MY.UAНовини
Ксенія Бугрімова – про свій кінофестиваль та життя у Британії, промоцію України та особисте
Ксенія Бугрімова – про свій кінофестиваль та життя у Британії, промоцію України та особисте

Ксенія Бугрімова – про свій кінофестиваль та життя у Британії, промоцію України та особисте

21 листопада в Лондоні стартує перший The Women and the World International Film Festival, започаткований продюсеркою та режисеркою Ксенією Бугрімовою та телеведучою Марією Виноградовою. Звісно ж, в центрі уваги фестивалю - Україна.

В інтерв’ю Коротко про Ксенія Бугрімова розповіла про своє життя у Великій Британії, як за два роки змогла організувати міжнародний фестиваль, де більшість стрічок буде про нашу країну і їх вперше побачать британці, чому ми там програємо медійно, як знімалася у фільмі Йоргоса Лантімоса з Еммою Стоун, стосунки у родині та мрію.

Я не відчуваю, що переїхала, кожного місяця буваю у Києві

- Ксеніє, почну спочатку - від того, як ви приїхали у Британію і як вам там зараз, коли ви вже проводите міжнародний кінофестиваль. Чому вирішили перебратися в Британію?

- Я не обирала Британію. На початку повномасштабної війни ми були з чоловіком на Шрі-Ланці, звідки він родом. Поїхали до Шрі-Ланки на новорічні канікули, потім в нього захворіла мама. Мама впала в кому, і ми були там, поки маму лікували. Мали летіти додому 5 березня. А 24 лютого у нас почалася війна.

У березні на Шрі-Ланці розпочинається свій «майдан», вони теж вигнали свого президента. Шріланкійці, до речі, дуже надихнулися українцями, про це багато писали у твіттері. Їхній президент, як колись і Янукович, намагався придушити протести. Влада запроваджувала комендантську годину, яка могла тривала декілька діб. Поліція арештовувала людей, стріляла по цивільних, якщо хтось виходив на вулицю. До того ж, комендантську годину оголошували за пів години до її початку, а тобі треба якось дістатися додому, купити їжу. Це був кошмар.

Я почала займатися волонтерською діяльністю. З першого дня війни ми організовували протести біля посольства російської федерації на Шрі-Ланці. Про це писав навіть The Guardian.

Зробили великий проєкт Ukrainian voices in Asia. Це був медіа-штаб, де ми перекладали всю інформацію англійською. Адже тоді ще не було UNITED24 Media, всі звернення президента були українською мовою. Ми тісно працювали з МЗС, отримували зведення, все швидко перекладали англійською і надсилали у спеціальні чати по країнах, куди входили редактори ЗМІ. Такі чати були створені на Шрі-Ланці, в Індії, Японії, Сінгапурі. Намагалися зробити в Китаї, але не достукалися. Ми розуміли, що нам терміново треба було закрити цю діру, бо Азія й Індія дуже російськоцентричні, і нам треба доносити правильні меседжі – що це російське вторгнення в нашу країну, що це повномасштабна війна, хто є агресором і так далі.

Коли вже почала з’являтися вся інформація англійською, зрозуміли, що ми вже не потрібні і можна зробити щось ефективніше в іншому місці. Але повернутися додому ми не могли, бо в чоловіка закінчилася шенгенська віза, ми не могли в’їхати ні через яку країну. Посольства на Шрі-Ланці були закриті, бо там «майдан».

У нас було дві країни, куди ми могли поїхати, куди чоловік міг мене супроводжувати як член моєї родини. Це Британія і США. Америка надто далеко. До того ж, якби ми туди поїхали, у нас би не було права виїжджати. У мене літні батьки, тому цей варіант ми навіть не розглядали, це був би квиток в один кінець.

Тому Британія стала компромісним варіантом. Ми змогли переїхати в безпечне місце, і тут вже почали вирішувати всі свої питання. Причому я їздила в Київ періодично, почала знімати документальний фільм восени 2022-го.

Минулого року помер мій батько, ми приїхали до Києва. А оскільки мій чоловік пережив свою війну на Шрі-Ланці, яка тривала там 26 років, в нього просто починалися панічні атаки під час тривог. Я його відправила з Києва раніше, сама ще була тут. А потім ми вирішили, що поки що залишимося у Британії.

- У вас і маленький син, тому, коли є можливість, напевно, краще пожити десь.

- Люди ухвалюють різні рішення. Я не відчуваю, що переїхала. Кожного місяця буваю в Києві. Я на шпагаті між двома країнами (сміється).

