MY.UAНовини
S.T.A.L.K.E.R. 2 нарешті виходить у продаж. Що відомо про найочікуванішу українську гру
S.T.A.L.K.E.R. 2 нарешті виходить у продаж. Що відомо про найочікуванішу українську гру

S.T.A.L.K.E.R. 2 нарешті виходить у продаж. Що відомо про найочікуванішу українську гру

Українська відеогра S.T.A.L.K.E.R. 2, яку фанати чекали понад 10 років, нарешті виходить у продаж 20 листопада. Продовження культової серії обіцяє знову занурити гравців у моторошну атмосферу Чорнобильської зони відчуження.

Чому ігри серії S.T.A.L.K.E.R. так полюбилися геймерам з усього світу та що чекати від нової гри — у матеріалі hromadske.

У чому секрет успіху S.T.A.L.K.E.R.?

Цей шутер від першої особи з елементами survival horror та рольової гри став гордістю українського геймдеву, отримавши визнання за межами України.

Гра переносить в альтернативну версію зони відчуження Чорнобильської АЕС, де після аварії вчені почали проводити експерименти, що призвели до ще однієї катастрофи.

Як наслідок, навколо електростанції виникли аномалії — небезпечні явища, що не підкорюються законам фізики. Вогненні стовпи, розсипи блискавок та вихори. Також у зоні відчуження з’явились агресивні мутанти, а по всій території розкидані артефакти — предмети з унікальними властивостями.

У пошуках цих предметів для власного збагачення у зону стали проникати сталкери.

Назва S.T.A.L.K.E.R. є акронімом та розшифровується як Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers, Robbers. Якщо перекласти українською — Сміттярі, Правопорушники, Авантюристи, Одинаки, Вбивці, Дослідники, Грабіжники.

Багато сталкерів досліджують територію самостійно, а частина об’єдналася у різні фракції, кожна з яких поділяє власну філософію. Одні сталкери хочуть знищити Зону, оскільки вважають її найбільшою загрозою людству, а інші, навпаки, відкрити для всіх.

Творці гри з української студії GSC Game World, відомої також серією історичних стратегій у реальному часі «Козаки», надихалися реальними подіями на ЧАЕС, повістю радянських фантастів Аркадія та Бориса Стругацьких «Пікнік на узбіччі», а також фільмом радянського режисера Андрія Тарковського «Сталкер».

Культовою гру зробила похмура моторошна атмосфера постапокаліптичного світу, детальне відтворення Чорнобильської зони та екзистенційні сюжетні історії, що змушують задуматися над людською природою та ціною прогресу.

Чому S.T.A.L.K.E.R. 2, якщо це вже четверта гра серії?

Між першою грою серії «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля», яка вийшла у 2007 році, і нинішнім сиквелом було ще дві частини. Це «S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо» та «S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип’яті», які з’явилися слідом за першою грою.

«Чисте небо» є передісторією до «Тіні Чорнобиля». У грі розповідається про таємне угруповання «Чисте небо», що досліджує Зону та намагається розібратися у причинах її появи. З’явилася можливість брати участь у війнах фракцій.

Натомість дії «Поклику Прип’яті» розгортаються незабаром після подій оригінальної гри. За сюжетом уряд, довідавшись, що шлях до центру Зони відкрито, починає розвідувальну операцію за допомогою гелікоптерів, але вони зазнають катастрофи. Для з’ясування причини авіатрощі відправляють колишнього сталкера й агента СБУ.

Ці дві частини вважаються доповненнями до «Тіні Чорнобиля», які покликані розповісти більше деталей про всесвіт оригінальної гри.

Натомість S.T.A.L.K.E.R. 2 є спробою почати новий етап в історії серії, і тому розробники підкреслили це в назві.

Чому на гру довелося чекати так довго?

Уперше S.T.A.L.K.E.R. 2 анонсували ще у 2010-му, але вже через рік GSC Game World фактично припинила діяльність. Причиною закриття стали фінансові труднощі та криза в управлінні. Частина колишніх співробітників заснували нову студію 4A Games, яка створила ще одну відому серію шутерів — Metro.

Після відродження у 2014-му GSC Game World зосередилась на третіх «Козаках», позаяк розробка S.T.A.L.K.E.R. 2 вимагала значних інвестицій, а знайти видавця для такого амбітного складного проєкту було непросто.

Крім того, власний ігровий рушій студії застарів. Натомість розробники прагнули втілити масштабний задум із відкритим світом, нелінійним сюжетом і реалістичною графікою. Тож студія перенесла гру на сучасний рушій Unreal Engine 5 від американської компанії Epic Games.

Ще однією причиною затримки стало повномасштабне вторгнення росії в Україну. Деякі розробники змушені були евакуюватися до Чехії, а інші пішли до війська.

