MY.UAНовини
Як народний депутат Андрій Одарченко дав хабар Мустафі Найєму, а потім втік за кордон
Як народний депутат Андрій Одарченко дав хабар Мустафі Найєму, а потім втік за кордон

Як народний депутат Андрій Одарченко дав хабар Мустафі Найєму, а потім втік за кордон

Вищий антикорупційний суд 14 листопада призначив народному депутату, члену антикорупційного комітету Ради Андрію Одарченку 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суддя визнав його винним в тому, що у вересні 2023 року він дав хабар голові Держагентства відновлення інфраструктури Мустафі Найєму. Депутат відправив на криптогаманець чиновнику 0,39 біткойна, а за це хотів, щоб чиновник проголосував за виділення 116 мільйонів гривень на відновлення харківського Державного біологічного університету, який Одарченко раніше очолював і продовжував контролювати. Сам депутат визнав, що дав хабар, але стверджував, що Найєм його спровокував. Наприкінці судового процесу Одарченко втік з України, і суд оголосив йому вирок заочно.

Видання «Ґрати» розповідає, як саме Одарченко з Найємом домовлялись про хабар, що відбувалось на суді і як правоохоронці збираються ловити депутата за кордоном.

«Будівельні компанії дадуть долю»

21 листопада 2023 року народний депутат з фракції «Слуга народу» Андрій Одарченко сідав на заднє крісло чорного позашляховика на залізничному вокзалі в Києві. У цей момент до нього наблизилась група правоохоронців, і прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олена Дроботова оголосила йому підозру в хабарництві.

У той день САП заявило про гучні викриття відразу у трьох різних справах. Крім Одарченка підозри отримали народний депутат від фракції «За майбутнє» та бізнесмен Сергій Лабазюк, а також керівник будівельної компанії «Сітігазсервіс» Сергій Копистира. За версією слідства, підозрювані давали хабарі за те, щоб отримати гроші від Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Це державний фонд, створений восени 2022 року, гроші з якого спрямовані на відбудову, посилення захисту критичної інфраструктури та компенсацію людям, чиє житло пошкодили або зруйнували росіяни. Викрити ймовірних хабарників правоохоронцям допомагали тодішній віцепрем’єр і міністр відновлення інфраструктури Олександр Кубраков, а також голова агентства відновлення інфраструктури, колишній журналіст та народний депутат Мустафа Найєм.

Через кілька днів після оголошення підозри Вищий антикорупційний суд заарештував Андрія Одарченка з можливістю вийти під заставу 15 мільйонів гривень. Уже наступного дня він вніс ці гроші та опинився на свободі.

Прокурорка Олена Дроботова в Вищому антикорупційному суді, 13 листопада 2023. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

У червні суд почав розглядати його справу по суті. Викладаючи обвинувачення, прокурорка Дроботова розповіла, що на початку літа 2023 року Одарченко звернувся за консультацією до віцепрем’єр-міністра Кубракова. Він хотів дізнатися, як Державний біотехнологічний університет, розташований у Харкові, може отримати гроші на відновлення після російських обстрілів. До того, як стати депутатом, Одарченко був ректором цього університету. Після обрання до парламенту він залишився секретарем вченої ради і, як вважає слідство, де-факто продовжив керувати закладом. Кубраков запросив на зустріч з Одарченком Мустафу Найєма, агентство якого бере участь в розподілі коштів з Фонду відновлення.

Так Одарченко з Найємом познайомилися, почали листуватись та зідзвонюватися. 1 серпня 2023 року вони зустрілися у робочому кабінеті голови агентства. У той час Найєм вже співпрацював з Національним антикорупційного бюро (НАБУ) в рамках іншого розслідування, на ньому була прихована камера, і тому він записав їхню зустріч з Одарченком. На початку відео, яке вивчали під час судового процесу, депутат щось нерозбірливо шепоче чиновнику, після чого вони виходять поговорити у двір агентства.

Прокуратура вважає, що саме тоді Одарченко вперше запропонував «неправомірну вигоду». За хабар він хотів, щоб міжвідомча робоча група, до складу якої входив Найєм, рекомендувала уряду виділити університету 116 мільйонів гривень. Депутат на відео зізнається, що з цієї суми він розраховує заробити до 20 відсотків.