Режисерка каже, що медійно ми програємо у Британії. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

- Як вас зустріла Британія? Ви ж не їхали туди, наскільки я розумію, на облаштоване місце, треба було розпочинати нове життя. Організувати той же фестиваль – це не дешеве задоволення.

- Не дешеве – це м’яко кажучи. Спочатку ми зняли тут документальний фільм Home for Ukraine про українських біженців із Маріуполя. Планували зробити серію документалок з українськими переселенцями з гарячих точок і окупованих територій та відомими британцями. Ми хотіли зайти через відомих британців і розказати історію їхніми очима про Україну. Я, як продюсер, розумію, що треба адаптувати наші історії під країну. Тому ми зробили такий фільм.

Незважаючи на те, що Британія дуже допомагає, займає проукраїнську позицію, медійно ми сильно тут програємо. Жодного українського фільму не представлено на британських телеканалах. Є лише фільми про Україну, створені британцями. Наприклад, BBC нещодавно зняли фільм, як українські чоловіки нелегально перетинають кордон.

- Тобто вони знімають в негативних контекстах?

- Розумієте? Або, наприклад, версію про той бік, російський. Дуже багато дивних робіт, на мій погляд, як української режисерки та продюсерки. В принципі, розумію, чому так. Британці не люблять просту драматургію, де є антигерой, плаский однозначний образ і є його жертва. Це їм дуже швидко приїдається. Їм хочеться моральної дилеми, щось складне.

Тому ми програємо медійну битву. Це реально проблема. Чомусь українські фільми не представлені на британських фестивалях. Йшли «20 днів у Маріуполі», але ця стрічка була представлена не від України, а від Associated Press.

Коли ми стикнулися з великою кількість «ні», зрозуміли, що треба діяти інакше. Тому створили неприбуткову організацію Talented U (Ukraine and United Kingdom), щоб підтримувати кінематографістів і в Україні, і в Британії, промотувати тут українське кіно, робити воркшопи з топами індустрії. Наприклад, робили івенти з акторами Деніелом Інгзом та Джеком Глісоном.

Якщо ми хочемо вижити як працівники культури і мистецтва, маємо йти тепер на західний ринок, який грає за іншими правилами. Тут дуже велика конкуренція. Треба, щоб наша індустрія навчалася, розуміла різницю між західно-європейським ринком і Україною, аналізувала, що дивиться західний глядач, і знаходила, як наші наративи, наші історії просувати сюди.

Ці два роки ми вибудовували відносини з різними британськими інституціями. Почали робити українські секції з показом українських фільмів на відомих британських фестивалях. Плануємо це робити й далі.

Нас почала підтримувати відома благодійна компанія Film and TV Charity. Для нас велика честь, що вже два роки вони наші патрони.

- Вони фінансово підтримують?

- Не фінансово. У Британії не все вирішують фінанси. Все вирішують зв’язки, вони будуються роками, але це стабільні зв’язки. Британці дуже повільні, але дуже послідовні. Якщо пообіцяли, то виконають обіцянки. Але дуже складно добитися, щоб вони пообіцяли.

Британці дуже багато років будували свої відносини з росією, вони просто молилися на російську літературу, оперу і так далі. Це не зміниш, провівши один концерт чи показавши один балет. Такі відносини треба вибудовувати по цеглинці.

За словами Ксенії Бугрімової, в Британії не все вирішують фінанси. Все вирішують зв’язки. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

Є чудові люди, які мене надихають. Наприклад, акторка Рита Бурковська

- Складно уявити, чого вам це вартує. Не опускаються руки, коли чуєш «ні»?

- Опускаються. Але тим, хто на фронті, важче. У мене є чудові люди, які мене надихають. Це, наприклад, акторка Рита Бурковська, яка пішла служити в 3-ю окрему штурмову бригаду.

- Вона ж буде і гостею фестивалю?

- Вона мала приїхати, але, на жаль, коли їй треба було подати документи для виїзду за кордон - а військовослужбовцям треба пройти окрему процедуру, – загинула їхня посестра Валькірія, і вони займалися організацією прощання. Але у нас буде включення з Ритою онлайн.

Я тримаю зв’язок з нашими військовослужбовицями, намагаємося їм допомагати. Наприклад, організовуємо скринінги українських фільмів власним коштом. Знімаємо кінотеатр, продаємо квитки, а весь прибуток з проданих квитків надсилаємо на рахунок тій благодійній організації, з якою співпрацюємо в цей момент. Ми робимо це систематично. Звісно, хотілося б частіше, але на це треба теж кошти.

- Де берете фінансування? Доводиться й свої вкладати?

