MY.UAНовини
Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?
Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

17 листопада 2024 року закінчився термін подання документів для участі в конкурсі, на якому мають обиратися члени Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань. А зовсім недавно – наприкінці жовтня 2024 року – голосуванням обирався новий склад Ради громадського контролю при БЕБ. Можна згадати ще багато громадських рад, які обиралися при різних органах і в різний час – Громадська рада при АРМА (січень 2020 року), Рада громадського контролю при НАБУ (майже кожного року), Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони України (березень 2023 року), – але важливий не сам перелік, а розуміння, що ж усі ці ради об’єднує.

Про це пише Олігарх Медіа.

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І однією з найактивніших «фабрик активістів» зарекомендувала себе славнозвісна Асоціація правників України.

Мабуть, не буде помилкою сказати, що жодні вибори громадських рад не обійшлися без членів АПУ.

До речі, до голосування «за» потрібних членів запрошуються всі члени Асоціації.

Але за кого саме голосувати – обирає Правління АПУ.

Цікаво, що здебільшого і як правило обирають дуже «цікавих» членів: усі вони зазвичай або випускники Програми «Адвокат Майбутнього» (проєкт АПУ), або обіймали посади національних експертів якогось із проектів Ради Європи (зазвичай, це надавачі грантів, які «освоюються» АПУ).

І сенс цієї активності простий – якомога дорожче продати свої послуги «глашатаїв правди і справедливості», а насправді підспівувати й підтанцьовувати тим, хто замовляє музику, тобто, іншими словами, члени АПУ зовсім не переймаються такими дрібницями, як продаж своєї совісті вроздріб усім охочим.

Невже таке можливо? А чому б і ні, якщо зважати на дві дуже поважні причини: 1) можливість «заробити», 2) можливість «набрати вагу й авторитет». Зрозуміло, що мета такої «активності» виправдовує всі засоби.

Останній приклад – так званий Тіньовий звіт до розділу 23 «Правосуддя та фундаментальні права», яким АПУ пишається як мало не найголовнішим своїм досягненням останнього періоду.

Втім, виявилось, що звіт цей – не більше ніж компіляція чуток і наклепів, зібраних на 500 сторінках для окозамилювання представників країн Євросоюзу.

Оприлюднення цієї роботи стало справжнісіньким шоком для представників усіх без винятку стейкхолдерів (зацікавлених і впливових сторін): від Мінюсту до суддівського корпусу й Національної асоціації адвокатів України (приклади реагування тут) , та тут.

Відвертою й прямою була реакція Національної школи суддів: «У Звіті зроблена спроба здійснити аудит стану існуючих проблем у системі правосуддя … звіт містить упереджені і необ’єктивні, а подекуди й відверто некомпетентні оцінки та висновки».

Більше того, з’ясувалось, що замість вивчення, «експерти» з громадського сектору, в тому числі з АПУ, побудували висновки на підставі… опитування інших представників громадського сектору. Тобто, іншими словами вони поговорили самі з собою, поділилися чутками та вподобаннями, а потім склали на підставі цього звіт. Виконавці не зверталися за офіційними коментарями чи запитами ані до державних органів, ані до суддівського корпусу, ані до органів адвокатського самоврядування, що робить інформацію в звіті незбалансованою та сумнівною.

Також в ЗМІ є інформація про те, що “тінь” на українське правосуддя, прокуратуру та адвокатуру коштувала 1 054 304 євро. Йдеться про проєкт ЄС під назвою «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС». За задумом проєкт був спрямований «на підвищення спроможності Уряду та Парламенту щодо подолання наслідків війни та на шляху до членства України в ЄС шляхом надання експертної та комунікаційної підтримки від громадських організацій у розробці та впровадженні відповідних законів і політик».

Зокрема, в ЄС очікували на експертизу у питаннях:

– розробка якісної політики реінтеграції біженців та ВПО,

– відновлення легітимного державного управління на звільнених від окупації територіях,

– подолання воєнних, післявоєнних та інших бар’єрів для доступу до правосуддя,

– вдосконалення політики державних закупівель та антикорупційної інфраструктури,

– розробка економічних реформ відповідно до воєнних та післявоєнних викликів.

Однак по факту жодне з перелічених питань так і не було розкрите, натомість усі кошти “освоїло” так зване “коло друзів” Андрія Вишневського, який свого часу балотувався на посаду Президента АПУ, разом з іншим Президентом АПУ є засновником іншої «співзвітної» організації, а з іншими ГО його поєднують зв’язки через дружину або колег.

