MY.UAНовини
Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus"
Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus"

Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus"

Історія з відмовою Німеччини надати Україні крилаті ракети Taurus вийшла на новий рівень. Тепер німці (аби не давати нам їх) оголосили про передачу ЗСУ партії своїх безпілотників виробництва компанії Helsing, які отримали неофіційну назву міні-Taurus.

Що це за безпілотник та як допоможе ЗСУ – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Що відомо про постачання Україні міні-Taurus

Про надання Україні партії безпілотників у кількості 4 000 штук стало відомо 18 листопада з публікації німецького видання Bild. Воно більше відоме як таблоїд і через неоднозначну діяльність свого воєнного оглядача Юліана Рьопке багато разів видавало фейки про війну в Україні, проте, коли цей оглядач не фантазує, а просто виконує свою роботу, оперуючи фактами, виходить зовсім непогано.

Цього разу пан Рьопке стримував себе і просто подав наявну інформацію. А вона полягає в тому, що німецька хайтек-компанія Helsing GmbH в особі СЕО та співвласника Гундберта Шерфа уклала контракт з українським Міноборони про постачання ЗСУ великої партії дронів. Перша її частина прибуде до України вже в грудні.

Юліан Рьопке у своєму матеріалі пише про дату укладення контракту як вересень 2024 року, насправді ж угоду підписали ще 24 лютого. Можливо, журналіст мав на увазі безпосередній контакт на постачання 4000 дронів, а не ширшу угоду, що була у формі меморандуму, тобто декларації про наміри.

Цей рік (2024-й – 24 Канал) для української оборонки стане роком штучного інтелекту та наземних роботизованих систем. Коли ворог переважає в кількості – ми маємо переважати в технологіях і в розумних рішеннях. Досвід та напрацювання Helsing допоможуть українським розробкам стати ще ефективніше,
– тогочасний очільник Мінстратегпромом Олександр Камишін про цілі співпраці України з німецькою компанією Helsing.

Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus" - Фото 1
Україна укладає меморандум про співпрацю з німецькою компанією / Фото Мінстратегпром

Ми віримо, що програмне забезпечення, зокрема штучний інтелект, стане ключем до захисту наших демократій. Це партнерство є важливим кроком у нашій постійній підтримці України та її відважних Збройних сил. Це дозволить нам прискорити інтеграцію найсучасніших рішень у сфері штучного інтелекту в українські оборонні системи,
– СЕО Helsing GmbH Гундберт Шерф про співпрацю з Україною.

Якщо ж припущення вірне, то маємо приблизні строки, за які ідея перетворюється на готове рішення.

Не "міні-Taurus", а HX-2 Karma

Наразі невідомо, хто саме назвав дрони Helsing "міні-таурусами", чи це так вирішили розробники, чи це спроба виправдання від Німеччини, чи все ж це тролінг від Рьопке або бажання хайпанути від його редакторів, не забуваймо, що Bild – таблоїд. Справжня назва дронів – HX-2 Karma, проте, це вочевидь вже нікого не цікавить.

Можливо, не зовсім типове для цього виду порівняння з крилатими ракетами Taurus ці дрони зі штучним інтелектом отримали через більшу дальність і більше корисне навантаження в порівнянні з іншими аналогами.

Нагадаємо, особливістю ракет Taurus, які досі не хоче давати Україні канцлер Шольц, є збільшена до 500 кілометрів дальність та потужна бойова частина, яка робить фактичний аналог Storm Shadow незамінним для ураження бункерів чи, наприклад, опор Керченського мосту.

Заявлено, що дрони HX-2 Karma від Helsing мають посилену у порівнянні з побратимами бойову частину і цим фактом вигідно відрізняються на їх тлі.

Проте це в жодному разі й близько не крилата ракета, а швидше більш технологічний аналог добре відомого ЗСУ дрона-камікадзе Switchblade.

Так чи інакше, але назва стала вірусною і як би цей дрон не називали раніше, зараз він – "міні-таурус". Він точно стане в пригоді ЗСУ і збере свої "криваві жнива" з окупантів. Проте ми б хотіли також і реальних Taurus.

Характеристики міні-Taurus або ж HX-2 Karma

Точних цифр та тактико-технічних характеристик БпЛА Helsing видання Bild не називає, як і ціну безпілотника, проте зрозуміло, що вона не може бути малою.

