MY.UAНовини
«Холостяк» Олександр Терен: Популізм уже не працює, але досі йде телемарафон з настроєм, ніби «ще трошечки — й уже знову шашлик»
«Холостяк» Олександр Терен: Популізм уже не працює, але досі йде телемарафон з настроєм, ніби «ще трошечки — й уже знову шашлик»

«Холостяк» Олександр Терен: Популізм уже не працює, але досі йде телемарафон з настроєм, ніби «ще трошечки — й уже знову шашлик»

Олександр Будько розповів про участь у реаліті-шоу, інші проєкти та свою місію змінити суспільство.

Ветеран, громадський діяч, ведучий власного ютуб-проєкту, один з лідерів країни за версією«УП»  і головний герой шоу «Холостяк-13» на СТБ — все це про Олександра «Терена» Будька. Він — молодий хлопець із Рівного, який до повномасштабної війни готував каву в одному з київських закладів, пішов добровольцем на фронт, отримав важке поранення і довів, що ветеран після ампутації кінцівок може жити активним життям, стати успішним і реалізувати будь-які свої задуми.

Буквально за два роки він запустив власний проєкт на ютубі, бере участь у різних шоу та подкастах, роздає інтерв’ю, написав автобіографічну книгу «Історія впертого чоловіка», взяв участь в «Іграх нескорених», де став бронзовим призером у плаванні на 50 метрів вільним стилем, узяв участь у хореографічній постановці «Жизель» United Ukrainian Ballet у Каліфорнії, постійно організовує збори на потреби українських військових і зрештою став головним Холостяком, а днями також увійшов до сотні лідерів України за версією «Української правди».

Та у розмові з «Детектором медіа» Олександр Будько говорить: медійність для нього — не самоціль, а лише спосіб ефективніше популяризувати те, що зараз дуже потрібно українському суспільству — безбар’єрність, повагу до ветеранів і людей з інвалідністю, українську мову й культуру. А ще він розповів, що дало йому сили не здатися після важкого поранення, а навпаки — жити активніше, ніж раніше.

 Олександр Терен під час інтерв’ю «Детектору медіа»

— У вас є дуже багато регалій — ветеран, громадський діяч, хтось шоуменом називає, хтось — блогером. Як би ви себе назвали?

— Я про це думав неодноразово. І навіть учора на одному з форумів багато чого прозвучало про мене — і я подумав, що це занадто. Я себе ідентифікую насамперед як ветерана та громадського діяча. Ветерани — це та частина суспільства, до якої я належу. А громадський діяч — це людина, яка діє і намагається позитивно впливати на суспільство. Тому цих двох регалій, як ви сказали, буде достатньо.

— Я передивлялася ваше інтерв’ю з Машею Єфросиніною і ви сказали, що з дитинства читали історичну літературу та цікавилися національно-визвольними змаганнями українців, але при цьому ви навіть морально не готувалися до війни та не очікували її. Хіба в цьому немає певної суперечності?

— Я не очікував цього у 2022-му. Але, звичайно, я пам’ятаю 2014 рік, коли почалася анексія Криму та війна в Донецькій і Луганській областях. Така територіально обмежена і частково гібридна війна дещо притуплює розуміння того, що воєнні дії з цих двох областей можуть перекинутися на решту території країни. Ось тому я не очікував, що вона буде по всій території нашої держави, починаючи з Києва. Тобто я не очікував, що вона розпочнеться такими силами, коли вже колони з сотнями одиниць техніки будуть заходити прямо на Київ. Я не думав, що російській владі може вистачити розуму робити такий тупий і, можливо, далекоглядний у їхньому баченні, але загалом недалекоглядний хід, який вони зробили. Це по-дурному насправді.

— Чому «Терен»? Можливо, ви десь це казали і я пропустила, але це цікаво.

— Тут немає якоїсь суперісторії. Це все почалося з моменту, коли стали популярними соцмережі й треба було придумати собі якийсь username. Це було років 10, можливо, навіть 12 тому. Якось так спало на думку. Я не асоціював тоді дуже сильно себе саме з тереном. Це було просто прізвисько в інтернеті. Але щодалі воно було зі мною, то більше виникали якісь асоціації — і це прізвисько згодом стало моїм позивним.

 Олександр Терен розповів про свою участь у російсько-українській війні

— На початку вторгнення ви були в Києві й це вас не влаштовувало — ви хотіли на справжній фронт. І ви також розповідали, що навіть уже на фронті не думали, що можете загинути чи отримати важке поранення. Хтось скаже, що це — бездумність або юнацька сміливість, неусвідомленість. Що ви зараз про це думаєте?

