MY.UAНовини
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

У Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, онлайн-платформа Svidok.org розповіла 5 історій неповнолітніх українців, імена яких змінили з міркувань безпеки, залишених у головному сховищі спогадів України, передає 24 Канал.

Історія 16-річної Аліни з Солончаків

Село, де мешкає Аліна, розташоване навпроти Кінбурнської коси, неподалік від Очакова у Миколаївській області. Ще з перших днів повномасштабної війни дівчинка зіткнулась з усіма можливими жахіттями агресії Росії.

У грудні 2022 року Аліна потрапила під артилерійський обстріл, і їй дивом вдалось вижити. За словами дівчинки, вона йшла на іншу вулицю і раптом почула легкий, тихий вибух, і лише пізніше зрозуміла, що це був вихід артснаряда.

Потім над головою летючі яскраві, кульки, що світилися, спалахкували. А потім перед мною впало 4 гради. Іскри, дим. Я почала падати, та кричати, далі знову тихий вибух. Свист, знову вибухи, я почала тікати назад, а звуки все ближче та голосніше... Після обстрілу дуже боліла голова, вуха заклало, все тіло тремтіло. Голос зірвала,
розповідає дівчинка.

Окрім того, внаслідок ворожого удару зруйнувалася і рідна школа Аліни. Це сталося у червні, на день Конституції України.

"Ракета прилетіла в школу, це не ракета, це ніж, не школа, а моя душа. Мені болить і досі, я пам'ятаю, як лежала в ліжку і плакала, не могла сприйняти те, що від рідного місця залишилися лише одні руїни. Цей біль і досі зі мною", – зізнається вона.

Також 13 березня 2023 року, коли дівчина була в Миколаєві, росіяни обстріляли її дім. За словами батька Аліни, снаряд впав у гараж, пошкодив хату та подвір'я. На щастя, рідні дівчини не постраждали, втім той обстріл забрав життя у друзів сім’ї.

Перший снаряд впав в літню кухню, де був чоловік та його дружина. Чоловік помер відразу, дружину довго не могли знайти під завалами, а коли знайшли вона стекла кров'ю, та померла. Їхній син в останню секунду вибіг з кухні, він вижив, але зазнав осколкових поранень. Цьому хлопчику було лише 7 років, коли сталася ця трагедія, він та його старша сестра (вона мешкала закордоном) залишилися сиротами,
– згадує Аліна.

Наслідки повномасштабної війни у Солончаках / Фото Svidok.org

Дівчинка також стала свідком також однієї з найбільших техногенних катастроф Європи – підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Уявляєте цей біль, коли бачиш зі свого села, як лиманом пливуть дахи будинків, і в цих будинках колись жили люди, пливе одяг, та речі, взуття, пластик... мертві тварин… Взагалі цей жах не описати словами, це відчуття тривоги коли чуєш маленький навіть звук…" – розповіла вона.

Дівчина також закликає іноземців продовжувати допомагати Україні та стверджує, що й сама, попри хворобливість, готова йти на фронт, аби звільнити рідну землю від ворога.

За словами Аліни, вона чекає 18 років, щоб вступити у Збройні сили України.

Що бачив 16-річний Іван з Умані

Іван розповів, що за день до повномасштабного вторгнення життя українців було буденним: вечеря у родинному колі, гра на гітарі. Хлопець ліг спати, щоб наступного дня піти до школи, але далі щоденну рутину замінила війна.

На ранок, замість звичного "Хлопці, прокидайтеся, давайте в школу", о шостій ранку почув від матері фразу, яку я розповідатиму своїм онукам: "Хлопці, вставайте, тільки не лякайтесь, нас обстрілюють",
– сказав юнак.

Підірвавшись з ліжка, він відразу почав одягати, що першим попало під руку, та навпомацки зі своєї полички взяв блокнот з олівцем. Уже пізніше, дорогою до родичів, Іван дізнався, що росіяни обстріляли військову частину неподалік від його міста, внаслідок чого снаряди почали розлітатися різними місцями, а уламки від них валятися горілиць серед вулиці.

За словами підлітка, уламки від російського снаряда поцілили в зерновий елеватор, який він встиг сфотографувати.