— Я так думаю, що заробіток, щоб нас не їбали, до 20 відсотків. Ну, це, щоб нас не їбали. Це чітко, всюди так роблять: 16, 17, зважаючи на яких роботах, розумієш? — каже Одарченко Найєму.

— Так там же вартість вже прописана вже. Як ти скостиш? Воно ж будуватися має якось, — відповідає той.

— Там всі ці будівельні компанії дадуть долю, — пояснює депутат.

«Мені треба, щоб ви мені із задоволенням далі виділяли»

На тому ж відео Одарченко пропонує давати хабар у криптовалюті.

— Це охуєнна тема… Я можу тобі просто дати гаманець, я цим займаюсь… Або ти просто скажи, куди. Але тільки не готівку бажано. Ну, хочеш — готівку, але це ризиковано, — переконує депутат.

Одарченко на записі часто переходить на шепіт. Він неодноразово каже, що боїться переслідування, бо «якщо зачеплять, то потім не буде ні настрою, ні щастя».

— Тільки ж ти мене не здай, а то мені кажуть, що в тебе теж проблеми, — каже депутат.

— Які? У мене? — дивується Найєм.

— Хтось мені казав, що тебе НАБУшники смикають.

— Та смикають. Слухай, вони всіх смикають, у нас просто суми великі, — не губиться Найєм.

Вищий антикорупційний суд передивляється відео зустрічей нардепа Одарченка з Мустафою Найємом, 13 листопада 2023. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Одарченко зізнається, що використовує «глушилки» — пристрої, які блокують апаратуру для негласного прослуховування. Він назвав їх «джентельменським набором» та пообіцяв Найєму скинути посилання, щоб той теж такий купив.

— Я порядний… Я ось тобі чесно кажу: я не наїбав нікого. Я сам боюсь всього цього кіна, боюсь балакати. Навіть с Давидом (ймовірно, Одарченко має на увазі Давида Арахамія, голову фракції «Слуга народа» — Ґ). Заходжу до нього, вмикаю цю хуйню. А він каже: «Ти, блядь, знов з цією шарманкою?». А я кажу: «Та йди ти нахуй», — розповідає Одарченко Найєму.

Депутат на записах каже, після повномасштабного вторгнення він поїхав до Ужгорода, де домовився з головою закарпатської адміністрації Віктором Микитою про евакуацію його університету. Обвинувачений пропонує Найєму виділити також гроші на ремонт корпусів на Закарпатті та зруйнованих будинків у харківському районі Салтівка, від якого Одарченко обирався в Раду. Але співрозмовники конкретно домовилися тільки про гроші для відновлення університету.

У серпні вони зустрілися ще кілька разів. Ці зустрічі Найем також записував. На них Одарченко просить визначитись з сумою хабаря, але Найєм постійно уникає відповіді.

— Я розумію, якщо ми зараз не домовимося, ти скажеш: ми будемо намагатися і все. А нахуя нам [бути] у підвішеному стані? Давай зараз домовимось, — наполягає Одарченко. — Мені краще, щоб тобі було комфортно. У мене потім душа буде боліти: що я недодав чи багато дав… Треба визначитися, в якому відсотку. Я боюся сказати багато, боюся сказати мало. Я хочу, щоб ви мені далі давали, і всі зароблять. Мені треба, щоб ти сказав, щоб ви мені із задоволенням далі виділяли. Щоби інших кинули, а мене брали.

16 серпня Найєм виступив на засіданні міжвідомчої групи та підтримав виділення грошей для університету Одарченка. Після цього група проголосувала за те, щоб рекомендувати Кабміну передати вишу 116 мільйонів.

22 серпня Одарченко і Найєм зустрілися знову і, за даними прокуратури, депутат сам запропонував розмір хабаря: від 50 до 100 тисяч доларів, плюс 8 відсотків від суми, яку отримає університет.

5 вересня Одарченко з Найємом зустрілись в ресторані готелю «Хілтон». Депутат взяв із собою знайомого фахівця у сфері блокчейну Артема Чернецького, який допоміг перевести на криптогаманець Найєма 0,39 біткойна, що тоді було еквівалентно 10 тисячам доларів. За версією слідства, це був задаток. Решту Одарченко мав перекинути після того, як університет отримає гроші.

