MY.UAНовини
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

У Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, онлайн-платформа Svidok.org розповіла 5 історій неповнолітніх українців, імена яких змінили з міркувань безпеки, залишених у головному сховищі спогадів України, передає 24 Канал.

Історія 16-річної Аліни з Солончаків

Село, де мешкає Аліна, розташоване навпроти Кінбурнської коси, неподалік від Очакова у Миколаївській області. Ще з перших днів повномасштабної війни дівчинка зіткнулась з усіма можливими жахіттями агресії Росії.

У грудні 2022 року Аліна потрапила під артилерійський обстріл, і їй дивом вдалось вижити. За словами дівчинки, вона йшла на іншу вулицю і раптом почула легкий, тихий вибух, і лише пізніше зрозуміла, що це був вихід артснаряда.

Потім над головою летючі яскраві, кульки, що світилися, спалахкували. А потім перед мною впало 4 гради. Іскри, дим. Я почала падати, та кричати, далі знову тихий вибух. Свист, знову вибухи, я почала тікати назад, а звуки все ближче та голосніше... Після обстрілу дуже боліла голова, вуха заклало, все тіло тремтіло. Голос зірвала,
розповідає дівчинка.

Окрім того, внаслідок ворожого удару зруйнувалася і рідна школа Аліни. Це сталося у червні, на день Конституції України.

"Ракета прилетіла в школу, це не ракета, це ніж, не школа, а моя душа. Мені болить і досі, я пам'ятаю, як лежала в ліжку і плакала, не могла сприйняти те, що від рідного місця залишилися лише одні руїни. Цей біль і досі зі мною", – зізнається вона.

Також 13 березня 2023 року, коли дівчина була в Миколаєві, росіяни обстріляли її дім. За словами батька Аліни, снаряд впав у гараж, пошкодив хату та подвір'я. На щастя, рідні дівчини не постраждали, втім той обстріл забрав життя у друзів сім’ї.

Перший снаряд впав в літню кухню, де був чоловік та його дружина. Чоловік помер відразу, дружину довго не могли знайти під завалами, а коли знайшли вона стекла кров'ю, та померла. Їхній син в останню секунду вибіг з кухні, він вижив, але зазнав осколкових поранень. Цьому хлопчику було лише 7 років, коли сталася ця трагедія, він та його старша сестра (вона мешкала закордоном) залишилися сиротами,
– згадує Аліна.

Наслідки повномасштабної війни у Солончаках / Фото Svidok.org

Дівчинка також стала свідком також однієї з найбільших техногенних катастроф Європи – підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Уявляєте цей біль, коли бачиш зі свого села, як лиманом пливуть дахи будинків, і в цих будинках колись жили люди, пливе одяг, та речі, взуття, пластик... мертві тварин… Взагалі цей жах не описати словами, це відчуття тривоги коли чуєш маленький навіть звук…" – розповіла вона.

Дівчина також закликає іноземців продовжувати допомагати Україні та стверджує, що й сама, попри хворобливість, готова йти на фронт, аби звільнити рідну землю від ворога.

За словами Аліни, вона чекає 18 років, щоб вступити у Збройні сили України.

Що бачив 16-річний Іван з Умані

Іван розповів, що за день до повномасштабного вторгнення життя українців було буденним: вечеря у родинному колі, гра на гітарі. Хлопець ліг спати, щоб наступного дня піти до школи, але далі щоденну рутину замінила війна.

На ранок, замість звичного "Хлопці, прокидайтеся, давайте в школу", о шостій ранку почув від матері фразу, яку я розповідатиму своїм онукам: "Хлопці, вставайте, тільки не лякайтесь, нас обстрілюють",
– сказав юнак.

Підірвавшись з ліжка, він відразу почав одягати, що першим попало під руку, та навпомацки зі своєї полички взяв блокнот з олівцем. Уже пізніше, дорогою до родичів, Іван дізнався, що росіяни обстріляли військову частину неподалік від його міста, внаслідок чого снаряди почали розлітатися різними місцями, а уламки від них валятися горілиць серед вулиці.

За словами підлітка, уламки від російського снаряда поцілили в зерновий елеватор, який він встиг сфотографувати.


