Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний, зауваживши, що дозвіл на удари по Росії однозначно може вплинути на хід війни. Звісно, є питання щодо кількості ракет та територій, куди можна бити.
Як дозвіл на удари по Росії допоможе Україні
У цьому контексті варто згадати цьогорічний удар по військовому арсеналу в Торопці, де було дійсно масштабне ураження. Там, за різними даними, зберігалися і артилерійські снаряди, і балістичні ракети тощо. І тоді, ймовірно, працювали лише безпілотники.
Після того удару не можна було сказати, що ворог здав позиції. Але темп його наступу знизився. Чому? Бо на цьому складі зберігалося близько 30-40% річного виробництва артилерійських снарядів в Росії. Удар по Карачеву, який стався 19 листопада вночі, таки самий. Там також зберігається ракетно-артилерійське озброєння. Зокрема й авіабомби,
– сказав Нарожний.
Наші військові підтверджували, що зараз артилерія є основним засобом вогневого ураження російських окупантів. Відповідно завдання України – вибивати ворожу артилерію. Це можна робити як напряму через контрбатарейну боротьбу, так і через удари по військових арсеналах Росії, різних заводах, де виробляють снаряди, порох тощо.
Ще одна проблема – російська авіація. Україна поки не має можливостей регулярно вибивати ворожі літаки в повітрі. Але удари ракетами по аеродромах – також рішення.
Ми можемо знищувати літаки, аеродромну інфраструктуру, склади з авіабомбами саме через ракетні атаки. Тому для нас цей дозвіл є важливим рішенням,
– підкреслив Нарожний.
Додамо, за даними ЗМІ, вночі 19 листопада Україна вперше вдарила по території Росії балістичними ракетами ATACMS. Вдалося успішно уразити військовий об'єкт поблизу міста Карачев у Брянській області.