MY.UAНовини
Глобальні загрози від вступу КНДР у війну: можливості її армії та наслідки союзу з Росією
Глобальні загрози від вступу КНДР у війну: можливості її армії та наслідки союзу з Росією

Глобальні загрози від вступу КНДР у війну: можливості її армії та наслідки союзу з Росією

У жовтня 2024 року КНДР в межах угоди про співпрацю з Росією відправила свій контингент до країни-терористки, і вже 5 листопада відбулися перші бойові зіткнення Сил оборони з північнокорейськими військами на території Курської області Росії.

Співпраця Росії й КНДР викликає занепокоєння у світі й палкі дискусії щодо того, як НАТО мало б відреагувати на це. Наприклад, у США точаться розмови про удар по військах КНДР, якщо ті потраплять на територію України.

Зараз мова йде про залучення Росією 10 – 12 тисяч північнокорейських військових, з яких формують "бурятські" батальйони та в перспективі мають залучити для боїв у Курській області. Щонайменше це дозволить вивільнити росіянам деякий контингент звідти та відправити на напрямки на території України. Та немає гарантій, що Пхеньян не надасть Москві ще кілька десятків своїх бійців.

Якими є можливості армії КНДР, які загрози несе співпраця Путіна та Кім Чен Ина і як реагує світ – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Солдати з КНДР тільки на Курщині?

Ще у жовтні, як тільки інформаційний простір почав рясніти новинами про те, що Північна Корея надсилає свої війська до Росії, окупанти максимально намагалися спекулювати на цій темі – настільки, що на одній із захоплених позицій на териконі поблизу села Цукурине на Донеччині росіяни вивісили свій та північнокорейський прапори. Однак військових КНДР, на скільки відомо, там не було.

Зараз Москва орієнтована на те, аби залучити контингент, наданий Кім Чен Ином для того, аби відновити контроль над Курською областю Росії. Хоч і Кремль вдає, що "все під контролем" і що ЗСУ в Курській області – не проблема, та все ж це ляпас російському диктатору. Саме тому Кремль шукає ресурсів для того, аби одночасно відновити контроль над власними втраченими територіями та продовжувати наступальні дії на території України. Оголошення мобілізації Кремлю не підходить, зважаючи на те, як подібна ідея була сприйнята росіянами у вересні 2022 року й спричинила масові виїзди за кордон.

Одначе такий хід Москви зараз можна вважати експериментом, оскільки першочергове залучення військ третьої країни в російсько-українській війні відбувається на міжнародно визнаній території Росії. Тобто Кремль може апелювати до того, що КНДР, як партнер та союзник, допомагає Росії у відновленні контролю над власною територією.

Усе тепер залежить від західних партнерів. Якщо реакція зупиниться на рівні занепокоєння, засудження, стурбованості та заклику Путіну зупинитися, то з високою ймовірністю цей контингент пізніше зможе поповнювати російські підрозділи на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Запоріжжі чи Херсонщині.

Як війська КНДР стали виходом для росіян

Росіяни переважають українців за кількістю живої сили – це факт. Проте кожна операція ворожих військ супроводжується величезними втратами особового складу, основу для поповнення яких становлять зараз контрактники з бідних верств населення та засуджених осіб. Курська операція ЗСУ спричинила брак підготовленого контингенту для участі в бойових діях.

Здавалося б, виходом має бути ще одна оголошена хвиля мобілізації. Проте Кремль усвідомлений того, які це матиме наслідки, адже зараз росіяни чи не найбільшу ставку в інформаційно-психологічних спецопераціях роблять саме на тему мобілізації, і у такий спосіб намагаються здійснювати деструктивні впливи на українське суспільство. Це зіграє проти намірів Кремля. Серед росіян підтримка війни висока, поки не йде мова про безпосередню участь в ній.

Залучення солдатів з Північної Кореї стає альтернативним варіантом – можна обійтися без нової хвилі мобілізації, а терміни підготовки нових бійців для відправлення на передову в рази скорочені, адже КНДР надає не цивільних, а кадрових військових, яким не треба проходити базову військову підготовку.

Уже 20 жовтня стало відомо, що солдатів КНДР під виглядом бурятів відправили в зону відповідальності російської 11-ї окремої десантно-штурмової бригади в районі села Мартинівка Курської області. Не виключено, що саме там і відбулися зіткнення, про які стало відомо 5 листопада.