Приліт в Умані на початку війни у лютому 2022 року / Фото Svidok.org

"Також один із цих снарядів прилетів у центр міста, в той момент, коли там проїжджав велосипедист. Ймовірно, що той чолов'яга є одним із перших цивільних, кого вбили росіяни під час повномасштабного вторгнення", – додає підліток.

Далі в будинку родичів Іван та його родина почали дивитися і читати новини про повномасштабне вторгнення Росії. Вони телефонували рідним, щоб дізнатись, чи всі живі та яка ситуація в інших містах.

У групі в соцмережах класна керівниця Івана намагалась заспокоїти та підбадьорити учнів. Хоча сам хлопець казав, що ні на секунду не відчував тоді страх, адже він був повністю скомпенсований гнівом і ненавистю.

Які жахи війни застала 13-річна Наталія з-під Бахмута

Наталія розповіла, що до 2022 року вона була тією самою дитиною, яка бачить радість навіть у простих речах. Вона була усміхненою і життєрадісною, якою, напевно, і мусить бути будь-яка дитина.

Сама дівчинка родом із села Іванківське Бахмутського району. Саме там школярка та її батьки зустріли повномасштабне вторгнення.

Із сумом, Наталія ділиться про останній день у школі, який був 23 лютого 2022 року. За словами дівчинки, це місце, де вона виросла, та де залишилися всі її спогади та справжні друзі.

Улюблені вчителі, книги, оцінки, сміх, радість, сльози – все залишилося в тих стінах. Я не усвідомлювала всю серйозність проблеми та просто раділа "двотижневому карантину",
– пригадує вона.

Все змінилося 24 лютого. Дівчинка з батьками опинилась в одній з найгарячіших точок фронту та стала очевидицею щоденних обстрілів Росії.

"З кожним новим вибухом я розуміла, що світ, у якому я жила, почав руйнуватися. Неможливо було припустити, що це колись стане нашою реальністю", – розповідає Наталія.

Як зазначила дівчинка, у серпні 2022 року ситуація в Бахмутському районі ще більше загострилась. Тоді у всіх ЗМІ писали про складні бої на цьому напрямку.

До серпня ситуація стала ще тривожнішою. Вибухи, які раніше були далекі та розмиті, стали голоснішими та ближчими. Кожен новий звук, що лунав у повітрі, викликав панічний страх і занепокоєння. Ми навчилися відрізняти їх – уже не просто гримлять, а звучать із люттю, яка проникала у саму душу,
– пригадує школярка.

Вона також розповіла, що до війни не уявляла, як можна жити без гаджета. Однак їй довелось швидко подорослішати.

"Ми з рідними збиралися разом, запалювали свічки, намагалися створити хоч трохи затишку, але напруга у повітрі відчувалася виразно. Ці моменти, коли світ поринав у темряву, стали частиною нашого життя. Ми почали адаптуватися, знаходячи способи пережити ніч, коли не було світла і було чутно лише віддалені звуки, які нагадували, що звична реальність стала чимось далеким і недосяжним", – додає вона.

Родина евакуювалась з-під Бахмута та наразі живе у родичів. Через повномасштабне вторгнення серце її батька не витримало: він помер від інсульту.

Наталія сказала, що життя після смерті батька триває, але кожен новий день дається насилу. Вона живе з мамою, і хоча обидві намагаються підтримувати одна одну, біль від втрати не йде ні на мить.

Яким був початок війни для 16-річного Кирила з Херсонщини

Одним із перших свідком повномасштабного вторгнення став Кирило, що проживає у Скадовському районі Херсонщини, неподалік від Криму. На момент початку повномасштабного вторгнення Росії хлопець навчався у 9 класі.

Він розповів, що у перші місяці великої війни росіяни обстріляли їхнє село з градів і сім’я місяць сиділа без світла, адже окупаційна влада відмовлялася його ремонтувати. У вересні хлопчик зіткнувся з іншим жахіттям – школою в окупації. Тоді мав йти в 10 клас.

Мене змусили піти в російську школу, я не міг відмовитися, бо інакше, або батьків позбавили батьківських прав, або була б примусова депортація всієї сім'ї. Тож я пішов у ту кляту школу, спочатку нам казали, що все буде “внє палітікі”, але нас обдурили. Почалась тотальна пропаганда від вчителів, всюди повішали плакати, які закликають любити Росію,
– сказав Кирило.

