MY.UAНовини
Доля, яку змінювали на Майдані․ Як українські революції стали рушієм боротьби народу
Доля, яку змінювали на Майдані․ Як українські революції стали рушієм боротьби народу

Доля, яку змінювали на Майдані․ Як українські революції стали рушієм боротьби народу

21 листопада 2004 року в Україні відбувся другий тур президентських виборів, де на найвищий пост в державі претендували тодішній прем'єр-міністр Віктор Янукович та колишній глава уряду і Нацбанку – Віктор Ющенко. Увечері після закриття виборчих дільниць чи не всі екзит-поли назвали переможцем саме Ющенка, але уночі 22 листопада ЦВК оголосила, що на виборах переміг Янукович.

Це все відбувалося на тлі численних повідомлень про порушення на голосуваннях і загалом передвиборчої кампанії, яка була побудована на скандалах, інтригах і навіть спробі отруєння. Як результат – після оголошення результатів виборів на наступний день, 22 листопада, у Києві почали збиратися на Майдані Незалежності ті, хто не погоджувався з фальсифікаціями та обманом. Так почалася Помаранчева революція.

Через 9 років після цих подій, 21 листопада 2013 року, люди знову вийшли на Майдан у Києві та на площі своїх міст і почалася нова Революція – Гідності. Як 20 років тому, 11 чи навіть зараз – ми кожного дня відстоюємо свій вибір та право самостійно визначати, куди та як нашій країні рухатися. Як українці всі ці роки чинять опір несправедливості та брехні – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Помаранчева Революція: як це було

На наступний день після другого туру виборів Президента України у центрі Києва почали збиратися прихильники Віктора Ющенка. Сам тодішній кандидат на пост глави держави вночі зустрівся з тодішнім керівником ЦВК Сергієм Ківаловим і після цього заявив, що результати виборів не визнаватиме.

Ми не довіряємо підрахункам Центральної виборчої комісії. Ми закликаємо наших прихильників прийти на майдан Незалежності і захистити свою перемогу,
– сказав тоді Ющенко.

Уранці 22 листопада в Києві з'явилася бронетехніка, була посилена охорона ключових об'єктів на тлі загрози заворушень. І поки прихильники Ющенка збиралися в Києві, у Харківській, Донецькій та Луганській областях прихильники Януковича активізували сепаратистські настрої та почали говорити про федералізацію України.

Цікаво, що поки в Україні результати виборів не були затверджені офіційно, російський президент Владімір Путін уже привітав Януковича з перемогою. Здавалося б, що діяти марно, але люди на Майдані продовжували збиратися.

Помаранчевою революція стала не випадково, адже цей колір використовував Віктор Ющенко у своїй передвиборчій кампанії. Гурт "Гринджоли" з Івано-Франківська присвятив Революції пісню, яка на той час стала українським хітом – "Разом нас багато".

"Разом нас багато": дивіться відео

Уже 23 листопада кількість мітингувальників на Майдані за різними підрахунками коливалася від 100 до 500 тисяч осіб. Паралельно тривали перемовини Віктора Ющенка з чинною владою, які не давали результатів, а Верховний суд заборонив друкувати результати виборів у газеті "Урядовий кур'єр", що означало б офіційне завершення кампанії.

25 листопада 2004 року Верховний суд почав розгляд справи Ющенка проти ЦВК, де кандидат в президенти вимагав визнати результати другого туру виборів недійсними. Протягом наступних 8 днів недійсними результати голосування на тлі фальсифікацій та порушень визнала й Верховна Рада та висловила недовіру до ЦВК.


Люди на Майдані під час Помаранчевої революції / Фото Getty Images

У переговори між владою та опозицією почали втручатися іноземні посередники, адже тоді існувала фактична загроза розколу України на тлі виборів та їхніх результатів. Хоч перемовини не давали результату, та Віктор Ющенко, прихильники якого весь цей час були у Києві, відмовлявся від варіанту силового протесту.

Нехай наша акція залишається мирною. Тільки справжня сила може собі дозволити коректно, інтелігентно, гідно себе вести. Немає проблем з тим, щоб взяти приступом адміністрацію президента і Кабінет міністрів. Але ми повинні домогтися, щоб вони самі принесли нам ключі від цих будівель. І ми не підемо, поки вони це не зроблять,
– заявив Ющенко на Майдані 27 листопада.