Криптовалюта переходить з одного гаманця на інший не миттєво. Одарченко попросив Найєма, щоб, коли гроші надійдуть, той написав йому повідомлення зі словом «привіт», що той і зробив увечері.

«Цинічна підстава»

Після оголошення підозри Одарченко стверджував, що не давав хабар. Його адвокати заявляли, що записи прослуховування сфабриковані, та навіть лякали детективів НАБУ покаранням за фальсифікацію доказів.

Коли справу почали слухати по суті, Одарченко знов заперечив провину, але озвучив іншу версію. Він заявив, що Найєм провокував його на дачу хабаря, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, заборонено та є підставою для виправдання підсудного. Депутат стверджував, що домагався грошей для університету не для власного збагачення, а щоб врятувати виш. Для цього він звернувся до віцепрем’єр-міністра Кубракова, а той познайомив його з Найємом. Але замість того, щоб допомогти, він та агентство кілька місяців його «мурижили», а потім почали провокувати на хабар та влаштували «цинічну підставу».

«Вони зателефонували і сказали: приходь. І перша фраза [Найєма] була: «Де будемо говорити? Підемо у двір». І я майже розумів, що треба щось пропонувати, мабуть. Але я не планував нічого давати», — сказав депутат.

Андрій Одарченко в Вищому антикорупційному суді, 13 листопада 2023. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Справу розглядав суддя Віктор Ногачевський, який до антикорупційного суду встиг попрацювати прокурором та адвокатом. Він часто призначав засідання, і слухання наблизились на фінальної стадії вже за три місяці — дуже швидко, за мірками українського правосуддя.

18 вересня мав відбутися допит підсудного, проте він не прийшов. Суддя ухвалив рішення про примусовий привід депутата, але на наступних засіданнях Одарченка знову не було.

23 вересня прокурорка Олена Рєзнікова повідомила, що, за оперативною інформацією, нардеп незаконно перетнув кордон з Румунією поза офіційними пунктами пропуску — у селищі Красноїльськ у Чернівецькій області. За оперативними даними, Одарченко звернувся до влади Румунії з заявою про тимчасовий захист та отримав документи.

У відповідь суд стягнув 15 мільйонів застави депутата в дохід держави, оголосив його в міжнародний розшук та перевів процес в заочний режим, який дозволяє розглядати справу без підсудного.

Але 16 жовтня адвокати Одарченка несподівано заявили, що їхній підзахисний готовий брати участь в слуханнях через відеозв’язок. Суддя Ногачевський зауважив, що такий формат «дещо незвичний», але задовольнив прохання «для максимальної реалізації права на захист».

Одарченко заявив, що «не хоче повідомляти де він знаходиться» і не пояснив причини своєї втечі, але погодився на допит. У своїй промові депутат довго розповідав про Державний біотехнологічний університет, свій науковий шлях і як він турбується про долю своєї «альма матер». Він повторив, що саме через те влітку 2023 року він звернувся до Найєма за грошима.

За словами Одарченка, як він зрозумів згодом, у Найєма взагалі не було повноважень розпоряджатися коштами з фонду відновлення. Міжвідомча група, до складу якої він входив, тільки дає поради щодо розподілення цих грошей, а остаточне рішення ухвалює Кабмін. Але, за версією підсудного, Найєм свідомо про це не казав, удавав, що все залежить від нього, аби спровокувати його на хабар.

«У ході розмови [1 серпня 2023 року] я запитав, чи можу спілкуватися з представником агентства відновлення в Харкові. Тоді Найєм мені чітко сказав: «Ні, спілкуватися потрібно тільки зі мною». І показав шарудіння пальчиками. Розуміючи, що час іде, процес виділення коштів не рухається. Найєм раніше просто натякав, що щось потрібно, а зараз вивів на вулицю і чітко провокував мене. Мені потрібно було відбудовувати університет. Тому я, мабуть, вимушений був», — сказав він.

На пряме питання прокурорки, чи пропонував він Найєму неправомірну вигоду, підсудний відповів «так», додавши, що «Найєм створив усі необхідні умови, змусивши мене запропонувати йому цю вигоду».