Він також розповів, що вчителі почали торкатись теми війни та сміятися над проукраїнськими дітьми. Це було просто пекло.

"Мене ще ніколи так багато разів не викликали до директора. Мені погрожували ФСБ, казали що здадуть у поліцію", – розповідає підліток.

Однак ці обставини не зупинили хлопця – він надалі продовжував відстоювати свою проукраїнську позицію та чинити спротив окупантам.

Я намагаюся сильно не виділятися, але чиню спротив як можу, уникаю різних проросійських заходів, не беру участі в різних акціях, які пов'язані з Росією, не спілкуюся з людьми, які мають проросійську позицію. Водночас беру участь в акціях руху опору "Жовта стрічка", палю російські газети та їхню символіку. Споживаю український контент в інтернеті та переписуюся з друзями винятково українською мовою, слухаю українську музику,
– зазначив він.

Хлопець також наголосив, що хоча проти нього все його оточення, навіть батьки, він все одно тримається, вірить у звільнення Херсонщини та перемогу України. Зараз хлопець, імовірно, і досі перебуває в окупації.

Якою є війна для 17-річного Романа з Харкова

Роман з 9 років знає, що таке війна. Хлопець розповідає, що до 2014 року жив в Антрациті, що в Донецькій області, а після окупації частини Донбасу, разом із родиною переїхав до Харкова.

Чутки про можливе повномасштабне вторгнення Роман не сприймав серйозно, бо не був морально готовий до цього. Тому 24 лютого 2022 року, коли у Харкові пролунали перші вибухи, хлопець зустрів їх із жахом.

Я взагалі не розумів, що робити, охопив жах. Через декілька годин я з мамою пішов у магазин, і вже на касі я подивився навколо, побачив усіх цих людей, паніку, сльози, нерозуміння, і в мене просто відібрало дар мови, мама в мене щось питала, а я навіть рота не міг відкрити,
– пригадує Роман.

Він зазначив, те, що було у 2014 році, та події 2022 року були не подібними по відчуттях. Адже відрізнялася кількість руйнувань, вбивств, кількість залученої живої сили та техніки. Спільним лишався лише ворог.


Обстріли Харкова у 2022 році / Фото Svidok.org

Юнак зазначив, що Харків часто обстрілювали, він з батьками оселились у родичів, де був підвал. Від атак росіян постраждав будинок, в якому була їхня квартира, а також помешкання його друга.

"Це було перше серйозне руйнування, яке я побачив на свої очі. Обвалило всі 5 поверхів", – поділився Роман.


Обстріляний будинок у Харкові, який бачив Роман / Фото Svidok.org

Як допомогти дітям легше пережити наслідки війни

Психологи наголошують, що в час повномасштабної війни батькам варто особливу увагу приділяти дітям. Можна зупиняти всі рутинні справи і говорити з неповнолітніми.

Ще один метод, який може допомогти і дорослим, і дітям абстрагуватись, впоратись зі стресом під час війни та локалізувати спогади, що травмують, – це письмо.

Прийшла війна, і через стрес розкласти свої думки про пережиті події по поличках у голові немає сил, бо щодня надходить багато нової інформації, мозок не справляється. І задача мозку – тільки "запихати речі до шафи", а там уже немає місця,
– пояснює психологиня-ведуча груп для батьків, дітей та для освітян проєкту "ПОРУЧ", Наталія Строєва в коментарі для Liga.net.

