Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія та заборони дня
21 листопада християни східного обряду в Україні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці. Друга назва цього свята – Третя Пречиста. Це одне з важливих християнських свят, яке присвячене Богоматері.
Раніше це свято відзначали 4 грудня, але після переходу Православної церкви України (ПЦУ) на новоюліанський календар, дата свята змінилася. Тому с 2023 року парафіяни ПЦУ відзначають Третю Пречисту 21 листопада
Історія свята
За біблійними переказами, у Йоакима та Анни, батьків Діви Марії, довгий час не було дітей. Вони багато молилися, щоб Бог послав їм дитину. Їх молитви були почуті. Бог виконав їх прохання, але в обмін на обіцянку, що Йоаким та Анна присвятять дитину служінню йому.
Коли Діві Марії було три роки, батьки дотрималися даного слова та віддали дівчинку святому Захарії. Саме цей день і вважається введенням до храму Пресвятої Богородиці.
Заборони свята
З давніх часів в цей день діяли заборони, яких варто було дотримуватися.
Це свято випадає на період Різдвяного посту. Тому в цей день не можна вживати їжу тваринного походження. Але дозволяється їсти рибу та випити трохи вина.
Також не можна у свято веселитися, можна займатися тяжкою роботою, шити, в'язати та вишивати.
Не можна відмовляти в милостині нужденним.
В цей день забороняється вінчатися. Ця заборона діє весь Різдвяний піст, але особливо сильна на свято Введення до храму Пресвятої Богородиці.