«Коли-небудь у мемуарах обовʼязково напишу, як все було»

Прокурорка Олена Дроботова наполягала, що всі заяви про провокацію необґрунтовані і попросила суд позбавити Одарченка волі на 10 років з конфіскацією майна. Це максимальне покарання за статтею, яку закидали підсудному. Прокурорка зауважила, що Одарченко діяв з особливим цинізмом і зухвалістю: дав хабар, будучи членом антикорупційного комітету.

Андрій Одарченко в Вищому антикорупційному суді, 13 листопада 2023. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Захисники підсудного Ярослав Осаволюк та Ігор Кухарук, навпаки, заявляли, що всі обвинувачення безпідставні та просили виправдати депутата. Адвокати теж стверджували, що Найєм спровокував депутата, і, крім того, прокуратура обвинуватила їхнього підзахисного в злочині, якого він не вчиняв. Прокуратура закидала Одарченку «надання неправомірної вигоди службовій особі за вчинення дії цією особою дії з використанням наданої їй влади чи службового становища»  частина 4 статті 369 Кримінального кодексу.

Захист звертав увагу на те, що у Найєма не було повноважень виділяти гроші з Фонду відновлення. Він був одним з багатьох членів міжвідомчої групи, яка лише радить виділити гроші і не ухвалює остаточне рішення. Тому, на думку захисту, детективи мали оголосити Одарченку підозру в іншому злочині: «зловживанні впливом»  стаття 369-2 Кримінального кодексу. Ця стаття передбачає, що хабар дають особі, яка ухвалює рішення не сама, а впливає на іншу уповноважену особу.

Адвокат Осаволюк заявляв, що детективи свідомо оголосили підозру не за тою статтею. «Зловживання впливом» — це не такий тяжкий злочин. І якби детективи відкрили справу за цією статтею, вони б не мали права негласно стежити за Одарченком. Саме тому, на думку захисту, провадження відкрили за тяжчою статтею, яка насправді не підходить.

13 листопада суддя Ногачевський оголосив вирок. Він не погодився з тим, що Найєм сам спровокував депутата. Суддя зауважив: те, що Найєм перший натякнув на хабар жестом «шарудіння пальцями», не підтверджується жодними доказами крім слів самого Одарченка. На думку судді, підсудний та його захисники не змогли конкретно пояснити, як і коли чиновник спровокував депутата. Навпаки, докази підтверджують, що «ініціатива спілкування та планування зустрічей постійно походила від Одарченка».

«Про відсутність провокації свідчить також поведінка самого Одарченка. Він вживав заходів конспірації, майже постійно говорив пошепки, просив Найєма прибрати телефон під час розмови», — вказав у вироці Ногачевський.

Суддя також вирішив, що прокуратура вірно кваліфікувала дії Одарченка, коли обвинуватила його саме в дачі хабара за ухвалення рішення службовою особою, а не в «зловживанні впливом». Ногачевський зауважив: Одарченко дав хабар за те, щоб міжвідомча робоча група рекомендувала виділити гроші університету. І у цей момент депутат думав, що Найєм «мав відповідні службові повноваження та авторитет, які були достатніми для прийняття групою пропозицій без будь-якого додаткового впливу».

Призначаючи покарання, суддя врахував, що Одарченко вчинив корупційний злочин під час війни, чим дуже нашкодив державі. Зокрема це могло «знизити довіру до державних інституцій, що є особливо небезпечним, адже в умовах зовнішньої загрози потрібна максимальна єдність та довіра між суспільством та владою».

Проте Ногачевський не став призначати Одарченку максимальне покарання, тому що він має малу дитину, «заслуги в науковій галузі» та раніше не судимий. Суддя визнав депутата винним та засудив до восьми років позбавлення волі з забороною займати державні посади протягом трьох років. Також суд конфіскував майно депутата: три земельних ділянки, дві квартири, два будинки, дві нежитлових будівлі, а також 0,39 біткоїна, які депутат відправив Найєму.

Суддя Віктор Ногачевський оголошує вирок народному депутату Андрію Одарченку, 14 листопада 2024 року. Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Поки ще вирок не набрав чинності. Захисник Одарченка Ярослав Осаволюк сказав «Ґратам», що подаватиме апеляцію.

