MY.UAНовини
Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»
Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

Богдан Драп'ятий, заступник голови МВС: «Декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю»

З 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне декларування зброї, яке дозволить громадянам легалізувати наявну в них незареєстровану зброю. Це рішення є важливим кроком до впорядкування ситуації з обігом зброї та створення у державі цивілізованих умов володіння зброєю. Про деталі процедури декларування, статистику вилучення нелегальної зброї та перспективи подальшого законодавчого врегулювання цивільного обігу зброї ZN.UA розказав заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

 

— Пане Богдане, яким чином війна в Україні, особливо після повномасштабного вторгнення РФ, вплинула на кількість нелегальної зброї в країні? Чи маєте ви точні статистичні дані щодо зростання її обігу?

— Дякую. У нас станом на сьогодні у встановленому законодавством порядку зареєстровано майже 1 мільйон 400 тисяч одиниць різних видів зброї.

Зброї для полювання, я правильно розумію?

— Так, зазвичай це зброя для полювання, для заняття стрільбою і так звана травматична зброя для самозахисту. Є окремі категорії осіб, які мають право на цю зброю.

Наприклад, журналісти.

— Зокрема, журналісти. Тобто нарізної, гладкоствольної та травматичної у нас більш як мільйон одиниць.

На жаль, про статистику незаконного обігу зброї говорити наразі важко зі зрозумілих причин. Зокрема, через триваючу гарячу фазу повномасштабної війни Росії проти України та величезну протяжність лінії фронту (понад 1000 кілометрів). Але ми аналізуємо стан криміногенної ситуації за різними видами злочинів і бачимо, до прикладу, що з початку повномасштабної війни і по сьогодні вона є мінливою.

Втім, є негативна динаміка зростання незаконного обігу зброї. Якщо порівнювати, наприклад, період повномасштабної війни з 2019 роком, то ми бачимо збільшення випадків вилучення незареєстрованої зброї у наших громадян.

Мова про будь-яку незареєстровану зброю?

— Так, і не тільки про вогнепальну зброю, тут також враховуються вилучені вибухові речовини, пристрої, у тому числі гранати та набої.

Так от, якщо за 2019 рік у нас було вилучено автоматичної зброї близько 100 одиниць, то 2023-го маємо 1567 одиниць вилученої зброї цього виду. Якщо говорити про гранати, то 2019-го правоохоронці вилучили 2500 одиниць, а за 2023 рік — близько 18 тисяч. Тобто ми бачимо різке збільшення показників із початком повномасштабного вторгнення.

Чи помітили ви паралельно з цим збільшення кількості злочинів із використанням незареєстрованої зброї?

— Дивіться, в нас є статистика за статтями 263, 263-1 Кримінального кодексу України — про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. За цей рік правоохоронцями порушено 4700 кримінальних проваджень за цими статтями. Звісно, до повномасштабної війни показники були меншими. Але зі згаданих 4700 кримінальних проваджень у 3797 провадженнях особам було вручено підозри, 3212 справ уже було направлено до суду. Тобто справи розслідуються, і знову ж таки підкреслюю, що ситуація контрольована.

Звісно, фіксуються також випадки як вчинення злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, так і її незаконного обігу. На жаль, ми бачимо тенденцію до зростання кількості й цих кримінальних правопорушень. Зрозуміло, що найбільше такої зброї вилучається у регіонах, які межують із районами ведення бойових дій. Це Донецька, Харківська, Запорізька і Дніпропетровська області. Найменше вилучається зброї на заході — у Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

Географія у цьому випадку пояснює, звідки незареєстрована зброя опиняється на контрольованій території.

— Правильно. Тому, якщо ми говоримо про шляхи потрапляння зброї на всю територію України, це перш за все райони ведення бойових дій. Ми це бачимо, наприклад, на блокпостах, які розміщені в південно-східних областях нашої території. Це один із шляхів потрапляння зброї на контрольовану територію України.

Інший шлях — це організовані злочинні організації, які займаються торгівлею зброєю. Ми бачимо випадки, коли перероблена або втрачена зброя потрапляє на ринок зброї, наприклад.

Чи фіксуєте ви випадки організованого продажу нелегальної зброї?

