MY.UAНовини
Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»
Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

З 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне декларування зброї, яке дозволить громадянам легалізувати наявну в них незареєстровану зброю. Це рішення є важливим кроком до впорядкування ситуації з обігом зброї та створення у державі цивілізованих умов володіння зброєю. Про деталі процедури декларування, статистику вилучення нелегальної зброї та перспективи подальшого законодавчого врегулювання цивільного обігу зброї ZN.UA розказав заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

 

— Пане Богдане, яким чином війна в Україні, особливо після повномасштабного вторгнення РФ, вплинула на кількість нелегальної зброї в країні? Чи маєте ви точні статистичні дані щодо зростання її обігу?

— Дякую. У нас станом на сьогодні у встановленому законодавством порядку зареєстровано майже 1 мільйон 400 тисяч одиниць різних видів зброї.

Зброї для полювання, я правильно розумію?

— Так, зазвичай це зброя для полювання, для заняття стрільбою і так звана травматична зброя для самозахисту. Є окремі категорії осіб, які мають право на цю зброю.

Наприклад, журналісти.

— Зокрема, журналісти. Тобто нарізної, гладкоствольної та травматичної у нас більш як мільйон одиниць.

На жаль, про статистику незаконного обігу зброї говорити наразі важко зі зрозумілих причин. Зокрема, через триваючу гарячу фазу повномасштабної війни Росії проти України та величезну протяжність лінії фронту (понад 1000 кілометрів). Але ми аналізуємо стан криміногенної ситуації за різними видами злочинів і бачимо, до прикладу, що з початку повномасштабної війни і по сьогодні вона є мінливою.

Втім, є негативна динаміка зростання незаконного обігу зброї. Якщо порівнювати, наприклад, період повномасштабної війни з 2019 роком, то ми бачимо збільшення випадків вилучення незареєстрованої зброї у наших громадян.

Мова про будь-яку незареєстровану зброю?

— Так, і не тільки про вогнепальну зброю, тут також враховуються вилучені вибухові речовини, пристрої, у тому числі гранати та набої.

Так от, якщо за 2019 рік у нас було вилучено автоматичної зброї близько 100 одиниць, то 2023-го маємо 1567 одиниць вилученої зброї цього виду. Якщо говорити про гранати, то 2019-го правоохоронці вилучили 2500 одиниць, а за 2023 рік — близько 18 тисяч. Тобто ми бачимо різке збільшення показників із початком повномасштабного вторгнення.

Чи помітили ви паралельно з цим збільшення кількості злочинів із використанням незареєстрованої зброї?

— Дивіться, в нас є статистика за статтями 263, 263-1 Кримінального кодексу України — про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. За цей рік правоохоронцями порушено 4700 кримінальних проваджень за цими статтями. Звісно, до повномасштабної війни показники були меншими. Але зі згаданих 4700 кримінальних проваджень у 3797 провадженнях особам було вручено підозри, 3212 справ уже було направлено до суду. Тобто справи розслідуються, і знову ж таки підкреслюю, що ситуація контрольована.

Звісно, фіксуються також випадки як вчинення злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, так і її незаконного обігу. На жаль, ми бачимо тенденцію до зростання кількості й цих кримінальних правопорушень. Зрозуміло, що найбільше такої зброї вилучається у регіонах, які межують із районами ведення бойових дій. Це Донецька, Харківська, Запорізька і Дніпропетровська області. Найменше вилучається зброї на заході — у Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

Географія у цьому випадку пояснює, звідки незареєстрована зброя опиняється на контрольованій території.

— Правильно. Тому, якщо ми говоримо про шляхи потрапляння зброї на всю територію України, це перш за все райони ведення бойових дій. Ми це бачимо, наприклад, на блокпостах, які розміщені в південно-східних областях нашої території. Це один із шляхів потрапляння зброї на контрольовану територію України.

Інший шлях — це організовані злочинні організації, які займаються торгівлею зброєю. Ми бачимо випадки, коли перероблена або втрачена зброя потрапляє на ринок зброї, наприклад.

Чи фіксуєте ви випадки організованого продажу нелегальної зброї?

