MY.UAНовини
«Здам фейсбук, продам тікток». Як в Україні продають і здають в оренду акаунти та що за це буває
«Здам фейсбук, продам тікток». Як в Україні продають і здають в оренду акаунти та що за це буває

«Здам фейсбук, продам тікток». Як в Україні продають і здають в оренду акаунти та що за це буває

У соцмережах існує ринок із продажу й оренди акаунтів, який не оподатковується і не регулюється державою та може значно нашкодити користувачам.

«Довгострокова оренда фейсбуку! За 6 міс. отримаєш 2400 грн, без зусиль», «Продам Тікток-канал з віршами, 179$», «Беру в оренду Банк Восток, ПриватБанк, Пумб, терміново!», — це лише декілька прикладів оголошень, які можна знайти у соціальних мережах. Користувачам пропонують легко і швидко отримати гроші за продаж або оренду особистих акаунтів, пошти та навіть банківських рахунків. Групи з такими оголошеннями є у фейсбуці, інстаграмі, тіктоці, телеграмі й інших платформах. Існують і біржі соціальних мереж — це окремі сайти-посередники, що заробляють, «гарантуючи» покупцю та власнику акаунту «безпечну угоду».

Чим ризикують учасники цього бізнесу, які правила та закони порушують і яку несуть відповідальність — у матеріалі «Детектора медіа».

Що по чому

У соцмережах — сотні груп і сторінок, які пропонують купівлю акаунтів або їхню оренду. Це коли власник акаунту може продовжувати ним користуватися, надаючи орендарю доступ до рекламного кабінету чи інших функцій. Знайти подібні пропозиції можна і на платформах онлайн-оголошень. Наприклад, на OLX можна гуртом закупити від 50 акаунтів по 30 гривень за штуку.

Скриншот сайту OLX

Ціни на акаунти, залежно від року створення та кількості підписників, варіюються від декількох десятків гривень до кількох тисяч доларів. В оренду також здають ігрові акаунти, профілі з підпискою на ChatGPT, акаунти на пошті Gmail і навіть банківські рахунки.

 

Подібні оголошення можна знайти й на окремих сайтах. Наприклад, на платформі «Бизнес карусель» пропонують купити ютуб-канал із 551 тисячею підписників за 810 тисяч гривень, а за кулінарну групу в телеграмі майже на 500 тисяч підписників пропонують 35 тисяч доларів.

«На нашому сайті Ви знайдете оголошення про продаж акаунтів найпопулярніших соцмереж: Вконтакте; Інстаграм; Twitter; Facebook; Однокласники і т.д. Всі пропозиції перевіряються фахівцями, тому ви без зусиль зможете знайти підходящий варіант», — йдеться в описі сайту (орфографія і стилістика збережені). Нагадаємо, що «ВКонтакте» та «Однокласники» заборонені в Україні з 2017 року.

Проте, на відміну від анонімних груп у соцмережах, ця платформа має «Умови використання сайту», «Політику конфіденційності» та контакти адміністрації. Надавачем цих послуг є ФОП Леженін Євген Сергійович, який, згідно з YouControl, веде діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем, а також займається ремонтом комп’ютерів, програмуванням тощо.

 

КВЕД ФОП Леженін Євген Сергійович

ФОП існує з 2010 року та брав участь навіть у державних закупівлях, зокрема у 2017 році розробляв сайт для Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву за 113 тисяч гривень, а з 2021 по 2024 встановлює та оновлює програми для КП «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради.

На сайті «Бізнес Карусель» вказано, що платформа має зареєстровану торгову марку та не несе відповідальності за якість і зміст пропозицій, представлених в оголошеннях.

 

 Пропозиції сайту «Бізнес карусель»

У коментарі «Детектору медіа» Євген Леженін спочатку сказав, що на сайті «Бізнес Карусель» узагалі не продають акаунти, а тільки онлайн-сервіси. Потім уточнив, що акаунти на сайті все ж продають, але їх продає не сайт, а люди, що розміщують оголошення:«Самі соцмережі допускають таке, вони дають майданчик для того, щоб акаунти потрапляли до шахраїв. У нас таких оголошень зовсім трошки, 99% стосуються бізнесу. У нас усе в умовах прописано, що перш за все це відповідальність самого сервісу (соцмереж — «ДМ»). Якщо людина, яка візьме цей акаунт і почне якісь шахрайські дії, знову ж таки, — це сервіс повинен перевіряти».