— Однозначно такі випадки фіксуються. Національна поліція України виявляє схрони зброї. Для прикладу, з 2019-го до 2022 року правоохоронці фіксували поодинокі факти виявлення схронів, а вже 2023 року їх виявили 117. За десять місяців 2024-го — 137 таких схронів, у яких зберігалося 308 одиниць автоматичної зброї та 106 одиниць іншої вогнепальної зброї, 4 136 гранат, 220 гранатометів, сотні тисяч набоїв та інших боєприпасів, а також більш як тонна вибухових речовин.

Крім цього, поліцейські документують торговців зброєю, виявляючи канали її розповсюдження та, відповідно, вилучаючи з обігу. За десять місяців цього року було дев’ять сотень намагань збуту зброї та боєприпасів, під час чого з незаконного обігу вилучено 569 одиниць зброї, 1,5 тисячі гранат, майже 200 кілограмів вибухівки.

Звучить не надто обнадійливо…

— На щастя, прямого впливу на погіршення криміногенної ситуації наразі немає.

Ми не бачимо бандформувань, які тероризували б населення, здійснювали б ракет, шантаж чи вчиняли б інші незаконні дії. Ба більше, якщо говорити про кількість таких злочинів, як розбої, грабежі, крадіжки, то в період повномасштабної війни ми, навпаки, спостерігаємо її зменшення. Тож нам вдається оперативно реагувати на виклики та тримати ситуацію під контролем.

Наразі створено Координаційний центр з питань протидії незаконному обігу зброї, очолюваний міністром внутрішніх справ, до якого залучені всі правоохоронні органи, дотичні до протидії незаконному обігу зброї. Що також допомагає нам на цьому шляху.

Тим не менш ми очікуємо законодавчих змін, які передбачають, що все ж таки незареєстровану зброю треба буде добровільно здати державі. Що дасть нам так званий закон про декларування зброї, що вступить у силу буквально днями?

— Контроль над обігом зброї — важлива складова забезпечення безпеки в Україні. Це також пріоритетний вектор роботи Міністерства внутрішніх справ, частина концепції «Безпекового середовища».

Закон про декларування зброї — один з етапів, який ми впроваджуємо для зниження кількості злочинів, вчинених з її використанням, також він сприятиме захищеності громадян.

Другий аспект — громадяни, які задекларують знайдену зброю, зможуть її надалі законно зберігати в себе.

Тут насамперед мова про людей, які мають так звану трофейну зброю, правильно?

— Ні, не трофейну, а знайдену або отриману зброю, яка не зареєстрована в Національній поліції.

Трофейна зброя, тобто зброя, знайдена на полі бою або вилучена військовослужбовцями, обліковується за окремими нормативам і зберігається в Збройних силах України.

У законі про декларування, натомість, ідеться про знайдену зброю, яка є у цивільних осіб, але наразі не зареєстрована.

І щоб громадянина не притягнули до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання цієї зброї, ми і пропонуємо йому здати цю зброю, задекларувавши її в органах поліції, і на період воєнного стану, а також 90 днів після завершення воєнного стану, зберігати її в себе.

Власне, тому у цій законодавчій зміні насамперед зацікавлені не самі правоохоронці, а громадяни, які мають на руках незареєстровану зброю.

Однак, з іншого боку, ці зміни дозволять правоохоронним органам, зокрема Національній поліції, посилити контроль над ситуацією з обігом зброї та насправді розуміти, скільки зброї є на руках у наших громадян, знати, що це за зброя, й за потреби ідентифікувати її.

Закон набере чинності з 25 листопада. Якою буде процедура? Куди йти громадянам, на що чекати? До яких запитань готуватися?

— Ми зробили процедуру декларування зброї максимально простою і зрозумілою: громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають прийти до органів Національної поліції, задекларувати цю зброю і на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні. В тому ж законі ми також передбачили, що після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальні зброї, аби вже поставити її на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.

Звісно, якщо переробити зброю на дозволені зразки неможливо, її доведеться просто здати. Що, власне, і діюче законодавство передбачає.

Та у більшості випадків, по суті, декларування дозволить громадянам легалізувати наявну у них незареєстровану зброю і законно її зберігати на період дії воєнного стану.

Форма деклараційної заявки максимально проста. Там просто треба вказати, що зброя була знайдена чи отримана у такому-то місці конкретної дати чи проміжку часу.