— Однозначно такі випадки фіксуються. Національна поліція України виявляє схрони зброї. Для прикладу, з 2019-го до 2022 року правоохоронці фіксували поодинокі факти виявлення схронів, а вже 2023 року їх виявили 117. За десять місяців 2024-го — 137 таких схронів, у яких зберігалося 308 одиниць автоматичної зброї та 106 одиниць іншої вогнепальної зброї, 4 136 гранат, 220 гранатометів, сотні тисяч набоїв та інших боєприпасів, а також більш як тонна вибухових речовин.

Крім цього, поліцейські документують торговців зброєю, виявляючи канали її розповсюдження та, відповідно, вилучаючи з обігу. За десять місяців цього року було дев’ять сотень намагань збуту зброї та боєприпасів, під час чого з незаконного обігу вилучено 569 одиниць зброї, 1,5 тисячі гранат, майже 200 кілограмів вибухівки.

Звучить не надто обнадійливо…

— На щастя, прямого впливу на погіршення криміногенної ситуації наразі немає.

Ми не бачимо бандформувань, які тероризували б населення, здійснювали б ракет, шантаж чи вчиняли б інші незаконні дії. Ба більше, якщо говорити про кількість таких злочинів, як розбої, грабежі, крадіжки, то в період повномасштабної війни ми, навпаки, спостерігаємо її зменшення. Тож нам вдається оперативно реагувати на виклики та тримати ситуацію під контролем.

Наразі створено Координаційний центр з питань протидії незаконному обігу зброї, очолюваний міністром внутрішніх справ, до якого залучені всі правоохоронні органи, дотичні до протидії незаконному обігу зброї. Що також допомагає нам на цьому шляху.

Тим не менш ми очікуємо законодавчих змін, які передбачають, що все ж таки незареєстровану зброю треба буде добровільно здати державі. Що дасть нам так званий закон про декларування зброї, що вступить у силу буквально днями?

— Контроль над обігом зброї — важлива складова забезпечення безпеки в Україні. Це також пріоритетний вектор роботи Міністерства внутрішніх справ, частина концепції «Безпекового середовища».

Закон про декларування зброї — один з етапів, який ми впроваджуємо для зниження кількості злочинів, вчинених з її використанням, також він сприятиме захищеності громадян.

Другий аспект — громадяни, які задекларують знайдену зброю, зможуть її надалі законно зберігати в себе.

Тут насамперед мова про людей, які мають так звану трофейну зброю, правильно?

— Ні, не трофейну, а знайдену або отриману зброю, яка не зареєстрована в Національній поліції.

Трофейна зброя, тобто зброя, знайдена на полі бою або вилучена військовослужбовцями, обліковується за окремими нормативам і зберігається в Збройних силах України.

У законі про декларування, натомість, ідеться про знайдену зброю, яка є у цивільних осіб, але наразі не зареєстрована.

І щоб громадянина не притягнули до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання цієї зброї, ми і пропонуємо йому здати цю зброю, задекларувавши її в органах поліції, і на період воєнного стану, а також 90 днів після завершення воєнного стану, зберігати її в себе.

Власне, тому у цій законодавчій зміні насамперед зацікавлені не самі правоохоронці, а громадяни, які мають на руках незареєстровану зброю.

Однак, з іншого боку, ці зміни дозволять правоохоронним органам, зокрема Національній поліції, посилити контроль над ситуацією з обігом зброї та насправді розуміти, скільки зброї є на руках у наших громадян, знати, що це за зброя, й за потреби ідентифікувати її.

Закон набере чинності з 25 листопада. Якою буде процедура? Куди йти громадянам, на що чекати? До яких запитань готуватися?

— Ми зробили процедуру декларування зброї максимально простою і зрозумілою: громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають прийти до органів Національної поліції, задекларувати цю зброю і на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні. В тому ж законі ми також передбачили, що після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальні зброї, аби вже поставити її на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.

Звісно, якщо переробити зброю на дозволені зразки неможливо, її доведеться просто здати. Що, власне, і діюче законодавство передбачає.

Та у більшості випадків, по суті, декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю і законно її зберігати на період дії воєнного стану.

Форма деклараційної заявки максимально проста. Там просто треба вказати, що зброя була знайдена чи отримана у такому-то місці конкретної дати чи проміжку часу.

Не всі види зброї підлягатимуть декларуванню, але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів.