За його словами, розміщення оголошень на сайті «Бізнес Карусель» платне, а от частку від угод вони не беруть. Перед публікацією оголошень, каже Євген Леженін, перевіряють їхній зміст, щоб пропозиція була не фейкова. А от самих продавців і покупців детально перевірити не можуть: «У нас людина має зареєструватися, ввести свої дані та підтвердити електронну пошту. Але ж коли ви, наприклад, на “Розетці” купите міксер і почнете бігати з ним за людьми та їх лякати, — це “Розетка” погана? Це значить, що “Розетка” не повинна продавати міксери? Використання того, що ти купив не за призначенням, — це проблема того, хто купує, а не того, хто продає».

Пропозиції купити акаунти в «Однокласниках» чи «ВКонтакте» він назвав старим СЕО-текстом, який пообіцяв виправити. «У нас навіть не було думки, що ці акаунти можуть купувати для чогось незаконного. Ми теж подумаємо, як із цим можна боротися і пропишемо в умовах», — відповів підприємець.

Купівлю та продаж сайтів, доменів, каналів, пабліків і груп у соціальних мережах пропонує і платформа Madbid. Тут також можна придбати акаунти у забороненому «ВКонтакте». Наприклад, сторінку «Остров необычных фотографий 18+» продають за 200 доларів. Окрім соцмереж, Madbid пропонує продаж сайтів. Для прикладу, «Магия тайны таро» — сайт, де здебільшого росіяни замовляють передбачення таролога , коштує 7 тисяч доларів.

 

Пропозиції платформи Madbid

Є у переліку і телеграм-канали — «Інсайдер Новини» з 3,5 тисячі підписників продають усього за 80 доларів, «Патрон радар| Повітряна тривога» з аудиторією у 56 тисяч — за 8 тисяч доларів, а «Україна info», який має 61 тисячу підписників, — за 10 тисяч доларів.

Як і в попередньому випадку, на цьому сайті прописані умови договорів, політика конфіденційності, контакти для зворотного зв’язку та ФОП — Беленець Віталій Сергійович. За інформацією YouControl, цей підприємець веде діяльність із забезпечення трудовими ресурсами. Також у КВЕД зазначені діяльність агентств працевлаштування, діяльність туристичних агентств, страхових агентів і брокерів.

 

КВЕД ФОП Беленець Віталій Сергійович

Сайт приваблює клієнтів легким і «безпечним» заробітком: «Купівля та продаж каналів, що мають чимало підписників та “живу” аудиторію, стає найбільшим джерелом доходів. Купити акаунт чи потім продати акаунт стає настільки просто, що залишається тільки обрати стратегію».

На головній сторінці Madbid ідеться, що про них писали ВВС, The Times, Independent, Mirror, The Guardian, MoneyWeek, «Вести», «Delo.ua» та «Gazeta.ua».

Матеріали українських медіа відносно свіжі й розміщуються в рубриках на кшталт «Новини компаній», де зазвичай публікують рекламу. Наприклад, «Gazeta.ua» радить ТОП-5 ресурсів для безпечного придбання YouTube-каналів, а «Delo.ua» — де купити телеграм-канал. А от статті іноземних медіа були опубліковані з 2008 по 2017 рік і мова в них аж ніяк не про українську біржу соцмереж. Наприклад, The Times у 2009 році писав про MadBid як про ресурс з аукціонами, де можна придбати телефони й автомобілі «на 98 відсотків дешевше їх рекомендованої роздрібної ціни». А от уже у 2015-му в матеріалі The Guardian ідеться про скарги клієнтів на Madbid через невдалі ставки, зникнення кредитів і проблеми з поверненням коштів. А Mirror писав про шість вебсайтів аукціонів, які були заборонені через введення споживачів в оману щодо повної вартості покупки товарів. Імовірно, ці медіа згадують на сайті, аби викликати довіру у користувача, проте з розрахунком, що ніхто не перевірить зміст цих матеріалів.

За інформацією англомовної Вікіпедії, МadBid був вебсайтом електронної комерції та онлайн-аукціонів, зареєстрованим у Великобританії під назвою Marcandi Ltd у 2008 році. Однак у серпні 2018 року MadBid закрився та припинив усі продажі. Але посилання в іноземних медіа ведуть саме на цю біржу соцмереж. Виходить, що український ресурс працює на сайті давно закритої британської компанії.

Ми подзвонили Віталію Беленцю за вказаним у YouControl номером, але чоловік сказав, що це не він і відмовився розмовляти.