Пізніше зіткнення підтвердив і Президент України Володимир Зеленський, зазначивши, що серед солдатів КНДР є загиблі. Відомо, що в Курській області росіяни зосередили до 50 000 військових – своїх і тих, що надав режим Кім Чен Ина.

"Найблагонадійніші" підрозділи Кім Чен Ина в Росії

Найновішими підрозділами Корейської народної армії є дивізії легкої піхоти. Подібний напрямок в КНДР почали розвивати з 2003 року після спостереження за американськими військами в Іраку та Афганістані. Кожна така дивізія складається з 7 000 осіб. Доктрина Сил спецоперацій Корейської народної армії наголошує на швидкості пересування і раптовості нападу для виконання місії.

Особовий склад ССО КНА присутній у всіх ешелонах армії – від бригад до дивізій. Підрозділи легкої піхоти, снайперів і розвідки, а також
військово-повітряні та військово-морські підрозділи ССО присутні в багатьох піхотних дивізіях і передових корпусах. Різні підрозділи ССО налічують понад 200 000 військовослужбовців, об'єднаних у бригади чисельністю від 3 000 до 5 000 осіб, а також окремі полки та батальйони різної чисельності. Підготовці таких підрозділів у КНА приділяють особливу увагу.

Доктрина щодо міських боїв у КНДР схожа до російської. У звичних умовах такі бої вимагають точних ударів з метою запобігання руйнувань цивільної інфраструктури та уникнення жертв серед населення. У КНА цей підхід ворожої армії є засобом для використання з метою збереження власних військ. Простіше кажучи – це дозволяє використовувати цивільні будівлі та мешканців як прикриття. Крім того, армійські підрозділи навчені тактики безпосереднього перебування якомога ближче до противника, аби уникнути прицільного вогню.


Військові КНДР / Фото Getty Images

Та важливо також звернути увагу й на особливу структуру в корейській армії – роту безпеки. Кожен підрозділ, починаючи з найменших формувань, має щонайменше одного політичного офіцера у своєму складі, який не підпорядкований командиру. Основною зоною відповідальності такого офіцера є благонадійність військовослужбовців – вони за тим, щоб солдати підрозділу продовжували підтримувати сім'ю Кімів і чинний режим, проводять розслідування проти тих, кого підозрюють у неналежних висловлюваннях про країну чи її керівництво та мають повноваження затримувати таких бійців, якщо вони "провинилися".

В умовах боїв політичні офіцери мають погоджувати усі плани командирів – без їхньої згоди жодні операції чи маневри проводити неможливо. Політичні офіцери в ротах тим часом стежать, аби бійці належно виконували свої завдання, інакше вони мають право розстріляти їх.

З високою ймовірністю можна сказати, що КНДР направила до Росії "найблагонадійніші" підрозділи з політичними офіцерами, аби вони показали себе якнайкраще та не зганьбили Кім Чен Ина. Цей факт може свідчити про те, що північнокорейські військові будуть менш схильними до здачі в полон. Хоча після прибуття на позиції, ймовірно, вони є найбільш вразливими з огляду на необхідність адаптації до реальних бойових умов у чужій країні, що можуть використати українські спецслужби для закликів здаватися у полон.

Однак що б не сталося, Москва та Пхеньян оцінюватимуть свою військову співпрацю якнайкраще. Головний редактор Defense Express Олег Катков у коментарі 24 Каналу зазначив, що ніхто не зможе ні в Росії, ні в КНДР сказати, що співпраця неефективна.

Якщо хтось її визнає неефективною у Кремлі, то тоді полетять голови. А якщо хтось неефективно визнає у КНДР, ну їх розстріляють із зенітних гармат. Тому я впевнений, що у всіх звітах робота названа максимально ефективною,
– каже Катков.


Путін і Кім Чен Ин під час візиту російського диктатора до Пхеньяна у червні 2024 року / Фото росЗМІ

Вплинуть на війну? Якими є можливості армії КНДР

На прикладі з прапором КНДР біля Цукуриного можна сказати напевне, що російська державна пропаганда буде максимально перебільшувати ефективність північнокорейського контингенту. Ба більше, і КНДР докладатиме всіх зусиль для того, аби проявити себе якнайкраще, оскільки це взаємовигідна річ.

