MY.UAНовини
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни
"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

"Світ, у якому я жила, почав руйнуватися": як українські діти переживають страхіття війни

У Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, онлайн-платформа Svidok.org розповіла 5 історій неповнолітніх українців, імена яких змінили з міркувань безпеки, залишених у головному сховищі спогадів України, передає 24 Канал.

Історія 16-річної Аліни з Солончаків

Село, де мешкає Аліна, розташоване навпроти Кінбурнської коси, неподалік від Очакова у Миколаївській області. Ще з перших днів повномасштабної війни дівчинка зіткнулась з усіма можливими жахіттями агресії Росії.

У грудні 2022 року Аліна потрапила під артилерійський обстріл, і їй дивом вдалось вижити. За словами дівчинки, вона йшла на іншу вулицю і раптом почула легкий, тихий вибух, і лише пізніше зрозуміла, що це був вихід артснаряда.

Потім над головою летючі яскраві, кульки, що світилися, спалахкували. А потім перед мною впало 4 гради. Іскри, дим. Я почала падати, та кричати, далі знову тихий вибух. Свист, знову вибухи, я почала тікати назад, а звуки все ближче та голосніше... Після обстрілу дуже боліла голова, вуха заклало, все тіло тремтіло. Голос зірвала,
розповідає дівчинка.

Окрім того, внаслідок ворожого удару зруйнувалася і рідна школа Аліни. Це сталося у червні, на день Конституції України.

"Ракета прилетіла в школу, це не ракета, це ніж, не школа, а моя душа. Мені болить і досі, я пам'ятаю, як лежала в ліжку і плакала, не могла сприйняти те, що від рідного місця залишилися лише одні руїни. Цей біль і досі зі мною", – зізнається вона.

Також 13 березня 2023 року, коли дівчина була в Миколаєві, росіяни обстріляли її дім. За словами батька Аліни, снаряд впав у гараж, пошкодив хату та подвір'я. На щастя, рідні дівчини не постраждали, втім той обстріл забрав життя у друзів сім’ї.

Перший снаряд впав в літню кухню, де був чоловік та його дружина. Чоловік помер відразу, дружину довго не могли знайти під завалами, а коли знайшли вона стекла кров'ю, та померла. Їхній син в останню секунду вибіг з кухні, він вижив, але зазнав осколкових поранень. Цьому хлопчику було лише 7 років, коли сталася ця трагедія, він та його старша сестра (вона мешкала закордоном) залишилися сиротами,
– згадує Аліна.

Наслідки повномасштабної війни у Солончаках / Фото Svidok.org

Дівчинка також стала свідком також однієї з найбільших техногенних катастроф Європи – підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Уявляєте цей біль, коли бачиш зі свого села, як лиманом пливуть дахи будинків, і в цих будинках колись жили люди, пливе одяг, та речі, взуття, пластик... мертві тварин… Взагалі цей жах не описати словами, це відчуття тривоги коли чуєш маленький навіть звук…" – розповіла вона.

Дівчина також закликає іноземців продовжувати допомагати Україні та стверджує, що й сама, попри хворобливість, готова йти на фронт, аби звільнити рідну землю від ворога.

За словами Аліни, вона чекає 18 років, щоб вступити у Збройні сили України.

Що бачив 16-річний Іван з Умані

Іван розповів, що за день до повномасштабного вторгнення життя українців було буденним: вечеря у родинному колі, гра на гітарі. Хлопець ліг спати, щоб наступного дня піти до школи, але далі щоденну рутину замінила війна.

На ранок, замість звичного "Хлопці, прокидайтеся, давайте в школу", о шостій ранку почув від матері фразу, яку я розповідатиму своїм онукам: "Хлопці, вставайте, тільки не лякайтесь, нас обстрілюють",
– сказав юнак.

Підірвавшись з ліжка, він відразу почав одягати, що першим попало під руку, та навпомацки зі своєї полички взяв блокнот з олівцем. Уже пізніше, дорогою до родичів, Іван дізнався, що росіяни обстріляли військову частину неподалік від його міста, внаслідок чого снаряди почали розлітатися різними місцями, а уламки від них валятися горілиць серед вулиці.