Для чого купують акаунти

Експертка з цифрової безпеки ГО «Інтерньюз-Україна» Аліна Елєвтєрова розповіла, що акаунти купують, а не створюють нові, бо до нових акаунтів платформи можуть ставитися «підозріло»: «Акаунти, які існують довго та мають позитивну історію взаємодії, мають більше довіри з боку алгоритмів соціальних мереж, рекламних платформ і навіть інших користувачів. Також уже наявні акаунти можуть мати велику кількість друзів, підписників чи клієнтів, що робить їх значно ефективнішими для маркетингових цілей. І ще — іноді людям потрібна ціла мережа акаунтів, і це набагато простіше реалізувати, викупивши їх.

Навіщо взагалі комусь треба орендувати акаунти? Це може бути для реклами. Умовно, рекламний кабінет компанії заблокували, верифікувати новий порожній акаунт довго і не хочеться, тож під рекламну кампанію можна взяти вже наявний обліковий запис».

 Аліна Елєвтєрова

За її словами, новий власник акаунту може кардинально переробити його наповнення. Наприклад, група називалася «Квіти» і завдяки красивим фото квітів набрала багато підписників, а потім там починають з’являтися дописи про тугу за Радянським Союзом або взагалі відверта дезінформація про ситуацію в країні. Також таким чином можуть рекламувати акаунти у телеграмі, залишати посилання на них у коментарях після публікації шок-контенту.

«Паблік продати трохи простіше, адже для цього не треба передавати дані особистої сторінки. Тут ризиків для продавців менше, звичайно, — пояснила експертка. — Використання орендованих акаунтів дозволяє зловмисникам залишатися анонімними й уникати відповідальності за поширення дезінформації, пропаганди або брехливих новин. Такі акаунти можуть використовувати для створення груп чи сторінок, які підтримують конкретні політичні чи соціальні меседжі, часто маніпулюючи емоціями аудиторії».

 

Приклад шок-контенту в анонімних групах на фейсбуці

Також, за її словами, орендовані акаунти використовують для масового розсилання фішингових посилань або іншої шкідливої інформації. Якщо власник акаунту здає його в оренду, він може навіть не підозрювати, що його акаунт використовують для обману інших людей. Деякі зловмисники орендують акаунти, щоб створювати рекламні кампанії з використанням фальшивих платіжних даних або публікувати рекламу, яка не відповідає правилам платформи. Використовуючи чужі акаунти, вони намагаються уникнути відповідальності та втрат у випадку блокування.

У деяких випадках, розповіла Аліна Елєвтєрова, акаунти використовують для маніпуляції рейтингами, наприклад, створення фальшивих відгуків про товари чи послуги. Це роблять масово, щоб вплинути на репутацію компаній або продуктів.

Акаунти використовують також для створення підставних сторінок банків або інших фінансових установ. Це можуть використовувати у шахрайських схемах, де зловмисники орендують акаунти, щоб видавати себе за фінансові установи й обманювати людей, просячи їх надати особисті дані або гроші.

Оренда акаунтів також дозволяє отримати доступ до контенту або послуг, доступних лише в певних країнах. Наприклад, користувачі з країн з обмеженим доступом можуть орендувати акаунти з іншого регіону, щоб мати змогу використовувати заборонені для них сервіси.

Поширення оголошень про купівлю або оренду банківських рахунків є одним зі способів для пошуку дропів — людей, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток. Такі платіжні засоби використовують як транзитні для проведення переказів на різні суми між іншими рахунками. Це потрібно зловмисникам, аби «заплутати сліди» й ускладнити правоохоронцям роботу під час розслідування злочинів.

Начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України, підполковник поліції Олександр Ульяненков розповів «Детектору медіа», що здебільшого дропи навіть не знають, кому передають свої дані: «Кіберполіцейські постійно вживають заходів для встановлення адміністраторів таких груп, адже саме за допомогою них здійснюється купівля-продаж платіжних інструментів, тобто засобів здійснення держателем платіжних операцій (це більш широке поняття, ніж акаунт, криптогаманець або кредитна карта), які надалі використовуються у зловмисних цілях. Як правило, шахраї з метою конспірації створюють подібні групи або оголошення на онлайн-платформах (закриті форуми, соцмережі та месенджери), де є можливість вказати вигадані дані при реєстрації. При цьому ділки приховують свою реальну особистість не тільки від правоохоронців, але й від осіб, які передають їм свої платіжні інструменти, оскільки замовники нерідко обманюють самих же дропів. Наприклад, крадучи гроші з рахунків, попередньо збільшивши кредитний ліміт, або оформлюючи онлайн-кредити. В деяких випадках адміністратори таких груп цілеспрямовано збирають фінансові дані для використання у різноманітних шахрайських схемах, перепродажу або легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом».