Та ось російські воєнкори здебільшого сміються з залучення військ КНДР, бо визнають факт, який є очевидним – зараз у світі найдосвідченішими арміями є українська та російська, тому що може дати Росії КНДР? Хіба що гарматне м'ясо, яке окупантам теж потрібне.

Однак все ж не можна недооцінювати КНДР у довгостроковій перспективі, адже ця країна повністю мілітаризована та абсолютно всі ресурси скеровує на армію. 10 000 військових КНДР не зламають хід війни, але якщо Кім Чен Ин відправить ще кілька десятків тисяч солдатів? А техніка? А боєприпаси?

Головний редактор Defence Express Олег Катков у коментарі 24 Каналу відзначив, що Росія давно отримує від КНДР артилерійські боєприпаси та балістичні ракети. Хоча ракети KN-23 проявили себе не надто ефективно, та все ж зважаючи на кількість використаних ракет, не можна казати, що вони не завдають шкоди. Це стосується й артилерійських боєприпасів.

Так, відомо про те, що вони (артилерійські снаряд з КНДР – 24 Канал) мають низьку якість, про те, що вони з браком, у них різна нарізка пороху. Росіянам складно куди-небудь влучити цими снарядами, але їх така кількість… Вони традиційно змінюють точність кількістю,
– зазначає Катков.

Також експерт зазначає, що Пхеньян може допомагати росіянам і в інших сферах. Звісно, авіацію Москві не нададуть, бо в КНДР її немає. Те саме стосується військових кораблів, проте у режиму Кім Чен Ина є чимало артилерійських установок та бронетехніки.

У КНДР є артилерійські системи як такі і є непідтверджена інформація, що вже і це передається. У Росії є брак піхотних кулеметів для створення піхотних підрозділів і от вона почала отримувати їх з КНДР. Швидше за все Росії зараз потрібно абсолютно все. Я не буду здивований, якщо в хід піде і північнокорейська бронетехніка,
– каже Катков.

Важливо! 16 листопада видання Financial Times з посиланням на джерела в українській розвідці повідомило, що КНДР передала росіянам 50 самохідних артилерійських установок Koksan, які були помічені у Красноярську та 20 оновлених реактивних систем залпового вогню, які, за заявленими Пхеньяном даними, здатні запускати звичайні та керовані ракети.


Гаубиці з КНДР, ймовірно, у російському Красноярську в листопаді 2024 року / Фото з мережі

Звідки у КНДР зброя та як вона допомагатиме Росії

Ще з перших днів повномасштабного вторгнення росіяни почали нещадно використовувати артилерію, застосовуючи десятки тисяч боєприпасів щодня. Звісно, що цифра постійно зменшувалася, проте і досі тримається на досить високому рівні. Проте удари України по військових заводах та складах боєприпасів та й сам факт того, що повномасштабна війна триває вже майже 3 роки, зумовили критичну нестачу артилерії в країни-терориста.

І порятунком для окупантів стала КНДР, яка має чимало власних запасів і можливості виготовляти нові. І виникає питання – звідки в міжнародно ізольованої підсанкційної країни є можливості виготовляти зброю. Річ у тім, що КНДР свого часу була проєктом СРСР і отримувала повну підтримку звідти. Пізніше вся економіка Пхеньяна стала залежною від Китаю, але всі наявні ресурси династія Кімів скеровувала на мілітаризацію в очікуванні нової війни на Корейському півострові. Як СРСР свого часу постійно працював на мілітаризацію в очікуванні війни, так це робить і її проєкт. І ця мілітаризація має свою ціну.

Якщо тоталітарна країна хоче мати багато озброєння, то люди час від часу починають їсти траву. Диктаторський режим хоче багато зброї? Це означає, що хтось не їсть,
– пояснює головний редактор Defence Express Олег Катков.

Однак і в цих умовах КНДР надає боєприпаси калібром 152 міліметри росіянам із своїх запасів і готова посилити виробництво нових снарядів.

Що КНДР отримає натомість?

Хибно вважати, що Кім Чен Ин вирішив фактично продати своїх людей росіянам тільки через свою любов до Москви – звісно ж, Пхеньян розраховує отримати щось натомість. Питання тільки – що саме. Озброєння в КНДР чимало, тому експерти припускають, що мова йде про ядерні технології. Ба більше, і ГУР МО вважає, що Пхеньян розраховує на співпрацю у сфері ядерного озброєння.