Тут не без винятків для людей із кримінальним бекграундом або осіб, які вчиняли домашнє насильство. Звичайно, вони задекларувати зброю не зможуть.

Звісно ж, ми також фіксуватимемо ідентифікаційні номери зброї, фотографуватимемо її, але після цього віддаватимемо назад громадянам. До завершення воєнного стану. Зброя із ознаками корегування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню.

Якщо особа не виявить бажання залишити знайдену чи отриману зброю на період дії воєнного стану, органи Національної поліції приймуть її на добровільних засадах, що виключає кримінальну відповідальність.

Вказаних законом 90 днів достатньо буде? Як ви оцінювали власну «пропускну здатність» на випадок, якщо охочих буде дійсно багато?

— З 25 листопада ми всіх зусиль докладемо до того, щоб забезпечити простий доступний механізм декларування для громадян. Тож звернутися можна буде до будь-якого територіального органу Національної поліції, який має відповідні можливості та ресурси.

А вже через 90 днів після завершення воєнного стану, якщо громадянин захоче залишити цю зброю в себе, переробивши на інший вид дозволеної зброї, процедура буде дещо іншою. Ми однозначно цю зброю будемо відстрілювати, перевіряти за нашими стандартами, проводити балістичну експертизу. І лише після того, як з’ясуємо, що ця зброя не причетна до вчинення правопорушень, повернемо її нинішньому власникові.

Але на першому етапі, який простіший і швидший, ми маємо на меті вивести з незаконного обігу вогнепальну зброю, що вже перебуває у володінні людей, облікувати її з так званої тіні та поінформувати володільця такої зброї про встановлені Правила її носіння, зберігання та перевезення для убезпечення його та оточуючих.

Пане Богдане, а якщо не прийдуть?

— Може й таке бути. Але наразі власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі. Добровільне декларування або здача позбавить їх цього ризику, і це вагомий, як на мене, аргумент.

Добровільне декларування — це наше українське ноу-хау? Що про це говорить світовий досвід, зокрема у поствоєнних країнах?

— Звісно, ми у Міністерстві внутрішніх справ і Нацполіції ретельно вивчаємо міжнародний досвід регулювання обігу вогнепальної зброї. Що ми бачимо? Наприклад, у розвинених європейських країнах (Австрії, Бельгії, Швейцарії, Фінляндії, Ірландії, Італії, інших) законодавство досить жорстке й помітний тренд на його посилення. Якщо ми подивимося на законодавство поствоєнних країн (Боснії і Герцеговини, Хорватії, Сербії та інших), то побачимо різні підходи й кроки, які лише частково можна адаптувати під наші реалії. Насамперед до вирішення проблеми вони зазвичай приступали вже після завершення бойових дій, запроваджували такі механізми, як викуп зброї та програми амністії зброї, проводили різноманітні інформаційні кампанії, які заохочували громадян здавати незареєстровану зброю.

Тож на основі їхнього досвіду ми впровадили унікальний варіант і пішли шляхом декларування. В жодній країні ми не побачили такого механізму. Чому ми пішли цим шляхом? Ми розуміємо, що очікувати завершення повномасштабної війни для вирішення цього питання нераціонально.

Якщо пригадуєте, то статтю 263 Кримінального кодексу України на початку повномасштабної війни було змінено таким чином, щоб особа не несла кримінальної відповідальності у випадку, якщо вона добровільно здала зброю. Ми подивилися статистику, наскільки наші громадяни добровільно здають усю зброю. На жаль, вона невисока — близько тисячі одиниць вогнепальної зброї за рік.

Ми однозначно очікували іншого порядку цифр. Бо, також нагадаю, на початку березня 2022 року було прийнято Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який надав право органам державної влади видавати нашим громадянам зброю для відсічі збройної агресії Росії.

Цей шлях виявився правильним, завдяки йому нам вдалося мобілізувати цивільних громадян, які бажали захищати нашу державу. Здебільшого всю видану зброю МВС і поліція облікували, ця інформація є. Втім, ми не виключаємо випадків, коли з різних причин на початку повномасштабного вторгнення належно не оформлювалися документи про видачу зброї цивільним, тож наразі громадяни мають право оформити на цю зброю відповідні документи, а після завершення воєнного стану повернути її в законний спосіб державі.

Ви згадали про викуп як один із шляхів, яким ішли інші поствоєнні країни. Чому вирішили не викупати?