За його словами, дропи за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх платіжних засобів, включаючи персональні дані (ПІБ, дата і місце народження, ІПН тощо), пін-коди та безпосередньо доступ до інтернет-банкінгу. Люди можуть свідомо продавати свої реквізити та доступи, або ж діяти так, будучи введеними в оману. Винагорода дропам виплачується залежно від того, як саме будуть використовувати його банківський рахунок: це можуть бути транзакції між рахунками, зняття готівки в банкоматах, поповнення рахунку через платіжні термінали тощо.

  Олександр Ульяненков

«Зазвичай дропам сплачують символічну винагороду, порівняно з вигодою зловмисників і персональними ризиками. Нерідко організатори груп дропів (так звані дроповоди), використовуючи спеціальне програмне забезпечення, значною мірою автоматизують процес переказів коштів між підконтрольними рахунками. Такий підхід дозволяє зловмисникам здійснювати фінансові операції по всьому світу без розкриття особистих даних. Водночас це містить додатковий ризик для номінальних власників платіжних засобів бути замішаними в особливо небезпечних злочинних схемах (торгівля людьми або зброєю, міжнародний тероризм, наркозбут тощо)», — пояснив Олександр Ульяненков.

Чи дозволяють продаж акаунтів політики соцмереж

У політиках конфіденційності платформ зазвичай заборона на продаж акаунту не прописана прямо. Проте в Умовах користування, з якими погоджується користувач, коли створює акаунт, ідеться, що будь-яка передача даних третім особам — особиста відповідальність користувача.

У політиці тіктоку схожа позиція: «Попри те, що ми будемо вживати всіх можливих заходів, щоб захистити ваші персональні дані, наприклад, за допомогою шифрування, ми не можемо гарантувати безпеку вашої інформації, що передається через Платформу; будь-яка передача даних здійснюється на ваш страх і ризик».

Також користувачі тіктоку повинні мати на увазі, що платформа може передавати інформацію користувачів третім сторонам: у разі продажу чи купівлі платформою будь-якого бізнесу чи активів Тікток розкриє дані користувача потенційному продавцю чи покупцю; або у разі продажу, купівлі, злиття, придбання Тіктоку іншими компаніями чи підприємствами або встановлення з ними партнерських відносин, а також у разі продажу деяких чи всіх активів Тіктоку.

Згідно з правилами ютубу, на платформі заборонено видавати себе за іншу особу або імітувати канал іншого автора. Тобто орендар не може поширювати контент або рекламу від імені власника каналу. Крім того, ютуб контролює дотримання прав торговельних марок. У разі порушень цих правил платформа може заблокувати канал.

Політика конфіденційності Meta поширюється на всі продукти Meta Platforms, Inc., тобто: Facebook, Messenger, Instagram, враховуючи додатки Boomerang і Threads, Meta Horizon Worlds, Meta Quest, бізнес-продукти, як-от Meta Business Tools і Meta Business Suite тощо.

У своїх правилах компанія забороняє передавати обліковий запис у користування іншою людиною. Згідно з політикою конфіденційності, користувачі фейсбуку мають зазначати те саме ім’я, яким вони користуються в повсякденному житті, надавати достовірну інформацію про себе, створити лише один обліковий запис і користуватися ним в особистих цілях, не надавати свій пароль і доступ до свого облікового запису іншим особам, а також не передавати свій обліковий запис будь-кому без дозволу Meta.

Користувачам забороняється використовувати імена користувачів продуктів чи паролі, надсилати запити на них або збирати їх, а також неправомірно привласнювати маркери доступу. Забороняється використання продуктів Meta для дій, які є незаконними, такими, що вводять в оману, дискримінаційними або шахрайськими.

Також забороняється продавати, передавати на підставі ліцензії або купувати будь-які дані, отримані від Meta або з сервісів Meta, окрім випадків, передбачених Умовами платформи.

Згідно з Умовами розміщення реклами в Meta, саме користувач несе відповідальність за забезпечення безпеки рахунку для оплати рекламних оголошень. Наприклад, якщо людина здала в оренду свій акаунт, і через нього орендар рекламував послуги чи товари, а потім не сплатив за це, — то повертати гроші й платити пеню на них за несвоєчасну сплату буде саме власник акаунту.

Meta також забороняє контент, який пропонує інвестиційні можливості, де можливість має характер «швидкого збагачення» та/або стверджує, що невеликі інвестиції можна перетворити на велику суму.