— У моїй книжці це описано й усі ці відповіді в принципі є. Звичайно, що були поривання на фронт і мною справді рухав якийсь максималізм. Я не безстрашний, просто коли ти не знаєш, що це, в тебе немає такого чіткого усвідомлення небезпеки й страху. Це навіяно романтикою десятків книг про січових стрільців, про УПА і так далі, які я прочитав. Сформувалася романтизована картина війни. Але коли я вперше взяв зброю, опинився на фронті, швидко прийшло розуміння того, що це вже не забавка й таку саму зброю має ворог і може тебе вбити. Тому це було лише на початку, коли ми були ще в більш-менш безпечних умовах і не брали участі в прямих боях. Але на фронті цей романтизм розвіявся і страх був. Навіть у книзі я писав, що не бояться лише дурні. Страх — це абсолютно нормально, тим паче на війні, тому що це захисна реакція, яка повинна бути в кожної нормальної людини, якщо вона усвідомлює, що навколо відбувається.

— Також ви неодноразово розповідали, як отримали свої протези та що вони у вас доволі хороші. Може, ви знаєте, яка ситуація в інших військових?

— На той період, коли я протезувався і проходив реабілітацію, всі ті люди, які були навколо мене, отримували протези, як і я. Не чув, щоб комусь не давали протезів і що в когось виникають проблеми з цим. Усе це працювало і, в принципі, працює й зараз. Я приходжу в госпіталі до хлопців або в реабілітаційні центри та завжди кажу їм, що я відкритий з усіх питань: реабілітація, протезування, все-все... І щодо протезування майже не виникає жодних питань, окрім тих людей, які ще не запротезовані — вони питають рекомендації, куди піти, як правильно обрати. Нема такого, що людина ходить, шукає, а її всі футболять. Жодного разу я з таким не стикався.

Звичайно, є складні ампутації — вичленення стегна, руки, коли немає куди приставити протез. Тобто якщо у тому місці вже немає достатньої кількості плоті — це складно. Тому люди шукають, де таку складну ампутацію запротезувати.

— Я читала роман Габріель Зевін «Завтра, завтра, завтра». Це — історія про двох друзів, які створювали відеоігри. Один із головних героїв ще підлітком потрапив у страшну аварію, після якої його нога була сильно роздроблена. Її намагалися врятувати, але він за нею погано доглядав і через ускладнення згодом її довелося ампутувати.

— Цікаво, треба почитати.

 Уже після запису цього інтерв’ю Олександр Терен показав в інстаграмі, що читає цю книгу

— До чого я веду. Частина цієї книжки описує фантомні болі, які мучили цього хлопця роками. Через них він був настільки роздратованим, що це почало впливати на його життя, руйнувати стосунки з людьми. Натомість ви вже десь через пів року після поранення почали ставати публічною персоною. І завжди були таким позитивним, що взагалі непомітно якогось дискомфорту. Як вам це вдалося?

— Фантомні болі абсолютно індивідуально проявляються і, наскільки я знаю, в більшості випадків вони проходять уже навіть під час реабілітації. Коли людина робить буквально перші кроки на протезах, за якийсь час вони майже зникають. У моєму випадку було надзвичайно боляче перші два місяці, я навіть не спав фактично. Але згодом і болі зменшилися, і я вже до них звик. Тому коли я почав виходити на публіку, мені було значно легше.

— Про це у вас усі питають, але це неможливо не запитати ще раз. Як вам вдається бути таким позитивним, самоіронічним, завжди жартувати та з гумором ставитися до травми?

— Це — внутрішнє відчуття, яке було в мені завжди. Не було якихось таких змін, — можливо, хтось думає, що це після поранення я так змінився. Насправді в мені завжди був позитив і саме таке ставлення до подій. Тому, можливо, після поранення це лише підкріпилося. Ну і, як я казав, я часто буваю в госпіталях і спілкуюся з хлопцями. Я вкрай рідко бачу, що хтось падає духом, — можливо, вони цього не показують просто. Але в цілому всі дуже вмотивовані й дуже класно, що є позитивні приклади людей, які повноцінно живуть, навіть більш активно, ніж це було до поранення. Тому я думаю, що такі речі теж сприяють прийняттю себе, самомобілізації, що все не настільки погано й ось живі приклади того, що життя може бути повноцінним. І я також намагаюся бути таким прикладом.

 Олександр Терен уже вкотре чує про те, наскільки він позитивний

— У якийсь момент ви стали дуже відомою людиною. Ви вже звикли до цієї публічності?

— Насправді я цього не відстежую. Просто живу і не особливо зважаю, коли люди дивляться на мене. Тобто коли я не до кінця розумію, чи це через мій вигляд і через те, що я на протезах, чи через те, що вони мене впізнали. Але в цілому ця медійність — дуже хороший ресурс для тих речей, які я хочу популяризувати. І радію, що люди це розуміють, люди це приймають і вдячні. Неодноразово до мене підходили незнайомі люди й казали «дякую за діяльність» — це мені подобається, бо це не просто там фото для сториз, а справді люди розуміють цінність того, що я роблю.

— Зараз багато хто мріє бути блогером, не думаючи про те, що він буде доносити людям. Тобто це — така популярність заради самої популярності. Але ви не один раз казали, що для вас це лише інструмент. Розкажіть трошки про вашу місію й те, як популярність допомагає вам.