Психологиня пропонує нотувати коротке резюме пережитого дня. За її словами, це допоможе впорядкувати думки. Спочатку це може бути складно, думки можуть губитись чи втрачатись. Але згодом писатиметься легше, а свідомість ставатиме яснішою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Похорон Папи Римського: хто зі світових лідерів приїде на церемонію
24tv
2025-04-22T11:09:36Z
Закордонний паспорт за три дні: як швидко оформити та скільки коштуватиме
Факти ICTV
2025-04-22T11:04:29Z
Українські полярники зафільмувати, як пінгвін цупив камінці з чужого гнізда
Комсомольская правда
2025-04-22T11:01:52Z
Донька Георгія Гонгадзе вийшла заміж
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:01:33Z
Українські роботи на полі бою з Росією змінюють перебіг війни – подробиці
TSN
2025-04-22T11:01:30Z
Церковний календар на травень 2025 року: коли святкуємо Вознесіння Господнє
TSN
2025-04-22T11:01:14Z
Відвідування кладовищ у поминальні дні: Нацполіція попередила громадян про ризики
УкраинФорм
2025-04-22T11:00:35Z
"Все всередині впало" - дружина Валеуліна розповіла, як дізналась про його зраду з Алхім
Gazeta UA
2025-04-22T11:00:25Z
Люди непритомніли від щастя, мати від ТСН дізналась про повернення своїх синів: як відбувався обмін полоненими
TSN
2025-04-22T11:00:12Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зазіхнули на святе: у Польщі заборонять акції на найпопулярніший алкогольний напій
24tv
2025-04-22T11:09:52Z
Росіяни вдарили по Харкову безпілотниками, четверо поранених
УкраинФорм
2025-04-22T11:01:20Z
Відступ росіян під Покровськом: експерт пояснив, чому це не ознака перемоги
TSN
2025-04-22T11:01:17Z
Перший закордонний візит Трампа буде на похорон Папи Франциска
Европейская правда
2025-04-22T11:00:44Z
Кремль виставив Україні ультиматум для переговорів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:00:18Z
Європа окреслила США червоні лінії щодо України: деталі
TSN
2025-04-22T11:00:06Z
«Немає філософії». Ексрадник Трампа пояснив головну помилку президента США стосовно війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T10:58:36Z
СБУ затримала у Харкові пропагандиста, який поширював в телеграмі ідеї «русского міра»
Детектор М
2025-04-22T10:55:28Z
Коли магнітні бурі у травні та як покращити самопочуття
Факти ICTV
2025-04-22T10:40:21Z
ЮНІСЕФ доставив в Україну 300 тис. доз вакцини проти поліомієліту — ЦГЗ
Факти ICTV
2025-04-22T10:12:53Z
Навіть застарілий бруд відійде за 15 хвилин: як відмити витяжку від жиру
24tv
2025-04-22T09:36:39Z
У Німеччині визнано майже 600 випадків шкоди від вакцинації проти COVID-19
iPress
2025-04-22T09:09:55Z
Якщо не вистачає сонця: в яких продуктах найбільше вітаміну D
Gazeta UA
2025-04-22T09:03:45Z
Чому ліки в Україні дешевші, ніж у Європі
TSN
2025-04-22T09:01:57Z
Черевний тиф стає невразливим: чому антибіотики вже не працюють
TSN
2025-04-22T09:00:35Z
У разі ядерної катастрофи: Україна закупила інноваційні ліки проти променевої хвороби
24tv
2025-04-22T08:21:05Z
Коли найкраще приймати магній
24tv
2025-04-22T08:15:34Z
Sony запустила 24-годинний марафон з перегляду фільму Until Dawn — без сну, смартфонів і походів в туалет
ITC
2025-04-22T11:07:03Z
Американська кіноакадемія оголосила нові правила «Оскара»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T10:57:18Z
Микита Добринін відповів, чи планує знову взяти участь у "Холостяку"
Gazeta UA
2025-04-22T10:54:42Z
Після 25 років шлюбу Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс розлучились, – ЗМІ
24tv
2025-04-22T10:45:38Z
Каньє Вест ошелешив заявою про інтим із родичем