Наразі депутат в міжнародному розшуку. Правоохоронці точно не знають, де він зараз є, але прокурорка Валентина Гребенюк вважає, що шанси на виконання вироку високі. За її словами, коли слідство встановить, де засуджений, прокуратура направить до цієї країни запит на екстрадицію.

«Ми не знаємо, що в нього за документи, але, я думаю, за межі Європейського Союзу він не вилетів. І відповідно, є високі шанси встановити його місцезнаходження», — сказала вона «Ґратам».

Гребенюк додала, що деякі країни Євросоюзу не видають Україні засуджених, посилаючись на те, що в країні війна і це небезпечно. Але в такому випадку можна подавати запит на те, щоб засуджений відбував покарання там.

Поки йшов суд, агент НАБУ Мустафа Найєм звільнився з агентства відновлення. Коментуючи рішення суду, він заявив, що «це найшвидший та найсуворіший вирок в історії України для посадовця такого рангу».

«Це перший вирок чинному народному депутату за корупційний злочин. І це перший випадок, коли хабар надавався в криптовалюті, — написав він у фейсбуці. — Коли-небудь у мемуарах обовʼязково напишу, як все було».

Автор: Олексій Арунян

Джерело: Ґрати

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Використали ноу-хау: ЗСУ на Времівському напрямку "розвалили" ворожу колону
Фокус
2024-11-23T13:36:09Z
Розвідка назвала головну мету путінської армії до кінця зими
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:33:47Z
Україну накриє потепління: синоптик назвала дату
GlavRed
2024-11-23T13:27:14Z
Претензій на понад 3 мільйони: Держекоінспекція показала суму збитків за порушення вимог природоохоронного законодавства
Знай
2024-11-23T13:21:33Z
Без важкої техніки: офіцер розповів, як росіяни активно йдуть у штурми
24tv
2024-11-23T13:15:58Z
Синоптики попередили про погіршення погоди по всій Україні: чого очікувати
24tv
2024-11-23T13:15:46Z
Бен Годжес назвав три причини, чому Україні потрібно повернути Крим
24tv
2024-11-23T13:15:45Z
Ворог продовжує просуватися в районі Першотравневого: туди перекинули додаткові ресурси
24tv
2024-11-23T13:12:08Z
Ватажок «ДНР» Пушилін «подарував» росіянам понад 20 тисяч квадратних метрів землі в Маріуполі
УкраинФорм
2024-11-23T13:00:35Z
«Аль-Каїда» в Малі розстріляла колону ПВК «Вагнер» - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-23T13:42:42Z
Генсек НАТО Рютте зустрівся з Трампом: обговорили "низку питань глобальної безпеки"
ZN UA
2024-11-23T13:31:11Z
Макрон назвав гаїтянських лідерів ідіотами
360ua.news
2024-11-23T13:30:16Z
Хто стоїть за отруєнням Ющенка? Розвідка США розсекретила дані
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:21:32Z
Путін сприйматиме будь-які мирні пропозиції як ознаку слабкості Заходу — союзник Трампа
ZN UA
2024-11-23T13:16:51Z
Єрмак обговорив з міністром закордонних справ і радником президента Франції протидію Росії
УкраинФорм
2024-11-23T13:13:40Z
Польська "Громадянська коаліція" визначилася з кандидатом у президенти
Европейская правда
2024-11-23T13:09:20Z
Для чого польські фермери знову блокують кордон: у Мінагро назвали їхню мету
24tv
2024-11-23T13:06:24Z
Трамп розглядає призначення Річарда Гренелла спецпредставником з війни в Україні
360ua.news
2024-11-23T13:03:52Z
Учасниця "Холостяка" з Тереном, яка на антидепресантах, зробила заяву: "Депресія – хвороба"
24tv
2024-11-23T13:30:19Z
Найказковіша ялинкова прикраса цього сезону, від якої в захваті дизайнери
24tv
2024-11-23T13:21:43Z
Олена Кравець замилувала, як з доньками порозважалася на концерті Наді Дорофєєвої
TSN
2024-11-23T12:51:35Z
Рецензія на фільм «Конклав» / Conclave