— Для мене це можливість бути прикладом, зокрема для тих військових, які зараз у госпіталях в очікуваннях чогось невідомого. Я розумію їх, бо коли сам був у лікарні та ще не мав протезів, я не уявляв, що на мене чекає, чи буду я ходити, на чому я буду ходити тощо. Тож приклади людей із такими пораненнями, які при цьому доволі медійні, показували, що не все втрачено. Інша сторона — це знову ж похідна звідси. Я про безбар’єрність, тобто про поширення ідеї безбар’єрного суспільства. І мова тут не лише про фізичну безбар’єрність, а й ментальну — і власне це те, до чого я прагну і що вважаю дуже важливим. Я про інформаційну безбар’єрність, завдяки якій люди зрозуміють, чому потрібна фізична. Це — дві ключові тези, які я проговорюю.

А ще своєю діяльністю я намагаюся популяризувати українську мову, українську культуру й українську ідею загалом. Хочеться, щоб якомога більше людей розуміло сенс цього.

— У вас є проєкт «Відвал ніг»про наші міста. Судячи з нього, з безбар’єрністю у нас дуже погано. Чому так і як це змінити?

— Чому так, можна думати довго. Якщо коротко, то в суспільстві бракує розуміння важливості цього. Це та інформаційна безбар’єрність, про яку я вже казав. І власне для того, щоб ці зміни настали, ми запустили шоу «Відвал ніг». Я хочу якомога більше висвітлити питання інклюзивності, щоб про нього знали не лише представники активної частини суспільства, а й, скажімо, середньостатистичні українці.

— Саме тому ви обрали такий формат?

— Так, бо якщо контент цікавий і поданий не напряжно, то його подивляться більше людей, зокрема й ті, хто раніше не цікавився питаннями безбар’єрності. Що більше людей буде дізнаватися про цей біль, про ці питання, про те, що кожен стикається з цими проблемами — високими бордюрами, незручними пандусами, тотальною наявністю сходинок всюди — то швидше це зміниться.

— Суспільству бракує розуміння того, що це — проблема не лише людей з інвалідністю, а маломобільних людей загалом. І маломобільним може стати будь-хто і в будь-який момент. Для цього достатньо важкої валізи.

— Абсолютно правильно. Це і про людину, яка зламала ногу або має іншу травму, наприклад, спортивну, і про людей поважного віку, і про людей із дітьми на візочках, і якщо в тебе важка сумка. В усіх випадках тобі важко або навіть неможливо долати сходи. Тому відсутність безбар’єрності — це проблема всього суспільства, не лише людей з інвалідністю. Бо сьогодні ти активний і для тебе немає проблем підійматися сходами, а завтра ти можеш вивихнути ногу.

— Є ще одна проблема — брак паркувальних місць для людей з інвалідністю або брак розуміння, що їх не можна просто так займати. Це теж проблема, про яку варто говорити?

— Навіть там, де є паркомісця для людей з інвалідністю, їх просто займають, тому що суспільство звикло не помічати цих людей. І зараз, коли їх через війну стає все більше, багато хто досі ніби відмовляється бачити це та продовжує так робити. 5 листопада у мене на каналі вийшов додатковий випуск «Відвалу ніг» саме про паркомісця для людей з інвалідністю. (Його видалили через скарги однієї з порушниць, яка потрапила на відео. Пізніше відео відновили з заблюреним обличчям жінки — «ДМ»).

Випуск «Відвалу ніг» про проблеми з паркомісцями для людей з інвалідністю на якийсь час був видалений із ютубу через скарги однієї з водійок, яка порушила правила та потрапила на відео

Там я і хлопці з гурту «Курган&Agregat» порушуємо цю проблему. Це — справді проблема. Не просто так існують місця для людей з інвалідністю і не просто так вони розташовані ближче до входу в торгові центри — людині без інвалідності легше пройти трішки далі, ніж людині на протезі чи на кріслі. Ще ці місця не просто так є ширшими — бо людям з інвалідністю складно виходити з авто, для цього потрібен достатній простір. Якщо в тебе колісне крісло, а хтось припаркувався надто близько і не залишив тобі можливості зайти чи вийти з машини — ти заблокований. Але багато людей навіть не замислюються про цю проблему, поки вона не спіткала їх самих. І тут питання не в тому, що хтось робить це навмисно, а в тому, що корінь проблеми — це брак знань.

— Робиш зауваження — і всі такі: «я на 5 хвилин», «мені в аптеку терміново»...

— Так, усі різко прям помирають і в них усе горить. А ти просто намотуєш кола й не маєш де зупинитися зі своєю інвалідністю, хоча закон тобі надає перевагу.

Я чув про неодноразові випадки, коли зверталися щодо цього до поліції, а поліціянти просто махали рукою і ніяк не реагували. Муніципальна варта, яка має за це штрафувати, теж нічого не робить із цим.

— Сама назва вашого проєкту «Відвал ніг» іронічна. Дехто її не сприймає, бо вважає, що це певне глузування з людей, які втратили ноги. Але я розумію, що це — частина оцієї комічної подачі та легкості.