За словами підлітка, уламки від російського снаряда поцілили в зерновий елеватор, який він встиг сфотографувати.


Приліт в Умані на початку війни у лютому 2022 року / Фото Svidok.org

"Також один із цих снарядів прилетів у центр міста, в той момент, коли там проїжджав велосипедист. Ймовірно, що той чолов'яга є одним із перших цивільних, кого вбили росіяни під час повномасштабного вторгнення", – додає підліток.

Далі в будинку родичів Іван та його родина почали дивитися і читати новини про повномасштабне вторгнення Росії. Вони телефонували рідним, щоб дізнатись, чи всі живі та яка ситуація в інших містах.

У групі в соцмережах класна керівниця Івана намагалась заспокоїти та підбадьорити учнів. Хоча сам хлопець казав, що ні на секунду не відчував тоді страх, адже він був повністю скомпенсований гнівом і ненавистю.

Які жахи війни застала 13-річна Наталія з-під Бахмута

Наталія розповіла, що до 2022 року вона була тією самою дитиною, яка бачить радість навіть у простих речах. Вона була усміхненою і життєрадісною, якою, напевно, і мусить бути будь-яка дитина.

Сама дівчинка родом із села Іванківське Бахмутського району. Саме там школярка та її батьки зустріли повномасштабне вторгнення.

Із сумом, Наталія ділиться про останній день у школі, який був 23 лютого 2022 року. За словами дівчинки, це місце, де вона виросла, та де залишилися всі її спогади та справжні друзі.

Улюблені вчителі, книги, оцінки, сміх, радість, сльози – все залишилося в тих стінах. Я не усвідомлювала всю серйозність проблеми та просто раділа "двотижневому карантину",
– пригадує вона.

Все змінилося 24 лютого. Дівчинка з батьками опинилась в одній з найгарячіших точок фронту та стала очевидицею щоденних обстрілів Росії.

"З кожним новим вибухом я розуміла, що світ, у якому я жила, почав руйнуватися. Неможливо було припустити, що це колись стане нашою реальністю", – розповідає Наталія.

Як зазначила дівчинка, у серпні 2022 року ситуація в Бахмутському районі ще більше загострилась. Тоді у всіх ЗМІ писали про складні бої на цьому напрямку.

До серпня ситуація стала ще тривожнішою. Вибухи, які раніше були далекі та розмиті, стали голоснішими та ближчими. Кожен новий звук, що лунав у повітрі, викликав панічний страх і занепокоєння. Ми навчилися відрізняти їх – уже не просто гримлять, а звучать із люттю, яка проникала у саму душу,
– пригадує школярка.

Вона також розповіла, що до війни не уявляла, як можна жити без гаджета. Однак їй довелось швидко подорослішати.

"Ми з рідними збиралися разом, запалювали свічки, намагалися створити хоч трохи затишку, але напруга у повітрі відчувалася виразно. Ці моменти, коли світ поринав у темряву, стали частиною нашого життя. Ми почали адаптуватися, знаходячи способи пережити ніч, коли не було світла і було чутно лише віддалені звуки, які нагадували, що звична реальність стала чимось далеким і недосяжним", – додає вона.

Родина евакуювалась з-під Бахмута та наразі живе у родичів. Через повномасштабне вторгнення серце її батька не витримало: він помер від інсульту.

Наталія сказала, що життя після смерті батька триває, але кожен новий день дається насилу. Вона живе з мамою, і хоча обидві намагаються підтримувати одна одну, біль від втрати не йде ні на мить.

Яким був початок війни для 16-річного Кирила з Херсонщини

Одним із перших свідком повномасштабного вторгнення став Кирило, що проживає у Скадовському районі Херсонщини, неподалік від Криму. На момент початку повномасштабного вторгнення Росії хлопець навчався у 9 класі.

Він розповів, що у перші місяці великої війни росіяни обстріляли їхнє село з градів і сім’я місяць сиділа без світла, адже окупаційна влада відмовлялася його ремонтувати. У вересні хлопчик зіткнувся з іншим жахіттям – школою в окупації. Тоді мав йти в 10 клас.