Відкритий світ і нелінійний сюжет — чим здивує S.T.A.L.K.E.R. 2?
Розробники не надавали багато подробиць про сюжет S.T.A.L.K.E.R. 2. Відомо, що події так само відбуватимуться в альтернативній версії Чорнобильської зони відчуження, де, крім аварії 1986 року, сталася ще одна катастрофа.

За сюжетом, другий загадковий вибух на атомній електростанції пролунав у 2006 році, змінивши вигляд Зони та спричинивши появу нових аномалій, артефактів та істот-мутантів.

Геймер гратиме за абсолютно нового персонажа — сталкера на прізвисько Скіф. Як і раніше, потрібно буде навчитися виживати. Для цього доведеться шукати боєприпаси, їжу, артефакти й орієнтуватися у боротьбі між фракціями, до яких додалися нові. Можна примкнути до якогось угруповання або залишитися незалежним.

Представники GSC Game World обіцяли зберегти нелінійний сюжет. Це означає, що перебіг гри та фінал залежатимуть від вибору гравця та його стосунків з іншими персонажами.

Уперше ігровий світ зробили повністю відкритим. За словами розробників, його площа охопить близько 60 км², що стане одним із найбільших відкритих ігрових просторів у жанрі постапокаліпсису. Гравці повернуться на локації, знайомі з попередніх частин, а також познайомляться з новими.

PR-менеджер GSC Game World Захар Бочаров пояснював, що хоч гравці й отримають доступ до всього світу майже одразу, тривалі подорожі вимагатимуть ресурсів та підготовки, яких, імовірно, бракуватиме новачкам.

«Карта справді велика, [але у грі] немає транспорту. Багато речей потрібно обмінювати на їжу. Усі швидкі подорожі засновані на грошах, тому це ближче до кооперації, коли вам потрібно буде заплатити комусь, щоб він вас перевіз до іншої частини Зони», — розповів Бочаров.

Розробники також зазначали, що повністю переробили систему «симуляції життя та середовища» A-Life, зробивши ігровий простір реалістичнішим та наділивши мутантів штучним інтелектом.

Передбачається, що фракції та мутанти мігруватимуть, захоплюватимуть нові місця, а в разі поразки відступатимуть на інші локації. Це повинно додати динаміки в ігровий світ. Крім того, на геймплей впливатиме зміна часу добу та погоди.

На яких платформах можна пограти?

S.T.A.L.K.E.R. 2 стала ексклюзивом консолі Xbox Series X та Windows ПК. Вихід гри на PlayStation розробники поки що не підтверджували, а втім, GSC Game World не виключала релізів S.T.A.L.K.E.R. 2 на інших платформах.

Ймовірно, ексклюзивність для Xbox та Windows зумовлена угодою з Microsoft. Її деталі ніколи не розкривалися, але медіа писали, що версія для PlayStation може з’явитися щонайменше через три місяці або за рік після початкового релізу. Та наразі все це лише припущення. 

Зрештою, Microsoft не володіє GSC Game World або правами на гру, тож власникам PlayStation не варто втрачати надію.

Достатньо згадати, що оригінальна трилогія S.T.A.L.K.E.R. залишалась ексклюзивом для ПК майже 15 років. Розробники не полишали спроб адаптувати серію під інші платформи. І нарешті в березні 2024 року всі три оригінальні частини серії побачили на консолях.

Які системні вимоги?

З огляду на реалістичний рівень графіки та відкритий світ очікується, що S.T.A.L.K.E.R. 2 вимагатиме потужного комп’ютера, особливо на максимальних налаштуваннях.

Мінімальні системні вимоги

Операційна система: Windows 10; Windows 11

Процесор: AMD Ryzen 5 1600X; Intel Core i5-7600K

Оперативна пам’ять: 8 ГБ

Відеокарта: AMD Radeon RX 580 8 ГБ; NVIDIA GeForce GTX 1060 6 ГБ

Місце на диску: 150 ГБ (бажано SSD)

Рекомендовані системні вимоги

Операційна система: Windows 10, Windows 11

Процесор: AMD Ryzen 7 3700X; Intel Core i7-9700K

Оперативна пам’ять: 16 ГБ

Відеокарта: AMD Radeon RX 5700 8 ГБ; NVIDIA GeForce GTX 2070 SUPER 8 ГБ; NVIDIA GeForce GTX 1080 TI 11 ГБ

Місця на диску: 150 ГБ (бажано SSD)

Чи буде мультиплеєр?

На момент виходу S.T.A.L.K.E.R. 2 багатокористувацького режиму не буде. Однак GSC Game World планувала додати мультиплеєр після релізу. Раніше студія казала, що багатокористувацька гра з’явиться як безоплатне оновлення.