  Ігор Розкладай

Юрист і заступник директора ЦЕДЕМ Ігор Розкладай розповів, що Meta діє не дуже проактивно щодо реклами оголошень про продаж акаунтів, але повідомлення про них вона приймає і видаляє таку рекламу: «Що таке взагалі акаунт? Ви як фізична особа приходите до певної юридичної особи, яка вам надає сервіс власне оцієї платформи спільного доступу до інформації. Відповідно, ви погоджуєтеся на ті умови, які передбачаються цією платформою, і ви несете відповідальність за все, що відбувається в акаунті, незалежно від того, хто має до нього доступ. Будь-яка оренда — це по суті шлях до втрати акаунту в кращому випадку, в гіршому випадку — заборгованість перед платформою. Позиція платформ: ваша кібербезпека — це ваша особиста відповідальність».

Реклама оренди акаунтів у фейсбуці

Чим ризикують продавці й орендодавці акаунтів

Голова напряму «Цифрові права» громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» Максим Дворовий пояснив, що будь-яка оренда акаунтів або карток ставить під ризик персональні дані користувачів, адже ті, хто «орендує» акаунти, отримують доступ до всієї інформації про людину, що є на платформі — наприклад, історію листувань. А також отримує можливість розсилати рекламу і спам, використовувати акаунти в протиправних цілях, зокрема для шахрайства.

«Навряд можна назвати сам продаж облікового запису таким шахрайством, хоча якщо з його допомогою будуть здійснюватися шахрайські дії, існує ризик притягнути людину до відповідальності за співучасть. Хоча доведення буде складним — завжди можна сказати про те, що ви стали жертвою фішингу, або у вас вкрали картку і ви її не заблокували чи щось у цьому роді», — сказав Максим Дворовий.

 Максим Дворовий

Аліна Елєвтєрова також бачить ризик здачі в оренду акаунта в тому, що бізнес, який рекламуватимуть від імені користувача, буде незаконний чи неетичний: «Це може бути реклама фальшивих грошей (вигаданих державних виплат, наприклад — «ДМ»), заборонених речовин або сумнівних телеграм-каналів. Також це може бути реклама для аудиторії з інших країн — наприклад, реклама секс-чатів або просто дивних продуктів (чаї для схуднення тощо).

У цьому сценарії можна отримати не тільки бан сторінки, якщо Meta вирішить, що акаунт почав порушувати правила спільноти, але й отримати борги. Ті, хто орендують акаунти, можуть попросити прив’язати свою картку до рекламного кабінету, мовляв, вони будуть її поповнювати. Проте в якийсь момент вони можуть перестати це робити. Facebook дає можливість спочатку використати рекламу, а потім оплатити. Тож можна в якийсь момент незчутися і заборгувати корпорації багато грошей».

За словами Ігоря Розкладая, купівля й оренда акаунту не передбачена платформами, тому з їхньої точки зору, коли доступ отримує третя особа, це розцінюється платформою як обман, за що акаунт може бути видалений. «Люди продають або здають в оренду акаунти добровільно, — каже юрист. — Якщо вони хочуть бути ошуканими, побачити мінус на своєму рахунку — вони можуть отримати цей досвід».

За його словами, з точки зору платформ оренда та продаж не дозволяються правилами, а з точки зору держави — виникає питання про ухилення від сплати податків. «Якщо ви отримуєте якийсь дохід і за нього не платите в державний бюджет, то це вже відповідальність перед державою. Але держава не може бути наглядачем за кожною активністю і за всім, що відбувається навколо.

Чи треба регулювати цей ринок? Тут незрозуміло, що саме регулювати. Якщо ми говоримо про тих, хто орендує акаунти, то що вони порушують зрештою? Якщо це рекламна агенція, яка просто платить людям за якісь послуги, то тут знову ж таки може бути тільки необліковування грошей. Сама агенція використовує наявні рекламні інструменти. Держава, як правило, ці відносини регулює винятково в контексті заборонених товарів, чи товарів з обмеженою дистрибуцією, чи вимог по мові. Але ж вона не регулює, як має рекламуватися печиво або самокати, тобто це все вільний ринок, де ви самі несете відповідальність за те, що ви купуєте. Є певні правила захисту прав споживачів, які говорять про належність товару, маркування і так далі, але щоб регулювати кожну одиницю товару, я, напевно навіть був би проти, тому що це вже надто сильне втручання держави в економіку. А з точки зору платформ люди мають просто знати, що за таку діяльність вони рано чи пізно можуть втратити профіль, особливо якщо буде поширюватися щось недозволене. І ніхто їм не допоможе відновити цей профіль, вони просто його втратять», — пояснив Ігор Розкладай.

