MY.UAНовини
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

У Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, онлайн-платформа Svidok.org розповіла 5 історій неповнолітніх українців, імена яких змінили з міркувань безпеки, залишених у головному сховищі спогадів України, передає 24 Канал.

Історія 16-річної Аліни з Солончаків

Село, де мешкає Аліна, розташоване навпроти Кінбурнської коси, неподалік від Очакова у Миколаївській області. Ще з перших днів повномасштабної війни дівчинка зіткнулась з усіма можливими жахіттями агресії Росії.

У грудні 2022 року Аліна потрапила під артилерійський обстріл, і їй дивом вдалось вижити. За словами дівчинки, вона йшла на іншу вулицю і раптом почула легкий, тихий вибух, і лише пізніше зрозуміла, що це був вихід артснаряда.

Потім над головою летючі яскраві, кульки, що світилися, спалахкували. А потім перед мною впало 4 гради. Іскри, дим. Я почала падати, та кричати, далі знову тихий вибух. Свист, знову вибухи, я почала тікати назад, а звуки все ближче та голосніше... Після обстрілу дуже боліла голова, вуха заклало, все тіло тремтіло. Голос зірвала,
розповідає дівчинка.

Окрім того, внаслідок ворожого удару зруйнувалася і рідна школа Аліни. Це сталося у червні, на день Конституції України.

"Ракета прилетіла в школу, це не ракета, це ніж, не школа, а моя душа. Мені болить і досі, я пам'ятаю, як лежала в ліжку і плакала, не могла сприйняти те, що від рідного місця залишилися лише одні руїни. Цей біль і досі зі мною", – зізнається вона.

Також 13 березня 2023 року, коли дівчина була в Миколаєві, росіяни обстріляли її дім. За словами батька Аліни, снаряд впав у гараж, пошкодив хату та подвір'я. На щастя, рідні дівчини не постраждали, втім той обстріл забрав життя у друзів сім’ї.

Перший снаряд впав в літню кухню, де був чоловік та його дружина. Чоловік помер відразу, дружину довго не могли знайти під завалами, а коли знайшли вона стекла кров'ю, та померла. Їхній син в останню секунду вибіг з кухні, він вижив, але зазнав осколкових поранень. Цьому хлопчику було лише 7 років, коли сталася ця трагедія, він та його старша сестра (вона мешкала закордоном) залишилися сиротами,
– згадує Аліна.

Наслідки повномасштабної війни у Солончаках / Фото Svidok.org

Дівчинка також стала свідком також однієї з найбільших техногенних катастроф Європи – підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Уявляєте цей біль, коли бачиш зі свого села, як лиманом пливуть дахи будинків, і в цих будинках колись жили люди, пливе одяг, та речі, взуття, пластик... мертві тварин… Взагалі цей жах не описати словами, це відчуття тривоги коли чуєш маленький навіть звук…" – розповіла вона.

Дівчина також закликає іноземців продовжувати допомагати Україні та стверджує, що й сама, попри хворобливість, готова йти на фронт, аби звільнити рідну землю від ворога.

За словами Аліни, вона чекає 18 років, щоб вступити у Збройні сили України.

Що бачив 16-річний Іван з Умані

Іван розповів, що за день до повномасштабного вторгнення життя українців було буденним: вечеря у родинному колі, гра на гітарі. Хлопець ліг спати, щоб наступного дня піти до школи, але далі щоденну рутину замінила війна.

На ранок, замість звичного "Хлопці, прокидайтеся, давайте в школу", о шостій ранку почув від матері фразу, яку я розповідатиму своїм онукам: "Хлопці, вставайте, тільки не лякайтесь, нас обстрілюють",
– сказав юнак.

Підірвавшись з ліжка, він відразу почав одягати, що першим попало під руку, та навпомацки зі своєї полички взяв блокнот з олівцем. Уже пізніше, дорогою до родичів, Іван дізнався, що росіяни обстріляли військову частину неподалік від його міста, внаслідок чого снаряди почали розлітатися різними місцями, а уламки від них валятися горілиць серед вулиці.

За словами підлітка, уламки від російського снаряда поцілили в зерновий елеватор, який він встиг сфотографувати.