Не всі види зброї підлягатимуть декларуванню, але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів.

Тут не без винятків для людей із кримінальним бекграундом або осіб, які вчиняли домашнє насильство. Звичайно, вони задекларувати зброю не зможуть.

Звісно ж, ми також фіксуватимемо ідентифікаційні номери зброї, фотографуватимемо її, але після цього віддаватимемо назад громадянам. До завершення воєнного стану. Зброя із ознаками корегування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню.

Якщо особа не виявить бажання залишити знайдену чи отриману зброю на період дії воєнного стану, органи Національної поліції приймуть її на добровільних засадах, що виключає кримінальну відповідальність.

Вказаних законом 90 днів достатньо буде? Як ви оцінювали власну «пропускну здатність» на випадок, якщо охочих буде дійсно багато?

— З 25 листопада ми всіх зусиль докладемо до того, щоб забезпечити простий доступний механізм декларування для громадян. Тож звернутися можна буде до будь-якого територіального органу Національної поліції, який має відповідні можливості та ресурси.

А вже через 90 днів після завершення воєнного стану, якщо громадянин захоче залишити цю зброю в себе, переробивши на інший вид дозволеної зброї, процедура буде дещо іншою. Ми однозначно цю зброю будемо відстрілювати, перевіряти за нашими стандартами, проводити балістичну експертизу. І лише після того, як з’ясуємо, що ця зброя не причетна до вчинення правопорушень, повернемо її нинішньому власникові.

Але на першому етапі, який простіший і швидший, ми маємо на меті вивести з незаконного обігу вогнепальну зброю, що вже перебуває у володінні людей, облікувати її з так званої тіні та поінформувати володільця такої зброї про встановлені Правила її носіння, зберігання та перевезення для убезпечення його та оточуючих.

Пане Богдане, а якщо не прийдуть?

— Може й таке бути. Але наразі власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі. Добровільне декларування або здача позбавить їх цього ризику, і це вагомий, як на мене, аргумент.

Добровільне декларування — це наше українське ноу-хау? Що про це говорить світовий досвід, зокрема у поствоєнних країнах?

— Звісно, ми у Міністерстві внутрішніх справ і Нацполіції ретельно вивчаємо міжнародний досвід регулювання обігу вогнепальної зброї. Що ми бачимо? Наприклад, у розвинених європейських країнах (Австрії, Бельгії, Швейцарії, Фінляндії, Ірландії, Італії, інших) законодавство досить жорстке й помітний тренд на його посилення. Якщо ми подивимося на законодавство поствоєнних країн (Боснії і Герцеговини, Хорватії, Сербії та інших), то побачимо різні підходи й кроки, які лише частково можна адаптувати під наші реалії. Насамперед до вирішення проблеми вони зазвичай приступали вже після завершення бойових дій, запроваджували такі механізми, як викуп зброї та програми амністії зброї, проводили різноманітні інформаційні кампанії, які заохочували громадян здавати незареєстровану зброю.

Тож на основі їхнього досвіду ми впровадили унікальний варіант і пішли шляхом декларування. В жодній країні ми не побачили такого механізму. Чому ми пішли цим шляхом? Ми розуміємо, що очікувати завершення повномасштабної війни для вирішення цього питання нераціонально.

Якщо пригадуєте, то статтю 263 Кримінального кодексу України на початку повномасштабної війни було змінено таким чином, щоб особа не несла кримінальної відповідальності у випадку, якщо вона добровільно здала зброю. Ми подивилися статистику, наскільки наші громадяни добровільно здають усю зброю. На жаль, вона невисока — близько тисячі одиниць вогнепальної зброї за рік.

Ми однозначно очікували іншого порядку цифр. Бо, також нагадаю, на початку березня 2022 року було прийнято Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який надав право органам державної влади видавати нашим громадянам зброю для відсічі збройної агресії Росії.

Цей шлях виявився правильним, завдяки йому нам вдалося мобілізувати цивільних громадян, які бажали захищати нашу державу. Здебільшого всю видану зброю МВС і поліція облікували, ця інформація є. Втім, ми не виключаємо випадків, коли з різних причин на початку повномасштабного вторгнення належно не оформлювалися документи про видачу зброї цивільним, тож наразі громадяни мають право оформити на цю зброю відповідні документи, а після завершення воєнного стану повернути її в законний спосіб державі.