— Дивіться, у разі викупу існує лише один покупець — держава. Ми все ж таки даємо людям можливість цю зброю залишити у себе, переробити на дозволені зразки, зареєструвати, а далі за бажання вони зможуть її продати. І не державі, яка гарантовано запропонує мінімальну ціну, а зацікавленим покупцям, за ринковою ціною. Можливість продажу закладено у наш варіант, але вона не єдина, зброю дозволених видів можна буде залишити собі.

Що про цю ініціативу думають наші партнери і союзники? Їх запропонований вами шлях влаштовує?

— Цілком. Ми детально обговорювали цей механізм і бачимо підтримку. Та лише його для побудови ефективної системи недостатньо. Тут надзвичайно важливим етапом стане й прийняття законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю (реєстр. №5708). На жаль, на сьогодні Україна єдина серед європейських країн, яка не врегулювала питання обігу зброї на рівні закону. Це, скажімо так, викликає подив у наших партнерів.

Що саме передбачатиме цей законопроєкт?

— Це проєкт базового закону, який врегулює питання обігу цивільної вогнепальної зброї. Він визначатиме порядок набуття у власність вогнепальній зброї, порядок її зберігання, транспортування та вилучення. Також він буде визначати категорії зброї, яка може бути у громадян. По суті, акумулює у собі все те, що наразі визначається купою різних нормативних документів. Звісно ж, це не зовсім правильно, бо наша Конституція вимагає, щоб питання власності визначалися у нас на рівні закону, і право власності на зброю не виняток. У європейських країнах аналогічні закони прийняті дуже давно, подекуди з початку минулого століття.

Тому нам необхідно відмовитися від застарілого законодавства і піти шляхом, яким ішли всі європейські держави, — на рівні закону врегулювати ці правовідносини.

Відповідний законопроєкт є (№ 5708). Він прийнятий у першому читанні за день до повномасштабного вторгнення. Як ви розумієте, у зв’язку з докорінною зміною ситуації в країні він потім потребував вдосконалення, але й цю роботу у тісній співпраці із народними депутатами та експертами ми провели. Тож наразі сподіваємося на це, поза сумнівом, історичне рішення, до якого Україна йшла всі ці 33 роки. А головне, поява цивілізованого законодавчого регулювання обігу зброї стимулюватиме громадян до добровільного її декларування, адже визначить базові правовідносини станом на зараз і перспективи їхнього розвитку у майбутньому.

— Чи передбачає законопроєкт якісь зміни у частині легалізації зброї?

— Одразу наголошу, що в Україні вже легалізовані певні види зброї, про що ми згадували. Але я розумію, про що ви, — про розширення прав на володіння короткоствольною вогнепальною зброєю.

Наразі нам важко передбачити, яким буде українське суспільство після війни. Це травматичний досвід, який не можна ігнорувати. Як не можна і сперечатися з тим, що питання особистої безпеки для більшості стали основоположними.

Шляхом компромісів із народними депутатами в згаданому законопроєкті № 5708 до другого читання ми підготували норму, що громадянин України може мати право на володіння короткоствольним пістолетом, зберігати його вдома, використовувати його для самозахисту, а також для навчання в тирах, із правом транспортування (наприклад у тир), але без права прихованого носіння. Також ми запропонували відтермінувати цю норму на певний період часу.

По-перше, цей час нам потрібен для того, щоб обладнати так звані зони, вільні від зброї (школи, лікарні, державні органи тощо), арочними металодетекторами. По-друге, час нам потрібен, аби підготувати достатню кількість навчальних тирів для людей, які бажають володіти такою зброєю. Впровадити саму систему навчання, прозорих екзаменів. На все це потрібен час, але всі ці заходи необхідні для того, щоб мінімізувати можливі ризики.

— Роботи попереду чимало…

— Насправді зроблено також немало, і ми впевнено рухаємося вперед.

З червня 2023 року діє Єдиний реєстр зброї та електронний кабінет власника зброї, що суттєво спростило для громадян подачу документів на отримання чи подовження дозволів. Найближчим часом відповідна опція з’явиться і у додатку «Дія», що дасть можливість людям усі необхідні дозволи мати при собі, а також отримувати нагадування про закінчення строку дозволу на зброю.