- Так. У фестиваль ми вкладаємо свої. А як інакше? Хтось просто донатить. Я теж доначу на збори людей, яких я знаю на передовій. Але є ще й такі інвестиційні історії, як показ стрічок. Запрошуємо на них парламентерів, волонтерів, донорів, лордів. Фактично це донат, який в майбутньому може принести ще більше, бо нас розумітимуть ще більше.

Нам важливо було створити не український кінофестиваль у Лондоні, на який прийдуть лише українці, а міжнародний кінофестиваль у Лондоні, де буде дуже багато відомих і крутих людей. І це побудує платформу для дискусій широкого кола. Вони приведуть свою аудиторію. А ми на базі розважального кінофестивалю створимо дискусійні панелі, де зможемо підняти важливі питання. Британська преса прийде послухати не тільки про Україну, а й історії інших людей, про яких вона писала, любить і знає.

Наприклад, Ваада Аль-Катіб – сирійська правозахисниця, відома режисерка, лауреатка премії «Оскар» та BAFTA. Її постійно репостить Анджеліна Джолі, між іншим. І якщо вона розкаже про вплив росії на Сирію, і якщо поруч зазвучить ще голос України, і голос Афганістану, то українські голоси будуть ще гучнішими. Їх посилять ті, хто переживали раніше схоже. В об’єднанні ми можемо більше.

Просто треба розуміти стратегічно, де ти потрібен зараз, і намагатися це закрити. Якщо у нас на державному рівні почнеться стратегія просування української культури і підтримка українського кінематографа у світі систематично, я відійду і почну займатися іншою справою, яка буде більш потрібна. От і все. Зараз ти робиш те, що маєш робити.

- Мама в Києві залишається?

- Маму я забрала з собою, тому що у мене помер тато минулого року, а цього року померла сестра. І я забрала маму, вона вже літня людина, щоб пережити горе зі мною.

Зараз вона повертається в Київ. Ми постійно їздимо між двома країнами. Хтось не розуміє, чому ми їздимо у воєнний Київ. А мені краще спиться вдома, ніж тут, якщо чесно.

З подругою та партнеркою Марією Виноградовою та Джеком Глісоном. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

Хочеться, щоб людей перестала тригерити історія – поїхали чи не поїхали

- Торік ви розповідали, що британці не розуміли, хто ми такі, що ми не біженці в класичному понятті, а потребуємо тимчасового притулку. Як сьогодні? Дехто вже там прилаштувався і, може, навіть не захоче повертатися додому.

- Я зараз більш широко на це дивлюся. Я ніколи не думала переїжджати кудись назавжди, незважаючи на те, що у мене була змога пожити і попрацювати в різних країнах. Мій дім – це Київ.

Я, між іншим, не знала, що в Британії було так багато хвиль української міграції. Мене запросили на 75-річчя Асоціації українських жінок у Лондоні, івент проходив в Українському домі у Лондоні, це в Ноттінг Гілл. Виявляється, це український район, в якому живе дуже багато українців. Вони відбудовували цей район, який був розбомблений після Другої світової. Так в ньому й оселилися жити.

Так от, коли ти заходиш в Український дім у Лондоні, наче потрапляєш всередину українського Будинку культури радянських часів. Там навіть запах такий. Таке відчуття, що вони привозять цей запах у склянках і там розпилюють (сміється).

- Я б і подумати не могла, що таке ще існує!

- Ніхто б не подумав. Там є їдальня, де готують борщ, вареники зі шкварками, подають сало - все, як ми любимо. Це реально наче Будинок культури - велика сцена, портрет Шевченка, вишитий рушник, кобзарі сидять, танцюють гопак, столи, застелені клейонкою. Я була в шоці, побачивши таке в Лондоні. Голова цієї асоціації, вона народилася вже у Лондоні, розповіла, що її батьки, які виїхали з України чи то в 1930-х, чи то в Другу світову, точно не пам’ятаю, все життя прожили на валізах. Вони думали, що от-от – і вони повернуться. Так там і померли, нікуди не повернувшись і не розпаковуючи свої валізи. Мене це дуже сильно ранило і тригернуло. Я почала з собою порівнювати, зі своїми відчуттями.

Думала про ці величезні хвилі міграції. Це ж, умовно кажучи, не 10 людей приїхали. І кожен з цих людей привіз свою Україну того часу, законсервував її - як готували, яка була культура, який побут - і зберіг це. Ці люди асимілювалися, звикли до тамтешнього життя, але живуть наче в якомусь музеї часу. І дуже багато українців тих хвиль міграції не сприймають нас, бо ми не зрозумілі навіть для них зі своїми модними Фроловими, Гуземами і так далі. Це вже не та Україна, до якої вони звикли.