Очевидно, що найбільше коштів отримали саме в АПУ, де готували половину розділів звіту:

Судова реформа (Лабораторія законодавчих ініціатив); Боротьба з корупцією (Transparency International Ukraine); Захист основоположних прав та свобод (Центр прав людини ZMINA); Реформа прокуратури (Адвокат майбутнього); Реформа адвокатури (Адвокат майбутнього); Реформа юридичної освіти (Асоціація правників України).

Коли йдеться про витрачання значних коштів міжнародних донорів, важливою є прозорість та доцільність кожного витраченого євро. У випадку з цим звітом, залишається відкрите питання: чи справді його вартість відповідає результатам, які він приносить? Якщо документ базується на неперевірених чутках і не містить корисного контенту для реформ, тоді виправданість використання цих коштів є сумнівною.

Водночас, очевидно також і те, що таке «звітування» стало для Асоціації дуже вдалим гешефтом, про що 31 жовтня 2024 року доповів очільник АПУ Микола Стеценко.

Зауважте, що так звані «проєкти» АПУ дозволили заробити за 9 міс 2024 року понад 10 млн гривень! Чи ж можна це порівнювати з членськими й благодійними внесками, які разом дозволили залучити в 5 разів меншу суму – ледь 1,7 млн гривень? Іще 3 млн гривень принесла «партнерська» програма – це внески тих, кого Асоціація рекламує як своїх надійних партнерів і просуває до різних громадських рад.

Неважко з’ясувати, що доходи АПУ, скажімо, у 2018 році були значно скромнішими, а левову частку надходжень складали саме благодійні й членські внески разом із студентськими заходами.

Але повернімося у 2024-й рік. Якщо вже за розділ «Реформа юридичної освіти» АПУ отримала від донорів мільйони гривень, то Програма «Адвокат майбутнього» напевне окупила себе на декілька років наперед (за розділи «Реформа адвокатури» і «Реформа прокуратури» відповідно).

І не слід думати, що Адвокат майбутнього – це якісь інші люди.

Згідно з АУДИТОРСЬКИМ ВИСНОВКОМ щодо діяльності Всеукраїнської громадської організації «АСОЦІАЦІЯ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ» за період з 01.10.2016р. по 31.10.2018р, проведеного ПП «АФ «Аудит-Оптім», саме АПУ і був реалізатором проєкту «Адвокат майбутнього» за підтримки Канадського уряду.

У цьому ж аудиторському висновку міститься не менш цікава інформація й про структуру діяльності АПУ, яка дозволяє чудово підлаштуватися під будь-яке завдання – АПУ має у своєму розпорядженні секції будь-яких напрямків, і йдеться не лише про адвокатуру з прокуратурою.

Аналіз звітів та інших документів, пов’язаних із діяльністю АПУ, дозволяє переконатись, що в Асоціації не гребують маніпулювати навіть таким простим показником, як власна значимість і представництво. Наприклад, у зверненнях до різних державних органів в АПУ не забувають наголосити, що вони представляють думку понад 7000 правників (за інформацією М.Стеценка, станом на жовтень 2024 року йдеться про 7321 члена). Однак детальний аналіз свідчить, що Асоціація правників України має лише 4 978 реальних членів, бо ж усі інші «пораховані» – то поки ще лише кандидати в члени.

Щоб краще розуміти якість представництва, треба згадати й про найбільше крило Асоціації – так звану Лігу студентів, яка додатково «забирає» від професійної спільноти ще майже 2000 членів. Тож чи варто дивуватись, що у 2018 році в секції «прокурорських» робітників було менше 50 осіб? Однак це ніколи не заважало АПУ говорити про «тисячі» членів їхньої організації й рекомендувати різного роду реформи, «розроблені професіоналами».

Загалом варто зауважити, що майже всі проекти від АПУ виявляються лише гарним піаром. Скажімо, для моніторингу справ про воєнні злочини за рік роботи у відповідному звіті знадобилося аж 9 сторінок! І рівно стільки ж сторінок було виділено для розділу «ЗАПИТАЛЬНИК» (по суті табличка із запитаннями). Звіт тут.

Майже нічого не чути й про благодійний проєкт надання допомоги юристам і їхнім сім’ям. В мережі інтернет пощастило відшукати лише одну новину про допомогу пораненому військовослужбовцю Геннадію, колишньому співробітнику юридичної фірми «Шевченко, Дідковський і Партнери» (зараз це Asters). Шляхетний і достойний вчинок, якщо не зважати, що йдеться про фірму засновника АПУ Ігоря Шевченка і нинішнього члена Правління Олексія Дідковського.