Та й рости є куди. Опитування, яке ми провели серед користувачів електронного кабінету, показало, що громадяни хотіли б бачити у його функціоналі мапу з тирами і стрільбищами, майстернями із ремонту зброї, магазинами зброї. Є високий попит на продовження цифровізації послуг, а тому це наш беззаперечний пріоритет у всій системі органів МВС, визначений міністром Ігорем Клименком. Це все ми будемо розвивати, підтримувати цей діалог із суспільством і готувати підґрунтя до цивілізованих умов володіння зброєю.

 

Комунікаційна кампанія здійснюється в межах позабюджетного проєкту Секретаріату ОБСЄ «Підтримка зміцнення потенціалу державних органів влади України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в усіх його проявах», що фінансується Європейським Союзом, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Нідерландами, Норвегією, Словаччиною і Польщею, а також за підтримки Литви та Іспанії. Проєкт впроваджується у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Державною прикордонною службою та Державною митною службою України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Магнитная буря 23 февраля: какой будет ее мощность и есть ли опасность
TSN
2025-02-23T05:18:51Z
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Инсайдер: Ремастер первой трилогии God of War для PlayStation 5 будет анонсирован в ближайшее время
GameMag
2025-02-22T21:55:05Z
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Посмотрите на новую геймплейную демонстрацию ремейка "Готики" на ПК с GeForce RTX 5090 — выходит в 2025 году
GameMag
2025-02-22T20:37:43Z
Bandai Namco планирует поставить выпуск ремастеров Tales of на поток
GameMag
2025-02-22T20:31:45Z
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:28:52Z
Microsoft предложила использовать генеративный ИИ для воскрешения игровой классики
GameMag
2025-02-22T20:12:47Z
5 лучших приложений для пар, которые укрепят отношения и здорово развлекут
Знай
2025-02-22T19:51:21Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
Как сделать равенство «3+3=3−3» верным: нужно перевести только одну спичку
TSN
2025-02-22T16:54:16Z
Три знака Зодиака, которые встретят свою любовь весной 2025 года
Фокус
2025-02-22T16:45:50Z
Как определить, что перед вами свежесрезанные розы: на что обратить внимание
TSN
2025-02-22T16:39:52Z
Куда поехать в конце зимы: ТОП-9 мест для незабываемого отдыха
Comments UA
2025-02-22T13:42:21Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:48:19Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
Выписали пенсионера из больницы - и через минуту он умер на пороге: трагедия, которая шокировала всех
Знай
2025-02-22T20:51:53Z
В Калифорнии нашли «виновного» в масштабных пожарах
Comments UA
2025-02-22T19:18:56Z
Легенда Манчестер Юнайтед прокоментував поточний стан команди
Корреспондент
2025-02-23T05:27:02Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
Украинец Забарный впервые в карьере был удален в матче АПЛ
ZN UA
2025-02-22T17:12:03Z
Арсенал у меншості та із Зінченком поступився в дербі Вест Гему
Football.ua
2025-02-22T17:01:35Z
Потери оккупантов выросли до жутких цифр: есть ли еще России, чем воевать
Comments UA
2025-02-23T06:27:03Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 23 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-23T06:00:32Z
Россияне широким фронтом наступают в сторону Днепропетровшины
ZN UA
2025-02-23T04:07:30Z
Достаточно телефона: киевлянам представили способ разоблачения мошенников
Хвиля
2025-02-23T03:42:36Z
РФ ударила по Кривому Рогу
Корреспондент
2025-02-23T01:15:53Z
РФ ударила по Киеву и Запорожью "шахедами": что известно о вражеской атаке
Фокус
2025-02-22T23:57:19Z
В Луганской области школьные охранники обыскивают детей - партизаны
Корреспондент
2025-02-22T23:54:28Z
Ночью беспилотники атаковали Запорожье - ОВА
TSN
2025-02-22T23:36:31Z