— Ми назвали «Відвал ніг» розважальним шоу і тому саме сприйняття назви в людей зовсім інше — на позитиві. Бо якби ми просто зробили серйозне інклюзивне шоу, його дивилися б, на жаль, лише ті, хто і так цікавиться цією темою. Ми б так нікого на свій бік не перетягнули. А ми вирішили тему інклюзивності подати цікаво, неординарно, загорнути її в обгортку з позитиву і гумору. Так більше шансів завоювати нову аудиторію, поширити нашу ідею на широкий загал, на людей, які ніколи раніше такою тематикою не цікавились. І мені здається, що нам це вдалося.

 Олександр Терен і шоумен Женя Янович намагаються потрапити до одного з закладів Житомира на колісних кріслах

— Ви ж, напевно, відстежували результати шоу? Чи відчули ви хоча б якусь реакцію на нього?

— Звичайно, є навіть практичні зміни, які впровадили деякі міста або приватні підприємства. Ми навіть не очікували, якщо чесно, і не робили ставку саме на те, що після нашого проєкту будуть створені безбар’єрні простори, основна ціль була донести ідею. Але в багатьох місцях доставили пандуси, відремонтували їх, переробили вхідні групи. Тому можу сказати, що є фізичні зміни, і те, чого ми так прагнули, — ментальні зміни. Багато людей рекомендують шоу своїм друзям, діти дивляться, старші люди. Тобто аудиторія дуже широка і це радує.

— Але я так розумію, що цей проєкт не є самоокупним?

— Ні, звичайно. Виробництво такого шоу дороге, але в нас є спонсор — «Ощадбанк». Вони повірили в цей проєкт і не прогадали.

Але наразі ми його закрили. Поки не знаю, чи тимчасово, чи назавжди. Скажімо так, продюсерка проєкту Наталія Гаріпова поки зробила такий вибір. Тому наступний сезон не знімається і не знаю, чи колись буде зніматися.

 Олександр Терен розповідає про інклюзію та шоу «Відвал ніг»

— Ви казали, що інклюзія — це не тільки про фізичну доступність, а й про сприйняття суспільства. Я бачила відео: ветеран із протезом замість руки розповів, що до нього в супермаркеті підійшов чоловік зі словами «накрий чимось протез, бо моїй дитині страшно на нього дивитися».

— Ого, неприємно, мабуть.

— Думаю, такий випадок непоодинокий. Велика частина суспільства ще не знає, як поводитися з людьми з ампутаціями. Що ви про це скажете?

— Єдино правильної відповіді немає і має пройти час для того, щоб суспільство усвідомило, що просто ігнорувати людей з інвалідністю не можна. Це — нові виклики й перед суспільством, і перед ветеранами, і перед людьми з інвалідністю. Зараз у світі й квадробери, і що хочеш — нічим нікого не здивуєш, а тут раптом дивує те, що людина не має ноги чи руки. Тому це складне запитання, яке не має однозначної відповіді. Якщо мова про людей з інвалідністю, то має бути повага й розуміння. Якщо йдеться про ветеранів, то також має бути елементарна вдячність за те, що вони жертвували собою.

— Ви написали автобіографічну книгу. Вам було про що розповісти, але я розумію, що для написання книги потрібні певні літературні навички. Як вам це вдалося?

— Я ніколи не писав особливо, але багато читав — це допомогло певною мірою і повпливало на формування літературного смаку та певне розуміння літератури. Я почав писати в інстаграмі про війну і про наші будні, але люди просили більше і більше. Тому я погодився написати цю книгу, не маючи наміру потрапляти до списку літераторів. Просто, скажімо так, щоб закрити свій внутрішній запит і потішити людей, які цього чекали. А ще мені порадили один курс, на який якраз тоді набирали слухачів.

 Обкладинка книги Олександра Терена «Історія впертого чоловіка»

— А що за курс?

— «Голос війни» називається. Це — курс для військових, щоб навчити їх документувати всі спогади й писати. Він тривав близько двох місяців і я пройшов його. Це дало розуміння, як писати, як будувати діалоги, сюжет. Тому так, усе ж таки певні навички з’явилися і, звичайно, я читав літературу про те, як це все краще зробити. Тому вийшло так, як вийшло.

— В українському суспільстві є ще така проблема як розчарування, зневіра. Опитування показують, що все більше людей готові до переговорів із Росією, хоча Росія насправді не налаштована на переговори. Це страшно звучить, але є певні капітуляційні настрої. Як це змінити?

— Складно щось змінювати, бо майже три роки повномасштабної війни, люди виснажені. Мені здається, що потрібна правильна комунікація держави з суспільством — прозора, чесна і без популізму. Популізм уже не працює, але досі йде телемарафон з таким настроєм, ніби «скоро переможемо, ще трошечки — й уже знову шашлик». Це зараз лише шкодить, б люди вже не вірять. І ще дратують постійні обіцянки, які не збуваються. В результаті люди не вірять владі й державним комунікаціям.