Ви згадали про викуп як один із шляхів, яким ішли інші поствоєнні країни. Чому вирішили не викупати?

— Дивіться, у разі викупу існує лише один покупець — держава. Ми все ж таки даємо людям можливість цю зброю залишити у себе, переробити на дозволені зразки, зареєструвати, а далі за бажання вони зможуть її продати. І не державі, яка гарантовано запропонує мінімальну ціну, а зацікавленим покупцям, за ринковою ціною. Можливість продажу закладено у наш варіант, але вона не єдина, зброю дозволених видів можна буде залишити собі.

Що про цю ініціативу думають наші партнери і союзники? Їх запропонований вами шлях влаштовує?

— Цілком. Ми детально обговорювали цей механізм і бачимо підтримку. Та лише його для побудови ефективної системи недостатньо. Тут надзвичайно важливим етапом стане й прийняття законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю (реєстр. №5708). На жаль, на сьогодні Україна єдина серед європейських країн, яка не врегулювала питання обігу зброї на рівні закону. Це, скажімо так, викликає подив у наших партнерів.

Що саме передбачатиме цей законопроєкт?

— Це проєкт базового закону, який врегулює питання обігу цивільної вогнепальної зброї. Він визначатиме порядок набуття у власність вогнепальній зброї, порядок її зберігання, транспортування та вилучення. Також він буде визначати категорії зброї, яка може бути у громадян. По суті, акумулює у собі все те, що наразі визначається купою різних нормативних документів. Звісно ж, це не зовсім правильно, бо наша Конституція вимагає, щоб питання власності визначалися у нас на рівні закону, і право власності на зброю не виняток. У європейських країнах аналогічні закони прийняті дуже давно, подекуди з початку минулого століття.

Тому нам необхідно відмовитися від застарілого законодавства і піти шляхом, яким ішли всі європейські держави, — на рівні закону врегулювати ці правовідносини.

Відповідний законопроєкт є (№ 5708). Він прийнятий у першому читанні за день до повномасштабного вторгнення. Як ви розумієте, у зв’язку з докорінною зміною ситуації в країні він потім потребував вдосконалення, але й цю роботу у тісній співпраці із народними депутатами та експертами ми провели. Тож наразі сподіваємося на це, поза сумнівом, історичне рішення, до якого Україна йшла всі ці 33 роки. А головне, поява цивілізованого законодавчого регулювання обігу зброї стимулюватиме громадян до добровільного її декларування, адже визначить базові правовідносини станом на зараз і перспективи їхнього розвитку у майбутньому.

— Чи передбачає законопроєкт якісь зміни у частині легалізації зброї?

— Одразу наголошу, що в Україні вже легалізовані певні види зброї, про що ми згадували. Але я розумію, про що ви, — про розширення прав на володіння короткоствольною вогнепальною зброєю.

Наразі нам важко передбачити, яким буде українське суспільство після війни. Це травматичний досвід, який не можна ігнорувати. Як не можна і сперечатися з тим, що питання особистої безпеки для більшості стали основоположними.

Шляхом компромісів із народними депутатами в згаданому законопроєкті № 5708 до другого читання ми підготували норму, що громадянин України може мати право на володіння короткоствольним пістолетом, зберігати його вдома, використовувати його для самозахисту, а також для навчання в тирах, із правом транспортування (наприклад у тир), але без права прихованого носіння. Також ми запропонували відтермінувати цю норму на певний період часу.

По-перше, цей час нам потрібен для того, щоб обладнати так звані зони, вільні від зброї (школи, лікарні, державні органи тощо), арочними металодетекторами. По-друге, час нам потрібен, аби підготувати достатню кількість навчальних тирів для людей, які бажають володіти такою зброєю. Впровадити саму систему навчання, прозорих екзаменів. На все це потрібен час, але всі ці заходи необхідні для того, щоб мінімізувати можливі ризики.

— Роботи попереду чимало…

— Насправді зроблено також немало, і ми впевнено рухаємося вперед.