Приліт в Умані на початку війни у лютому 2022 року / Фото Svidok.org

"Також один із цих снарядів прилетів у центр міста, в той момент, коли там проїжджав велосипедист. Ймовірно, що той чолов'яга є одним із перших цивільних, кого вбили росіяни під час повномасштабного вторгнення", – додає підліток.

Далі в будинку родичів Іван та його родина почали дивитися і читати новини про повномасштабне вторгнення Росії. Вони телефонували рідним, щоб дізнатись, чи всі живі та яка ситуація в інших містах.

У групі в соцмережах класна керівниця Івана намагалась заспокоїти та підбадьорити учнів. Хоча сам хлопець казав, що ні на секунду не відчував тоді страх, адже він був повністю скомпенсований гнівом і ненавистю.

Які жахи війни застала 13-річна Наталія з-під Бахмута

Наталія розповіла, що до 2022 року вона була тією самою дитиною, яка бачить радість навіть у простих речах. Вона була усміхненою і життєрадісною, якою, напевно, і мусить бути будь-яка дитина.

Сама дівчинка родом із села Іванківське Бахмутського району. Саме там школярка та її батьки зустріли повномасштабне вторгнення.

Із сумом, Наталія ділиться про останній день у школі, який був 23 лютого 2022 року. За словами дівчинки, це місце, де вона виросла, та де залишилися всі її спогади та справжні друзі.

Улюблені вчителі, книги, оцінки, сміх, радість, сльози – все залишилося в тих стінах. Я не усвідомлювала всю серйозність проблеми та просто раділа "двотижневому карантину",
– пригадує вона.

Все змінилося 24 лютого. Дівчинка з батьками опинилась в одній з найгарячіших точок фронту та стала очевидицею щоденних обстрілів Росії.

"З кожним новим вибухом я розуміла, що світ, у якому я жила, почав руйнуватися. Неможливо було припустити, що це колись стане нашою реальністю", – розповідає Наталія.

Як зазначила дівчинка, у серпні 2022 року ситуація в Бахмутському районі ще більше загострилась. Тоді у всіх ЗМІ писали про складні бої на цьому напрямку.

До серпня ситуація стала ще тривожнішою. Вибухи, які раніше були далекі та розмиті, стали голоснішими та ближчими. Кожен новий звук, що лунав у повітрі, викликав панічний страх і занепокоєння. Ми навчилися відрізняти їх – уже не просто гримлять, а звучать із люттю, яка проникала у саму душу,
– пригадує школярка.

Вона також розповіла, що до війни не уявляла, як можна жити без гаджета. Однак їй довелось швидко подорослішати.

"Ми з рідними збиралися разом, запалювали свічки, намагалися створити хоч трохи затишку, але напруга у повітрі відчувалася виразно. Ці моменти, коли світ поринав у темряву, стали частиною нашого життя. Ми почали адаптуватися, знаходячи способи пережити ніч, коли не було світла і було чутно лише віддалені звуки, які нагадували, що звична реальність стала чимось далеким і недосяжним", – додає вона.

Родина евакуювалась з-під Бахмута та наразі живе у родичів. Через повномасштабне вторгнення серце її батька не витримало: він помер від інсульту.

Наталія сказала, що життя після смерті батька триває, але кожен новий день дається насилу. Вона живе з мамою, і хоча обидві намагаються підтримувати одна одну, біль від втрати не йде ні на мить.

Яким був початок війни для 16-річного Кирила з Херсонщини

Одним із перших свідком повномасштабного вторгнення став Кирило, що проживає у Скадовському районі Херсонщини, неподалік від Криму. На момент початку повномасштабного вторгнення Росії хлопець навчався у 9 класі.

Він розповів, що у перші місяці великої війни росіяни обстріляли їхнє село з градів і сім’я місяць сиділа без світла, адже окупаційна влада відмовлялася його ремонтувати. У вересні хлопчик зіткнувся з іншим жахіттям – школою в окупації. Тоді мав йти в 10 клас.