Яка відповідальність передбачена за продаж і купівлю банківських рахунків

Олександр Ульяненков сказав, що відповідальність залежатиме від способу вчинення злочину, обізнаності та умислу на спільну участь. Поки продаж чи оренда банківських рахунків не є злочином, але найближчим часом може стати таким. «Ініційовано внесення змін до Кримінального кодексу України для можливості притягнення до кримінальної відповідальності власників платіжних засобів за передачу електронних платіжних засобів чи індивідуальної облікової інформації третім особам у вигляді штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Одночасно хотів би нагадати, що НБУ введено обмеження на місячні обороти за банківською картою у розмірі 150 тис. грн. У разі перевищення лімітів власникам карт потрібно буде обґрунтовувати перед банківськими установами джерела походження коштів. У разі встановлення невідповідностей на власників рахунків будуть накладені штрафи у розмірах, які значно перевищують вигоди від сумнівної діяльності. Отже, покарання можна отримати як у формі співучасті у порушенні кримінального законодавства, так і відповідно до податкового кодексу», — сказав правоохоронець.

Він додав, що для боротьби з інтернет-злочинами кіберполіція разом із банками ініціює створення бази дропів. Відповідно до ініціативи, інформацію про власників скомпрометованих карток будуть автоматично додавати до відповідної бази. Надавачі платіжних послуг матимуть доступ до цього списку та зможуть на законних підставах відмовляти або обмежувати таким клієнтам надання платіжних послуг.

Фото Максима Поліщука, «Детектор медіа», а також надані Ігорем Розкладєм та Аліною Елєвтєровою, фейсбук Максима Дворового. Колаж на головній: freepik.com