ITC
2024-11-23T12:28:41Z
"Ханна Монтана" і не тільки: 4 найкращі фільми з Майлі Сайрус, які варто подивитися
24tv
2024-11-23T12:21:58Z
Дружина Скічка вперше за тривалий час повернулася до Києва й показалася в обіймах чоловіка
TSN
2024-11-23T11:54:54Z
Як вибрати смартгодинник б/у: поради для вдалої покупки
AutoCentre
2024-11-23T11:23:47Z
Проєкт "Епоха": гурт "Пророки" повернувся із синглом "Новий день" після 17-річної паузи
24tv
2024-11-23T11:03:48Z
«Цю стрічку потрібно показувати на Netflix!»: як у Києві презентували документальний фільм «Сімейний альбом»
Детектор М
2024-11-23T11:03:27Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
Зіпсуєте не тільки їжу: 4 переконливі причини, чому ніколи не можна ставити гаряче в холодильник
24tv
2024-11-23T10:54:10Z
Це врятує ваше серце: кардіолог поділився порадою
Знай
2024-11-23T10:51:17Z
Реформа МСЕК: сімейні лікарі отримають нові повноваження щодо встановлення інвалідності
Хвиля
2024-11-23T10:31:33Z
Нове дослідження розкриває секрет використання соціальних мереж без зайвого стресу
24tv
2024-11-23T09:54:05Z
Друг героя: топ-10 собак для допомоги людям із ПТСР
Фокус
2024-11-23T09:30:55Z
Чим небезпечний анальний секс: наслідки, за та проти
CutInsight
2024-11-23T06:18:08Z
Гороскоп на завтра 24 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Козерогам - велика удача
GlavRed
2024-11-23T04:27:10Z
Ворскла — ЛНЗ 2:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-23T13:45:00Z
Сич: Відчув просто неймовірні емоції, перебуваючи у збірній
Football.ua
2024-11-23T13:28:04Z
Чому набирається вага взимку і що з цим робити: Марина Боржемська розкрила секрет
GlavRed
2024-11-23T13:27:51Z
Олімпіакос повісив кругленький цінник на Яремчука на тлі чуток про відхід українця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:21:08Z
Михайленко – про відбір Євро-2025 : Налаштовували хлопців зовсім на інший результат
Football.ua
2024-11-23T13:00:49Z
Ворскла здолала ЛНЗ на болотному газоні в Полтаві
Football.ua
2024-11-23T13:00:41Z
«Ворскла» обіграла ЛНЗ у чемпіонаті України з футболу
УкраинФорм
2024-11-23T13:00:31Z
"Кинув власних дітей": ексзірка Динамо отримав вирок суду щодо виплати аліментів
24tv
2024-11-23T12:54:48Z
Україна уперше виступила на КС у командному міксті стрибків з трампліна
УкраинФорм
2024-11-23T12:42:44Z
У ЗСУ служать близько 200 тисяч аграріїв
AgroPortal
2024-11-23T13:30:22Z
Достатньо добрі перспективи: експерт порадував, що відключень світла стане менше
GlavRed
2024-11-23T13:27:45Z
Група компаній Vitagro планує побудувати два біометанові заводи
AgroNews
2024-11-23T13:27:06Z
Ціни на продукти в грудні: чи варто очікувати подорожчання товарів перед святами
GlavRed
2024-11-23T13:21:15Z
Британський банк HSBC припинив обробку платежів із Росії та Білорусі
УкраинФорм
2024-11-23T13:15:33Z
У Мінрозвитку обговорили з моніторинговою групою Єврокомісії виконання індикаторів Ukraine Facility
УкраинФорм
2024-11-23T12:57:41Z
Чехія відмовиться від імпорту російських нафтопродуктів із наступного року
УкраинФорм
2024-11-23T12:57:07Z
Ситуація на ЗАЕС стає небезпечнішою через часті перебої електропостачання - Галущенко
УкраинФорм
2024-11-23T12:27:43Z
Стаж, роки та зарплата: від чого залежить пенсія в Україні
24tv
2024-11-23T12:24:07Z
Чи можуть мобілізувати після 50 років
24tv
2024-11-23T13:42:54Z
Чи справді у Малайзії не можна носити жовтий одяг
24tv
2024-11-23T13:42:16Z
Командування ЗСУ вивчатиме, що коїться в тих частинах, з яких військові активно переводяться
Петр и Мазепа
2024-11-23T13:37:31Z