Мене змусили піти в російську школу, я не міг відмовитися, бо інакше, або батьків позбавили батьківських прав, або була б примусова депортація всієї сім'ї. Тож я пішов у ту кляту школу, спочатку нам казали, що все буде “внє палітікі”, але нас обдурили. Почалась тотальна пропаганда від вчителів, всюди повішали плакати, які закликають любити Росію,
– сказав Кирило.

Він також розповів, що вчителі почали торкатись теми війни та сміятися над проукраїнськими дітьми. Це було просто пекло.

"Мене ще ніколи так багато разів не викликали до директора. Мені погрожували ФСБ, казали що здадуть у поліцію", – розповідає підліток.

Однак ці обставини не зупинили хлопця – він надалі продовжував відстоювати свою проукраїнську позицію та чинити спротив окупантам.

Я намагаюся сильно не виділятися, але чиню спротив як можу, уникаю різних проросійських заходів, не беру участі в різних акціях, які пов'язані з Росією, не спілкуюся з людьми, які мають проросійську позицію. Водночас беру участь в акціях руху опору "Жовта стрічка", палю російські газети та їхню символіку. Споживаю український контент в інтернеті та переписуюся з друзями винятково українською мовою, слухаю українську музику,
– зазначив він.

Хлопець також наголосив, що хоча проти нього все його оточення, навіть батьки, він все одно тримається, вірить у звільнення Херсонщини та перемогу України. Зараз хлопець, імовірно, і досі перебуває в окупації.

Якою є війна для 17-річного Романа з Харкова

Роман з 9 років знає, що таке війна. Хлопець розповідає, що до 2014 року жив в Антрациті, що в Донецькій області, а після окупації частини Донбасу, разом із родиною переїхав до Харкова.

Чутки про можливе повномасштабне вторгнення Роман не сприймав серйозно, бо не був морально готовий до цього. Тому 24 лютого 2022 року, коли у Харкові пролунали перші вибухи, хлопець зустрів їх із жахом.

Я взагалі не розумів, що робити, охопив жах. Через декілька годин я з мамою пішов у магазин, і вже на касі я подивився навколо, побачив усіх цих людей, паніку, сльози, нерозуміння, і в мене просто відібрало дар мови, мама в мене щось питала, а я навіть рота не міг відкрити,
– пригадує Роман.

Він зазначив, те, що було у 2014 році, та події 2022 року були не подібними по відчуттях. Адже відрізнялася кількість руйнувань, вбивств, кількість залученої живої сили та техніки. Спільним лишався лише ворог.


Обстріли Харкова у 2022 році / Фото Svidok.org

Юнак зазначив, що Харків часто обстрілювали, він з батьками оселились у родичів, де був підвал. Від атак росіян постраждав будинок, в якому була їхня квартира, а також помешкання його друга.

"Це було перше серйозне руйнування, яке я побачив на свої очі. Обвалило всі 5 поверхів", – поділився Роман.


Обстріляний будинок у Харкові, який бачив Роман / Фото Svidok.org

Як допомогти дітям легше пережити наслідки війни

Психологи наголошують, що в час повномасштабної війни батькам варто особливу увагу приділяти дітям. Можна зупиняти всі рутинні справи і говорити з неповнолітніми.

Ще один метод, який може допомогти і дорослим, і дітям абстрагуватись, впоратись зі стресом під час війни та локалізувати спогади, що травмують, – це письмо.

Прийшла війна, і через стрес розкласти свої думки про пережиті події по поличках у голові немає сил, бо щодня надходить багато нової інформації, мозок не справляється. І задача мозку – тільки "запихати речі до шафи", а там уже немає місця,
– пояснює психологиня-ведуча груп для батьків, дітей та для освітян проєкту "ПОРУЧ", Наталія Строєва в коментарі для Liga.net.