Скриншоти надані Ігорем Розкладаєм та Аліною Елєвтєровою

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
СоцмережіFacebook
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Північна Корея провела випробування систем озброєння нового есмінця — фото
ZN UA
2025-04-30T06:04:35Z
Севгіль Мусаєва, Стас Козлюк, Анастасія Горпінченко — про те, як робили розслідування вбивства Вікторії Рощиної
Детектор М
2025-04-30T06:01:45Z
Чому кіт не хоче їсти без свого господаря: дуже миле пояснення ветеринара
GlavRed
2025-04-30T05:58:03Z
Усе про 1 травня: яке свято, день ангела та що не можна робити
Лига
2025-04-30T05:54:37Z
Конклав і німці
ZN UA
2025-04-30T05:32:16Z
Як уникнути насильницької медійності смерті та горювання під час війни
Детектор М
2025-04-30T05:28:56Z
Чи можуть не дати безкоштовну ділянку в Україні
24tv
2025-04-30T05:06:16Z
Французькі розробники представили новітню систему ППО VL MICA
InternetUA
2025-04-30T05:01:20Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
«Я хотів би стати наступним Папою Римським», – Трамп здивував заявою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T06:06:03Z
Латвія заборонила в’їзд співачці Орбакайте і музиканту Бреговичу
Европейская правда
2025-04-30T06:01:44Z
Суддя, який критикував реформу кремлівськими наративами, отримав довічні виплати з бюджету ‒ ЗМІ
ZN UA
2025-04-30T06:01:16Z
Україна в Радбезі ООН: Наше бажання миру незаперечне, але не шляхом відмови від незалежності
Хвиля
2025-04-30T06:00:35Z
"Лікарняний" у Дубаї: САП ініціює нову справу проти народного депутата Шахова
ZN UA
2025-04-30T05:54:22Z
Трамп має намір приєднати Канаду та Гренландію: що думають американці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:48:38Z
Трамп отримає відсіч. Переможець виборів у Канаді може стати лідером світового опору
Gazeta UA
2025-04-30T05:48:03Z
Росія прагне більшого, ніж просто окуповані території України, – ISW
24tv
2025-04-30T05:42:37Z
Син Корольової позбувся схожості з Ігорем Ніколаєвим і покинув РФ із дружиною
GlavRed
2025-04-30T05:27:54Z
Наомі Кемпбелл показала підрослих дітей та підігріла чутки про роман з мільйонером
Фокус
2025-04-30T05:21:51Z
Найцікавіші музичні релізи квітня 2025 року: Wu-Tang & Mathematics, Елтон Джон, повернення Machine Head та Юля Юріна
ITC
2025-04-30T05:16:25Z
6 українських зірок, які зникли зі сцени на піку популярності: чому так сталось
24tv
2025-04-30T04:03:42Z
"Баффі" Сара Мішель Геллар розкрила секрет 25-річних стосунків із чоловіком-актором
GlavRed
2025-04-29T23:27:41Z
"Передумала": Євген Кошовий розповів про складне рішення 17-річної Варвари
GlavRed
2025-04-29T23:27:39Z
У музеї Нідерландів дитина пошкодила картину вартістю €50 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T23:00:19Z
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
УкраинФорм
2025-04-29T22:33:58Z
Марічка Падалко показала, який зараз вигляд мають її батьки
GlavRed
2025-04-29T21:27:48Z
Аграрії через фонд гарантування кредитів узяли майже 40 млн грн
AgroPortal
2025-04-30T06:00:17Z
OLX, Rozetka, OnlyFans, Booking, Uklon та «Кабанчик» автоматично стагуватимуть податки з користувачів ─ законопроєкт КМУ
ITC
2025-04-30T05:16:12Z
Оновлено правила компенсації за розмінування сільгоспземель: що зміниться
AgroPortal
2025-04-30T05:00:25Z
Спалах ящуру: як це вплине на ціни на молоко в Україні
Хвиля
2025-04-30T04:00:40Z
Супермаркети оновили цінники на свинину: де найдешевша грудинка та шашлик
Хвиля
2025-04-30T03:24:36Z
ШІ збільшує попит на енергію та загрожує заробітку американських експортерів СПГ
InternetUA
2025-04-30T03:01:05Z
Уряд схвалив законопроєкт щодо міжнародного обміну інформацією про доходи з цифрових платформ
InternetUA
2025-04-29T23:01:26Z
Volvo призупинила прогнози через вплив мит та проблем з електромобілями у першому кварталі
Топ Жир
2025-04-29T22:01:34Z
Китай посилює позиції на світовому ринку рідкісноземельних металів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:30:37Z
Чиновник Ужгородської міськради земельними махінаціями завдав громаді збитків майже на ₴70 млн
Украина Криминальная
2025-04-30T05:57:02Z
Чому в Іспанії стався блекаут без обстрілів та які це матиме наслідки
Европейская правда
2025-04-30T05:43:52Z
У столиці викрили 28-річного наркоділка, який через соцмережі займався їх збутом
Khreschatyk
2025-04-30T05:36:03Z
Школярка палила військові авто на замовлення інтернет-кураторів з РФ
InternetUA
2025-04-30T05:28:55Z
Знищені будинки та побиті труни. Як виглядає Дніпро на ранок після масованої атаки
Telegraf
2025-04-30T05:16:46Z
У броварському парку «Перемога» сталася пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:12:39Z
По дорозі на Москву: вибухало в Рильську, закрили аеродроми у трьох областях в глибині РФ
Фокус
2025-04-30T05:12:16Z
У Києві затримали шахрая, який продавав фейкові посвідчення ГУР за $5000
Khreschatyk
2025-04-30T05:06:38Z
Страхова відмовила після ДТП: як водій домігся виплати і великої пені
Хвиля
2025-04-30T04:40:54Z
Швидкість клубочкової фільтрації: що це за аналіз та кому він потрібен
24tv
2025-04-30T05:03:45Z
Тренер радить саме ці 4 вправи, щоб спалювати жир на животі
24tv
2025-04-30T03:27:01Z