В Запорожской области активизировались оккупанты, но силы обороны держат фронт
ZN UA
2025-02-22T22:34:15Z
В Киеве колористка создает вышиванки на волосах: образ занимает до 8 часов работы, но клиентки терпят
Знай
2025-02-23T03:51:46Z
За рулем была мать: в ДТП погиб участник рок-группы KISS Карл Кокран
Фокус
2025-02-22T23:15:08Z
Джордж Мартин слышал о разработке экранизации Elden Ring
GameMag
2025-02-22T21:19:55Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Танго, твист и вог: лучшие танцевальные сцены из кино
Marie Claire
2025-02-22T15:00:56Z
12 недель в топе: какой фильм "не отпускает" фанатов Netflix уже 3 месяца
Фокус
2025-02-22T14:30:28Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
24 февраля — какой церковный праздник, почему следует избегать громких развлечений и веселья
TSN
2025-02-23T06:06:11Z
Стаж, приобретенный за границей: зачислят ли в Украине
ZN UA
2025-02-23T06:03:39Z
ВСУ испытали эвакуационную платформу Воля-Е
Корреспондент
2025-02-23T06:01:48Z
Гороскоп Таро на сегодня, 23 февраля, по одной карте: что ждет каждого знака Зодиака
Политека
2025-02-23T05:01:55Z
Что нельзя делать дома 23 февраля и зачем искать пауков: приметы и запреты на Поликарпа
Знай
2025-02-23T03:03:08Z
Выплаты для людей с инвалидностью в марте: что изменится
Политека
2025-02-23T03:00:49Z
Масленица: традиции и запреты
ZN UA
2025-02-23T02:33:59Z
"Приятный способ": пара познакомилась в похоронном бюро и хочет говорить о смерти с детьми
Фокус
2025-02-23T02:06:59Z
Важно знать: как происходит наследование квартиры после смерти одного из наследников
ZN UA
2025-02-23T02:03:07Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
Украинские мужчины живут на 13-17 лет меньше женщин: причины и факторы
Хвиля
2025-02-23T02:39:58Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
TSN
2025-02-22T19:24:00Z
Залог здорового сна: ученые заявили, что дело совсем не в его продолжительности
Фокус
2025-02-22T18:12:47Z
Заменитель сахара в напитках может провоцировать проблемы с сердцем
Знай
2025-02-22T17:51:32Z
Альтернативная пенсия в Украине: что это такое и как получить выплаты
Политека
2025-02-23T06:00:18Z
"ПриватБанк" начнет брать с украинцев по 80 грн: когда популярная услуга станет платной
Знай
2025-02-23T05:30:20Z
Аренда жилья для ВПЛ: начисляют ли налоги владельцу после расторжения договора
ZN UA
2025-02-23T05:04:09Z
Минимальная зарплата в Украине может вырасти в 3 этапа в 2025 году: детали законопроекта
Хвиля
2025-02-23T04:45:39Z
Согреться будем одеялами? Хватит ли украинцам газа до конца сезона
Знай
2025-02-23T04:30:25Z
Совсем не копейки: субсидия может покрыть полную стоимость аренды жилья
Знай
2025-02-23T03:12:50Z
Индексация пенсий с 1 марта: кому ждать повышения и сколько
Comments UA
2025-02-22T23:03:32Z
Стаж 35 лет и зарплата 15 000 грн: на какую пенсию можно рассчитывать
Знай
2025-02-22T21:12:05Z
На оплату коммуналки или покупку продуктов: украинцам выплатят почти 11 000 гривен
Знай
2025-02-22T20:12:28Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
Работа Starlink в Украине: Маск сделал заявление
Новости Украины
2025-02-23T06:21:14Z
Трамп берет Украину на слабо и идет к катастрофе: какую цену он заплатит за позорную поддержку Путина
Comments UA
2025-02-23T05:30:03Z
Итоги 22.02: Баталии вокруг сделки и Starlink наш
Корреспондент
2025-02-23T05:21:39Z
"Имеет четкий план": в Воздушных силах объяснили, будет ли массированная атака РФ в годовщину вторжения
Фокус
2025-02-23T04:33:56Z
Подоляк рассказал о работе над соглашением с США по ископаемым
Корреспондент
2025-02-23T04:21:06Z
СМИ: Киев передал США свой вариант селки по недрам
Корреспондент
2025-02-23T03:51:55Z
В США рассказали детали сделки по недрам Украины
Корреспондент
2025-02-23T02:21:39Z
Маск требует от госслужащих отчитываться о работе за неделю
ZN UA
2025-02-23T01:01:16Z
Трамп об Украине: я пытаюсь вернуть деньги
Корреспондент
2025-02-23T00:45:50Z