Угорщина розгорне систему протиповітряної оборони поблизу кордону з Україною
Угорщина збирається встановити систему протиповітряної оборони в північно-східній частині країни, оскільки загроза ескалації війни РФ проти України “більша, ніж будь-коли”, заявив угорський міністр оборони Крістоф Шалай-Бобровницький, повідомляє Reuters.
“Ми все ще віримо, що мир буде досягнутий якнайшвидше, дипломатичним шляхом, а не військовим рішенням”, - заявив глава Міноборони Угорщини.
Однак, “щоб підготуватися до всіх можливостей”, він наказав встановити на північному сході країни протиповітряну оборону.
Заява з'явилася після засідання Ради оборони країни, яке скликав прем'єр-міністр Віктор Орбан для обговорення війни РФ проти України.
“Загроза ескалації українсько-російської війни є більшою, ніж будь-коли”, - додав Шалай-Бобровницький.
Міністр не уточнив, які саме частини системи протиповітряної оборони будуть встановлені на північному сході Угорщини.
Минулого року угорські військові, які наразі проходять програму модернізації, разом з чотирма іншими країнами ЄС придбали французькі системи протиповітряної оборони Mistral. У 2020 році Угорщина погодилася придбати системи ППО NASAMS у норвезької компанії Kongsberg і американського виробника зброї Raytheon Technologies.
Російський диктатор Владімір Путін днями підписав указ про зміну ядерної доктрини РФ на тлі повідомлень про дозвіл Україні на удари вглиб Росії західною зброєю. Оновлена ядерна доктрина передбачає, що підставою для завдання ядерного удару може стати “агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави”, а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками. Повідомлялося, що Україна застосувала американські ракети ATACMS — Москва розцінила цю атаку як серйозну ескалацію.
Угорщина є членом НАТО і ЄС та межує з Україною. Водночас угорський прем'єр Віктор Орбан неодноразово відзначався антиукраїнськими заявами та є затятим критиком санкцій ЄС проти РФ, а ще, попри війну Росії проти України, він підтримує тісні економічні зв'язки з Москвою. Також Орбан неодноразово намагався підірвати зусилля Заходу з надання допомоги Києву, дратуючи західних союзників.