— Росія докладає максимум зусиль, поширюючи дезінформацію і підсилюючи суперечності в суспільстві, аби зірвати в нас мобілізацію. І все частіше я бачу в соцмережах, що головний ворог для багатьох — ТЦК, а не Росія і Путін. Тобто частково це їм вдається, і можна сказати, що ми, як і росіяни, яких ми за це висміюємо, теж ведемося на пропаганду. Що з цим робити?

— Що з цим робити, в мене, чесно, відповіді немає й навіть розпач через це. Взагалі сюди підходить відповідь на попереднє запитання, тобто знову ж таки правильна нормальна комунікація. Та, як ми бачимо, її немає і в принципі не може бути, тому що вже наша влада занадто далеко зайшла у своїх обіцянках, які не здійснюються. Я маю величезний сумнів, що хтось із них може, скажімо, визнати свої помилки, покласти руку на серце і сказати «все, будемо тепер жити чесно, по-новому». Я не знаю, що сказати, крім того, що у нас єдиний шлях — боротися з дезінформацією, набувати більше медіаграмотності, щоб люди менше велися на російську пропаганду та дезінформацію.

— Наша стійкість залежить від того, яку інформацію ми споживаємо. Яку інформацію споживаєте ви? Де ви черпаєте новини? Де категорично не рекомендуєте читати новини?

— Насправді я не читаю багато ресурсів. Основне — це, звичайно, дуже багато новин не внутрішніх, а якраз новин зовнішніх, тобто про геополітику. Мене цікавлять події в інших країнах і те, як це буде впливати на Україну.

— А про які медіа ви зараз говорите?

— Мені важко зараз віддати перевагу якимось конкретним медіа. Здається, що медіа зараз дуже багато, але визначитися складно.

— Якщо повернутися до теми українізації, то в інтерв’ю Еммі Антонюк ви казали, що на «Холостяку» хочете бачити тільки україномовних дівчат. Чи не було до вас претензій, що це, мовляв, «ущємлєніє»?

— Було багато перепалок щодо мовного питання. Я завжди посилаюся на історичні факти — на те, скільки людей було вбито через мову і що русифікували нас насильно. Тому коли кажуть про лагідну українізацію, я кажу, що нас ніхто лагідно не русифікував — були вбивства, терор, смерті й ви зараз фактично це покриваєте. Але деякі люди не сприймають аргументів і треба знаходити хитріші методи, щоб перевести таких на українську. Тому я сказав, що на «Холостяку» не хочу бачити дівчат «какая разніца».

— Я розумію, що про «Холостяк» ви не маєте права розголошувати деталі, але ви можете дати якісь загальні оцінки. Чи все так, як ви собі уявляли, чи складно було, чи дуже напружені були зйомки?

— Я мав певні упередження, бо ніколи раніше не дивився такі шоу — думав, що там усе за наперед прописаним сценарієм, що треба вчити текст. Але виявилося, що це не так — справді все реаліті. Можу точно сказати, що на зйомках «Холостяка» все як у житті. Тобто це — твої справжні емоції, справжні слова і жодних текстів. А самі зйомки були дійсно складні — вони щодня з ранку до вечора і щодня нові локації, нові емоції. Звичайно, було нелегко як в емоційному плані, так і у фізичному. Втомлювався спочатку, але якось втягуєшся в це швидко і живеш ніби в іншому вимірі. В цілому досвід дуже позитивний, попри певні нюанси, пов’язані з внутрішніми відчуттями. Бо коли вісім камер тебе знімає і ще 30 людей збоку — а треба бути щирим і проявляти емоції, то це як мінімум незвично.

— Раніше «Холостяк» був практично повністю російськомовним і лише одна-дві учасниці спілкувалися українською. Також у фокусі були інші цінності — головний герой завжди був дуже успішним у фінансовому плані й на цьому прямо акцентували. Я не кажу, що ви неуспішний...

— Але в мене нема заводу. Розумію, про що ви.

— Так, ви — не бізнесмен, який має великі підприємства, і не принц заморський. У фокусі шоу ваша громадська діяльність, участь у війні. Тобто воно кардинально змінилося за своїми цінностями. Чи можна сказати, що так, як змінився «Холостяк», змінилось і суспільство, що це — проєкція тих метаморфоз, які відбулися з українцями?

— Я думаю, що ми на шляху цих змін і такі проєкти є каталізатором цього. Принаймні я хочу вірити в те, що наше суспільство зміниться так, як змінилося шоу «Холостяк» за своєю суттю. Для мене участь у цьому шоу є можливістю для більшої кількості людей донести ті речі, які я вважаю важливими. Якщо, умовно, «Відвал ніг» дивилася ширша аудиторія, ніж зацікавлених темою інклюзії людей, але все ж не так багато, як «Холостяк», то це для мене шанс привернути увагу до нього. Якщо «Холостяк» дивляться близько 10 млн людей у країні, то частина цих людей зайде глянути й «Відвал ніг». І це широка аудиторія — і молодь, якій цікаво там глянути на якісь наші приколи, і бабусі, які будуть дивитися, бо «такий гарний хлопчик із протезами, бідненький». Тому я сподіваюся, що таким чином наше суспільство зміниться в бік безбар’єрності.