Що точно вирізняло цей протест від подій 2013 – 2014 років – ніхто не віддавав наказу силовикам про силовий розгін мітингувальників. І влада, і опозиція, вочевидь, погоджувалися з тим, що протест повинен залишатися мирним.

3 грудня Верховний суд завершив розгляд справи за позовом Віктора Ющенка і визнав результати другого туру недійсними – тому на 26 грудня було призначено повторне голосування, на якому переміг Віктор Ющенко. Його суперник намагався оскаржити результати виборів, та ці спроби не здобули такої підтримки, тому Ющенка офіційно проголосили президентом.

23 січня 2005 року Ющенко присягнув на вірність українському народові спершу у Верховній Раді під час інавгурації, а потім перед десятками тисяч людей на Майдані.


Інавгурацію Ющенка тисячі людей дивилися на Майдані Незалежності / Фото Getty Images

Та важливо розуміти, що Помаранчева революція не була протестом за Ющенка – він радше став поштовхом до того, що назрівало роками. За останні 10 років до Революції в країні сформувався олігархат, порушувалася свобода слова, відбувалися політичні вбивства, найвідоміше з котрих – вбивство Георгія Гонзадзе, котре остаточно підірвало репутацію Леоніда Кучми, який два терміни поспіль хазяйнував на Банковій. Спершу Кучма хотів вести багатовекторну політику, але Європа все більше відверталася від України через те, що наша країна все більше ставала схожою на авторитарну державу, а "касетний" та "кольчужний" скандали хіба погіршували ситуацію.

Що це за скандали

"Касетний скандал" спалахнув після публікації записів з кабінету Кучми, де президент дає наказ вбити журналіста Георгія Гонгадзе. Публікація цих записів спричинила хвилю акцій "Україна без Кучми".
"Кольчужний скандал" спалахнув на тлі війни США проти Іраку, адже з'явилася інформація про те, що нібито Україна надала Іраку зброю, зокрема станції радіотехнічної розвідки "Кольчуга". Вашингтон звинуватив Київ у співпраці з Саддамом Хусейном.

Після надскладних 90-х років українці визначили для себе чітко, що хочуть жити, а не виживати. Якщо у 90-х складно було дивитися в майбутнє, коли треба вижити сьогодні, то в 00-х уже думали про власне майбутнє, майбутнє своєї держави, своїх дітей.

Ба більше, в політичне життя України активно втручалася Росія. Зокрема і згаданий "кольчужний скандал" зараз вважають російською операцією, метою якого став би остаточний поворот України в бік Москви.

Через 20 років багато подій того часу залишаються в пам'яті, декотрі – як культові меми. Та ж пісня "Разом нас багато", слоган "Ющенко – так", "наколоті апельсини", про які говорила Людмила Янукович на протесті на підтримку її чоловіка тощо. Однак факт залишається фактом – українці відстояли справедливість на виборах.

Революція Гідності: кров, пролита за майбутнє

Газові війни, економічна криза, розкол "помаранчевої команди" – це те, що точно згадає кожен, хто пам'ятає президентство Ющенка. Хоча поміж тим відбувалася робота над збереженням соціальної пам'яті, відновлення історичних пам'яток, визнання Голодомору геноцидом українського народу тощо.

Та факт залишається фактом – Віктор Ющенко посів лише 5-те місце в першому турі виборів у 2010 році, набравши 5,45% голосів. У другому турі ж перемогу здобув Віктор Янукович. Як й у 2005 році, кількість вдоволених і невдоволених вибором президента була доволі високою, тому багато людей ставилися до Януковича скептично. Та останньою краплею стало те, що у листопаді 2013 року уряд Азарова зупинив підготовку до підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом і, зрештою, у Вільнюсі документ не був підписаний. Це означало, що Янукович має намір втягнути Україну в так званий "митний союз" Росії та Білорусі.

Журналіст Мустафа Найєм 21 листопада 2013 року о 19:55 був одним із перших, хто написав на своїй фейсбук-сторінці допис із закликом виходити на вулицю. Мовляв, якщо відгукнеться тисяча людей, то почнуть організовуватись. Незабаром на Майдані зібралося 1,5 тисячі людей. Почалася Революція Гідності.


Відомий допис Мустафи Найєма / Скриншот з мережі

Поки у мережі люди відгукувались на допис Найєма, о 20:00 на Майдані стояла вже перша людина. Це була журналістка Інна Неродик.