Психологиня пропонує нотувати коротке резюме пережитого дня. За її словами, це допоможе впорядкувати думки. Спочатку це може бути складно, думки можуть губитись чи втрачатись. Але згодом писатиметься легше, а свідомість ставатиме яснішою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что делать, если телефон перестал ловить сеть: инструкция от экспертов
Политека
2025-02-02T21:27:54Z
Заживляет язвы за 11 дней: ученые создали дешевую и эффективную лечебную повязку
Фокус
2025-02-02T21:00:16Z
Потусторонний мир существует: ученые шокировали открытием
TSN
2025-02-02T20:54:16Z
Семь игр покинут Xbox Game Pass в середине февраля 2025 года — успейте сыграть
GameMag
2025-02-02T20:09:55Z
Инсайдер назвал сроки проведения следующей презентации State of Play — Sony покажет новые игры для PlayStation 5
GameMag
2025-02-02T20:04:06Z
Sega через это уже проходила: Ветеран PlayStation Шон Лейден высказался о мультиплатформенном развороте Xbox
GameMag
2025-02-02T18:42:19Z
Однофамилица? Что известно о Зеленской, "замутившей" с российским блогером-молчуном Милохиным
Telegraf
2025-02-02T18:06:47Z
Официально: Electronic Arts завтра сообщит поклонникам о предстоящем тестировании Battlefield 6
GameMag
2025-02-02T17:34:54Z
Неуверенность опустошает их кошельки: ученые выяснили, какие геймеры ведутся на донат в играх
Фокус
2025-02-02T17:15:39Z
Что нельзя делать, если внезапно проснулись ночью
Gazeta UA
2025-02-02T20:12:20Z
Шоколадно-сливочное наслаждение: рецепт сметанного желе с какао, которое тает во рту
Знай
2025-02-02T19:51:14Z
Любимцы Фортуны: 5 знаков Зодиака, которых в феврале ждет сюрприз от Вселенной
Marie Claire
2025-02-02T19:00:52Z
Забудете о пятнах: действенный лайфхак защитит одежду от тонального крема
Gazeta UA
2025-02-02T18:45:45Z
Ювелирный гардероб по возрасту: какие украшения с бриллиантами подойдут именно вам
Marie Claire
2025-02-02T18:00:19Z
5 знаков Зодиака ждут судьбоносные события в любви: что принесет неделя с 3 по 9 февраля
Telegraf
2025-02-02T17:18:58Z
Этот вкус вы вспомните сразу: как приготовить те самые орешки со сгущенкой
Telegraf
2025-02-02T16:51:12Z
Какие растения нужно обрезать уже сейчас - важные советы
UAToday
2025-02-02T16:09:35Z
Пляж, покрытый "яйцами динозавров": названо загадочное место в Англии, которое стоит посетить
UAToday
2025-02-02T16:09:27Z
Судья требовал от мужчины "наконец повзрослеть": что сделал осужденный, детали
Фокус
2025-02-02T20:06:51Z
Потерял 67 тысяч гривен из-за "помощи" от благотворителей: мошенники выманили деньги у жителя Сумщины
TSN
2025-02-02T19:55:21Z
На Днепропетровщие прогремел взрыв возле ТЦК: что известно о последствиях
Comments UA
2025-02-02T19:48:27Z
Взрыв в Павлограде: Потерпевший получил легкое ранение
Gazeta UA
2025-02-02T19:39:55Z
В Полтаве возросло количество погибших детей - жертв удара РФ
Comments UA
2025-02-02T18:57:50Z
В Москве гремят взрывы, пожар и паника: что происходит. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T18:27:01Z
Полтавский ТЦК: Лишь заключение лиц, причастных к убийству воина ВСУ, будет недостаточным
Апостроф
2025-02-02T17:57:52Z
Враг ударил по жилой застройке Херсона
Корреспондент
2025-02-02T17:42:50Z
От смерти спас туалет: потрясающая история об уцелевшем мужчине из Полтавы
Telegraf
2025-02-02T17:36:27Z
"Арсенал" жестко потроллил Холанда
Telegraf
2025-02-02T21:30:50Z
Ястремская потерпела поражение в сверхсложном финале турнира в Линце
TSN
2025-02-02T19:43:03Z