Мене змусили піти в російську школу, я не міг відмовитися, бо інакше, або батьків позбавили батьківських прав, або була б примусова депортація всієї сім'ї. Тож я пішов у ту кляту школу, спочатку нам казали, що все буде “внє палітікі”, але нас обдурили. Почалась тотальна пропаганда від вчителів, всюди повішали плакати, які закликають любити Росію,
– сказав Кирило.

Він також розповів, що вчителі почали торкатись теми війни та сміятися над проукраїнськими дітьми. Це було просто пекло.

"Мене ще ніколи так багато разів не викликали до директора. Мені погрожували ФСБ, казали що здадуть у поліцію", – розповідає підліток.

Однак ці обставини не зупинили хлопця – він надалі продовжував відстоювати свою проукраїнську позицію та чинити спротив окупантам.

Я намагаюся сильно не виділятися, але чиню спротив як можу, уникаю різних проросійських заходів, не беру участі в різних акціях, які пов'язані з Росією, не спілкуюся з людьми, які мають проросійську позицію. Водночас беру участь в акціях руху опору "Жовта стрічка", палю російські газети та їхню символіку. Споживаю український контент в інтернеті та переписуюся з друзями винятково українською мовою, слухаю українську музику,
– зазначив він.

Хлопець також наголосив, що хоча проти нього все його оточення, навіть батьки, він все одно тримається, вірить у звільнення Херсонщини та перемогу України. Зараз хлопець, імовірно, і досі перебуває в окупації.

Якою є війна для 17-річного Романа з Харкова

Роман з 9 років знає, що таке війна. Хлопець розповідає, що до 2014 року жив в Антрациті, що в Донецькій області, а після окупації частини Донбасу, разом із родиною переїхав до Харкова.

Чутки про можливе повномасштабне вторгнення Роман не сприймав серйозно, бо не був морально готовий до цього. Тому 24 лютого 2022 року, коли у Харкові пролунали перші вибухи, хлопець зустрів їх із жахом.

Я взагалі не розумів, що робити, охопив жах. Через декілька годин я з мамою пішов у магазин, і вже на касі я подивився навколо, побачив усіх цих людей, паніку, сльози, нерозуміння, і в мене просто відібрало дар мови, мама в мене щось питала, а я навіть рота не міг відкрити,
– пригадує Роман.

Він зазначив, те, що було у 2014 році, та події 2022 року були не подібними по відчуттях. Адже відрізнялася кількість руйнувань, вбивств, кількість залученої живої сили та техніки. Спільним лишався лише ворог.


Обстріли Харкова у 2022 році / Фото Svidok.org

Юнак зазначив, що Харків часто обстрілювали, він з батьками оселились у родичів, де був підвал. Від атак росіян постраждав будинок, в якому була їхня квартира, а також помешкання його друга.

"Це було перше серйозне руйнування, яке я побачив на свої очі. Обвалило всі 5 поверхів", – поділився Роман.


Обстріляний будинок у Харкові, який бачив Роман / Фото Svidok.org

Як допомогти дітям легше пережити наслідки війни

Психологи наголошують, що в час повномасштабної війни батькам варто особливу увагу приділяти дітям. Можна зупиняти всі рутинні справи і говорити з неповнолітніми.

Ще один метод, який може допомогти і дорослим, і дітям абстрагуватись, впоратись зі стресом під час війни та локалізувати спогади, що травмують, – це письмо.

Прийшла війна, і через стрес розкласти свої думки про пережиті події по поличках у голові немає сил, бо щодня надходить багато нової інформації, мозок не справляється. І задача мозку – тільки "запихати речі до шафи", а там уже немає місця,
– пояснює психологиня-ведуча груп для батьків, дітей та для освітян проєкту "ПОРУЧ", Наталія Строєва в коментарі для Liga.net.