"Не було такого, що на Майдан "треба" йти. На Майдан не можна було не йти. Країна йшла до Європи і одного дня Азаров каже: "Атмєна, уряд зупиняє підготовку до Угоди про асоціацію з ЄС". Як це взагалі?", – пригадала свої емоції жінка.

Її фейсбук тоді просто вибухнув від обурення людей через дії влади.

Ну й хіба можна було після цього йти додому спати? Після роботи ми пішли на Майдан,
– сказала Неродик.

Уже через 3 днів відбувся наймасштабніший за останні 9 років мітинг, участь в якому взяли близько 100 тисяч осіб. Головними вимогами були:

  • відставка уряду Миколи Азарова;
  • зібрання позачергового засідання Верховної Ради та ухвалення усіх необхідних для підписання угоди про Асоціацію з ЄС законів, зокрема звільнення Юлії Тимошенко;
  • якщо Верховна Рада не ухвалить потрібні закони – розпустити парламент та оголосити дострокові вибори.

Дива не сталося. На саміті у Вільнюсі Віктор Янукович не підписав Угоду про асоціацію. На Євроінтеграції України було поставлено хрест.

Протести перших днів можна назвати першою хвилею. Адже нова сторінка в історії Революції розпочалася у ніч з 29 на 30 листопада, після завершення саміту у Відні. Тоді вночі на Майдані залишалися кілька сотень студентів, яких побили силовики. 16 автівок зі спецпризначенцями приїхали в центр Києва, а спецпризначенці били усіх, кого бачили. Багато мітингувальників втікали від силовиків і знайшли притулок у Михайлівському Золотоверхому соборі, двері до якого відкрив послушник.


Розгін Майдану 30 листопада / Колаж 24 Каналу

Було близько сотні людей. Найперше, що потрібно було показати, – це те, що священники разом з ними, що священники не цураються та відкривають свої обійми для них. Багато з них потребували першої допомоги. Звісно, як на цей момент могли, так допомогли – перебинтували, подали теплий чай, адже потрібно було і зігрітися. Собор став таким собі прихистком для студентів. Коли "Беркут" біг за студентами, то на територію "Михайлівського" він не наважився зайти. Цей "Беркут", фізично сильний, могутній і при певній владі впав, зламався перед силою духа. І сила духа його подолала. Пригадується мені історія зі "Священного писання", коли Давид боровся з Голіафом. Голіаф також був повністю озброєний, а Давид голими руками, лише з каменем і пращею переміг його,
– розповідав священник Михайло Омелян в інтерв'ю 24 Каналу.


Постраждалі після розгону в Михайлівському соборі / Фото з фейсбук-сторінки Митрополита Епіфанія

Розгін студентів викликав неабияке обурення. І в наступні дні лік тих, хто вийшов на Майдан, уже перейшов на мільйони. На протести виходили люди різного віку – хтось не хотів жити в країні, де тебе можуть побити за протест, хтось же не хотів, аби коли-небудь на місці побитих студентів опинилися їхні діти.

Розгін Майдану повернув Революцію в зовсім інше русло. На жаль, вже тоді стало очевидним те, що протест мирним не буде. Влада дала старт насиллю.

Чесно кажучи, поки не побили студентів у ніч на 1 грудня, я думав, що Майдан буде згортатися. Туди були вже внесені певні гасла "без політики". Коли я розумію, що є такі гасла – це означає, що Майдану немає,
– пригадав священник ПЦУ Костянтин Холодов – активний учасник Революції, який опісля став військовим капеланом.

Після побиття студентів центр столиці змінився зовсім – було розгорнуте наметове містечко, з'явилася самооборона Майдану, а люди залишалися цілодобово. Хтось ночував у Михайлівському соборі, хтось – всю ніч грівся біля полум'я на Майдані Незалежності, співаючи пісень.

Наступні кілька місяців були досить складними, але водночас об'єднували всю країну від Сходу до Заходу, адже локальні Євромайдани відбувалися у Луганську й Ужгороді, у Львові та Донецьку.

Проте у січні ситуація тільки загострювалася. 16 січня Верховна Рада схвалила пакет "диктаторських законів", які були спрямовані проти мітингувальників та передбачали:

  • заборону руху в колоні більше ніж 5 авто,
  • 15 діб арешту за встановлений намет,
  • арешт за порушення організації мітингу,
  • ув'язнення за маскування чи захисний шолом.

А вже через 3 дні відбулося "Вогнехреща" – протистояння мітингувальників і силовиків на свято Водохреща за старим стилем. Тоді силовики спробували знову розігнати Майдан, але нарвалися на нечуваний опір з боку мітингувальників, які спорудили барикади та підготували коктейлі Молотова. Саме цей день багато учасників Майдану називають точкою неповернення.