 Олександр Терен про свою участь у шоу «Холостяк»

— Дехто скептично ставиться до вашої участі в такому шоу. Я зараз не про коментарі «чого він не на фронті?» від людей, які полінувалися глянути, хто ви такий. Я про негативні відгуки від деяких військових, які не оцінили вашу діяльність. Наприклад, були відгуки на кшталт «він уже загрався у це шоуменство» або що ви паразитуєте на образі ветерана, щоб здобути якісь дивіденди, зокрема, медійність. Що б ви на це відповіли?

— Хай вони заграються. Я нікому не забороняю втратити ноги й робити те саме. Я не прагну бути для всіх супердобрим і розумію, що цього ніколи не доб’єшся, бо завжди буде хтось, хто не розуміє чи не схвалює твоєї діяльності. Але навіть якби я робив це тільки заради своєї популярності, то що в цьому поганого? Я живу так, як хочу жити, роблю те, що хочу робити. Якщо це висвітлюється і про це говорять у медіа, значить це їм цікаво. Я сам ні в кого не прошу зробити про себе матеріал. Тому стати популярним заради самої популярності — не моя мета. Я намагаюся показати, що бути ветераном із пораненням — не кінець світу і не кінець життя.

— Ви не раз в інтерв’ю розповідали про те, що постійно займаєтеся спортом. Яким? Як часто?

— У залі тренуюсь і плаваю. Сьогодні якраз басейн і зал. Фактично кожного дня в мене тренування. Я — за здоровий спосіб життя і радію, що я маю змогу тренуватися. Ми зараз із тренером шукаємо способи, як ще ефективніше робити це на протезах, тобто зараз у нас такий пошук оптимальних занять для мене. Але тренування є — і це супер.

— Які у вас плани на майбутнє? Чи задумані якісь проєкти?

— Планую стендап-тур Україною. І планую почати писати наступну книгу найближчим часом. Відчуваю, що пора, і є бажання.

— Стендап — це буде комедія спостереження?

— Так.

— А книга яка? Знову автобіографія?

— Саме вона. Продовження вже після поранення. Мотиваційна більше, нон-фікшн.

— Є щось, що б ви хотіли додати наприкінці розмови?

— Хочу повернутися до запитання про ворожу пропаганду і зневіру українців. Хочеться закликати людей найперше розуміти одне до одного — менше ненависті, яка ллється з російської пропаганди та яка підсилює якісь розколи й негативні моменти, що в нас є. Росіяни насправді не дурні й бачать, де можна підтиснути на наше суспільство так, щоб розпалити внутрішню ненависть і розколоти нас. Нам треба вчитися розпізнавати маніпуляції та не дати себе обдурити.