Уже давно добіг кінця проект АПУ «Ініціативна група із захисту прав адвокатів». Цікаво, що група працювала трохи менше двох років, і, за дивним збігом обставин, саме тоді, коли начебто порушувалися права тодішнього Президента АПУ Дениса Бугая. А після 2019 року чи то права адвокатів більше не порушуються (насправді ж навіть під час воєнного 2023 року зареєстровано понад 98 звернень до Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів, чи то АПУ більше не вважає цей напрям пріоритетним.

Натомість уже котрий рік процвітає згаданий раніше проект «Адвокат майбутнього» – мабуть, не в останню чергу, через свою надзвичайно високу прибуткову маржу. Цікаво, що цей проект часто використовується як майданчик для критиканства. Чого лише варта позиція колишнього керівника проекту й члена правління АПУ Андрія Вишневського, який декілька років підряд розповідав про «плачевний стан української адвокатури». Як не дивно, сильно вболіваючи за реформування адвокатури, сам А.Вишневський частіше волів працювати то в Мінюсті, то в НАЗК (і от же дивина, з усіх органів його звільняли з ганьбою!).

Більше того, вся команда АПУ починає в один голос говорити про реформування адвокатури виключно тоді, коли це вигідно комусь із наближених осіб (у тому числі – з кабінетів на Банковій). Як це, наприклад, трапилось під час просування у 2019 році законопроекту №9055.

Асоціація, яка підтримувала цей проект Закону, навіть не приховувала, що працює над просуванням документа в тісній співпраці з Адміністрацією Президента, фактично прагнучи одержавлення адвокатури.

Принагідно нагадаємо, що «відбити» проект пощастило лише після року напруженої роботи Ради адвокатів України.

Більше того, під час медійної підтримки цього проекту в АПУ не цурались використовувати чутки, кулуарні плітки й домисли, і здається, що формування чуток – це взагалі мало не основна форма діяльності АПУ.

Загалом, аналізуючи діяльність АПУ, можна легко побачити, що серед усіх реформ, над якими працює Асоціація, реформування адвокатури займає ключову позицію. Про реформування юридичної освіти можна відшукати лише декілька публікацій за 20 років, натомість про «переробку» адвокатури висловлювались усі без винятку Президенти АПУ:

«Відбулася робоча зустріч керівництва Комітету Верховної Ради України з питань правової політики – Голови комітету Василя Онопенка та його першого заступника Миколи Онищука – із Президентом Асоціації правників України Ігорем Шевченком. У ході зустрічі були обговорені основні принципи реформування адвокатури України» (2005 рік), Президент АПУ Сергій Коннов пропонує нові підходи до реформування адвокатури (2008 рік), Президент Асоціації правників України В.Загарія: «є різне бачення розвитку адвокатського самоврядування» (2012 рік), Асоціація правників України запрошує на презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (2016 рік), Президент АПУ Андрій Стельмащук: «Судову реформу неможливо провести без реформи правоохоронної системи й адвокатури» (2017 рік), Денис Бугай: «Реформа інституту адвокатури була і залишається нашим пріоритетом. Нам, адвокатам, не слід боятися змін» (2018 рік), Анна Огренчук: «Ми хочемо, щоб члени АПУ брали участь у всіх реформаторських процесах…» (2021 рік), Микола Стеценко: «Нині час змін і реформ, і саме АПУ здатна очолити цей процес» (2023 рік).

Дійшло навіть до того, що один із нинішніх членів Правління АПУ адвокат Ілля Костін – під час презентації своєї мети договорився до того, що бажає «зруйнувати адвокатуру». Дослівно це звучало так: «Хоч я іду на вибори члена Правління від секції державних службовців, але зараз я військовослужбовець і в першу чергу планую опікуватися питанням сфери військового права, у другу чергу, питанням адвокатури, діючу систему якої треба зруйнувати».

А в коментарі «Юридичні газеті» І.Костін прямо говорить: «Адвокатське самоврядування потребує навіть не перезавантаження, а знищення цієї системи…»

Втім, в АПУ завжди цінували таких «скандалістів», як Ілля Костін, – він чомусь завжди погоджувався виконувати роль «критика усього і всіх». Власне, навіть до Ради адвокатів Київської області І.Костіна обрали виключно за протекцією його товариша Валентина Загарії, який із 2011 року був Президентом Асоціації правників України, а у період 2012-2015 років – головою ВКДКА. Сам Ілля Костін був членом АПУ з початку його створення (обліковувався під номером 13).