Приліт в Умані на початку війни у лютому 2022 року / Фото Svidok.org

"Також один із цих снарядів прилетів у центр міста, в той момент, коли там проїжджав велосипедист. Ймовірно, що той чолов'яга є одним із перших цивільних, кого вбили росіяни під час повномасштабного вторгнення", – додає підліток.

Далі в будинку родичів Іван та його родина почали дивитися і читати новини про повномасштабне вторгнення Росії. Вони телефонували рідним, щоб дізнатись, чи всі живі та яка ситуація в інших містах.

У групі в соцмережах класна керівниця Івана намагалась заспокоїти та підбадьорити учнів. Хоча сам хлопець казав, що ні на секунду не відчував тоді страх, адже він був повністю скомпенсований гнівом і ненавистю.

Які жахи війни застала 13-річна Наталія з-під Бахмута

Наталія розповіла, що до 2022 року вона була тією самою дитиною, яка бачить радість навіть у простих речах. Вона була усміхненою і життєрадісною, якою, напевно, і мусить бути будь-яка дитина.

Сама дівчинка родом із села Іванківське Бахмутського району. Саме там школярка та її батьки зустріли повномасштабне вторгнення.

Із сумом, Наталія ділиться про останній день у школі, який був 23 лютого 2022 року. За словами дівчинки, це місце, де вона виросла, та де залишилися всі її спогади та справжні друзі.

Улюблені вчителі, книги, оцінки, сміх, радість, сльози – все залишилося в тих стінах. Я не усвідомлювала всю серйозність проблеми та просто раділа "двотижневому карантину",
– пригадує вона.

Все змінилося 24 лютого. Дівчинка з батьками опинилась в одній з найгарячіших точок фронту та стала очевидицею щоденних обстрілів Росії.

"З кожним новим вибухом я розуміла, що світ, у якому я жила, почав руйнуватися. Неможливо було припустити, що це колись стане нашою реальністю", – розповідає Наталія.

Як зазначила дівчинка, у серпні 2022 року ситуація в Бахмутському районі ще більше загострилась. Тоді у всіх ЗМІ писали про складні бої на цьому напрямку.

До серпня ситуація стала ще тривожнішою. Вибухи, які раніше були далекі та розмиті, стали голоснішими та ближчими. Кожен новий звук, що лунав у повітрі, викликав панічний страх і занепокоєння. Ми навчилися відрізняти їх – уже не просто гримлять, а звучать із люттю, яка проникала у саму душу,
– пригадує школярка.

Вона також розповіла, що до війни не уявляла, як можна жити без гаджета. Однак їй довелось швидко подорослішати.

"Ми з рідними збиралися разом, запалювали свічки, намагалися створити хоч трохи затишку, але напруга у повітрі відчувалася виразно. Ці моменти, коли світ поринав у темряву, стали частиною нашого життя. Ми почали адаптуватися, знаходячи способи пережити ніч, коли не було світла і було чутно лише віддалені звуки, які нагадували, що звична реальність стала чимось далеким і недосяжним", – додає вона.

Родина евакуювалась з-під Бахмута та наразі живе у родичів. Через повномасштабне вторгнення серце її батька не витримало: він помер від інсульту.

Наталія сказала, що життя після смерті батька триває, але кожен новий день дається насилу. Вона живе з мамою, і хоча обидві намагаються підтримувати одна одну, біль від втрати не йде ні на мить.

Яким був початок війни для 16-річного Кирила з Херсонщини

Одним із перших свідком повномасштабного вторгнення став Кирило, що проживає у Скадовському районі Херсонщини, неподалік від Криму. На момент початку повномасштабного вторгнення Росії хлопець навчався у 9 класі.

Він розповів, що у перші місяці великої війни росіяни обстріляли їхнє село з градів і сім’я місяць сиділа без світла, адже окупаційна влада відмовлялася його ремонтувати. У вересні хлопчик зіткнувся з іншим жахіттям – школою в окупації. Тоді мав йти в 10 клас.

Мене змусили піти в російську школу, я не міг відмовитися, бо інакше, або батьків позбавили батьківських прав, або була б примусова депортація всієї сім'ї. Тож я пішов у ту кляту школу, спочатку нам казали, що все буде “внє палітікі”, але нас обдурили. Почалась тотальна пропаганда від вчителів, всюди повішали плакати, які закликають любити Росію,
– сказав Кирило.