"Интер" на последних минутах вырвал ничью против "Милана" в чемпионате Италии
TSN
2025-02-02T19:21:37Z
Украинский футболист отметился благородным поступком в новом клубе
Telegraf
2025-02-02T19:12:46Z
Известный украинский футболист оказался в машине с наркоторговцем в момент его задержания в Ужгороде
ZN UA
2025-02-02T18:36:31Z
Сделка десятилетия: "Лейкерс" и "Даллас" согласовали обмен звезд лиги
ZN UA
2025-02-02T15:49:56Z
Усик против Кличко: промоутер боксера ответил, возможен ли поединок
Фокус
2025-02-02T14:57:39Z
"Динамо" готовит трансферную бомбу: в деле замешан агент Роналду
Telegraf
2025-02-02T14:45:51Z
"Должен выйти и забрать титул": Дэвис оценил свои шансы в бою с Беринчиком
Корреспондент
2025-02-02T13:27:03Z
Зима решила вернуться: синоптик рассказала, где 3 февраля будет -4 и снег
Новости Украины
2025-02-02T20:33:09Z
Подтверждать отсрочку больше не нужно: кого оставят в покое до конца военного положения
Знай
2025-02-02T19:36:09Z
Оккупанты похвастались, сколько заработали на продаже квартиры Зеленского в Крыму
Comments UA
2025-02-02T19:33:55Z
Счастливчики недели: три знака Зодиака, которым повезет с 3 по 9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-02T19:30:23Z
На фронте в Курской области ликвидирован российский вице-губернатор
UAToday
2025-02-02T19:27:15Z
Ситуация на фронте на вечер 2 февраля
UAToday
2025-02-02T19:03:57Z
Враг активизировал наступление на Андреевку - DeepState
Корреспондент
2025-02-02T18:42:56Z
"Кровью залито все": ГУР перехватило разговор россиянки, рассказывающей о потерях оккупантов под Купянском
Gazeta UA
2025-02-02T18:09:31Z
"Теперь ходит ржет из убийства работника ТЦК": военные ВСУ Бык и Гнездилов устроили публичный спор
Апостроф
2025-02-02T17:36:30Z
Елена Тополя ошеломила мистическим случаем после смерти Скрябина: "Почувствовала его присутствие"
TSN
2025-02-02T21:06:44Z
Макс Чмерковский восхитил фото сразу с тремя сыновьями в их доме в США
TSN
2025-02-02T20:09:10Z
Умерла актриса сериала "Игра в кальмара 2" и фильма "Поезд в Пусан": подробности
Фокус
2025-02-02T19:51:55Z
"Ну не был он революционером, обладателем дум и борцом с режимом": артист раскритиковал покойного Скрябина
Апостроф
2025-02-02T17:03:27Z
Игорь Пустовит рассекретил новый роман и показался в объятиях возлюбленной
TSN
2025-02-02T15:12:58Z
От трагедии к искусству: как живопись дала второй шанс
ZN UA
2025-02-02T15:04:50Z
Ирина Сопонару восхитила фото с мужем-иностранцем и как они развлекались в Лондоне
TSN
2025-02-02T14:54:47Z
Ольга Сумская призналась, как поцеловалась в губы с Козловским и как потом на нее обижался муж
TSN
2025-02-02T14:21:12Z
Хуже некуда: 9 фильмов с нулевым рейтингом на Rotten Tomatoes
Фокус
2025-02-02T14:00:25Z
Неожиданная находка: в итальянском монастыре обнаружили 700-летнюю исламскую фреску
TSN
2025-02-02T21:21:53Z
Чехия может остановить поставки боеприпасов в Украину: в чем причина
Хвиля
2025-02-02T21:15:53Z
Украинским беженцам в одной из стран ЕС могут сократить выплаты с конца февраля: детали
Фокус
2025-02-02T21:15:29Z
Без заявлений и очередей: как пенсионеры могут получить помощь от ООН
Знай
2025-02-02T21:12:43Z
Женщина хотела попробовать свежих устриц, но нашла там "отвратительный" сюрприз
Фокус
2025-02-02T20:57:56Z
Российские самолеты ударили ракетами Х-22 по собственной территории: видео
TSN
2025-02-02T20:54:35Z
Субсидия без препятствий: можно ли получить помощь, если счета оформлены на другого человека
Знай
2025-02-02T20:12:06Z