Натомість і Валентин Загарія теж має у своїй біографії кілька темних плям. Він починав начальником юридичного відділу в одному інвестиційному фонді, де й познайомився з Валерієм Писаренком (підтримував тісні зв’язки зі скандально відомим Андрієм Портновим), з яким вони створили юридичну фірму «Spenser&Kauffmann», свою частку в якій Писаренко переписав на Загарію 2006-го, коли став народним депутатом. З того часу Загарія вважався і партнером Писаренка, і довіреним керівником у кількох фірмах, записаних на інших. Загарія і Писаренко навіть не дуже приховували свій зв’язок: наприклад, в офісі «Spenser&Kauffmann» свого часу розташовувалася приймальня депутата Писаренка. І коли Писаренко перебіг до «регіоналів», то продовжував активно просувати свого партнера: у 2011 році Загарію обрали Президентом АПУ.

А у 2012 році Загарія і Писаренко були учасниками скандальної війни навколо київського ТРЦ «SkyMall», яку вели з одного боку Хіллар Тедер і Томаш Фіала, а з іншого – Андрій Адамовський і Олександр Грановський.

Важливо розуміти, що в діяльності мало не всіх керівників АПУ завжди був певний скандальний шлейф.

Наприклад, першого Президента АПУ Ігоря Шевченка пов’язують зі скандальним Олександром Онищенком. Сам Онищенко в 90-х роках мав прізвище Кадиров і був, як стверджує видання «Контракти», «бригадним» в організованій злочинній групі авторитета Киселя. У 2015 році Ігор Шевченко став фігурантом кількох корупційних скандалів. Олег Ляшко тоді заявив, що пост міністра для Шевченка був куплений Олександром Онищенком за 5 мільйонів доларів. А міністр не мав ані досвіду, ані освіти, які б відповідали цій посаді.

Партнер Ігоря Шевченка по бізнесу і «вічний» фінансовий директор АПУ Олексій Дідковський теж замішаний у корупційних скандалах. Наприклад, видання «СтопКор» досліджувало, чи не передавалися через О.Дідковського хабарі для суддів, адже було достеменно відомо, що заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова у 2019 році через Приватбанк сплатила Олексію Дідковському 583 млн гривень буцімто за юридичні послуги.

Ймовірно, що значний обсяг робіт в АПУ фінансувався саме з цих коштів.

Тим самим періодом датується й інформація, що «поліція отримала доступ до проводок юрфірм «Екво» і «Астерс» по справі щодо корупції в АМКУ за часів Терентьєва»

Якщо порівняти дати цих розслідувань з початком медійної розкрутки проекту 9055, то можна припустити, що АПУ вдалася до спроб одержавлення адвокатури не в останню чергу й тому, що відчула загрозу припинення фінансування як такого.

Не менш скандальною була й президентка АПУ 2021-2023 років Анна Огренчук. Її чоловіка – Андрія Довбенка, колишнього «смотрящого за Мінюстом», зараз оголошено в розшук через корупцію. А серед друзів помічені колишній глава Офісу президента України Андрій Богдан і київський забудовник, “куратор від Зеленського” Андрій Вавриш. Тож вкотре прослідковується чіткий взаємозв’язок між керівництвом АПУ і владними кабінетами.

Детальніше про це – тут і тут.

Втім, найбільш одіозним очільником АПУ ще довго залишатиметься адвокат Денис Бугай, який обіймав посаду президента Асоціації з 2013-го до 2017-го, а також з 2019-го до 2021-го року.

Перша згадка про неоднозначну особу пана Дениса з’явилась у 2014 році, – тоді йшлося про тісні зв’язки з олігархом-втікачем Сергієм Курченком, якого називали “гаманцем Януковича”. Із 2012 року Бугай супроводжував найсуперечливіші угоди Курченка – придбання “білих активів”: Українського медіахолдингу, Брокбізнесбанку і футбольного клубу “Металіст”.

У 2019 року Д.Бугай на посаді президента АПУ почав просувати згаданий раніше проект 9055. Повторюватись про цю ініціативу немає сенсу, але варто нагадати, як тоді про це писали в ЗМІ.