Він також розповів, що вчителі почали торкатись теми війни та сміятися над проукраїнськими дітьми. Це було просто пекло.

"Мене ще ніколи так багато разів не викликали до директора. Мені погрожували ФСБ, казали що здадуть у поліцію", – розповідає підліток.

Однак ці обставини не зупинили хлопця – він надалі продовжував відстоювати свою проукраїнську позицію та чинити спротив окупантам.

Я намагаюся сильно не виділятися, але чиню спротив як можу, уникаю різних проросійських заходів, не беру участі в різних акціях, які пов'язані з Росією, не спілкуюся з людьми, які мають проросійську позицію. Водночас беру участь в акціях руху опору "Жовта стрічка", палю російські газети та їхню символіку. Споживаю український контент в інтернеті та переписуюся з друзями винятково українською мовою, слухаю українську музику,
– зазначив він.

Хлопець також наголосив, що хоча проти нього все його оточення, навіть батьки, він все одно тримається, вірить у звільнення Херсонщини та перемогу України. Зараз хлопець, імовірно, і досі перебуває в окупації.

Якою є війна для 17-річного Романа з Харкова

Роман з 9 років знає, що таке війна. Хлопець розповідає, що до 2014 року жив в Антрациті, що в Донецькій області, а після окупації частини Донбасу, разом із родиною переїхав до Харкова.

Чутки про можливе повномасштабне вторгнення Роман не сприймав серйозно, бо не був морально готовий до цього. Тому 24 лютого 2022 року, коли у Харкові пролунали перші вибухи, хлопець зустрів їх із жахом.

Я взагалі не розумів, що робити, охопив жах. Через декілька годин я з мамою пішов у магазин, і вже на касі я подивився навколо, побачив усіх цих людей, паніку, сльози, нерозуміння, і в мене просто відібрало дар мови, мама в мене щось питала, а я навіть рота не міг відкрити,
– пригадує Роман.

Він зазначив, те, що було у 2014 році, та події 2022 року були не подібними по відчуттях. Адже відрізнялася кількість руйнувань, вбивств, кількість залученої живої сили та техніки. Спільним лишався лише ворог.


Обстріли Харкова у 2022 році / Фото Svidok.org

Юнак зазначив, що Харків часто обстрілювали, він з батьками оселились у родичів, де був підвал. Від атак росіян постраждав будинок, в якому була їхня квартира, а також помешкання його друга.

"Це було перше серйозне руйнування, яке я побачив на свої очі. Обвалило всі 5 поверхів", – поділився Роман.


Обстріляний будинок у Харкові, який бачив Роман / Фото Svidok.org

Як допомогти дітям легше пережити наслідки війни

Психологи наголошують, що в час повномасштабної війни батькам варто особливу увагу приділяти дітям. Можна зупиняти всі рутинні справи і говорити з неповнолітніми.

Ще один метод, який може допомогти і дорослим, і дітям абстрагуватись, впоратись зі стресом під час війни та локалізувати спогади, що травмують, – це письмо.

Прийшла війна, і через стрес розкласти свої думки про пережиті події по поличках у голові немає сил, бо щодня надходить багато нової інформації, мозок не справляється. І задача мозку – тільки "запихати речі до шафи", а там уже немає місця,
– пояснює психологиня-ведуча груп для батьків, дітей та для освітян проєкту "ПОРУЧ", Наталія Строєва в коментарі для Liga.net.