Знижує холестерин і покращить роботу серця: який горіх ефективний
Gazeta UA
2025-04-30T02:18:36Z
Німецькі вчені вказали на шість головних ознак раку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T00:00:21Z
Мухи миттєво зникнуть: найкращі натуральні засоби проти комах
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Як сходити на пікнік і не отримати харчове отруєння
24tv
2025-04-29T17:22:16Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Новий графік маршруток у Запоріжжі: містянам зробили важливе оголошення
Политека
2025-04-30T06:01:02Z
Захищала «Азовсталь» і пережила полон в Оленівці. Згадаймо Тетяну Садому
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T06:00:42Z
Погода буде чудовою чи навпаки? Дізнайтеся прогноз на травневі для всієї України
Telegraf
2025-04-30T06:00:23Z
Загадковий інвестор не такий вже загадковий? Що відомо про зупинку забудови в історичному районі Києва
Telegraf
2025-04-30T06:00:07Z
Генштаб назвав втрати Росії на 30 квітня
1News
2025-04-30T05:48:45Z
ЗС РФ окупували Суху Балку на Донеччині, — DeepState
Фокус
2025-04-30T05:45:56Z
У столиці почався ремонт доріг: середні ремонти заплановано на 45 об’єктах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:45:48Z
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ мали успіх біля Торецька: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-30T05:39:33Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Полтаві з 1 травня: місцевих попередили про зміни
Политека
2025-04-30T05:32:23Z
Що не можна робити у Вальпургієву ніч: основні прикмети і заборони
24tv
2025-04-30T05:51:29Z
Їх варто побачити усім: 7 чудес світу, які досі існують і зачаровують величчю
24tv
2025-04-30T05:21:58Z
Гороскоп на завтра 1 травня: Терезам - успіх, Дівам - омріяний відпочинок
GlavRed
2025-04-30T04:28:22Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти собаку
GlavRed
2025-04-30T03:28:59Z
Залишатиметься свіжим до двох років: який інгредієнт потрібно покласти до рису
GlavRed
2025-04-30T03:28:51Z
Кава насправді не боби і не горіх: неочікувана правда про походження напою
GlavRed
2025-04-30T03:28:18Z
Деруни вийдуть ще смачнішими: запечіть їх у горщиках з грибами та сиром
Telegraf
2025-04-30T03:15:21Z
Ви забудете про ковбасу: нереально смачний рулет з мʼяса та сиру, який готується на раз-два
24tv
2025-04-30T03:06:08Z
Більше, ніж просто готель: історія будівлі, яка вважається одним із символів Дніпра
Telegraf
2025-04-30T02:06:20Z
Усик і Дюбуа знову зійшлися у дуелі поглядів у Лондоні
Gazeta UA
2025-04-30T04:45:59Z
Усик і Дюбуа провели нову дуель поглядів у Лондоні після провокації британця на "Вемблі"
ZN UA
2025-04-29T22:51:27Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Барселона – Інтер
24tv
2025-04-29T22:45:28Z
Українська тенісистка Костюк вибила другу поспіль росіянку на турнірі у Мадриді
ZN UA
2025-04-29T22:09:14Z
Прибила фанатку Спартака: українка Костюк здолала росіянку та вийшла у чвертьфінал в Мадриді
24tv
2025-04-29T21:57:20Z
ПСЖ на виїзді здобув важку перемогу над Арсеналом у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-29T21:45:44Z
Соларі буде тимчасовим тренером Реалу на КЧС
Football.ua
2025-04-29T20:49:12Z
Реал Мадрид оголосив про чергову травму Алаби
Football.ua
2025-04-29T20:40:11Z
Даєр стане гравцем Монако — Романо
Football.ua
2025-04-29T20:25:58Z
Названо ТОП-10 автомобільних бестселерів Європи: попереду Peugeot
ЗаРулем
2025-04-30T04:54:07Z
Автовиробники вмовили Трампа пом'якшити вплив мит
ZN UA
2025-04-30T00:18:28Z
Таємничий електричний пікап від Ram зник без шуму, але постачальники вимагають компенсацію
Топ Жир
2025-04-30T00:15:33Z
Вони відмовилися від 103 тисяч доларів за цей 25-річний Acura Integra Type R
Топ Жир
2025-04-29T22:30:53Z
Цей занижений Roush F-150 не боїться різких поворотів та ризиків
Топ Жир
2025-04-29T20:00:14Z
Гендиректор Slate заявляє: час відмовитися від величезних екранів і повернути радість до водіння
Топ Жир
2025-04-29T18:45:22Z
На виставці в Бірмінгемі дебютували три cенсаційні електромобілі Renault
AutoCentre
2025-04-29T18:01:53Z
Можна "влетіти" на гроші: які штрафи за перевищення швидкості у Польщі
24tv
2025-04-29T17:06:05Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
З чого починається SEO оптимізація сайту – Morris Digital
Детектор М
2025-04-30T06:07:44Z
Новий стартап Grouphug планує використовувати штучний інтелект у групах WhatsApp
InternetUA
2025-04-30T06:01:49Z
Маск попередив про кризу, яка загрожує світу
InternetUA
2025-04-30T05:55:29Z
Фахівці розповіли, які номери телефону варто одразу блокувати
InternetUA
2025-04-30T05:43:50Z
Ці додатки шпигують за вами: новий список шкідливих програм для Android
InternetUA
2025-04-30T05:22:49Z
Підступний візуальний тест: потрібно знайти кішку за 5 секунд в автомайстерні
GlavRed
2025-04-30T03:28:45Z
Samsung розпочне виробництво чіпів Snapdragon 8 Elite Gen 2 для своїх смартфонів
InternetUA
2025-04-30T02:01:27Z
Користувачі зможуть купувати товари через ChatGPT
InternetUA
2025-04-30T01:01:20Z
Шахраї пропонують фейкову роботу, маскуючись під відділ кадрів TikTok - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:10Z