-11-19T20:12:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Ядерная опасность: как оказать первую помощь пострадавшему от взрыва
ZN UA
2024-11-19T20:01:39Z
Здоровье почти даром: ученые рассказали о растительной диете, которая помогает экономить
Фокус
2024-11-19T19:30:01Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Грибы-вешенки в панировке: отличный рецепт вкусного блюда
Фокус
2024-11-19T17:27:50Z
Базилик: как выращивать пряную зелень в бутылке на подоконнике
UAToday
2024-11-19T16:45:33Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Для Тимощука деньги всегда были на первом месте – Маркевич
ZN UA
2024-11-19T20:21:30Z
Бой Тайсона и Джейка Пола сделал звездой ринг-герл: в чем секрет профессии
Фокус
2024-11-19T18:30:11Z
ФИФА приняла ключевое решение: речь идет о россиянах
Comments UA
2024-11-19T14:45:43Z
"Погибла" Ольга Харлан от ракетного удара по Одессе: что известно
Comments UA
2024-11-19T14:39:41Z
Россиянку лишили Олимпийской медали спустя 12 лет
Фокус
2024-11-19T14:27:27Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Известному русскому клоуну снова спасают жизнь: что произошло
Comments UA
2024-11-19T20:33:43Z
А что там у P.Diddy: скандальному рэперу предъявили новые обвинения - угрожает жертвам даже из тюрьмы
Знай
2024-11-19T19:51:24Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Депутат Николаевского горсовета сымитировал ущерб, причиненный обстрелами: подробности
Comments UA
2024-11-19T19:57:13Z
В Белгородской области сняли на видео взрыв на заводе из-за атаки дрона
Апостроф
2024-11-19T19:42:54Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Двое испанцев планировали совершить теракт в Литве – прокуратура
Европейская правда
2024-11-19T18:45:54Z
В Польше судья стрелковых соревнований случайно подстрелил участника: подробности
Фокус
2024-11-19T15:57:58Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Apple випускає iOS 18.1.1 і iPadOS 18.1.1 з виправленнями безпеки
Portaltele
2024-11-19T19:13:04Z
Портативная аннигиляция всего живого: ученые создали необычную замену ядерным испытаниям
Фокус
2024-11-19T18:42:19Z
Теперь серый: Распаковка контроллера DualSense 30th Anniversary Limited Edition для PlayStation 5
GameMag
2024-11-19T16:54:17Z
Продюсер ремейка Dragon Quest III хочет увидеть Final Fantasy 6 HD-2D, но у Square Enix пока нет планов на этот счёт
GameMag
2024-11-19T16:46:07Z
"Выглядит фантастически": Инсайдер поделился впечатлениями от Xbox-эксклюзива Fable — напоминает "Ведьмака 3"
GameMag
2024-11-19T16:42:49Z
Наушники AirPods Pro обнаружат недостатки слуха и заменят слуховой аппарат: что говорят исследователи
Фокус
2024-11-19T16:06:36Z
"Чистая" энергия из канализации: сточные воды могут принести неожиданную пользу
Фокус
2024-11-19T15:57:59Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Известный итальянский производитель спортивных авто отказывается от бензиновых двигателей
Фокус
2024-11-19T14:15:13Z
Изменится до неузнаваемости: новый Nissan Leaf 2025 показали до презентации
Фокус
2024-11-19T12:30:29Z
Зачем водители возят носок с рисом в авто: три причины/Кто бы мог подумать!
Апостроф
2024-11-19T12:15:07Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z
Настало время штрафов на дорогах за популярное нарушение: следите за своим светом
Знай
2024-11-19T07:51:52Z
Альтернатива X3: новый электрокроссовер BMW рассекретили до премьеры
Фокус
2024-11-19T07:36:41Z