З червня 2023 року діє Єдиний реєстр зброї та електронний кабінет власника зброї, що суттєво спростило для громадян подачу документів на отримання чи подовження дозволів. Найближчим часом відповідна опція з’явиться і у додатку «Дія», що дасть можливість людям усі необхідні дозволи мати при собі, а також отримувати нагадування про закінчення строку дозволу на зброю.

Та й рости є куди. Опитування, яке ми провели серед користувачів електронного кабінету, показало, що громадяни хотіли б бачити у його функціоналі мапу з тирами і стрільбищами, майстернями із ремонту зброї, магазинами зброї. Є високий попит на продовження цифровізації послуг, а тому це наш беззаперечний пріоритет у всій системі органів МВС, визначений міністром Ігорем Клименком. Це все ми будемо розвивати, підтримувати цей діалог із суспільством і готувати підґрунтя до цивілізованих умов володіння зброєю.

 

Комунікаційна кампанія здійснюється в межах позабюджетного проєкту Секретаріату ОБСЄ «Підтримка зміцнення потенціалу державних органів влади України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в усіх його проявах», що фінансується Європейським Союзом, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Нідерландами, Норвегією, Словаччиною і Польщею, а також за підтримки Литви та Іспанії. Проєкт впроваджується у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Державною прикордонною службою та Державною митною службою України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Блогера-екстремала заарештували в Індії за незаконний візит на територію ізольованого племені
24tv
2025-04-04T18:06:31Z
Сини Бекхемів посварилися через 23-річну дівчину: первісток навіть не приїхав на ювілей батька
Gazeta UA
2025-04-04T18:03:28Z
Сирський розповів про збільшення витрат на навчальні центри ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T17:54:16Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T17:43:53Z
Ірина Славінська вдруге стала членкинею Радіокомітету Європейської мовної спілки
Детектор М
2025-04-04T17:37:42Z
Кабмін погодив законопроєкт, який змінює правила відстрочки для студентів і педагогів
24tv
2025-04-04T17:36:26Z
Поліція звернулася до батьків, закликавши вберегти дітей від ворожих маніпуляцій у мережі
Комсомольская правда
2025-04-04T17:19:47Z
Які породи собак за законом повинні гуляти у наморднику: скільки доведеться заплатити власникам-порушникам
TSN
2025-04-04T17:15:32Z
"Це про збереження життів": Сирський розкрив деталі нової підготовки військових
Хвиля
2025-04-04T17:12:56Z
Графіки відключення світла в Києві та області на 5 квітня: чого чекати на тлі погіршення погоди
Политека
2025-04-04T18:00:14Z
Різке похолодання та мокрий сніг: синоптик дала прогноз погоди до Вербної неділі
Хвиля
2025-04-04T18:00:11Z
Покровський напрямок. Десантники розбили колону росіян, уразивши три танки й 11 БМП – відео
Лига
2025-04-04T17:34:53Z
Мороз, сніг та ожеледиця: синоптики назвали регіони, на які налетить шторм
GlavRed
2025-04-04T17:27:23Z
Ігор Ласточкін, який в ЗСУ, вперше за довгий час показався на публіці: як змінився гуморист
24tv
2025-04-04T17:18:02Z
Росія цинічно вдарила по Кривому Рогу у День жалоби
24tv
2025-04-04T17:03:36Z
Україну накриють дощі та грози: де, коли і як довго будуть опади, чи чекати сильних злив
24tv
2025-04-04T17:03:35Z
Прогноз погоди у Львові на 5 квітня: синоптики попередили про сніг та хуртовину
Политека
2025-04-04T17:00:08Z
У Херсоні внаслідок обстрілів пошкоджено будинки, школу та лікарню, є поранені
Комсомольская правда
2025-04-04T16:46:45Z
Буде велика зустріч, – Зеленський зробив нові заяви щодо угоди про надра зі США
24tv
2025-04-04T18:15:21Z
Зеленський розповів про умови переговорів з РФ та розміщення західного військового контингенту
Хвиля
2025-04-04T18:09:58Z