Головний редактор Defence Express Олег Катков в етері 24 Каналу зазначив, що наслідки союзу Росії та КНДР світ може відчувати ще століття, адже невідомо точно, якими будуть наслідки цієї співпраці. Сам же експерт припускає – КНДР хоче отримати технології створення тактичної ядерної зброї та мінітюризації ядерних боєприпасів, аби начиняти ними артилерійські снаряди.

Цілком можливо, і це вже моє припущення, що йдеться про надання КНДР технології зі створення ядерних артилерійських боєприпасів калібру 152, 170 міліметрів під артилерійські системи, які є на озброєнні Північної Кореї,
– наголосив Катков.

Армія КНДР має велику кількість артилерійських систем, і додача до них ядерних боєприпасів, – це, на його думку, катастрофа для Південної Кореї, адже 170-міліметрова гаубиця має дальність стрільби активно-реактивним снарядом 60 кілометрів. Це означає, що вона може влучати ядерними боєприпасами по Сеулу, не дуже наближаючись до переднього краю демілітаризованої зони.

Крім того, КНДР, яка відома співпрацями з терористичними організаціями, може продавати такі боєприпаси їм, що, на думку експерта, загрожує не окремим країнам, а фактично усьому світові, адже такі боєприпаси можуть вибухнути в будь-якому місті світу, якщо КНДР зможе виготовити їх та почати продаж.

Загрози для Південної Кореї

Варто визнати одне – зараз у світі є дві найбільш боєздатні та досвідчені армії. Мова йде про українську та російську, оскільки багато армій можуть тільки уявляти війну дронів та нових технологій, а зараз вона є реальністю. І так чи інакше, солдати КНДР можуть також перейняти цей досвід ведення війни та посилити свої позиції. У такому випадку неминуча війна загрожує Південній Кореї. А якщо і справді КНДР інтегрує ядерну зброю в артилерійські боєприпаси – для Сеула це стане катастрофою.

Та саме зараз КНДР не готова до війни на Корейському півострові. Про це свідчить і той факт, що Пхеньян вирішив підірвати основні шляхи біля демілітаризованої зони та мости – Кім Чен Ин боїться, що зараз є вразливим для військ Південної Кореї.

На щастя, Південна Корея свідома тих ризиків, які їй несе співпраця Росії та КНДР. І до президентських виборів у США Сеул не лише був на постійному контакті з Києвом, але, як пише західна преса, роздумував над відправленням обмеженого контингенту власних військ в Україну для консультації українських колег і допомоги з перекладом на допитах полонених солдатів з КНДР. Також Південна Корея була налаштована зняти обмеження на військову допомогу Україні у вигляді летального озброєння і мова насамперед іде про артилерійські боєприпаси, хоч така ідея зіштовхується зі спротивом тамтешньої опозиції, якій не до вподоби перспектива ескалації.

Очевидно, що адміністрація президента Юна налаштована на всебічну поміч Україні, тільки їм необхідно розв'язати проблеми з опозицією, яка контролює парламент і може зробити багато нехороших речей. Для Південної Кореї кричущим є факт не самої участі північнокорейців у війні в Україні, а те, що буде отримувати КНДР як відплату,
– пояснює президент ГО "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.


Юн Сок Йоль та Володимир Зеленський у Києві у липні 2023 року / Фото Офісу Президента України

14 листопада видання Bloomberg опублікувало матеріал, в якому йдеться, що перемога Дональда Трампа на виборах президента США змусила Сеул почекати з рішенням щодо надання зброї Україні, оскільки ще поки незрозуміло, якою буде політика нового очільника Білого дому щодо війни в Україні, зважаючи на його різкі заяви та на те, що під час минулої каденції він проводив прямі переговори з Кім Чен Ином. Крім того, важливим є те, що США є союзником Південної Кореї та Сеулу фактично зараз потрібно впевнитися, чи Вашингтон і надалі буде підтримувати Південну Корею, бо якщо ні, то ймовірність військової допомоги Україні може стати меншою – Сеулу необхідно буде дбати про зміцнення власних сил на тлі загроз з боку КНДР у перспективі.

Китай за чи проти?