Але цікавіть в тому, що всі намагаються навіть конкурувати між собою, хто більше допоможе Україні. І це класно.

- Це хороша конкуренція.

- Так, це здорова конкуренція. Вона рухає, щоб не сидіти рівно на дупці. Хтось повернеться, хтось залишиться. Важливо, щоб ті, хто поїхали або залишилися, тримали зв’язок з Україною і проростали корінням, зміцнюючи Україну. Були її адвокатами, волонтерами. А де географічно вони будуть жити, це вже друге питання. Важливо, щоб все, що вони роблять, було на користь своєї держави. Мені так здається.

Хочеться, щоб наших людей перестала тригерити історія – поїхали чи не поїхали. Це реально зніме напруження і всіх об’єднає навколо однієї глобальної цілі. Глобальна ціль – це важливо. Бо якщо в нас її немає, ми починаємо на чомусь чи комусь фокусуватися дріб’язковому.

Бугрімова мріє, щоб українське мистецтво було інвестиційно привабливим бізнесом. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

Фестиваль придумали ще рік тому

- Ви багато де були, жили в різних країнах. Що вам було у Лондоні найскладнішим, щоб прижитися?

- Тут така історія. Якщо ти дуже багато працюєш, ти все одно можеш залишатися на одному й тому ж фінансовому рівні. Тут фактично соціалізм (сміється). Можна «пахати» і нічого не мати. Продюсер може отримувати стільки ж грошей, як, наприклад, няня чи прибиральниця. Тут класно таким індустріям, як IT, банківська сфера.

В зоні мистецтва, культури конкуренція неймовірна, і в основному мистецтвом тут займаються люди високого положення. В них є освіта відповідного рівня, ця освіта дає їм зв’язки, зв’язки дають контракти і так далі. А тобі треба «пахати» і багато років, щоб з’явилися якісь перші ростки.

- У чому ваш секрет? Ви там два роки – і вже такі результати.

- Бо ми «пашемо». Ми не сприймаємо слово «ні». Навіть якщо пишемо листи по 25 разів.

Тут Україна і воєнна тематика - дуже слизька тема. Спочатку вони всі допомагали Україні, а потім це підняло хвилю образ сирійців, афганців й інших народів, які кажуть: та українці взагалі горя не нюхали, не знають, як жити в коробках на вулицях.

Дуже багато, зокрема, відомих людей, які допомагають, стикнулися з хейтом, бо, мовляв, українці не найбідніші на цій планеті. Тому всі стали боятися висловлювати відкриту підтримку, бо це може образити якісь інші верстви населення.

Мені в обличчя казали: ми не можемо вам допомогти, бо якщо ми допоможемо вам, тоді нам треба допомогти і тим, і цим, а в нас немає ресурсів.

Але я просто перестала сприймати відмови як образу. І гнути своє: якщо ні, добре, а давайте так, а якщо так… Звісно, складно. Іноді ти працюєш, не заробляєш коштів, отримуєш «ні», а потім в якийсь момент тобі дають зелене світло - і це дає наснагу рухатися далі.

- Тобто якісь зачіпки завжди стаються?

- Не скажу, що зачіпки. Я не будую свою кар’єру, з погляду того, щоб тут залишитися назавжди. Я підробляю в індустрії, знімаюся в різних фільмах - і в епізодах, і в масовці, і за кадром. Я це ніде не афішую, просто так підзаробляю собі грошей, як і багато людей. Знімалася у Йоргоса Лантімоса з Еммою Стоун у його новому фільмі «Бугонія». Навіть моє авто там знімалося, бо воно американське і ліворульне.

- Так не далеко й до зіркової акторки.

- Та не буду я зірковою акторкою. Приємний сам факт, що я знімалася в серіалі «Повільні коні» з Гері Олдменом. Чи - з Кірою Найтлі. Я це роблю не щоб побудувати кар’єру. Мені цікаво спостерігати, як працюють великі майстри, як відрізняється продакшн, я для себе набираюся якогось досвіду в роботі.

Ми будуємо нашу Talented U, яка може бути адвокатом українського кіно в Британії. Оце мені важливо. Я б дуже хотіла домовитися з великими університетами, щоб показувати наші українські стрічки великих майстрів, щоб їх розбирали доктори культури і мистецтва. Не наші для своїх, а британці для британців. Щоб вони починали так любити і вивчати українське мистецтво, як і російське свого часу.

Такі в мене плани. Треба заповнити простір нами, щоб росія більше не повернулася.