Рекордна кількість людей претендує на посаду президента Польщі
Европейская правда
2025-04-04T18:09:34Z
Виконує специфічну роботу для Путіна: перемовник Кремля передав Білому дому певний меседж
24tv
2025-04-04T18:09:07Z
Жінка поширювала фейкові новини з проросійських спільнот: їй повідомлено про підозру
InternetUA
2025-04-04T18:01:35Z
У Франції закликають до "пропорційної", але "твердої" відповіді на мита Трампа
Европейская правда
2025-04-04T17:52:29Z
Британського стендапера і телеведучого Рассела Бренда звинуватили у сексуальних злочинах
Детектор М
2025-04-04T17:52:19Z
Ближче до Трампа: Марк Цукерберг купив будинок за $23 млн у Вашингтоні
InternetUA
2025-04-04T17:48:13Z
ЗМІ пишуть, що в Раді пропонують запровадити ЗНО після 9 класу: пояснення нардепа
Фокус
2025-04-04T17:45:13Z
Червоний і жовтий – культовий дует: дизайнери розповіли, як поєднувати їх в інтер'єрі
24tv
2025-04-04T17:39:40Z
Віталій Козловський показав, як виріс його син Оскар: фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:36:12Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T17:27:51Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Віталій Козловський вперше за тривалий час показав сина та як він підріс
TSN
2025-04-04T17:16:04Z
Маша Єфросиніна розкрила правду про 22-річний шлюб з чоловіком і зізналася, чи були зради
TSN
2025-04-04T17:15:31Z
Колишнього чоловіка Кеті Перрі звинуватили у сексуальних злочинах проти чотирьох жінок
24tv
2025-04-04T16:54:01Z
У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:38Z
Мінекономіки презентувало концепцію українського павільйону на виставці Expo 2025
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:32Z
Маліновський зіграє з перших хвилин проти Удінезе
Football.ua
2025-04-04T18:15:57Z
"Тут починав грати": баскетболіст збірної України прокоментував російський обстріл Кривого Рогу
ZN UA
2025-04-04T18:10:16Z
Провів тренування: Лунін повернувся у загальну групу Реала перед матчем у Ла Лізі
24tv
2025-04-04T18:09:06Z
"Залізний Майк" спрогнозував переможця найочікуванішого бою року
24tv
2025-04-04T18:06:36Z
Україна перемогла Чехію в жіночій Лізі націй з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:06:06Z
Легенда німецького футболу та чемпіон світу оголосив про завершення кар'єри
24tv
2025-04-04T17:51:16Z
31-річна українка боротиметься за титул "Міс США": фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:40:35Z
УЄФА покарала гравців «Реала» за поведінку після матчу з «Атлетіко»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T17:27:32Z
Реал виявляє інтерес до Бернарду Сілви — ЗМІ
Football.ua
2025-04-04T17:22:08Z
Не на 40 гривень: на скільки подорожчають сигарети після введення нових акцизів
Antikor
2025-04-04T18:09:17Z
Компанії "Чудової сімки" втратили 1 трильйон доларів за добу
24tv
2025-04-04T18:06:56Z
Міжнародна гральна мафія: як Soft2bet обходить закони і заробляє мільярди
Antikor
2025-04-04T18:03:33Z
Нові мита Китаю різко знижують ціни на нафту
360ua.news
2025-04-04T17:43:30Z
Подорожчання кави у Львові: скільки доведеться заплатити за напій
Политека
2025-04-04T17:31:56Z
Банкомати ПриватБанку не повертають картки: люди розлючені
GlavRed
2025-04-04T17:27:11Z
Українські мобілізовані-ФОПи накопичили мільйонні борги: що буде робити ДПС
TSN
2025-04-04T16:57:10Z
НБУ відкликав ліцензії у шести небанківських фінустанов
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:30Z
Україна націоналізує активи російського олігарха на понад 2 млрд грн
Gazeta UA
2025-04-04T16:42:22Z
Через нічний удар по Харкову загинули батько, мати та їхня 12-річна донька
Лига
2025-04-04T18:13:42Z
Хотіли до Румунії, а потрапили в біду: у горах ледь не замерзли двоє хлопців
TSN
2025-04-04T18:09:45Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T18:06:39Z