У всій цій авантюрі Москви та Пхеньяна цікавим є Китай. Як ми уже згадували, КНДР повністю залежна від китайських грошей, тому малоймовірно, що Кім Чен Ин міг вирішити надавати війська росіянам, якби Пекін був абсолютно проти такого кроку.

Політолог Володимир Фесенко в етері 24 Каналу зазначив, що КНДР більше економічно залежна від Китаю, але не політично, про що свідчить і той факт, що свого часу Дональд Трамп на посаді президента США проводив прямі переговори з Кім Чен Ином, а не намагався владнали питання через Пекін.

Зараз формується цікавий "геополітичний трикутник" з Росії, КНДР та Китаю, в якому Пекін не в захваті від ідеї повної залученості Пхеньяна у війні, але має свої вигоди від теперішньої ситуації. Водночас Кім Чен Ин збільшує свою незалежність від Китаю, більше схиляючись до Росії.

Зараз Китай буде швидше за все працювати на обмеження цього експерименту з використання північнокорейських військ проти України. Ну якщо вже є певний військовий контингент, то хай тоді потренуються і полякають Захід. Це, до речі, китайцям вигідно, полякати Захід. Але не більше, щоб не було ескалації. Китай побоюється, що потім Росія буде активно допомагати Північній Кореї, а, можливо, і вже зараз допомагає. І якщо після участі у війні проти України у Північної Кореї з'явиться апетит до агресивних дій і на Корейському півострові, це вже буде проблемою і для Китаю,
– наголошує Фесенко.

За словами експерта, Пекін непублічно намагатиметься вплинути на Росію та КНДР, бо перспектива війни на Корейському півострові може серйозно вдарити по торгівлі, яка є важливою для Китаю, адже бойові дії в регіоні однозначно матимуть вплив на це. У Пекіні стурбовані тим, що надаючи допомогу Москві, Пхеньян згодом може вимагати такої ж підтримки для себе у війні проти Південної Кореї, яку підтримують США.

Фесенко прогнозує, що Китай намагатиметься переконати КНДР не збільшувати свій військовий контингент в Росії. Питання тільки в тому, чи прислухаються до цього Москва і Пхеньян.


Зустріч Кім Чен Ина та Сі Цзіньпіна у Пекіні у 2018 році / Фото Getty Images

Водночас президент ГО "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов в етері 24 Каналу заявив, що Китаю вигідна співпраця КНДР та Росії, і не в останню чергу на це вказує те, що такий союз без погодження Пекіну був би неможливим.

Китай стоїть за цим процесом, він верифікував відновлення системи колективної безпеки між Росією і КНДР. Доказом цього є, зокрема, темпи, кількість і обсяги переговорів між Москвою і Китаєм та ним і Північною Кореєю, а також ними всіма між собою,
– пояснює Харитонов.

Експерт нагадав, що на саміті НАТО у Вашингтоні союзники визнали Китай ключовим фактором війни в Україні. Від воєнної співпраці Росії та Північної Кореї тільки плюси для Китаю, на його думку, адже з одного боку йому більше не потрібно своїми силами утримувати Північну Корею. Загалом 98,3% зовнішньої торгівлі КНДР припадає на Китай, і саме він розробляє північнокорейську сучасну зброю. Однак Пекін боявся продавати Пхеньяну напряму ці технології, тому що б це руйнувало залишки санкційного режиму ООН.

Тепер маски зірвані, і у Китаю є повністю підконтрольна Росія, яка це робить за нього. Фактично КНДР розблоковується як потужна військово-промислова держава,
– наголосив Харитонов.

Крім того, президент ГО "Ліберально-демократична ліга України" зазначає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін може використовувати факт залучення КНДР у війну і загрози протистояння на Корейському півострові як елемент шантажу західних партнерів, мовляв, якщо завершити війну в Україні зараз, то Пекін може знизити градус напруги між Північною та Південною Кореями.

Україна проти двох ядерних країн: де реакція Заходу

З 24 лютого 2022 року Україна протистоїть величезній навалі з боку ядерної держави. Через це часто партнери доволі стримані у своїй допомозі, бо бояться ядерних погроз з Москви. Тому й питання ударів по території Росії західною зброєю уже понад пів року обговорюють у владних кабінетах Європи та США.

У листопаді 2024 року голова військового комітету НАТО Роб Бауер на Празькому оборонному саміті заявив, що саме наявність ядерної зброї в Росії й стримала Альянс від залучення власного військового контингенту.

