1 жовтня 1946 року в німецькому місті Нюрнберг Міжнародний військовий трибунал виголосив вирок колишнім очільникам нацистської Німеччини.
Наприкінці 80-х років було кілька засідань "Народного руху України", де ми, колишні політв’язні, виступали і говорили про потребу “Нюрнберга-2”. Але на Заході дуже-дуже застерігали нас від цього.
Про це в проєкті журналістки ТСН Наталі Ярмоли розповів український правозахисник Мирослав Маринович.
“Ми чули з Заходу переконування: не робіть цієї помилки, зараз світ інакший, просто почніть будувати Україну з чистого листа так би мовити разом (з Росією — Ред.) і все, і це буде краще, ніж ви будете порпатися в минулому і шукати злочинців і так далі. Але все-таки за цим стояв страх. Так вдалося уникнути великої крові тоді, але не вдалося уникнути тепер”, — розповів Мирослав Маринович.
Тепер зала №600, де судили нацистів, стала майданчиком для обговорення сучасних злочинів, що наче за методичкою повторюють росіяни.
“Зараз будь-яка окупаційна територія починається з того, що вони створюють такі ями або підвали, де людей катують, піддають тортурам, викрадають, принижують, сексуального насилля повно. І це політика. Якщо ми це не зупинимо, це буде просто зростати. Якщо з чимось не справились люди з попередніх поколінь, то це наша задача. Інакше ми передаємо цю травму, цей паттерн, цей спосіб діяти наступним поколінням, нашим дітям, онукам і просто збільшуємо небезпеку в світі”, — розповіла виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.
На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Путіна (не) посадять? Документальний фільм: Матеріали для Гааги. Чиї накази повторює Путін?
- “Війна все спише”: як Путін дає накази ґвалтувати українок на окупованих територіях
- Де збирають докази, щоб посадити Путіна: куди треба свідчити, щоб світовий диктатор сів за ґрати
- Скільки РФ ще може вести війну проти України: чому важлива далекобійна зброя і як тиснути на "мозоль" Путіна