Українська локалізація та саундтреки

Існує не так багато ігор з українською локалізацією. І S.T.A.L.K.E.R. 2, на відміну від першої частини, одразу вийде з українським та англійським озвученням. Розробники відмовились від російського дубляжу, залишивши тільки субтитри та переклад інтерфейсу. Крім того, гра не продаватиметься на території рф.

S.T.A.L.K.E.R. 2 також матиме субтитри іспанською, німецькою, французькою, китайською, арабською та іншими мовами.

А на локації «Росток», що є місцем торгівлі, відпочинку та відносної безпеки для сталкерів з усієї Зони, на радіо гратиме українська музика.

Можна буде почути пісні таких гуртів і виконавців як «Пирятин», «ДК Енергетик», ZWYNTAR, Sasha Boole та «Діти інженерів». Загалом це 12 композицій.

Де купити гру?

Передзамовити гру можна тут. Вона буде доступна у трьох комплектаціях:

  • Standard edition за 1399 гривень, до якої додають два ексклюзивні бонуси за передзамовлення і спеціально від Steam.
  • Deluxe Edition за 1899 гривень. Крім ексклюзиву, тут додають бонусний квест, цифровий артбук та офіційний саундтрек, а також особливі костюми і зброю для персонажа.
  • Ultimate edition за 2549 гривень. До всього вищепереліченого гравець отримає додатково два сюжетні доповнення та всі майбутні оновлення.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
"Укрзализныця" назначила дополнительные рейсы "Интерсити+"
Апостроф
2025-07-17T14:49:50Z
Металлурги бьют тревогу: доход от экспорта руды обвалился на 20%
Апостроф
2025-07-17T14:45:29Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:03:20Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T14:48:38Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Мерц доволен решением Трампа о поставках оружия Украине
Европейская правда
2025-07-17T15:16:55Z
Хищение 62 млн грн: САП передала в суд дело экс-главы Госспецсвязи Щиголя
Апостроф
2025-07-17T14:48:17Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Почему крем с SPF — не только для лета: защита кожи от солнца круглый год
Gazeta UA
2025-07-17T15:00:33Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком почек
Comments UA
2025-07-17T15:00:00Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Польські фермери збільшили площі під картоплею
AgroNews
2025-07-17T15:07:45Z
Опасные хищники ворвались во двор. Почему от них нужно держаться как можно дальше
Telegraf
2025-07-17T15:06:42Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Украине хотят отменить прожиточный минимум: как изменится право на помощь от государства
Знай
2025-07-17T15:06:30Z
"Военные на Львовщине изготовляли и сбывали наркотики": что известно
Comments UA
2025-07-17T14:42:53Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Умерла Конни Фрэнсис, исполнительница завирусившегося хита "Pretty Little Baby"
Комсомольская правда
2025-07-17T14:22:27Z
"Я знаю, что вы сделали прошлым летом" 2025: рецензия на ремейк и реверанс миллениалам
Фокус
2025-07-17T14:00:41Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Нежная зелень будет радовать вплоть до осени: что нужно сделать в июле
TSN
2025-07-17T15:06:20Z
Домашние будут в восторге: рецепт кабачкового блинчика с "сюрпризом" внутри
Telegraf
2025-07-17T15:03:53Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T14:06:39Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Главная сцена Tomorrowland сгорела за два дня до начала фестиваля
Корреспондент
2025-07-17T15:06:20Z
Нацполиция обезвредила "смотрящего" за югом Украины: руководил колониями, вымогал миллионы, действовал в интересах РФ
Новости Украины
2025-07-17T14:54:10Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Усик на пресс-конференции перед боем с Дюбуа отметил важность этого боя
Корреспондент
2025-07-17T15:09:17Z
Олимпийский призер погиб от удара молнии во время отпуска
Comments UA
2025-07-17T14:51:50Z
Эвертон представляет новую форму: Миколенко участвует
Корреспондент
2025-07-17T14:48:53Z
Предполагаемая вероятность операции: основной вратарь Барселоны думает
Корреспондент
2025-07-17T14:12:48Z
Украина – Италия: онлайн-трансляция матча волейбольной Лиги наций
Telegraf
2025-07-17T13:36:35Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z
Электрифицированная легенда: рассекречен новый Ford Bronco 2026
Фокус
2025-07-17T06:42:06Z
Автогражданка на льготных условиях: кому позволят страховать авто по сниженной цене
Знай
2025-07-17T02:21:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Роботы "ожили" и пугают людей: они теперь растут, поглощая другую технику
Фокус
2025-07-17T15:12:59Z
Астрономы впервые обнаружили начало Солнечной системы – момент, когда рождаются планеты
TSN
2025-07-17T15:06:54Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z