- Виходить, ви «попахали» і вклали гроші у свої мистецькі ініціативи?

- Я не одна. У мене є чудова партнерка Марія Виноградова. Ми з Машею знайшлися вже тут. В Україні ми особисто не були знайомі. Я написала допис у фейсбуці, що хочу зняти документальний фільм і шукаю людей. Маша мені одразу відповіла, ми почали спілкуватися. Ми не можемо сидіти спокійно і нічого не робити.

Ми зняли з нею документалку, а потім я запропонувала робити їй фестиваль. Маша до кіно не дотична, але вона мене підтримала.

Фестиваль ми придумали ще рік тому. Я хотіла, щоб він називався The Women and War, щоб все було тільки про війну. Але декілька партнерів одразу сказали: дуже крута ідея, але якщо у назві є war, то ми пас, ми не хочемо рекламувати війну. Тому придумали назву The Women and the World, а кожного року будемо робити окрему підтему. Цього року – це жінки і війна. Звісно, Україна в центрі уваги. Більше половини програми – це українські фільми. Це або українські фільми або фільми про Україну, створені іноземними митцями.

Неймовірний постер - жінку, яка тримає стрілу у зубах і плаче - нам створила Вікторія Салова. Для Вікторії сенс картини в тому, що слова – як стріла, і меседжі, які ця жінка робить, досягають цілі.

Віка взагалі одна з моїх найулюбленіших українських художниць, вона малює так, наче душа на два сантиметри над шкірою. До речі, вона була моєю «холостячкою» у другому сезоні «Холостяка», там ми і познайомилися.

Якось все воно пішло. Нас підтримало Посольство України в Лондоні. Наші вже познайомили нас з Посольством Чеської Республіки. Там неймовірна пані посол Марія Хатардова. Коли вона прочитала презентацію, одразу сказала – ми у справі. Це, напевно, єдина людина за рік, яка дала слово і від нього не відмовилася.

Дуже велику частину заходів ми проводимо у Посольстві Чеської Республіки в Лондоні. Посол на два дні віддає своє посольство фактично для українського фестивалю. Це просто вау.

Ми не змогли знайти стовідсотково фінансування, щоб закрити всі питання. Бо це перший фестиваль, всі хочуть подивитися, як це буде. Але ми вже не могли сказати «ні», бо неймовірна віра пані посол в нас надала величезних сил.

Тому вирішили робити в такому масштабному форматі, як пообіцяли у презентації. У нас дуже класна програма. Фактично кожен фільм – це британська прем’єра. Мені здається, це дуже круто.

Постер кінофестивалю, який створила українська художниця Вікторія Салова. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

Люди можуть закохуватися, але «плавить» всіх

- Коли дивлюся ваші відео з чоловіком, здається, ви такі ж закохані, як і колись. Але, думаю, вас так само «накриває», як і всіх українців. Як ви зі своїм ментальним здоров’ям даєте собі раду?

- Це дуже болюче питання. Ніяк. Люди можуть закохуватися, але «плавить» всіх. І я збрешу, якщо скажу, що не «плавить» нас. У серпні у нас була перша відпустка за увесь цей час, і ми з чоловіком орендували човен. Виплили на середину водойми і просто горланили одне на одного три години. Плакали. Дуже багато проблем є у кожній родині.

Як би ти не любив людину, яка поруч з тобою, але ти хочеш бачити його захисником. До мого чоловіка немає претензій, бо він іноземець, в нього є своя країна. Але мені було б приємно, коли б він пішов захищати мою країну. І це теж «плавить». І це також може бути причиною хоча б однієї сварки. У кожного – своя історія, і це важка тема.

- А на ці питання немає однієї відповіді. Бо чи хочеш ти, щоб він захищав нашу країну, нас, наші цінності, - так. Чи готова ти, що він може загинути, - ти скажеш «ні». А одне іншого не виключає.

- Так, це дуже складне питання, яке мало хто піднімає. А його треба піднімати, бо воно терапевтичне. Я два роки мучилася з синдромом тієї, яка поїхала і вижила. Мені було соромно, що я поїхала. Чи маю я відчувати за це сором? Ні. Чи відчуваю я його? Так. Якось з собою треба розбиратися.

Точно так само борюсь із соромом, що мій чоловік не захищає мою країну. Чи пишалася б я своїм чоловіком-захисником? Так. Чи хотіла б я, щоб він пішов і загинув? Ні. І про це теж треба говорити. Бо є дуже багато людей, зокрема жінок, які ховають свої справжні почуття, а потім - депресії, пігулки і так далі.