Психологиня пропонує нотувати коротке резюме пережитого дня. За її словами, це допоможе впорядкувати думки. Спочатку це може бути складно, думки можуть губитись чи втрачатись. Але згодом писатиметься легше, а свідомість ставатиме яснішою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як працюють шахрайські схеми з банківськими картками у 2025 році: вбівери, воркери, дроповоди та інші
Украина Криминальная
2025-07-14T06:10:09Z
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на понеділок
Gazeta UA
2025-07-14T06:10:01Z
Українські аграрії зібрали понад 2,5 млн зернових та зернобобових нового врожаю
Agravery
2025-07-14T06:07:29Z
Подорожчання продуктів у Сумах: супермаркети різко підняли ціни
Политека
2025-07-14T06:01:56Z
В Україні стартував сезон тепличного винограду: як отримати максимум прибутку
AgroPortal
2025-07-14T06:00:46Z
Bitcoin оновив історичний максимум
Gazeta UA
2025-07-14T05:52:41Z
Як Росія в обхід санкцій ввозить австрійські верстати для ковки стволів гаубиць
Украина Криминальная
2025-07-14T05:31:12Z
Нові квоти ЄС спричинили дефіцит молока-сировини в Україні
Agravery
2025-07-14T05:22:49Z
Деякі періоди не зарахують у страховий стаж для пенсії: пояснення ПФУ
Фокус
2025-07-14T05:22:42Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Названо спосіб зупинити спалахи захворювань у зародку: смертність знижено на 60%
Фокус
2025-07-14T05:28:28Z
П'ять продуктів і напоїв, які провокують появу набряків
Gazeta UA
2025-07-14T05:22:04Z
Чи справді перебування на сонці покращує настрій
24tv
2025-07-14T04:06:26Z
Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-13T21:01:45Z
Знизить рівень цукру в крові та налагодить роботу кишківника: лікарі назвали найкорисніший вид хліба
Знай
2025-07-13T19:52:25Z
Купуєте половинку кавуна? Лікарка радить двічі подумати
360ua.news
2025-07-13T19:10:52Z
Назвали різновид горіхів, які уповільнюють старіння
Gazeta UA
2025-07-13T19:01:55Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
США відправлять Україні Patriot за гроші Європи – Трамп
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:10:58Z
Путін погрожує великим наступом впродовж 60 днів: у Зеленського відреагували
GlavRed
2025-07-14T06:10:46Z
Чи можуть мобілізувати засудженого ухилянта: пояснення ТЦК
Знай
2025-07-14T06:07:49Z
Треті роковини ракетного удару по Вінниці: хронологія та наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:58:19Z
Три медіаорганізації провели акцію на підтримку журналістки Мзії Амаглобелі напередодні засідання суду
Детектор М
2025-07-14T05:58:07Z
Президент Сербії, який брав участь у параді 9 травня в Москві, запевнив у відданості стратегічному партнерству зі США
Украина Криминальная
2025-07-14T05:58:02Z
Наступна війна Британії може розпочатися у космосі: генерал-майор попередив про загрозу
InternetUA
2025-07-14T05:55:52Z
Над Європою нависла подвійна загроза. Макрон бʼє на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:54:00Z
Німеччина зробила заяву про ракети Taurus для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:52:32Z
Ворог атакував Дніпропетровщину: багато руйнувань, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:59:41Z
Ворог намагався покращити тактичне положення поблизу Вовчанська та Зеленого - військові
УкраинФорм
2025-07-14T05:43:52Z
Україною пронеслись торнадо. Де їх бачили та чи є руйнування
Telegraf
2025-07-14T05:43:03Z
Не базікай: чому "інсайдерська інформація" про обстріли працює на користь ворога
Фокус
2025-07-14T05:31:49Z