Це ж не російська "Молнія 1" з багна і патиків, а серйозний виріб від союзників з ЄС. Проте це не означає, що в разі успішного тестування в Україні проєкт може бути масштабовано та модернізовано до більш економічно обґрунтованої версії – якщо самі росіяни не цінують своїх вояків (та знижують їм виплати за поранення), то чому на ліквідації окупантів мають економити німецькі інженери.

При цьому завдання зробити "міні-Taurus" дешевшим за американський аналог Switchblade 300 чи російський "Ланцет", а це, нагадаємо, 50 і 35 тисяч доларів відповідно, не виглядає чимось недосяжним.

Також не зовсім зрозуміло, чи є даний БпЛА повністю німецьким, адже Helsing розробляє лише програмне забезпечення, натомість у лютому 2024 року повідомлялось про потенційне використання німецького софту та українського "заліза".


Нібито дрон Helsing / Фото Bild

БпЛА HX-2 Karma від компанії Helsing – можливі характеристики:

  • виробник – Helsing (Німеччина),
  • тип – дрон-камікадзе,
  • управління – штучний інтелект Altra Recce-Strike,
  • можлива дальність – 40 – 60 кілометрів, за іншими джерелами – до 100 кілометрів,
  • корисне навантаження – невідоме,
  • ціна – невідома.

В чому переваги німецьких дронів "міні-Taurus"

Дрон від компанії Helsing – дуже просунутий виріб, він керується штучним інтелектом. Власне, Helsing і розробляє операційні системи та відповідне програмне забезпечення. Крім начинки для дронів, компанія Helsing виконує субподряди для SAAB та Rheinmetall, а також бере участь у проєкті розробки бойового штучного інтелекту для європейського винищувача шостого покоління FCAS, точніше, його побратима-відомого (концепція винищувача шостого покоління передбачає наявність дрона-напарника у літака і створення пари, де пілот делегує більшість функцій роботу).


Над штучним інтелектом у дронах працюють провідні розробники / Фото AeroVironment

Програмне забезпечення Altra Recce-Strike, яке керує БпЛА Helsing, робить дрон практично невразливими до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Це надзвичайно важливо в нинішніх умовах, коли РЕБ став ще одним тотальним трендом цієї війни. І над питанням обходу радіоелектронних перешкод працюють інженери всього світу. Росіяни частково вирішили це питання завдяки відкату до архаїки – вони запропонували дешеві дрони на оптоволоконному кабелі (фактично це БпЛА з дротом).

Натомість німецькі розробники пішли іншим шляхом і запропонували технологічне рішення.

Інсайдер в оборонній сфері розповів Bild, що дрон Helsing здатен "сам вивчати місцевість" і розпізнавати за тисячами наземних орієнтирів, де саме він перебуває, і у такий спосіб допомагає оператору триматися курсу навіть за несприятливих погодних умов або на розбомблених територіях.

Після того, як ціль знайдено й оператор дав йому вказівки, безпілотник сам летить до неї,
– цитує Bild свого обізнаного анонімного фахівця.

БпЛА Helsing можуть летіти до цілі, навіть якщо радіозв'язок з оператором втрачено. Це дає значні переваги у порівнянні з дронами на ручному керуванні.

Тести показали, що коефіцієнт влучання таких дронів є значно вищим, ніж у бойових дронів з ручним керуванням. При цьому відхилення точності ураження цілей не більше 50 сантиметрів, що фактично гарантує росіянам анігіляцію.

Крім того, операційна система Altra Recce-Strike дозволяє формувати з дронів "вовчі зграї" та одночасно використовувати по декілька дронів в атаці.

Тепер БпЛА Helsing летять до України, щоб підтвердити свою ефективність на справжньому полі бою. Точніше, вони вже з весни 2024 працюють в Україні, але то були лише одиничні пристрої.

За підсумками їхніх тестових польотів на сході України дрони вже допрацьовуються та покращуються. Тепер ЗСУ отримає їх у великій кількості – починаючи з грудня 2024 року Німеччина буде надсилати щомісяця по декілька сотень дронів Helsing зі штучним інтелектом. Якщо це річний контракт, то Україна отримуватиме по 333 дрони місяць.

Bild стверджує, що ці німецькі безпілотники мають в чотири рази більший радіус дії (тобто близько 50 кілометрів), ніж звичайні безпілотники-камікадзе, що використовуються українською армією. А також несуть достатньо вибухівки для знищення російських танків, укриттів, командних пунктів і навіть можуть атакувати їх з повітря на повній швидкості.