Чи складний у нас зараз період через це? Так. Не можу сказати, що ми знаходимося в максимально найліпшій за 15 років точці. Думаю, ви самі помітили, що ми поменшали в інстаграмі одне одного.         

- Яка ваша сьогодні найбажаніша мрія? Звісно, окрім як вибороти нашу перемогу.

- Я дуже хочу дожити до того часу, коли українське кіно буде не разовим десь, а визнаним, щоб українське мистецтво було професією й індустрією, інвестиційно привабливим бізнесом. Раніше ми на цьому не заробляли. Зараз ми на цьому не заробляємо. І телебачення, і кіно навіть до війни у нас були збитковими. Це не було ринком. Нам дуже мало що є запропонувати. Так, ми молода країна. Так, в нас дуже маленький рекламний ринок. Але у нас є сусіди, яким вдалося. Туреччина, наприклад, або Польща.

Тому я мрію дожити до того, коли наше мистецтво буде прибутковим. Хочеться, щоб в нас будувалися великі кіностудії, щоб люди хотіли вкладати гроші, заробляти, щоб ми росли.

Особисто дуже хочу зняти, це моя маленька мрія, своє художнє повнометражне кіно. Зараз працюю над британо-українською копродукцією. Хочу, щоб це сталося найближчими роками.