  Олександр Терен і Юлія Лавришин

ФОТО: Максим Поліщук, «Детектор медіа»; скриншоти з ютубу; візитівка шоу «Холостяк», обкладинка книги «Історія впертого чоловіка»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Окупанти змінюють тактику: аналітики назвали головну ціль зимового наступу армії рф
Политека
2024-11-23T21:27:21Z
Бійці Нацгвардії відбили російський штурм на Донеччині
УкраинФорм
2024-11-23T20:54:02Z
Ситуація в Курській області загострюється: військовий розповів про новий дедлайн окупантів
Политека
2024-11-23T20:40:50Z
Почастішали спроби наших атак, – Андрющенко розповів про збільшення систем ППО в Маріуполі
24tv
2024-11-23T20:36:33Z
У Києві запровадили правила використання генераторів: де і як можна встановлювати
Хвиля
2024-11-23T20:30:44Z
Українські морпіхи провели успішну операцію під ударами ворожих дронів: відео
TSN
2024-11-23T20:09:39Z
На Харківщині вісім громад залишаються без опалення
УкраинФорм
2024-11-23T19:54:24Z
Мобілізація в Україні: боєць 3 ОШБр пояснив, чи мають воювати жінки
Политека
2024-11-23T19:25:01Z
На Полтавщині запустили дві когенераційні установки
УкраинФорм
2024-11-23T19:12:42Z
В українському посольстві відреагували на блокаду кордону з Польщею
1News
2024-11-23T21:30:01Z
Скільки ще у Росії потенціалу для такої війни: бригадний генерал відповів
TSN
2024-11-23T21:18:58Z
У канцелярії президента Польщі запалили свічку в пам'ять про жертв Голодомору
УкраинФорм
2024-11-23T21:12:24Z
Міна вже закладена, – Зеленський застеріг країни Африки від дестабілізації з боку Росії
24tv
2024-11-23T21:09:15Z
Погрози Путіна не спрацювали: росіяни скаржаться, що по Курську прилетіли 5 ATACMS
24tv
2024-11-23T20:51:34Z
Путін поставив за мету витіснити українські війська з Курщини до 20 січня - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T20:45:51Z
"Ще одна бравада Кремля": у The Washington Post проаналізували залякування "Орешником"
24tv
2024-11-23T20:45:18Z
Захід стоїть перед найбільшою небезпекою з часів Другої світової війни – екс-генерал
iPress
2024-11-23T20:36:58Z
Це однозначно зрада, – Веніславський відреагував на ідею нардепів розформувати ТЦК
24tv
2024-11-23T20:30:38Z
"Хлопці завжди поруч...": Настя Каменських отримала романтичний подарунок, а Потап усе проспав
Знай
2024-11-23T20:51:56Z
Міс Всесвіт 2024 запалила Емпайр-стейт-білдинг
360ua.news
2024-11-23T19:21:49Z
GRISANA презентує нову пісню «Циклон»: перша лірична робота артистки
Storyboom
2024-11-23T19:03:05Z
Дівчатка, тримайтеся: Роберт Паттінсон може знову зіграти роль вампіра, але цього разу з 1920-х
Знай
2024-11-23T18:51:13Z
Андре Тан створив новорічну колекцію "Fenix": вбрання, яке закохує з першого погляду
24tv
2024-11-23T18:48:32Z
Прослухали понад 1 млрд слухачів: Spotify назвав найпопулярнішу пісню
Фокус
2024-11-23T17:45:53Z
16-річний син Потапа розкрив подробиці особистого життя: "Подобається дівчина"
TSN
2024-11-23T16:21:39Z
Мама Дорофєєвої розплакалася після концерту доньки: відео зворушливого моменту
24tv
2024-11-23T16:21:02Z
Танці у міні-сукні на вівтарі: у Нью-Йорку вибухнув скандал за участі священника і поп-співачки
24tv
2024-11-23T16:12:09Z
7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
24tv
2024-11-23T20:15:08Z
3 продукти, які можуть призвести до вісцерального жиру: їх краще не вживати
24tv
2024-11-23T19:30:56Z
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
24tv
2024-11-23T19:24:35Z
Як зробити кислі мандарини солодкими: простий лайфхак
24tv
2024-11-23T16:12:58Z
Повторний огляд для людей з інвалідністю: у МОЗ розповіли, як це проходитиме
24tv
2024-11-23T15:36:32Z
Прокинулися посеред ночі? Цікавий трюк із закочуванням очей може допомогти заснути знову
Фокус
2024-11-23T15:06:04Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T15:00:52Z
Лікарі розкрили потенційний ключ до підтримки здоров’я мозку
Portaltele
2024-11-23T14:39:38Z
Медсестра хоспісу розповіла, про що найбільше шкодують люди в останні хвилини життя
Фокус
2024-11-23T14:30:54Z
0:4 від Тоттенгема — повторення найбільшої поразки в кар'єрі Гвардіоли
Football.ua
2024-11-23T21:22:04Z
Сімеоне провів 700 матчів на чолі Атлетіко
Football.ua
2024-11-23T21:00:58Z
Манчестер Сіті програв удома в АПЛ уперше з 2022 року
Football.ua
2024-11-23T20:30:11Z
Циганков зіграв вперше за півтора місяця: Жирона принизила клуб з Барселони в чемпіонаті Іспанії
24tv
2024-11-23T20:21:39Z
Мілан та Ювентус обійшлися без забитих м'ячів
Football.ua
2024-11-23T20:00:13Z
Шовковський: Гра у три захисники. Це не перший раз, коли ми так граємо
Football.ua
2024-11-23T19:51:06Z
"Російська повія": фанати БК Жальгіріс виступили проти мера Каунаса через зв'язки з Росією
24tv
2024-11-23T19:48:43Z
Ла Ліга. Жирона з Циганковим здолала Еспаньйол, а Мальорка вирвала перемогу в Лас-Пальмаса
Football.ua
2024-11-23T19:45:56Z
Тоттенгем із дублем Меддісона знищив Манчестер Сіті
