У нашої команди траплялися як чорні, так і білі смуги
Поєдинком останнього туру групового етапу Ліги націй проти Албанії збірна України завершила для себе 2024 рік, і назвати його успішним доволі важко. Протягом року футбольні новини України часом просто знищували нашу команду то за невихід з групи на Євро-2024, де ми посіли останнє місце в групі з Румунією (0:3), Словаччиною (2:1) та Бельгією (0:0), то за невдалий виступ в Лізі націй, у якій синьо-жовті стартували з двох поразок від Албанії (1:2) і Чехії (2:3), та в підсумку посіли в групі друге місце, що не дозволило претендувати на потрапляння до плей-оф кваліфікації ЧС-2026 через цей турнір.
Однак попри все це у грі нашої команди у 2024 році все ж є що відзначити, тож пропонуємо підбити головні підсумки, а також виділити головних рекордсменів та антирекордсменів команди Сергія Реброва.
Рекордна кількість вольових перемог
Цього року збірна України зіграла 14 матчів, здобувши 6 перемог, 4 рази зігравши внічию та зазнавши 4 поразок. Цікаво, що половина з перемог нашої команди були вольовими, тобто наша команда здобувала їх, поступаючись по ходу зустрічі.
У такому стилі Україна перемагала Ісландію (2:1) та Боснію (2:1) у плей-оф кваліфікації Євро-2024, а також Словаччину в фінальній частині Євро (2:1). Такий показник протягом одного календарного року є рекордним, адже раніше наша команда здобувала максимум дві вольові перемоги на рік: так було у 1993 та 2023 роках.
Найбільша кількість голів
Найкращим бомбардиром збірної України у 2024 році став нападник Артем Довбик, який забив чотири голи. Він відзначився у поєдинку плей-оф кваліфікації Євро-2024 проти Боснії (2:1), товариських матчах з Польщею (1:3) та Молдовою (4:0), а також у номінально домашній грі Ліги націй проти Чехії (1:1). Друге місце за кількістю результативних ударів посів форвард Роман Яремчук, який забивав тричі: Боснії, Словаччині та Албанії, а загалом протягом року підопічні Сергія Реброва святкували взяття воріт суперника 19 разів.
Найбільша кількість матчів
Лише один гравець збірної України взяв участь в кожному матчі команди у 2024 році. Це півзахисник Шахтаря Георгій Судаков, який виходив на поле в усіх 14 поєдинках. Друге місце поділили між собою центральні оборонці Микола Матвієнко та Ілля Забарний, які пропустили лише одну зустрічі та, відповідно, зіграли 13 матчів.
Багато дебютантів
У 2024 році за збірну України вперше вийшли на поле вісім футболістів, і деякі з них вже змогли закріпитися у складі основної команди. У березні, під час плей-оф кваліфікації на Євро, дебютували Бражко, Гуцуляк і Таловєров. У вересні своїм першим матчем за національну збірну відзначився 29-річний Владислав Кабаєв, а в жовтні у матчах Ліги націй до команди приєдналися Іван Калюжний, Дмитро Криськів і Олександр Назаренко. Останнім дебютантом року Олексій Сич, який вперше зіграв у складі збірної в поєдинку проти Албанії.
Антирекорди Євро-2024
Однак, згадуючи рекорди збірної України, варто сказати також про її антирекорди. На груповому етапі Євро-2024 наша команда набрала чотири очки, і це найкращий показник за всі чотири континентальні першості, в яких брала участь наша команда. Але для виходу з групи цього не вистачило, і таким чином синьо-жовті стали першою командою в історії, якій після розширення чемпіонату Європи до 24 учасників чотирьох балів забракло для потрапляння в плей-оф