З чоловіком та сином. Фото: Instagram.com/xenia_bugrimova/

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-01-19T22:48:07Z
"Супермен" Генрі Кавілл уперше став батьком
GlavRed
2025-01-19T22:27:10Z
Голлівудський дебют: 8-річна донька Дмитра Ступки знімається для Netflix
GlavRed
2025-01-19T21:27:57Z
"Дурненький": Камалія поставила на місце Соломку, який назвав її бездарною
GlavRed
2025-01-19T20:27:07Z
Мірошниченко з дружиною зворушливо привітав сина з 5-річчям: як Марко відсвяткував перший ювілей
TSN
2025-01-19T20:06:09Z
Померла учасниця гурту "Лісапетний батальйон" Манастирська
TSN
2025-01-19T19:55:05Z
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
УкраинФорм
2025-01-19T19:36:22Z
Серіали які створять атмосферу моди та романтики
360ua.news
2025-01-19T19:06:38Z
JustSasha презентує дебютний авторський сингл «WhyUs?» – голос покоління війни
Storyboom
2025-01-19T18:51:08Z
У Генштабі розповіли про перевірку формування "проблемних" бригад
Хвиля
2025-01-19T23:06:17Z
Умови призначення виплат та вимоги до стажу: про що треба подбати до виходу на пенсію
Знай
2025-01-19T22:30:41Z
Іменини Ілони у 2025 році: всі дні, коли Ілона святкує День ангела
Telegraf
2025-01-19T22:12:24Z
Обіймаються та не стримують сліз: колишні заручниці ХАМАС побачились із родинами
24tv
2025-01-19T21:57:34Z
Переспала з тисячею за день: чоловік Бонні Блу більше "не хоче мати з нею нічого спільного"
24tv
2025-01-19T21:48:13Z
Допоможе вижити на передовій: інструктор розповів про звичку досвідчених військових
Telegraf
2025-01-19T21:42:46Z
Німеччина розгорнула у Польщі дві батареї ЗРК Patriot
InternetUA
2025-01-19T21:33:10Z
Сирський: Проблема зі створенням нових бригад ЗСУ - лише у пошуку командирів
УкраинФорм
2025-01-19T21:09:14Z
Ще одна категорія отримає відстрочку від мобілізації: які докменти для цього потрібні
Политека
2025-01-19T21:00:39Z
Віцепрезидент Трампа Венс зустрівся з китайським колегою
Лига
2025-01-19T23:00:41Z
На сесії Європарламенту в Страсбурзі розглянуть підтримку України
ZN UA
2025-01-19T22:33:11Z
Білоруська промисловість працює на країну агресора: підприємства випускають снаряди для "Градів"
ZN UA
2025-01-19T22:30:21Z
Чи завдасть РФ ракетного удару по Україні перед інавгурацією Трампа: у ЗСУ відповіли
GlavRed
2025-01-19T22:27:40Z
Сибіга окреслив комплексну стратегію припинення війни Росії проти України: 2 ключі
Хвиля
2025-01-19T22:18:24Z
Словацькі психіатри порадили Фіцо залишити політику: у чому причина
TSN
2025-01-19T22:06:08Z
Марк Міллі пропонував почати переговори з РФ наприкінці 2022-го: хто наполіг продовжити війну – NYT
TSN
2025-01-19T21:36:31Z
Інавгурація Дональда Трампа: онлайн-репортаж церемонії
Фокус
2025-01-19T21:36:25Z
Перші результати політики Трампа: експерти розповіли, як новообраний президент вплине на світові конфлікти
Политека
2025-01-19T21:27:12Z
"Укрпошта" випускає лімітований поштовий набір "Третя штурмова"
ZN UA
2025-01-19T22:55:22Z
«Укрпошта» анонсувала випуск нової марки, присвячений Третій штурмовій бригаді
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:15:46Z
Українцям показали, скільки коштує оренда квартири у країнах Європи
Хвиля
2025-01-19T20:30:27Z
Затримка пенсійних виплат: куди звертатися
Знай
2025-01-19T20:06:45Z
Клієнтка Київстару заплатила "зайвих" 600 грн: компанія пояснила, чому так сталося
Политека
2025-01-19T20:00:38Z
Колосальні запаси нафти та газу: експерти розповіли, чому Трамп хоче "захопити" Гренландію
Политека
2025-01-19T19:42:02Z
Криптовалюта Трампа і біткойн привертають увагу пенсійних фондів – FT
iPress
2025-01-19T19:33:02Z
Барахолка любителів «совка». Які «раритети» українці продають на онлайн-аукціонах
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T18:48:43Z
Сезонні коливання на ринку праці України в грудні
360ua.news
2025-01-19T18:36:15Z
На фронті 180 бойових зіткнень за добу – Генштаб
ZN UA
2025-01-19T23:03:13Z
Війна, день 1061. Попри війну, Україна є сучаснішою за деякі країни Європи у певних сферах — міністр оборони Німеччини
Football.ua
2025-01-19T23:00:11Z
Протягом дня ворог 86 разів обстріляв Сумщину, пролунали 185 вибухів
УкраинФорм
2025-01-19T22:54:25Z
Здався у полон терористам, звільнив заручницю та став Героєм України: помер Анатолій Француз
24tv
2025-01-19T22:42:46Z
День пам'яті Кіборгів: історія
ZN UA
2025-01-19T22:33:39Z
"В обороні війну не виграти": Сирський розповів, у чому перевага ЗСУ над росіянами
Telegraf
2025-01-19T22:18:22Z
Війна — день 1062: росіяни тиснуть під Покровськом, але зазнають значних втрат
Telegraf
2025-01-19T22:06:43Z
20 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:50Z
Карта бойових дій в Україні станом на 20 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:23Z
У Дніпрі викрито підпільне онлайн-казино зі щорічним обігом понад $50 млн., підконтрольне підсанкційному бізнесмену
Украина Криминальная
2025-01-19T22:57:14Z
Різанина у ліцеї на Рівненщині: 9-класник отримав удар ножем в стегно, його забрала "швидка"