"Вогнехреща" / Фото "Сумсько-київської сотні"

Бої тривали й наступні кілька днів. 22 січня, на День Собороності України снайпери вбили 21-річного Сергія Нігояна з Дніпропетровщини. Згодом смертельне вогнепальне поранення у серце отримав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обоє були активними учасниками Майдану ще з листопада 2013. Того ж дня зі слідами тортур було знайдено тіло Юрія Вербицького з Львівщини, якого викрали з лікарні. Згідно з висновками судмедекспертизи, Вербицький помер від переохолодження 21 січня.

Михайло Жизнєвський став першим, з ким прощалися на Майдані й проводжали його під "Плине кача..".

10 років страшного лютого

У лютому 2014 року відбулися найкривавіші події Революції Гідності – за наказом Януковича та його прибічників, центр Києва перетворився на поле битви. На дахах будинків були снайпери, які вбивали протестувальників. За 3 дні сутичок в центрі Києва з 18 по 20 лютого загинули майже 100 людей, ще 20 померли у лікарні внаслідок отриманих травм.

Поки Янукович готував свою втечу, Росія стягувала війська до Криму і під кордон України в районі Донеччини та Луганщини. Кремль почав говорити про "переворот" і вдався до втілення давнього плану з захоплення України, який йому неабияк допомогло організувати те, що по собі Янукович залишив обкрадену країну та знищену армію.

Уже наприкінці лютого 2014 року росіяни захопили Верховну Раду Криму та оголосили про підготовку псевдореферендуму. Навесні ж у Слов'янську почали діяти терористичні загони під керівництвом Ігоря Гіркіна-Стрєлкова і розпочалася АТО – тисячі учасників Майдану вирушили на Схід надалі боронити свою країну.

Іловайськ. Дебальцеве. Донецький аеропорт. Бої за Маріуполь, Слов'янськ і Краматорськ. Мінські угоди… Це все, що нам доводилося переживати і проживати далі. І знову настав страшний лютий. Уже у 2022 році.

Шлях нашої боротьби – складний та болючий, але чи можемо ми тепер просто звернути назад? Чи можемо забути про тих, хто віддав своє життя, аби ми мали кращу країну. Чи можемо ми забути про все це і не зробити свій внесок в те, аби Україна була кращою – такою, як її бачили люди на Майдані в 2004, 2013 чи 2014, якою її бачили воїни з 2014 року і якою її бачать ті, хто боронить Україну зараз?