GlavRed
2025-04-22T10:27:58Z
"Раніше розмовляли": путіністка Валерія розповіла про проблеми у шлюбі
GlavRed
2025-04-22T10:27:35Z
Зірка "Лісапетного батальйону" "зробила" обличчя і шокувала ускладненнями
GlavRed
2025-04-22T10:27:02Z
"Інший підхід до цього" - Анатолій Анатоліч висловився про затримку мовлення сина
Gazeta UA
2025-04-22T10:09:21Z
Мальта на Євробаченні 2025: Міріана Конте здійснила свою мрію з піснею Serving
Факти ICTV
2025-04-22T10:01:43Z
Судитимуть учасників злочинної організації, які пропонували чоловікам виїзд за кордон, підшукуючи для них третю дитину за $3000
Украина Криминальная
2025-04-22T11:09:56Z
У Харкові прогриміла серія вибухів: РФ атакувала місто, багато прильотів і поранених
GlavRed
2025-04-22T11:06:54Z
Трирічна дівчинка подолала 10 кілометрів, пройшовши лісом з Тернопільщини на Рівненщину
Комсомольская правда
2025-04-22T11:04:31Z
У Києві сталася стрілянина, є поранений, – поліція
24tv
2025-04-22T11:01:40Z
Дитина випала з вікна 25-го поверху та дивом вижила
TSN
2025-04-22T11:01:34Z
У Тернопільській області мати викинула на вулицю немовля
TSN
2025-04-22T11:01:06Z
В Одесі працівник ТЦК та двоє активістів влаштували бійку зі стріляниною
УкраинФорм
2025-04-22T11:00:11Z
Росія здійснила масоване бомбардування Куп'янська: є потерпілі, знищено десятки осель
24tv
2025-04-22T10:54:42Z
Російський дрон атакував лікарню у Херсоні, четверо поранених
УкраинФорм
2025-04-22T10:54:01Z
Обстріл Харкова "Шахедами": пролунало 12 вибухів протягом години, є поранені, — Терехов
Фокус
2025-04-22T11:06:02Z
Мольфар передбачив майбутнє окупованих територій України: яка доля очікує на Донбас та Мелітополь
TSN
2025-04-22T11:01:38Z
ЗСУ потужно контратакують на Бєлгородщині: експерт розповів про запеклі бої
GlavRed
2025-04-22T11:01:03Z
Погода в Україні: теплі дні ще трохи затримаються, але варто чекати на похолодання
TSN
2025-04-22T11:00:28Z
"Точно не Saab": експерт поділився новою теорією про загадковий літак над Львівщиною
Фокус
2025-04-22T11:00:02Z
Зацвіли кульбаби — час садити огірки: коли сіяти за місячним календарем, що кажуть народні прикмети, агротехніка
TSN
2025-04-22T11:00:01Z
"Ворог був у 5 метрах від нас": бійці 43 бригади 54 дні тримали оборону
Фокус
2025-04-22T10:57:55Z
Російські війська скинули на Запоріжжя два КАБи - кількість постраждалих зросла до 15
УкраинФорм
2025-04-22T10:37:06Z
Росія атакує "Шахедами" Харків: уже відомо про два влучання
24tv
2025-04-22T10:36:47Z
Біткоїн обійшов індекс Nasdaq, але шортисти не раді — ліквідації сягнули $57 млн
ITC
2025-04-22T11:07:01Z
Які ціни на квасолю у популярних супермаркетах України
24tv
2025-04-22T11:03:25Z
«Укрзалізниця» закінчила рік зі збитком в 4,2 млрд грн, хоча заробила за рік більше 100 млрд – Опендатабот
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:00:36Z
В Україні оголосили аукціони з суборенди держземель під садівництво на 25 років
УкраинФорм
2025-04-22T11:00:21Z
Підготовка до зими: Укртрансгаз розпочав сезон закачування газу у підземні сховища
24tv
2025-04-22T10:57:35Z
На оновлення морської інфраструктури України потрібні десятки мільйонів євро
УкраинФорм
2025-04-22T10:55:42Z
Золото досягло рекордної ціни у $3500
360ua.news
2025-04-22T10:34:44Z
Інвестняні: проєкти дозволили починати раніше
AgroPortal
2025-04-22T10:33:53Z
Блокування карткового рахунку: експертка розповіла, коли це можливо і як уникнути
Фокус
2025-04-22T10:27:55Z
Як називається «безіменний» палець українською, той, на якому носять обручку: мало хто знає
TSN
2025-04-22T11:01:16Z
Категорично не можна додавати до котлет: кулінари розповіли про один продукт, який псує все