Нова система оплати проїзду в Ужгороді: місцевим зробили важливе попередження
Политека
2025-07-14T05:31:48Z
На Південно-Слобожанському напрямку минулої доби відбулося вісім боєзіткнень, на Куп’янському відбулося сім атак окупантів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-14T05:28:02Z
Спека в Україні посилиться, але місцями прогнозують короткочасні дощі та грози
Известия Киев
2025-07-14T05:25:04Z
З Оболоні до Вишгорода починає курсувати пільговий автобус: розклад руху
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:22:34Z
Карта бойових дій в Україні станом на 14 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:18:08Z
10 років ув’язнення за колабораціонізм отримала ексвикладачка інформатики та авторка підручників
Украина Криминальная
2025-07-14T06:10:15Z
Пам’яті пластуна, стрільця Василя Капустинського
УкраинФорм
2025-07-14T06:01:50Z
Дослідницький інститут ООН створив аватара біженця зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-07-14T06:01:23Z
Боронив Україну на Покровському напрямку. Згадаймо Руслана Шевченка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:00:20Z
Операція «Павутина»: ISW повідомляє, що Росія почала активне будівництво на авіабазах
TSN
2025-07-14T05:52:54Z
В Угорщині відкрили нову «Українську книжкову поличку»
УкраинФорм
2025-07-14T05:49:11Z
Автоматична відстрочка у "Резерв+": в ТЦК розповіли, як працює нова функція
Хвиля
2025-07-14T05:37:07Z
“Твоє Майбутнє”: у FFA анонсували безкоштовний освітній проєкт для ветеранів війни
TSN
2025-07-14T05:36:22Z
Арифметика війни: чому дешеві дрони-перехоплювачі — це дуже дорого
ZN UA
2025-07-14T05:34:19Z
Бокс-офіс США. «Супермен» злетів на вершину
Кино-Театр
2025-07-14T06:04:14Z
Вкрали практично все, – українського співака пограбували в Італії
24tv
2025-07-14T06:04:02Z
У Японії відбулася перша презентація «Пласту»
УкраинФорм
2025-07-14T06:01:35Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-14T00:01:04Z
Страшний кінець: судмедексперт повідомив деталі смерті зірки серіалу "Усі жінки - відьми"
GlavRed
2025-07-13T23:25:18Z
Зняла перуку: 58-річна Ніколь Кідман показала себе у всій красі
GlavRed
2025-07-13T22:25:14Z
Відомий співак розповів, чим займається в ЗСУ після "жорсткої" мобілізації
Фокус
2025-07-13T20:16:37Z
5 цікавих нових мультфільмів, які варто подивитися разом з дітьми
24tv
2025-07-13T20:15:14Z
"Лазить по деревах": Ірина Білик показала 10-річного сина Табріза
Фокус
2025-07-13T19:13:05Z
Засудженого за збут наркотиків київського бізнесмена побачили на волі
24tv
2025-07-14T06:06:10Z
Вночі ворог атакував Сумщину: 2 загиблих, серед постраждалих – 7-річна дитина
24tv
2025-07-14T06:04:49Z
Росіяни вночі атакували дві громади Сумщини: загинули двоє чоловіків, є постраждалі
УкраинФорм
2025-07-14T06:04:10Z
Росіяни вдарили вночі по Сумах та Шостці, є загиблі
ZN UA
2025-07-14T05:58:28Z
Росіяни атакували медиків під час евакуації пораненого
Комсомольская правда
2025-07-14T05:40:24Z
На Кіровоградщині через падіння уламків російського дрона горіло поле з пшеницею
УкраинФорм
2025-07-14T05:31:49Z
Армія РФ за добу завдала 490 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-07-14T05:19:54Z
На Дніпропетровщині внаслідок атаки дронів постраждали чоловік і дві дівчинки
УкраинФорм
2025-07-14T05:19:05Z
Росіяни вдарили дронами по Дніпропетровщині. Серед постраждалих дві дівчинки-підлітка
ZN UA
2025-07-14T05:01:26Z
3 знаки зодіаку, яким не варто боятися робити перший крок
24tv
2025-07-14T06:06:48Z
Як обрізати гортензії влітку: знають не всі садівники