Удар балістикою по Кривому Рогу, теракт у Дніпрі. Головне за 4 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:03:02Z
У Франції вилучили 800 кг кокаїну та вперше ліквідували мережу морської контрабанди
Европейская правда
2025-04-04T18:00:13Z
"За що, мамо": моторошні кадри з місця ракетного удару у Кривому Розі
24tv
2025-04-04T17:51:13Z
Тіла дітей розкидало по вулиці. Як зараз виглядає місце влучання у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-04T17:33:30Z
У Туреччині загинула Міс Європа: тікала від поліції
GlavRed
2025-04-04T17:27:10Z
Вибух авто у Дніпрі: що відомо про загибель депутата Юрія Федька
TSN
2025-04-04T17:15:59Z
Головне знати міру: чому запах парфумів чути не одразу
24tv
2025-04-04T18:15:46Z
Відлякати голубів з городу дуже просто: метод, який працює безвідмовно
24tv
2025-04-04T18:09:45Z
Щасливчики вихідних: три знаки Зодіаку, яким пощастить 5-6 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-04T17:45:20Z
У раю згасло світло: курортний острів у Тихому океані опинився на межі енергетичної катастрофи
Фокус
2025-04-04T17:42:08Z
Ця ошатна брама поблизу метро "Арсенальна" насправді перше, що раніше бачили гості міста
Telegraf
2025-04-04T17:40:49Z
Усього два засоби — і вікна сяють: простий метод, про який знають не всі
Telegraf
2025-04-04T17:27:54Z
Ніжна, не кришиться й ідеально допонює паску: готуємо довершену глазур
24tv
2025-04-04T17:24:35Z
Як приготувати глазур для паски, яка не липне і не обсипається
TSN
2025-04-04T17:16:29Z
Посадіть на городі ці рослини: бур'яни зникнуть за лічені тижні
24tv
2025-04-04T17:15:33Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
В Україні відбудуться зміни у вакцинації: яким буде новий календар щеплень
TSN
2025-04-04T15:19:12Z
Як схуднути без щоденного підрахунку калорій: дослідники знайшли ефективний метод
TSN
2025-04-04T15:16:59Z
Що їсти, щоб не було зморшок: дієтологиня назвала ягоду №1 для здоров’я та еластичності шкіри
TSN
2025-04-04T15:16:41Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T18:06:31Z
Подвоїть кількість електроенергії: створено турбіну, яка працює на воді
InternetUA
2025-04-04T18:01:01Z
Вірус для Android може обманути користувачів, маскуючись під налаштування системи
InternetUA
2025-04-04T17:28:51Z
У TikTok почала поширюватися небезпечна гра, що викликає паніку і галюцинації у підлітків
InternetUA
2025-04-04T16:58:54Z
Вчені розгадали таємницю звуку відкривання пляшки пива
ITC
2025-04-04T16:55:44Z
Просто про складне: на YouTube стартував новий авторський проєкт Політична кухня
Факти ICTV
2025-04-04T16:48:11Z
Google DeepMind передбачило майбутнє ШІ: 4 ризики, які можуть загрожувати людству
InternetUA
2025-04-04T16:27:25Z
Українців попередили про новий спосіб обману в Telegram
InternetUA
2025-04-04T16:16:03Z
Анекдоти та меми тижня: Тарифи є? А якщо знайду?
Комсомольская правда
2025-04-04T16:03:34Z
На український ринок вийшов новий спортивний кросовер з Іспанії
Фокус
2025-04-04T18:12:24Z
Німеччина відмовляється від Tesla після жорсткого падіння продажів на 62% в першому кварталі
Топ Жир
2025-04-04T18:00:05Z
Американські автомобілі в Україні серйозно подорожчають через нові мита Трампа
Знай
2025-04-04T17:51:05Z
Lіebherr презентує інноваційні рішення для колісних навантажувачів
AutoCentre
2025-04-04T17:31:08Z
Engler лімітовано випустить найшвидший автомобіль Rolls-Roycе
1News
2025-04-04T17:18:06Z
McLaren об’єднується з молодою компанією для запуску нових моделей, можливо, включаючи SUV
Топ Жир
2025-04-04T17:15:05Z
Hyundai припиняє надавати безкоштовне трирічне обслуговування новим автомобілям через високі витрати
Топ Жир
2025-04-04T16:45:17Z
Китай може змусити великі автовиробники об’єднатися
Топ Жир
2025-04-04T16:15:38Z
Новий кросовер Cupra Terramar прибув до України
AutoCentre
2025-04-04T15:46:15Z