TSN
2025-04-22T11:01:16Z
Скільки подушок потрібно для здорового сну: одна, дві чи більше
TSN
2025-04-22T11:00:23Z
Як позбутися дротяника раз і назавжди: поради досвідчених городників
TSN
2025-04-22T11:00:17Z
Як зупинити поширення попелиці за допомогою звичайної олії: проста порада для садівників
TSN
2025-04-22T11:00:08Z
Кулінарі назвали найважливіший секрет повітряних млинців: вся справа в правильному збиванні тіста
TSN
2025-04-22T11:00:06Z
3 інгредієнти і ніякої мороки: готуємо ніжний "Наполеон" всього 30 хвилин
24tv
2025-04-22T10:42:06Z
У чому родзинка знаменитого німецького напою Jägermeister
Gazeta UA
2025-04-22T10:33:45Z
Цей парфум діє як афродизіак і зваблює буквально всіх навколо
24tv
2025-04-22T10:33:25Z
Пас мріє про дует із Ямалем: Він — один із найкращих у світі
Football.ua
2025-04-22T11:10:19Z
Легендарний реслер став чемпіоном WWE, встановиши рекорд промоушену
24tv
2025-04-22T11:09:51Z
Вкладемо власні гроші в газон, – Суркіс розповів, де гратиме Динамо у єврокубках
24tv
2025-04-22T11:09:48Z
Різник повернувся до загальної групи Шахтаря після травми
Football.ua
2025-04-22T11:01:21Z
Баварія націлилась на Сімонса
Football.ua
2025-04-22T10:49:23Z
Норвезький клуб подарував ягня найкращому гравцю матчу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T10:48:21Z
Боруссія Д зацікавлена в лідері захисту Айнтрахта Ф
Football.ua
2025-04-22T10:45:30Z
Фінал Кубка Іспанії проведе у запасі: ЗМІ назвали причину, чому Лунін не зіграє з Барселоною
Факти ICTV
2025-04-22T10:37:38Z
Тренерське безладдя в Мілані або чому "дияволам" потрібен "італійський Воланд"
Football.ua
2025-04-22T10:28:26Z
Інженери OpenAI: «Для навчання GPT-4 тепер вистачить 5-10 людей»
ITC
2025-04-22T11:07:31Z
Не раніше, ніж за 2 роки: Microsoft заборонила звільненим працівникам повторно подаватись на роботу
ITC
2025-04-22T11:07:21Z
25 метрів завдовжки і міцніші за кевлар: які павуки плетуть найбільші у світі "сітки"
Фокус
2025-04-22T11:06:39Z
Марс мав кілька "водних" епох: нове відкриття вчених
TSN
2025-04-22T11:01:21Z
На небі з’явиться "космічний смайл": коли його можна побачити
TSN
2025-04-22T11:00:25Z
Шахраї зламали офіційну сторінку Галицької міськради у Facebook
InternetUA
2025-04-22T10:55:44Z
Чи можуть кити і дельфіни колись знову влаштуватися на суші: вчені винесли свій вирок
Фокус
2025-04-22T10:36:31Z
Мін’юст США звинувачує Google у використанні ШІ для зміцнення монополії на ринку онлайн-пошуку
Детектор М
2025-04-22T10:34:50Z
Власники смартфонів Samsung у небезпеці: хакери можуть вкрасти паролі та гроші
Фокус
2025-04-22T10:33:57Z
Огляд MG ZS HEV: найдоступніший гібрид або приклад розвитку сучасних технологій
ITC
2025-04-22T11:07:03Z
Скільки коштує найдешевша страховка на авто в Україні у 2025 році та чому зросли ціни
Факти ICTV
2025-04-22T11:06:00Z
Спортивний електромобіль BMW VDX представили офіційно
AutoGeek
2025-04-22T11:01:34Z
Чи можна їздити на зимовій гумі цілий рік та чи буде за це покарання
Факти ICTV
2025-04-22T11:01:22Z
Nissan підтверджує гібридний пікап Frontier
Топ Жир
2025-04-22T10:45:00Z
В сети показали неординарный гибрид Dodge Viper и Chevrolet Corvette
AutoCentre
2025-04-22T10:10:03Z
Супергібрид “прокачали”: гіперкар Ferrari SF90 XX Stradale отримав тюнінг від Novitec
AutoGeek
2025-04-22T10:03:23Z
Концепт автомобіля Mercedes Vision V — це елітний аеропортовий трансфер з 65-дюймовим телевізором
Топ Жир
2025-04-22T10:00:10Z
CATL випустила нові батареї для електрокарів — швидкість зарядки до 1,3 МВт навіть за -10°С
ITC
2025-04-22T09:31:02Z