Психологиня пропонує нотувати коротке резюме пережитого дня. За її словами, це допоможе впорядкувати думки. Спочатку це може бути складно, думки можуть губитись чи втрачатись. Але згодом писатиметься легше, а свідомість ставатиме яснішою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
"Отгребли" и в воде, и на суше: оккупанты попытались форсировать реку Волчья
Фокус
2024-11-20T13:00:24Z
Украину начало засыпать снегом
Апостроф
2024-11-20T12:33:58Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Непогода надвигается: синоптики предупредили водителей об опасности
Хвиля
2024-11-19T04:24:15Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Ведущий Слава Демин назвал самую плохую украинскую интервьюерку и испугался
Апостроф
2024-11-20T13:12:58Z
Алан Бадоев и Кирилл Тимошенко с женой: как прошел допремьерный показ фильма "Навсегда-навсегда"
Фокус
2024-11-20T12:45:19Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Зеленский сделал настораживающее заявление: на сколько может возрасти численность войск КНДР в РФ
Comments UA
2024-11-19T15:25:18Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
ГУР обратилось ко всем украинцам относительно сообщений о массированном ударе по Украине
Comments UA
2024-11-20T13:16:38Z
В Верховной Раде сделали заявление о смысле переговоров с Россией
Comments UA
2024-11-20T13:12:38Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Очередное современное оборудование для хирургии передал больнице Охматдет Фонд Рината Ахметова
Корреспондент
2024-11-20T12:09:10Z
Диетолог назвала 4 продукта с полезными для сердца жирами: они помогут снизить уровень холестерина
UAToday
2024-11-20T10:00:49Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Украина близка к катастрофе: The Guardian о планах и угрозах РФ
Comments UA
2024-11-20T12:39:11Z
Контрабанда в Украине: в условиях полномасштабной войны появились новые схемы
ZN UA
2024-11-20T12:25:50Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Клуб Ла Лиги эпично затроллил Винисиуса из-за Золотого мяча
Корреспондент
2024-11-20T11:42:07Z
Хави и Маскерано - претенденты на пост главного тренера Интера Майами
Корреспондент
2024-11-20T11:24:30Z
Легендарный французский футболист возглавил клуб украинца Малиновского
ZN UA
2024-11-20T11:20:07Z
Стали известны гонорары Усика и Фьюри за второй бой
ZN UA
2024-11-20T10:05:18Z
Определились все потенциальные соперники Украины в плейоф Лиги наций
UAToday
2024-11-20T09:28:27Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Как быстро разморозить морозилку: два способа, которые сработают за рекордно короткое время/Помните о технике безопасности!
Апостроф
2024-11-20T13:15:59Z
Запрос на тишину: в мире набирает обороты новый тренд для интровертов
Фокус
2024-11-20T12:45:55Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Мобилизация в 2025 году: Министр обороны дал долгожданный ответ
Знай
2024-11-20T13:13:51Z
В одной из стран ЕС будут платить местным за приют украинцев: какая сумма
Comments UA
2024-11-20T13:06:01Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Число жертв в результате атаки по Одессе возросло
Comments UA
2024-11-20T12:54:56Z
Правоохранитель пытался сбежать из Украины совместно с двумя уклонистами
Корреспондент
2024-11-20T12:37:42Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Киеве авто насмерть сбило женщину на пешеходном переходе
Корреспондент
2024-11-20T12:27:58Z
Ракетный удар по Одессе: количество погибших выросло до 11 человек
ZN UA
2024-11-20T12:27:49Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
В Киеве обсудили добродетель в спорте: Результаты встречи Национальной платформы и Федерации волейбола Украины
Bin UA
2024-11-20T12:54:05Z
Украинская видеоигра стала мировым лидером продаж в Steam
Comments UA
2024-11-20T12:51:38Z
Забудьте об iPhone 16 Pro Max: Asus ROG Phone 9 Pro показал лучшее время автономной работы
Фокус
2024-11-20T12:25:25Z
Ретроградный Меркурий с 26 ноября по 15 декабря: кого будет "трясти" сильнее всего
UAToday
2024-11-20T12:03:28Z
Зеленский и другие стали переходить в альтернативную X соцсеть Bluesky
Апостроф
2024-11-20T11:43:46Z
The Callisto Protocol обновили под PlayStation 5 Pro — теперь хоррор от создателя Dead Space можно проходить в 8K
GameMag
2024-11-20T11:41:16Z
Blizzard представила нового героя Overwatch 2 — танка Hazard
GameMag
2024-11-20T11:28:47Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Как экономить топливо в автомобиле зимой: специалисты поделились пятью эффективными способами
TSN
2024-11-20T10:33:45Z
Американские авто для украинцев: ТОП-5 самых популярных
Comments UA
2024-11-20T09:30:33Z
Известный итальянский производитель спортивных авто отказывается от бензиновых двигателей
Фокус
2024-11-19T14:15:13Z
Изменится до неузнаваемости: новый Nissan Leaf 2025 показали до презентации
Фокус
2024-11-19T12:30:29Z
Зачем водители возят носок с рисом в авто: три причины/Кто бы мог подумать!
Апостроф
2024-11-19T12:15:07Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z