Football.ua
2024-11-23T19:30:41Z
Затримки соціальних виплат: Мінфін пояснив у чому причина і як діяти українцям
Политека
2024-11-23T21:00:04Z
Британський банк заборонив платежі з росії та білорусі
iPress
2024-11-23T20:36:25Z
Вітряки допоможуть очистити атмосферу від вуглекислого газу: що відомо про нову технологію
24tv
2024-11-23T20:18:20Z
Новий порядок бронювання військовозобов’язаних: у Мінекономіки розповіли деталі
УкраинФорм
2024-11-23T20:09:02Z
Україна за 10 місяців імпортувала сирів на 171 мільйон доларів
24tv
2024-11-23T20:03:51Z
Тарифи на комуналку з 1 грудня: українцям розповіли, в яких регіонах їх підвищать
Политека
2024-11-23T20:00:10Z
У Фінляндії у грудні через страйк пілотів скасують 300 рейсів
Европейская правда
2024-11-23T19:15:44Z
Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T19:15:35Z
Через відключення світла горить побутова техніка: чи можна отримати компенсацію за пошкоджені електроприлади
Знай
2024-11-23T19:06:39Z
"Зимова єПідтримка" українців: як отримати гроші і на що їх можна витратити
Хвиля
2024-11-23T21:15:49Z
У Греції скоїли напад на учасників вшанування жертв Голодоморів в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T21:15:27Z
Ключі, парасольки і білок-летяг повертають власникам: чому в 14-мільйонному Токіо важко загубити речі
Фокус
2024-11-23T21:15:13Z
Російського генерала зняли з посади командувача угрупованням “Південь” через брехню про успіхи на фронті
TSN
2024-11-23T21:06:33Z
Дружина Решетніка розчулила, як троє синів вшанували пам'ять жертв Голодомору
TSN
2024-11-23T20:36:24Z
Система корпусів у ЗСУ має зменшити забюрократизованість - Президент
УкраинФорм
2024-11-23T19:54:41Z
Авіаексперт сказав, на що здатна ракета російського комплексу "Кедр" та озвучив її вартість
24tv
2024-11-23T19:45:51Z
Росія накопичила 1500 ракет: готується нова хвиля ударів по Україні
Знай
2024-11-23T19:36:56Z
Новий рік 2025: чи буде вихідний 1 січня в Україні?
Новости Украины
2024-11-23T19:06:34Z
Як розморозити фарш за 20 хвилин: час цей лайфхак знати всім
24tv
2024-11-23T21:06:16Z
У Грузію кинулися тисячі російських туристів - зафіксовано рекордне збільшення турпотоку
ZN UA
2024-11-23T20:16:11Z
Одна помилка, через яку на кімнатних рослинах немає нового листя: її майже всі роблять
24tv
2024-11-23T18:12:30Z
Чому вітальня виглядає дешево: 8 речей, яких слід уникати
24tv
2024-11-23T17:39:12Z
Можуть стати знаменитостями: кому зі знаків Зодіаку легко стати популярним
Фокус
2024-11-23T17:30:55Z
Грудень чекає: чи буде ваш знак зодіаку серед мандрівників у першому місяці зими
24tv
2024-11-23T16:03:29Z
Чи є різниця, яку сіль використовувати: морську, гімалайську чи кухонну, відповіді, які ви шукали
Знай
2024-11-23T15:51:39Z
Гороскоп Таро для кожного знака зодіаку на 24 листопада: що нас чекає в цей день
Политека
2024-11-23T15:42:45Z
Такої смакоти в магазині не придбаєш: ароматна ромова баба, яка "розлітається" за 5 хвилин
TSN
2024-11-23T15:33:36Z
На Курщині лунають потужні вибухи: росіяни скаржаться на атаку
GlavRed
2024-11-23T21:27:24Z
У Львові чоловік на вокзалі вчинив стрілянину, – ЗМІ
24tv
2024-11-23T21:21:27Z
У Броварах жінка постраждала від вибуху гранати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T21:00:26Z
У Курську пролунали потужні вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T20:51:50Z
Apple проти організованої групи: як підприємці в Україні втратили бізнес через підробки
InternetUA
2024-11-23T20:28:47Z
В Одесі у ДТП потрапив заступник начальника патрульної поліції області: що відомо
24tv
2024-11-23T20:24:57Z
Пошкодження кабелю в Балтійському морі: на місце прибуло судно Прикордонної охорони Фінляндії
УкраинФорм
2024-11-23T19:42:47Z
Внаслідок ДТП у Чугуєві загинули двоє чоловіків
Мій Харків
2024-11-23T19:09:42Z
У Салтівському районі в результаті аварії постраждали двоє пішоходів
Мій Харків
2024-11-23T19:01:37Z
Мемний робот із "Ріка і Морті" тепер продається в реальному житті: що він може
Фокус
2024-11-23T21:30:04Z
Маск уникнув покарання за пропуск зустрічі з SEC через запуск ракети
InternetUA
2024-11-23T21:01:49Z
У Star Citizen, найдорожчу гру в історії, тепер можна пограти безкоштовно
InternetUA
2024-11-23T20:31:39Z
Control 2 отримає новий жанр та величезний бюджет: студія розповіла про амбітний проект гри
Знай
2024-11-23T19:51:21Z
Microsoft підтвердила помилку оновлення додатків у Windows 10
InternetUA
2024-11-23T19:46:17Z
Вчені створили інноваційного аеродинамічного робота, що може літати
InternetUA
2024-11-23T19:01:40Z
NASA виділяє $11,5 млн на розробку літака майбутнього
Portaltele
2024-11-23T18:43:02Z
«Doomscrolling» руйнує психічне здоров’я
Portaltele
2024-11-23T16:39:14Z
Допомогла "Чорна красуня": вчені знайшли доказ того, що раніше на Марсі була вода
Фокус
2024-11-23T16:06:56Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z