TSN
2025-01-19T22:27:35Z
єПідримка – МВС застерігає від фейкових повідомлень шахраїв
Украина Криминальная
2025-01-19T22:09:16Z
У Києві у студії “Армія FM” вибухнув боєприпас
InternetUA
2025-01-19T22:01:45Z
"Ударна хвиля ледь не знесла будинок": росіяни скаржаться на атаку безпілотників
GlavRed
2025-01-19T21:27:23Z
У Нігерії через вибух бензовоза загинули 86 людей
Украина Криминальная
2025-01-19T20:21:38Z
Причиною пошкодження кабелів у Балтійському морі могла бути аварія, а не диверсія РФ — WP
ZN UA
2025-01-19T19:33:20Z
Розмова за кермом може вдарити по кишені: в поліції озвучили суму штрафу та як його уникнути
Знай
2025-01-19T19:21:24Z
На Чернігівщині засудили чоловіка, який вкрав дерев’яний туалет
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T19:15:32Z
Для успіху та достатку: тримайте ці рослини на підвіконні увесь 2025 рік
24tv
2025-01-19T22:57:23Z
Це стане хітом сезону: як приготувати свинячу відбивну з медовою капустою
24tv
2025-01-19T22:00:46Z
У коробочках більше купувати не будете: як вибрати слабосолоний оселедець, і навіть з ікрою
Знай
2025-01-19T21:51:10Z
Як пробити злив у ванній: забудьте про соду та оцет
24tv
2025-01-19T21:27:16Z
Обведуть навколо пальця будь-кого: 5 найхитріших знаків зодіаку
GlavRed
2025-01-19T20:27:12Z
Стрижки з чубчиком, які полюблять всі дівчата: добірка найкращих варіантів
24tv
2025-01-19T19:45:45Z
Що робити, щоб страшний сон не збувся: народні способи
GlavRed
2025-01-19T19:27:33Z
Його смак вас точно здивує: готуємо квасолевий суп з копченою паприкою
24tv
2025-01-19T19:24:55Z
Чому унітази завжди роблять білими: одиниці знають відповідь
24tv
2025-01-19T18:54:51Z
Чи правда, що ходьба босоніж холодною підлогою викликає хвороби
Знай
2025-01-19T19:51:21Z
Небезпечна навіть невелика порція: учені розповіли, який вид м'яса губить наш мозок
Фокус
2025-01-19T19:45:49Z
Перша у світі програма-вимагач з’явилася 35 років тому — її розповсюдили на 5,25” дискетах
ITC
2025-01-19T19:37:15Z
Серед молоді фіксують стрімке зростання випадків раку, який раніше вважали старечим
24tv
2025-01-19T19:24:59Z
Вчені виявили ще один ген, мутація якого може спричинити хворобу Альцгеймера
УкраинФорм
2025-01-19T19:24:13Z
Виявляє проблему заздалегідь: учені розробили нову діагностику хвороби нирок
Фокус
2025-01-19T19:00:36Z
Що буде замість МСЕК: українцям пояснили, як знайти свою комісію після реформи
Политека
2025-01-19T18:27:19Z
Небезпека не обмежується червоним: яких популярних харчових барвників варто уникати
Фокус
2025-01-19T17:00:55Z
Норовірусна інфекція: українцям розповіли, як її лікувати і чим вона небезпечна
Политека
2025-01-19T16:42:52Z
TikTok відновив роботу у США: подробиці
Фокус
2025-01-19T22:45:06Z
Українські інноватори з Києва підкорили NASA: перемога на Space Apps Challenge
InternetUA
2025-01-19T22:18:42Z
Коли чекати магнітні бурі: календар сонячної активності на тиждень
Telegraf
2025-01-19T21:42:33Z
Як припинити "зависати" у соцмережах: прості та дієві способи зменшити залежність від інтернету
24tv
2025-01-19T21:36:51Z
Три функції iPad, яких не вистачає на Mac
InternetUA
2025-01-19T21:16:40Z
У раціоні предків людей знайшли несподівані "смаколики": їх дуже не люблять фанати "палеодієти"
Telegraf
2025-01-19T20:45:19Z
Земля та Місяць: нова теорія пояснює їх схожість і водне походження
360ua.news
2025-01-19T20:18:15Z
Виявлено найбільший банний комплекс Помпей
360ua.news
2025-01-19T19:33:52Z
Чи можуть Android-смартфони коштувати дешевше 3 000 грн: експерти дали відповідь
InternetUA
2025-01-19T19:18:19Z
Мілан може відмовитися від Рашфорда
Football.ua
2025-01-19T22:39:28Z
Валенсія мінімально здолала Сосьєдад
Football.ua
2025-01-19T22:33:31Z
Інтер здолав Емполі
Football.ua
2025-01-19T22:18:22Z
Неймар за крок від оренди в Сантос
Football.ua
2025-01-19T21:33:58Z
З надіями на медалі: визначився склад чоловічої збірної України на ЧЄ-2025 з біатлону
24tv
2025-01-19T21:00:39Z
Мбаппе забив ювілейний гол у клубній кар'єрі
Football.ua
2025-01-19T21:00:18Z
Переса переобрано президентом Реала
Football.ua
2025-01-19T20:57:29Z
Матч Галатасарай – Динамо Київ у Лізі Європи обслуговуватиме бригада арбітрів з Естонії
Football.ua
2025-01-19T20:48:43Z
Манчестер Сіті Гвардіоли повторив досягнення Арсеналу Венгера в АПЛ
Football.ua
2025-01-19T20:15:38Z
Закладаємося, цей перелік вас здивує: 5 дорогих марок авто з найменш надійними двигунами
24tv
2025-01-19T19:33:14Z
Tesla Cybertruck конфіскували в Англії як заборонене авто — тим часом пікап вільно їздить Одесою
ITC
2025-01-19T17:04:54Z
Німецьким вантажівкам Henschel виповнилося 100 років
AutoCentre
2025-01-19T13:07:49Z
Donut Lab анонсувала інновації в електротехніці
360ua.news
2025-01-19T13:03:40Z
Справжній ексклюзив: у Києві помітили розкішний "Гелендваген" за 280 000 євро
Фокус
2025-01-19T09:00:01Z
Mercedes має намір повернути на конвеєр купе S-Class
AutoCentre
2025-01-19T08:15:08Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z