У 2022 році розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, і в соцмережах Денис Бугай почав демонструвати активну громадянську позицію. Однак зауважимо, що навіть після захоплення Криму й окупації Донбасу з адвокатським об’єднанням Бугая активно співпрацювали компанії, пов’язані з росією (можна припустити, що ділові зв’язки вони підтримують і дотепер). Серед таких компаній можна назвати “Quarter partners”, “Vioil”, “Сумське МНВО”, Миколаївський глиноземний завод, Svitland Development. Мережею неодноразово ширилася інформація й про родинні зв’язки адвоката з державним зрадником Сергієм Ганжою, колишнім генерал-майором СБУ (йдеться про те, що Денис Бугай одружений з дочкою колишнього СБУ-шника Ольгоюзі).

Звичайно, адвокат Бугай свій зв’язок з Ганжею заперечує (мовляв, це все плітки), але ж диму без вогню не буває.

І власне, а чи не слід пошукати відповідь на питання, кому насправді «служить» Асоціація правників України, маючи таких очільників? І яку справжню мету мають доволі сумнівні правники? І чи варто Євросоюзу прислухатися до тіньових звітів Асоціації з таким сумнівним бекграундом?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T09:45:25Z
Почему резервы Украины снова начали расти
Корреспондент
2025-07-09T10:00:56Z
Медь обновила исторический рекорд после заявлений Трампа
Корреспондент
2025-07-09T09:39:02Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Если вы быстро устаете: список продуктов с высоким содержанием витамина В12, которые бодрят
UAToday
2025-07-09T09:03:55Z
Какая черника наиболее полезна для улучшения памяти: свежая, замороженная или приготовленная
Gazeta UA
2025-07-09T08:03:41Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Зеленский отреагировал на самую большую атаку России по Украине за всю войну: что показал Путин
Comments UA
2025-07-09T07:27:47Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Мерц сделал заявление о завершении войны в Украине: "Дипломатические возможности исчерпаны"
TSN
2025-07-09T10:21:46Z
Украина и 5 стран НАТО возобновят использование противопехотных мин: какая причина
TSN
2025-07-09T10:18:42Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Бойцы Третьей штурмовой впервые в истории взяли в плен россиян с помощью дронов и роботов
Комсомольская правда
2025-07-09T10:12:33Z
В Киеве начали работать рамки-распылители воды
Корреспондент
2025-07-09T10:12:02Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Кому больше всего доверяют украинцы: кто идет вслед за Залужным
Comments UA
2025-07-09T10:21:44Z
В МИД подтвердили гибель украинской студентки, пропавшей в Италии
Европейская правда
2025-07-09T10:19:21Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Какие дни рождения нельзя отмечать и почему: приметы, запреты и объяснения
Comments UA
2025-07-08T21:12:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Огромная утрата": Павел Зибров отреагировал на смерть композитора Игоря Поклада
Апостроф
2025-07-09T10:21:41Z
Майкл Мэдсен умер: известна причина смерти голливудского актера
TSN
2025-07-09T09:30:39Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Как не страдать от жары без света: 5 необычных лайфхаков, которые заменят кондиционер
Telegraf
2025-07-09T09:30:46Z
Полнолуние в июле 2025 года: когда будет, значение и астрологические советы
Фокус
2025-07-09T09:12:29Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Полтавщине пожар уничтожил поле зерновых
Корреспондент
2025-07-09T10:15:46Z
Обстрелы в Николаевской области: горит фермерское хозяйство
Новости Украины
2025-07-09T09:39:38Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Растет спрос украинцев на электромобили: в июне было приобретено рекодное количество новых авто
Gazeta UA
2025-07-09T02:12:30Z
Безпілотний автобус Karsan виїде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T20:00:00Z
На дорогах появились авто с загадочными номерами: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-07-08T19:51:16Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Гаражные ворота компании Тестум-ЮА - бытовые и промышленные, с автоматикой или без
Gazeta UA
2025-07-09T10:15:04Z
На просторах АгроРеспубліки покажуть в дії агрегати, що вирішують головні потреби аграріїв
AgroNews
2025-07-09T10:07:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Травмы - это часть игры: Тренер ПСЖ высказался об эпизоде ​​с Мусиалой
Корреспондент
2025-07-09T10:15:32Z
Паркер дал совет Фьюри по поводу будущего после бокса
Корреспондент
2025-07-09T09:48:16Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Минспорта обнародовало статистику потерь в войне с Россией
Корреспондент
2025-07-09T08:27:24Z
Усик ответил на вопрос о будущем после реванша с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-09T07:48:41Z