Теги за темою
ІсторіяПублікації
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:45:45Z
Вже друга судова справа: Держекоінспекція домоглася відшкодування 5 млн гривень від міськради
Политека
2024-11-22T16:30:04Z
Бійці ССО під час розвідки в Курській області ліквідували 10 військових РФ, ще трьох узяли в полон
УкраинФорм
2024-11-22T16:09:06Z
"Чув голоси в голові": на Одещині солдат вигадав психічний розлад, щоб не служити
Политека
2024-11-22T16:00:20Z
Через Курську операцію росіяни скасували наступ на Запоріжжя - джерело у ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-22T16:00:16Z
Рефат Чубаров: Редакторку дитячого журналу Едіє Муслімову затримали співробітники ФСБ у Криму
Детектор М
2024-11-22T16:00:06Z
Після підсилення росіян: ЗМІ дізналися, яку площу в Курській області зараз контролює Україна
24tv
2024-11-22T15:33:41Z
СБУ і Нацполіція ліквідували нові «схеми для ухилянтів» у трьох вишах України
Украина Криминальная
2024-11-22T15:19:42Z
Підірвав гранати у сільраді на Закарпатті: суд виніс вирок депутату
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:19:20Z
На Черкащині унаслідок падіння дрона пошкоджені два будинки
УкраинФорм
2024-11-22T16:48:45Z
Нідерланди засудили можливе використання Росією по Україні балістичних ракет середньої дальності
УкраинФорм
2024-11-22T16:45:49Z
Меркель обурена, що її роблять "цапом-відбувайлом" за війну в Україні
Европейская правда
2024-11-22T16:42:34Z
Безпеці США кидають виклик: Пентагон змінює ядерну стратегію слідом за РФ
GlavRed
2024-11-22T16:36:33Z
Кіпіані: Ми з цієї війни вийдемо іншою нацією - з сильною армією і високопідготовленим військом
УкраинФорм
2024-11-22T16:34:34Z
Чи міцний «Орєшнік» у Путіна? Командування ЗСУ пояснило, чим можна збивати нові російські ракети
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:33:42Z
Білий дім готується до інавгурації Трампа: Україні можуть повернути ядерну зброю, — NYT
Фокус
2024-11-22T16:33:20Z
"Каральний удар по РФ": Захід може повернути Україні ядерну зброю – ЗМІ
GlavRed
2024-11-22T16:27:16Z
У Польщі оголосили у розшук українця, підозрюваного у співучасті у масовому вбивсті
Европейская правда
2024-11-22T16:21:39Z
Відома українська акторка чесно зізналась, що довело її до сліз: "Дуже розчулила мене"
24tv
2024-11-22T16:30:23Z
"Я більше нікого не зустріну": Віра Брежнєва вперше розповіла про розлучення з Меладзе
GlavRed
2024-11-22T16:27:11Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T16:16:27Z
Юлія Саніна озвучила персонажку у "STALKER 2: Серце Чорнобиля": хто говорить її голосом
24tv
2024-11-22T16:06:53Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з бойфрендом, молодшим за неї на 6 років
24tv
2024-11-22T15:54:53Z
“Доволі яскрава!” Wellboy оцінив талант співачки TAMASHI, яка сьогодні представляє новий музичний реліз «Відчуваю»
Storyboom
2024-11-22T15:48:01Z
Короткі зачіски, які ніколи не виходять з моди: добірка найкращих варіантів
24tv
2024-11-22T15:45:10Z
Настя Каменських відвідала військових у реабілітаційному центрі
Storyboom
2024-11-22T15:34:33Z
Замість квітів – донати. Ада Роговцева звернулася з проханням до шанувальників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:27:43Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують
Знай
2024-11-22T14:30:24Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Український тенісист не вийшов на матч, бо на нього впала суддівська вишка: моторошне відео
24tv
2024-11-22T15:48:57Z
Мессі: Я сумую за Барселоною
Football.ua
2024-11-22T15:48:33Z
Алефіренко гратиме з перших хвилин проти Карпат
Football.ua
2024-11-22T15:01:47Z
Аморім: Я трохи мрійник, але я вірю в себе та в клуб – у нас однаковий менталітет
Football.ua
2024-11-22T14:57:03Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T14:42:39Z
Менеджер Усика спростував інформацію щодо бою Берінчика в андеркарді реваншу з Ф'юрі
24tv
2024-11-22T14:39:18Z
Третій клуб АПЛ: Евертон розпочав співпрацю із українським брендом Nemiroff
24tv
2024-11-22T14:30:21Z
Пономарьов: Лівий Берег є прикладом того, що зараз в УПЛ немає простих суперників
Football.ua
2024-11-22T14:02:46Z
Крутих та Орлов в українському дербі розіграють місце у фіналі турніру ITF у Греції
УкраинФорм
2024-11-22T13:52:24Z
В Іспанії повідомили про підготовку першого посібника для цивільних на випадок війни
Европейская правда
2024-11-22T16:45:24Z
Сирський і начальник Штабу оборони Британії обговорили критичні потреби ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-22T16:39:29Z
Назви, що вбивають: як «Орєшник» та «Герань» стали символами війни
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:36:06Z
Пара купила новий дім: що викликало у них шок, щойно вони переступили поріг
24tv
2024-11-22T16:30:19Z