Зеленский: В Курской области ударили по командному пункту с десятками ключевых офицеров КНДР и РФ
ZN UA
2025-02-02T19:51:28Z
Воздушные Силы ВСУ опровергли фейк о корректировке удара по Одессе беспилотником "Орлан-10"
TSN
2025-02-02T19:42:38Z
Метапневмовирус атакует: чем этот вирус отличается от гриппа и стоит ли волноваться
Знай
2025-02-02T20:51:09Z
Чтобы рассада не погибла - важный совет огородникам
Gazeta UA
2025-02-02T20:09:30Z
Родителям нужно срочно обновить данные детей: с 1 марта можно не получить медуслуг
Знай
2025-02-02T19:21:19Z
Страдают настроение и сон: ученые рассказали, как на нас влияет дефицит витамина D
Фокус
2025-02-02T19:12:48Z
Зима не поцелует вас в сухие губы: как сохранить их мягкость и нежность в холодное время года
Знай
2025-02-02T18:51:34Z
Вентиляция стала нашим врагом: ученые выяснили, что она разгоняет вирусы по больницам
Фокус
2025-02-02T18:36:11Z
Убийственный воздух: ученые рассказали, как его загрязнение уничтожает нашу печень
Фокус
2025-02-02T17:45:12Z
Потеря, которую нельзя восполнить: ученые рассказали, как нас меняет смерть партнера
Фокус
2025-02-02T16:27:19Z
Что будет с организмом, если отказаться от кофе в пользу чая
UAToday
2025-02-02T16:09:22Z
Клиентам не поздоровится: ПриватБанк меняет условия кредитных карт – платить придется больше
Знай
2025-02-02T20:30:02Z
Пенсионерам подняли выплаты на 600 гривен: какую категорию внесли в список
Знай
2025-02-02T18:36:30Z
Бензин стал роскошью: водителей ждет мощный удар по кошелькам
Знай
2025-02-02T18:06:28Z
Главное за 2 февраля: лимиты на переводы денег, графики отключений газа и новые правила для ТЦК и ВЛК
Знай
2025-02-02T17:57:36Z
Прощай, старая купюра! Евро готовится к первому обновлению дизайна за 23 года
Знай
2025-02-02T17:21:11Z
Минус 42 млн в бюджет: на Буковине таможенники и пограничники способствовали контрабанде электронных сигарет
Апостроф
2025-02-02T16:42:33Z
Торговая война России и Китая: Москва впервые отвечает на удары Пекина и проигрывает. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T16:21:40Z
Е-гривны: исчезнут ли бумажные деньги в кошельках украинцев
Знай
2025-02-02T16:21:32Z
Канада, Мексика и Китай отвечают контрмерами на импортные тарифы США
UAToday
2025-02-02T16:09:13Z
Болид Mercedes стал одним из самых дорогих в мире
Корреспондент
2025-02-02T15:30:41Z
Техосмотр авто в Польше: кому из украинцев нужно проходить
Знай
2025-02-02T13:51:46Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
США выдвинули ультиматум Панаме относительно канала
Корреспондент
2025-02-02T21:30:00Z
"Статус-кво является неприемлемым": Рубио озвучил требование США по Панамскому каналу
Фокус
2025-02-02T21:12:13Z
В России заявляют, что могут запускать "Кинжалы" уже и с Су-57, - СМИ
UAToday
2025-02-02T21:03:43Z
Маск захотел смерти USAID. AP пишет, что от работы отстранили двух топ-чиновников
Лига
2025-02-02T21:03:33Z
Вынудить Путина сесть за стол переговоров: эксперт рассказал, куда бьет Трамп, чтобы разрушить экономику РФ
Политека
2025-02-02T20:42:31Z
Зеленский о Путине: боится переговоров, потому что не может признать проигрыш
UAToday
2025-02-02T20:30:53Z
Бывший заместитель главы Консервативной партии Британии вступил в украинский интернациональный легион
ZN UA
2025-02-02T20:24:50Z
Зеленский обратился к Рубио: чего хочет
Comments UA
2025-02-02T20:24:24Z
Госсекретарь Трампа – Панаме: Примем меры, если не изменится ситуация с влиянием КНР
Лига
2025-02-02T20:21:28Z