Я абсолютно впевнений, що якби росіяни не мали ядерної зброї, то ми були б в Україні й вигнали б їх. Але в них є ядерна зброя,
– заявив Бауер.

Відтепер Україна воює одразу проти двох ядерних держав, однак цей факт досі не отримав належної реакції. Хтось вкотре закликає Росію "припинити ескалацію", хтось "стурбований", але реальної відповіді на втручання військ третьої країни немає. Хоча чимало експертів вказують на те, що відбуваються непублічні розмови в дипломатичних колах щодо цієї ситуації.

І це показова ситуація, оскільки свого часу світ не відповів на те, що Іран почав надавати дрони Росії. Саме цими дронами зараз щоночі тероризують українців.

Теги за темою
КНДР
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китай за місяць майже вдвічі наростив експорт стратегічних металів
ZN UA
2025-07-18T08:40:54Z
Цінопад на ринку: в банках євро нижче 49 гривень
24tv
2025-07-18T08:36:52Z
Гривня недооцінена: індекс Біг-Мака визначив, скільки має коштувати долар в Україні
24tv
2025-07-18T08:30:38Z
Український ринок сиру перебуває в застої
AgroPortal
2025-07-18T08:30:05Z
У східних регіонах України почало дорожчати житло: міста-лідери
Хвиля
2025-07-18T08:27:55Z
Курс євро буде дивувати: банкір сказав, чи потрібно бігти в обмінники з 21 липня
GlavRed
2025-07-18T08:27:43Z
Уряд затвердив новий порядок виплат пенсіонерам за рішеннями суду: як і коли перераховуватимуть гроші
VGorode
2025-07-18T08:21:43Z
На Вінниччині врожайність зернових перевищує торішню
УкраинФорм
2025-07-18T08:21:26Z
Площі під цукровим буряком зменшилися на 15%
AgroPortal
2025-07-18T08:00:11Z
Активізація переговорного треку: Зеленський та Умєров обговорили завдання РНБО
ZN UA
2025-07-18T08:39:19Z
ЄС запровадив жорсткі санкції проти Росії: реакція Зеленського
TSN
2025-07-18T08:36:18Z
Відбулася міжнародна зустріч «Світове українство: виклики та можливості»
УкраинФорм
2025-07-18T08:36:15Z
Польща закликала своїх громадян не їздити в Росію
Европейская правда
2025-07-18T08:36:06Z
Це буде болісно для росіян - польський міністр про нові санкції ЄС
УкраинФорм
2025-07-18T08:33:09Z
Словаччина розблокує 18-й пакет санкцій проти росії – Фіцо
iPress
2025-07-18T08:31:36Z
Стефанішина підтвердила, що ЄС готувався відкрити перший кластер перемовин з Україною 18 липня
Европейская правда
2025-07-18T08:30:45Z
Зеленський призначив Умєрова на нову посаду: указ
TSN
2025-07-18T08:28:23Z
ЄС прагне захищати критичну інфраструктуру спільно з Ісландією
InternetUA
2025-07-18T08:28:16Z
Пластиковий сир: що виявили вчені в популярному молочному продукті
Фокус
2025-07-18T05:45:19Z
Бджолина отрута допомагає побороти рак грудей: важливе відкриття
24tv
2025-07-18T04:18:49Z
Туберкульоз минулого місяця зареєстрували у понад 1300 людей
Gazeta UA
2025-07-18T04:12:43Z
У червні туберкульоз зареєстрували у 1306 людей - ЦГЗ
УкраинФорм
2025-07-17T23:36:59Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Що не можна купувати у Ретроградний Меркурій: це треба запам'ятати
24tv
2025-07-18T08:36:17Z
Ремонт столичного крематорію. Бюро економічної безпеки упередило розтрату 160 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:30:05Z
Закопували токсичні відходи в ґрунт. На Київщині директор та працівники двох підприємств підуть під суд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:15:59Z
Отруєння у львівському ресторані China Hi: госпіталізували 70 людей
УкраинФорм
2025-07-18T08:15:59Z
Росіяни скинули авіабомбу на Костянтинівку та атакували дроном авто волонтерів – є загибла
Лига
2025-07-18T08:12:44Z
Ситуація критична: на окупованій Донеччині може зупинитись важлива ТЕС