Поліція цьогоріч відкрила 4,7 тисячі справ щодо незаконного поводження зі зброєю
УкраинФорм
2024-11-22T16:21:48Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:21:20Z
Росіяни на окупованих територіях закликали «здавати» всіх, хто запалюватиме свічки пам'яті в суботу - ЦНС
УкраинФорм
2024-11-22T16:19:36Z
У Києві презентували книгу «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи»
УкраинФорм
2024-11-22T16:16:26Z
Корпуси замість окремих бригад: Генштаб готує масштабні зміни в структурі ЗСУ, — ЗМІ
Фокус
2024-11-22T16:15:26Z
Нафта подорожчала на тлі побоювань ескалації війни в Україні
Хвиля
2024-11-22T16:45:59Z
У Польщі суттєво піднімуть ціни на алкоголь та цигарки: скільки вони коштуватимуть
24tv
2024-11-22T16:45:32Z
Курс долара і євро знизився наприкінці тижня
360ua.news
2024-11-22T16:33:24Z
НБУ попереджає про нову схему шахрайства із пропозиціями роботи нібито з відділу кадрів TikTok
InternetUA
2024-11-22T16:27:43Z
Боржники теж можуть мати субсидію: у ПФУ пояснили, що для цього потрібно
Политека
2024-11-22T16:27:12Z
Борги заважають інвестиціям в зелену та газову генерацію – турецький інвестор
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:18:03Z
Італія готова допомогти з реалізацією проєктів відновлення на Одещині
УкраинФорм
2024-11-22T16:13:56Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 23 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:06:41Z
У Китаї виявлено золоті поклади на суму 83 мільярди доларів
360ua.news
2024-11-22T16:00:58Z
Чому не варто ділитися своїми проблемами із друзями: мудрець все пояснив
TSN
2024-11-22T16:06:06Z
Не впізнаєте свій чайник: як його очистити лимонною кислотою
24tv
2024-11-22T15:39:48Z
Що покласти у ящик з буряком: коренеплід пролежить всю зиму і буде смачним до весни
TSN
2024-11-22T15:36:27Z
Не сира і не розвалюється: скільки варити цвітну капусту для ідеальної текстури
24tv
2024-11-22T14:54:35Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T14:27:11Z
Цікавий рецепт голубців без м’яса на Різдво: сподобається всім рідним
GlavRed
2024-11-22T14:27:10Z
Відкрита консервація ніколи не буде пліснявіти: елементарний лайфхак
24tv
2024-11-22T14:09:51Z
Якими дровами не можна опалювати камін чи піч: вони можуть бути небезпечними
24tv
2024-11-22T14:00:31Z
Як прикрасити ялинку до Нового року: варіант чарівного декору своїми руками
24tv
2024-11-22T13:54:36Z
У порту Антверпена виявили майже 5 тонн кокаїну
Европейская правда
2024-11-22T16:35:59Z
У Нідерландах поліція конфіскувала "наркотичного" садового гнома
Европейская правда
2024-11-22T16:30:32Z
Поблизу грецького острова Кос стався землетрус магнітудою 4,2
УкраинФорм
2024-11-22T16:21:52Z
Відомий український письменник та військовий потрапив у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:12:39Z
У Франції пограбували музей на 7 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T16:10:41Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T16:06:15Z
У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:36:39Z
У Норвегії викрили можливого агента Росії та Ірану
360ua.news
2024-11-22T15:34:02Z
У Луцьку 15-річний студент вимагав мільйон гривень викупу за фейкове замінування ліцеїв
InternetUA
2024-11-22T15:28:01Z
Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки
InternetUA
2024-11-22T16:43:43Z
Дешеві перовскітні сонячні панелі стануть утричі довговічнішими: як їх захистили
Фокус
2024-11-22T16:22:25Z
У Сирії знайшли найдавніший алфавіт віком 4400 років
УкраинФорм
2024-11-22T16:18:01Z
Що таке Bluesky: особливості соцмережі та поради для новачків
24tv
2024-11-22T16:06:55Z
Геймер знайшов Сергія Стерненка у STALKER 2: Heart of Chornobyl – кумедне фото
24tv
2024-11-22T16:06:52Z
Samsung готується до релізу One UI 7 для серії Galaxy S23
InternetUA
2024-11-22T16:01:42Z
Українці запустили перше в світі індустріальне виробництво целюлози із опалого листя
AgroNews
2024-11-22T16:01:31Z
Samsung випустила нову версію ШІ Gauss
InternetUA
2024-11-22T15:43:04Z
Триває майже 100 років і досі незавершений: що відомо про найповільніший у світі експеримент
TSN
2024-11-22T15:36:48Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z
Що означають кольорові крапки та лінії на шинах: водіям назвали важливий нюанс
GlavRed
2024-11-22T16:27:22Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T16:21:04Z
Volkswagen передумав і не припинятиме виробництво найменшої моделі
Фокус
2024-11-22T15:27:13Z
Дорожники отримали партію потужної снігоприбиральної техніки
AutoCentre
2024-11-22T15:05:01Z
Пікапи та позашляховики Isuzu отримали новий дизельний мотор
AutoCentre
2024-11-22T14:16:50Z
Ексклюзив із 60-х: знайдено унікальне українське купе "Акула"
Фокус
2024-11-22T14:12:40Z
В Україні виготовили перший автопаливозаправник на шасі IVECO T-Way 4×4
AutoCentre
2024-11-22T14:10:28Z