Пентагон: ракета, якою Путін вдарив по Дніпру, створена на основі МБР "Рубеж"
У Пентагоні вважають, що Росія використала для удару по Дніпру вранці 21 листопада «експериментальну балістичну ракету середньої дальності», створену на базі міжконтинентальної ракети РС-26 «Рубеж», повідомила на брифінгу заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
«Росія дійсно запустила експериментальну балістичну ракету середньої дальності. Ця ракета заснована на російській моделі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 «Рубеж». Сполучені Штати дійсно були попередньо повідомлені за короткий час до запуску каналами зниження ядерної небезпеки», – сказала Сінгх.
За її словами, такі дії Росії непокоять Вашингтон, оскільки ракета є новим типом використаної Москвою у війні проти України летальної зброї.
«У мене немає оцінки наслідків завданого удару на цей момент, але нас справді турбує цей черговий виток ескалації, особливо після рішення Росії звернутися до іноземної держави — я маю на увазі залучення на свій бік солдатів із КНДР. Путін наполягає, що це регіональний конфлікт, але тепер він має глобальні елементи», – зазначила речниця.
Вона додала, що Сполучені Штати чітко заявляли, що не прагнуть війни з Росією, однак адміністрація Байдена так само чітко повідомляла публічними каналами, що не має наміру терпіти вторгнення іншої країни на територію сусіда. Тож США продовжать підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії.
«Важливо пам'ятати, що від самого початку, ще у 2022 році, ми попереджали Росію, що не варто цього робити, але вони все одно вторглися в Україну, і тому за скоєне завжди настають наслідки.
Ви бачите, як однодумці-союзники і партнери об'єднуються в підтримці України і ми продовжимо всіляко підтримувати їхню ініціативу», – наголосила речниця.
Наразі увага США зосереджена на озброєнні України і її підтримці в тому, чого вона найбільше потребує на полі бою. Сінгх згадала про новий пакет військової допомоги Києву на 275 млн доларів, про який було оголошено учора, і додала, що таких пакетів у найближчі тижні та місяці буде ще більше.
Сінгх вкотре зазначила, що замість того, аби продовжувати небезпечну риторику, Путін може припинити цю війну вже сьогодні – вивести російські війська з території України.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу також зазначила, що адміністрація Байдена не змінила своїх намірів підтримувати Україну й надалі.
Повідомлення Росією Сполучених Штатів про запуск балістичної ракети відбулося в рамках договору СНО-3.
Попри те, що 21 лютого 2023 року Путін у своєму зверненні до Федеральних зборів РФ заявив, щоРосія «призупиняє» участь у Договорі СНО-3, тим не менш, подібні оповіщення все ще відбуваються.
І хоча раніше, за твердженням експертів, таких повідомлень були сотні за рік, а зараз набагато менше, Москва все ж не ризикнула запустити нову балістичну ракету без попередження Вашингтона, оскільки сама могла отримати удар — «про всяк випадок».