Один шанс з 11 мільйонів: у Німеччині корова народила одразу чотирьох телят
Фокус
2024-11-23T13:30:39Z
День пам'яті жертв Голодомору: МВС оприлюднило тисячі кримінальних справ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:27:07Z
Аналітик Рьопке вважає, що по Дніпру вдарили модифікацією ракети "Рубеж"
ZN UA
2024-11-23T13:21:50Z
Папа Римський 15 грудня відвідає Корсику і зустрінеться з Макроном
УкраинФорм
2024-11-23T13:18:37Z
У середніх школах окупованого Севастополя більше не навчають українській мові
ZN UA
2024-11-23T13:13:38Z
Чи дійсні електронні документи про бронювання: у Міноборони пояснили
24tv
2024-11-23T13:12:38Z
Як "скинути" пару кілограмів: стиліст назвала речі, які роблять фігуру стрункішою
GlavRed
2024-11-23T13:27:09Z
"Лук" – не тільки стильний: здивуйтесь, скільки значень має слово
24tv
2024-11-23T12:15:21Z
Стати щасливішими, досягати цілей, знайти сенс життя: теорія 90 днів усе це вам обіцяє
24tv
2024-11-23T12:09:54Z
Що можна і що заборонено носити дівчатам невисокого зросту: топ-10 правил
GlavRed
2024-11-23T11:27:50Z
У Національному парку «Синевір», крім ведмедів, рятуватимуть і оленів
Комсомольская правда
2024-11-23T11:04:56Z
Шеф-кухар за викликом: Клопотенко може нагодувати за 8 тисяч доларів, Мартиновська – за дві
Комсомольская правда
2024-11-23T10:05:36Z
Люля-кебаб із яловичини: рецепт від відомого шефа, який здивує ваших близьких
24tv
2024-11-23T09:54:04Z
Ніхто не здогадається, що вони родом з СРСР: як переробити старі ялинкові іграшки
GlavRed
2024-11-23T09:27:27Z
Відмова від цукру може мати величезний вплив на планету
Portaltele
2024-11-23T08:37:27Z
Четверо ухилянтів намагалися переплисти повноводну Тису, заплативши 400 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-23T13:21:48Z
Моторошна аварія на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:06:51Z
СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту
InternetUA
2024-11-23T12:28:25Z
У Вінниці затримали чоловіка, який погрожував підірвати гранату в житловому будинку
УкраинФорм
2024-11-23T11:33:19Z
Під Києвом вибухнули 2 трансформатори - момент потрапив на відео
Khreschatyk
2024-11-23T10:15:03Z
Знущався з дружини - у столиці покарали чоловіка за домашнє насильство
Khreschatyk
2024-11-23T10:12:13Z
Армія РФ ввечері атакувала Запоріжжя авіабомбою ФАБ-500
УкраинФорм
2024-11-23T10:04:16Z
На Київщині чоловік викликав поліцію, бо йому було сумно і ні з ким було випити чаю
24tv
2024-11-23T10:00:15Z
Суддів розвеселила версія походження сумок з доларами під вікнами квартири голови МСЕК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:21:35Z
Кумедний кореєць спробував зліпити вареники: смішне відео, що з цього вийшло
24tv
2024-11-23T13:36:19Z
WhatsApp впровадить нову функцію
InternetUA
2024-11-23T13:31:31Z
Топ-7 смартфонів, які вийдуть у 2025 році: флагмани Xiaomi, Samsung, OnePlus, Asus
Фокус
2024-11-23T13:00:58Z
Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала
24tv
2024-11-23T12:36:57Z
Перегони “роботів-убивць” — США просуває революційну ШІ-програму Replicator
InternetUA
2024-11-23T12:31:03Z
Де заховався собака: лише одиниці знайдуть його серед овець за 5 секунд
GlavRed
2024-11-23T12:27:35Z
Вчені збентежені небувалою спекою 2024 року
Portaltele
2024-11-23T11:38:21Z
Чотири українських подкасти, які можна почути у «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»
Детектор М
2024-11-23T11:17:07Z
Можна пояснити, як діти навчалися протягом 99% історії людства: чому суспільство басейну Конго таке унікальне
Фокус
2024-11-23T11:06:55Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z