Чому ця співпраця вигідна й для Німеччини

Інформацію про відправлення першої партії дронів від Helsing GmbH підтвердив міністр оборони Німеччини та потенційний наступник Шольца як лідера партії СДПН Борис Пісторіус. У коментарі Bild він заявив, що "дуже радий, що постачання цих ударних безпілотників на основі штучного інтелекту починається прямо зараз" (після варварської масованої ракетно-дроновї атаки України 17 листопада – 24 Канал).

Міністр Пісторіус заявив, що дрони Helsing можуть бути використані українськими збройними силами "проти російських військових цілей, які становлять високу цінність, наприклад, проти російських командних пунктів або об'єктів матеріально-технічного забезпечення".

Це не поодинокий випадок – Україна нині не лише лідер з виробництва та розробки БпЛА, але й також найкращий полігон з їхнього тестування. З огляду на це провідні світові фірми мають за честь співпрацювати з нами, тестувати та покращувати власний продукт, а також рекламувати його, адже відео з ураженнями ворога безпілотниками миттєво стають вірусними.

Так було на Близькому Сході, під час вірмено-азербайджанських війн, а також нині – під час відбиття Україною російської агресії.

Також війна в Україні довела, що бойові дрони – не тимчасове рішення та хитка мода, а сталий тренд, який буде розвиватись і масштабуватись далі. З огляду на це, світові армії – від Північної Кореї й до США – нині активно працюють саме в цьому напрямку та модернізують свої збройні сили відповідно до вимог часу. Тому в співпраці з Україною зацікавлена не лише приватна компанія, що виробляє дрони, але й держава Німеччина, яка профінансувала даний проєкт власними коштами в рамках урядової ініціативи з модернізації оборони.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росія передала Індії зброю на тлі конфлікту з Пакистаном
ГЛАВКОМ NET
В Анкару прибув новий посол США
УкраинФорм
Росіяни атакували Конотоп: били з інтервалами навмисно, щоб нанести більше шкоди
ТСН
Тривожний сигнал для України: хто вийшов на виборах у Румунії до другого туру
ТСН
Пані посол України в США відреагувала на ядерні погрози Путіна: "Він є загрозою не лише для України"
TSN
Алькатрас 2.0: Трамп оголосив про відновлення легендарної в’язниці
TSN
Путін готує російське суспільство до тривалої війни в Україні та, можливо, із Заходом — ISW
TSN
Трамп після розмови з Ердоганом зробив заяву про війну в Україні
TSN
Трампу треба певний час, щоб зрозуміти, що від його слова ракети не перестають літати — дипломат
ТСН
На концерті Леді Гаги в Бразилії з мільйонами глядачів готували теракт
ТСН
Окупанти знищили будинок фіналістки "Голосу країни-13" у Мирнограді: "А я так мріяла повернутись"
TSN
Jerry Heil виступить на "Євробаченні-2025" без alyona alyona: реперка здивувала причиною
ТСН
Ексчоловік Ані Лорак приголомшив подарунком новій коханій за понад мільйон гривень
ТСН
Донька Олени Кравець розкрила правду про стосунки з мамою та як вона її виховала: "Була дистанція"
TSN
Настя Каменських похизувалася, як розкішно відсвяткувала 38-річчя в компанії Потапа
TSN
Наталія Островська показалася з чоловіком і розкрила, на чому тримаються їхні стосунки
TSN
Історична сенсація: ШІ розкрив 500-річну таємницю найвідомішої картини Рафаеля
ТСН
Тарас Цимбалюк чесно зізнався, чому погодився стати головним героєм шоу "Холостяк"
ТСН
В Україні подорожчали всі види палива на початку тижня: АЗС показали ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
Курс валют в Україні: євро стає конкурентом долару, а долар дорожчатиме – що купувати і продавати
TSN
Київстар за 1 квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
ТСН
Кабмін відповів, чи підвищать зарплати українським педагогам
ТСН
Скільки коштує металобрухт в Україні 2025 року, ціни на чорні та кольорові метали, де знайти "скарби" вдома
ТСН
Який метал найдорожчий у світі: його ціна вражає
ТСН
Чим найкраще підживити лохину у травні, щоб було море великих і солодких ягід
TSN
Курс валют на 6 травня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
ТСН
Гетманцев відповів, чи очікувати в Україні підвищення податків
ТСН
На Курщині оголосили про евакуацію прикордонного Глушково
24tv
