Третій президент України Віктор Ющенко подарував своєму наступнику Віктору Януковичу на День народження «Межигір’я». Утім, тоді це був не шикарний маєток, яким ми знаємо його сьогодні, а занедбана державна дача зі скромною територією. Про це розповів народний депутат багатьох скликань Роман Безсмертний в інтерв'ю «Главкому», присвяченому 20-річчю Помаранчевої революції.
«Спілкування між Ющенком та Януковичем ніколи не виходило. Завжди був потрібен «перекладач». Що стосується Межигір’я, то Януковичу була передана стара державна дача, на якій востаннє перебував, якщо я не помиляюсь, ще Віталій Масол (Масол був головою уряду УРСР у 1987-1990 роках, саме його відставки і добивалися студенти під час Революції на граніті; також очолював уряд України у 1994-1995 роках, – «Главком»). Тобто коли ви говорите «Межигір’я», то маєте на увазі той вигляд, який надав йому Янукович, а треба брати до уваги те, якою ця дача була тоді. Вона мала скромну територію – без жодних мисливських угідь, певна річ. Її передали Януковичу, бо виходили з того, що цю дачу треба реанімувати – вона була занедбана. Хоча я, відверто кажучи, знаю тільки частину цієї історії», – сказав Безсмертний.
Також екснардеп розповів про те, якими Ющенко бачив відносини з Москвою.
«Віктор Андрійович постійно зважав на загрозу, яка походила від Москви. Настільки, що коли я починав розмову про Росію, це викликало у нього неприязнь до мене самого. Бо я, виходячи з об’єктивної ситуації, періодично казав про те, що ми мусимо з ними контактувати. Але Ющенко, почувши про це, просто виходив із зали. Він добре розумів ситуацію і саме тому так наполягав на членстві України в НАТО», – зауважив соратник Ющенка.
До слова, у жовтні цього року Вищий антикорупційний суд зняв арешт з колишньої приватної резиденції президента-втікача Віктора Януковича «Межигір’я».
Раніше, 19 липня, «Межигір'я» знову відкрили для громадськості після повернення у державну власність. Це стало можливим завдяки закону, ухваленому Верховною Радою у 2023 році, який не лише націоналізував Межигір'я, а й надав йому статус парку–пам'ятки загальнодержавного значення.