24tv
2025-07-18T08:09:51Z
"Ми маємо всі шанси": ЗСУ можуть вибити росіян з однієї області України
GlavRed
2025-07-18T08:06:55Z
Армія РФ за добу вбила чотирьох людей на Донеччині
УкраинФорм
2025-07-18T08:03:46Z
В Україні через негоду без світла залишилися споживачі у 29 населених пунктах
УкраинФорм
2025-07-18T07:54:38Z
За десять років народжуваність в Україні зменшилася у 2,2 рази
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:36:10Z
АРМА розкрило схему фіктивного постачання дронів для ЗСУ
Известия Киев
2025-07-18T08:34:49Z
Італійські розробники представили новітню танкову гармату Hitfact MkII NG
InternetUA
2025-07-18T08:34:37Z
Курсант розстріляв двох інструкторів на полігоні
360ua.news
2025-07-18T08:30:58Z
Субсидії для пенсіонерів у Черкаській області: українцям розкрили, як змінити спосіб отримання допомоги
Политека
2025-07-18T08:30:26Z
"Зникнуть за місяць": ЗСУ знайшли способи боротися з "невразливими" дронами на оптоволокні
Фокус
2025-07-18T08:30:15Z
Українці порушують і не знають про штраф: за що карають на 30 тисяч гривень
GlavRed
2025-07-18T08:27:11Z
Скоротили вдвічі: частині ВПО скасували державну допомогу
Знай
2025-07-18T08:21:58Z
Смерть жінки у Польщі через відмову в аборті: лікарі отримали вирок у резонансній справі
24tv
2025-07-18T08:21:38Z
Зручні кросівки, які завжди мають стильний вигляд
Gazeta UA
2025-07-18T08:39:10Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" Григорій Бакланов вперше розповів про нову кохану
Комсомольская правда
2025-07-18T08:36:51Z
«Вартові Різдва»: вийшов перший трейлер різдвяної комедії з Бокланом, Кукуюком і Бліндарем у головних ролях
GlavRed
2025-07-18T08:33:15Z
Стильні окуляри на літо 2025: найкраща добірка для модних дівчат
24tv
2025-07-18T08:30:12Z
Зірка «Тіней забутих предків» зустрічається з чоловіком, який молодший за неї на 25 років
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:21:45Z
Міністерство культури і національної спадщини
Детектор М
2025-07-18T08:09:25Z
"Камера поцілунків" викрила службовий роман CEO IT-гіганта на концерті Coldplay
InternetUA
2025-07-18T08:01:50Z
Олег Винник розкрив правду про свого сина та життя в Німеччині: який вигляд має співак зараз
TSN
2025-07-18T07:57:16Z
ГУР презентувало документальний фільм про операції у Чорному морі
УкраинФорм
2025-07-18T07:51:38Z
Попелиця втікатиме з вашого городу: натуральний інсектицид, який працює краще за хімію
TSN
2025-07-18T08:36:51Z
Не Морське око: шалено красиве озеро в Карпатах біля України
24tv
2025-07-18T08:30:03Z
Китайський гороскоп на завтра 19 липня: Драконам - випробування, Свиням - розчарування
GlavRed
2025-07-18T08:27:38Z
Ще не пізно: посадіть ці рослини в липні, аби восени зібрати урожай
24tv
2025-07-18T08:09:32Z
"55 інфарктів та нервовий зрив": українці жартують зі спроб купити квитки в Укрзалізниці
24tv
2025-07-18T07:39:47Z
Страшно і незручно: де не можна розміщувати дзеркало у квартирі
24tv
2025-07-18T07:30:02Z
Розчин лише з 2 інгредієнтів: полийте цим перець у липні, щоб збільшити врожай удвічі
Telegraf
2025-07-18T07:06:18Z
Зможете їсти вже зразу: як приготувати малосольні огірки в пакеті за 5 хвилин
Telegraf
2025-07-18T07:03:58Z
Мінімалістичний гардероб, який непотрібно змінювати роками: секрети створення стилю
24tv
2025-07-18T07:03:40Z
Наймолодшій – чотири роки. Через отруєння в ресторані Кацуріна госпіталізовано вже 70 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:39:14Z
В Одесі затримали жінку, яка збиралася підірвати обласний ТЦК
24tv
2025-07-18T08:21:19Z
На Львівщині стався обвал на вугільній шахті: є постраждалий