24tv
2025-07-14T06:00:28Z
Сухий та вологий котячий корм: який краще обрати для вашого улюбленця
Знай
2025-07-14T05:52:33Z
Відпочинок біля моря: у скільки обійдеться українцям оренда квартири
24tv
2025-07-14T05:46:27Z
Названо ідеальне місце для Wi-Fi роутера: прості правила
InternetUA
2025-07-14T05:43:55Z
І для фігури безпечний, і кращий за печінковий: простий рецепт кабачкового торта
24tv
2025-07-14T05:30:34Z
Сюди причалюють яхти знаменитостей: де у Європі відпочивають зірки
24tv
2025-07-14T05:12:43Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 14 липня 2025 року
Фокус
2025-07-14T05:01:57Z
Назвали найкращий час для першої чашки кави
Gazeta UA
2025-07-14T03:52:12Z
Google виплатить компенсації власникам Pixel 6a через проблеми з батареєю
InternetUA
2025-07-14T06:10:55Z
У Землі є "резервний генератор", здатний змінити все: коли планета запустить його
Фокус
2025-07-14T06:10:37Z
Створено новий матеріал для охолодження будинків: допоможе заощадити 15 800 кіловат-годин на рік
Фокус
2025-07-14T06:07:51Z
Apple перенесла випуск MacBook Pro з процесорами M5 на початок 2026 року
Portaltele
2025-07-14T05:58:59Z
Навколо Землі обертається не один Місяць, а щонайменше шість: що виявили вчені
Фокус
2025-07-14T05:58:21Z
Дві жахливо величезні чорні діри опинилися на межі теорії відносності Ейнштейна
Фокус
2025-07-14T05:31:36Z
Неочевидна причина, чому ваш телефон швидко розряджається
InternetUA
2025-07-14T05:22:38Z
Японія і Європа хочуть разом запускати супутники, щоб менше залежати від Маска, - ЗМІ
InternetUA
2025-07-14T04:01:55Z
У мережі показали найменший вулкан у світі: як він виглядає та наскільки небезпечний
24tv
2025-07-14T03:31:49Z
Новий електрокар Mercedes отримав передню частину у ретро-стилі
AutoCentre
2025-07-14T06:10:11Z
Назвали найпопулярніші кольори нових авто у 2025 році
Gazeta UA
2025-07-14T06:10:10Z
Водіям назвали найкращий час для покупки уживаних авто: коли вартість впаде
Хвиля
2025-07-14T02:07:24Z
Подача страхової вимоги на $100 тис. буде успішнішою, якщо ви дійсно перебуваєте за кермом свого Porsche
Топ Жир
2025-07-14T01:19:43Z
Бюджетний електромобіль, який непомітно обігнав усіх іноземних конкурентів у Китаї
Топ Жир
2025-07-13T21:48:20Z
Багато власників Mazda не помічали цієї дрібної помилки, поки один із них не подав позов
Топ Жир
2025-07-13T20:18:03Z
Найважливіший кросовер Nissan отримає кардинальний редизайн, який може визначити його майбутнє
Топ Жир
2025-07-13T18:33:53Z
Безпека в дорозі, як правильно підготувати авто до поїздки
360ua.news
2025-07-13T18:27:58Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
Такого з Усиком ще не робили: ексчемпіон дав сенсаційний прогноз на бій українця з Дюбуа
24tv
2025-07-14T06:04:47Z
Мареска: Челсі виграв гру проти ПСЖ в перші 10 хвилин
Football.ua
2025-07-14T05:55:44Z
Волейболісти української «молодіжки» пробилися на Євро-2026
УкраинФорм
2025-07-14T05:40:44Z
Інтер наполягатиме на трансфері захисника Верони в разі відходу Думфріса
Football.ua
2025-07-14T05:34:30Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Визначилися всі пари 1/4 фіналу
УкраинФорм
2025-07-14T05:10:33Z
Бералдо попросив про трансфер із ПСЖ
Football.ua
2025-07-14T05:07:28Z
Мають серйозні здобутки у спорті, але не у боксі: що відомо та де живуть сини Усика
24tv
2025-07-14T04:18:42Z
Патріотичні тату Ковтуна: що робитиме гімнаст після відмови від українського громадянства
24tv
2025-07-14T04:18:36Z
Реванш Усик – Дюбуа: анонс бою за абсолютне чемпіонство
24tv
2025-07-14T02:19:06Z