24tv
2025-07-18T08:21:13Z
Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, двоє загиблих
1News
2025-07-18T08:09:07Z
Викрадача новонародженої дівчинки з кременчуцького перинатального центу засуджено до суворішого покарання
Украина Криминальная
2025-07-18T07:57:59Z
На Київщині та у низці областей - повітряна тривога через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2025-07-18T07:51:43Z
У Києві співробітник ТЦК насмерть забив чоловіка, від якого відмовились військові частини
Комсомольская правда
2025-07-18T07:51:36Z
Росіяни атакували з дрона велосипедиста на Херсонщині, чоловік загинув
УкраинФорм
2025-07-18T07:48:17Z
Суд покарав чоловіка, який наїхав на ногу військовому ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T07:48:13Z
Челсі активізує переговори з Аяксом щодо Гато
Football.ua
2025-07-18T08:34:37Z
УАФ представила оновлений формат Кубка України та новий трофей турніру
УкраинФорм
2025-07-18T08:33:29Z
Манчестер Сіті відпустив свого півзахисника до Серії А
Football.ua
2025-07-18T08:30:01Z
У Малі ліквідували воєнного злочинця, тренера російського боксера Повєткіна - джерело
УкраинФорм
2025-07-18T08:30:01Z
Руні в Барселоні: чого очікувати від "шведського Мессі"?
Football.ua
2025-07-18T08:22:22Z
Скандальна депутатка Думи поскаржилася, що російських спортсменів позбавляють ідентичності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T08:15:33Z
Олександр Каденко: повернення до класичного формату Першої ліги — свідчення певної стабілізації українського футболу
Football.ua
2025-07-18T08:13:15Z
Дюбуа сенсаційно хотів закінчити кар'єру після поразки від Усика
24tv
2025-07-18T08:03:13Z
Парма зробила пропозицію Боруссії Дортмунд щодо Рейни
Football.ua
2025-07-18T08:01:18Z
Подорож у минуле: прихована функція Google Maps зворушила Мережу, як її ввімкнути
Фокус
2025-07-18T08:36:21Z
Де в Україні найродючіші землі: науковці назвали конкретний населений пункт в одній області
GlavRed
2025-07-18T08:27:16Z
Оновлення Android виправить помилки на популярних смартфонах: що потрібно зробити
Фокус
2025-07-18T08:27:13Z
У мережі сміються з начальника компанії, якого з коханкою показали на весь стадіон
Фокус
2025-07-18T08:21:09Z
Що відбувається з батареєю смартфона при повній розрядці
InternetUA
2025-07-18T08:16:25Z
Приватність у смартфоні: що ми втрачаємо, коли не зважаємо
Фокус
2025-07-18T08:15:02Z
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
Фокус
2025-07-18T08:12:35Z
OpenAI представляє Агента ChatGPT, який виконує завдання, використовуючи ваш комп'ютер
24tv
2025-07-18T08:09:59Z
Неандертальці теж лаялися на кухнях: учені розповіли, про що вони сперечалися
Фокус
2025-07-18T08:06:57Z
На український ринок виходить новий Volkswagen Transporter T7: ціни та версії
Фокус
2025-07-18T08:36:34Z
Українці купують більше китайських авто: які марки найпопулярніші
24tv
2025-07-18T08:33:52Z
Дешевше ніж очікувалось: кросвен Kia Carens отримав повністю електричну версію
ЗаРулем
2025-07-18T08:33:44Z
Mitsubishi випустив семимісцевий кросовер за $30 000
AutoCentre
2025-07-18T08:16:06Z
На базі Toyota: Subaru презентувала спортивний електрокросовер для молоді
Фокус
2025-07-18T07:45:42Z
Subaru презентувала новий електричний кросовер на базі Toyota C-HR
AutoCentre
2025-07-18T07:10:37Z
Запас ходу — 1300 км: виробник смартфонів показав стильний електричний універсал
Фокус
2025-07-18T06:27:23Z
На Нюрбургрінг виїхав новий кросовер Range Rover
AutoCentre
2025-07-18T06:06:21Z
Автомобілі за символічними цінами для можновладців: Коли не можна, але дуже хочеться
Украина Криминальная
2025-07-18T06:06:09Z