Уночі росіяни випустили ракети та дрони по Україні: де гриміли вибухи
ТСН
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
У США розшукали жінку, яка зникла безвісти понад пів століття тому — детективна історія
ТСН
У школах міст-мільйонників зафіксовано уповільнення українізації: чому так трапилось
TSN
ЗСУ, волонтери та ГУР — ті, кому довіряють українці за результатами дослідження
ТСН
Курська операція залишається актуальною: деталі від Сирського
ТСН
Історії тих, хто не здався — для тих, хто не здається: що "1+1 Україна" покаже до 80-річчя завершення Другої світової війни
ТСН
"Жерло вулкана" та екстремальні краш-тести: телеведучий Дмитро Комаров вперше показав роботу мартенівського цеху
ТСН
Турист зі США ледь не загинув у Колізеї: що він утнув
TSN
Шторм у Китаї перекинув човни: у воді опинилися 84 людини
TSN
Вибухи у Конотопі та припинення роботи Skype: головні новини ночі 5 травня 2025 року
ТСН
У Києві прогримів вибух: що відомо
ТСН
У Росії кінь-втікач влаштував ДТП
TSN
Чоловік заявив, що його "викрали невідомі з ТЦК" та відмовився від мобілізації: як він поплатився
ТСН
"Все впало на мене": жахливі історії киян після нічної атаки дронів
ТСН
У ДТП на Полтавщині загинули поліцейський і військовий з ТЦК — подробиці
TSN
У Махачкалі влаштували стрілянину по російських правоохоронцях: подробиці
TSN
Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворень на ліки майже на ₴2 мільйони
УкраинФорм
Чому «плаче» виноград і як цьому зарадити: поради для садівників
ТСН
Як виростити врожай без хімії
TSN
Дієтологи пояснили, з яких продуктів має складатися правильний сніданок
ТСН
Названо фрукт, який налагодить справи в туалеті та зміцнить імунітет
TSN
В Україні активізувалися гадюки: як убезпечитися від укусу
ТСН
Найгірший чай для вашого здоров’я: його багато хто п’є, але він сприяє набору зайвої ваги
ТСН
Як щоденне пиття кави може уповільнити старіння: вчені оприлюднили нове дослідження
TSN
За кілька секунд і без хімії: як перевірити свіжість молока в домашніх умовах
GlavRed
ЗСУ просунулися в районі Торецька, росіяни тиснуть на двох напрямках — ISW
TSN
Підвищення тарифів на воду у Дніпропетровській області: в деяких містах виникли проблеми
Политека
Терезам не варто все близько брати до серця: гороскоп на 6 травня
24tv
Росія перекидає війська для захоплення Торецька та Покровська - ISW
Gazeta UA
РФ масовано атакувала Харків: удари ворога поцілили у кілька районів міста
TSN
Погода у травні: прогноз до кінця місяця
ТСН
Донбас перебуває на межі водної катастрофи: чи є реакція РФ
TSN
Україну накриють торнадо та смерчі: метеоролог попередив про небезпеку
TSN
Зливи, похолодання та мокрий сніг: прогноз погоди на тиждень, 5-11 травня
ТСН
Його перебудовували кілька разів: як раніше виглядав річковий порт у Дніпрі
Telegraf
Астрологи назвали два знаки зодіаку, які завжди радіють щастю інших
ТСН
Ці рослини запросто виженуть попелицю з вашого саду: посійте їх навколо стовбурів дерев
TSN
Небезпечне добриво: чому недозрілий перегній убиває розсаду — пояснення експертів
TSN
Які несприятливі дні для садіння часнику: досвідчені городники кажуть, що в такі дати він піде в стрілки
TSN
Як збити білок з цукром до густої піни — секрети приготування
TSN
Як вивести пирій зі свого городу: дієві методи, перевірені часом
ТСН
Як зробити освіжувач повітря власноруч: вдома завжди пануватиме свіжий і приємний аромат
TSN
Відро картоплі з кожного куща: перевірений аграрний метод для дійсно рясного урожаю
TSN
Це може бути найбожевільніший колір Lamborghini за всю історію
Топ Жир
Ви поспішили купити авто перед підвищенням мит, і чи було це вигідно?
Топ Жир
Коли не можна вмикати кондиціонер в авто: помиляються навіть досвідчені водії
GlavRed
Infiniti може отримати кросовер, який їм так необхідний для виживання
Топ Жир
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
Ганна Різатдінова розсекретила, скільки заробляє на місяць і куди витрачає кошти
ТСН
Ганна Різатдінова розповіла про свої останні стосунки та чому вони не склалися
ТСН
Різатдінова шокувала сумою, яку їй пропонували за інтим, і як вона майстерно "послала" вербувальника
TSN
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
Крістал Пелес і Ноттінгем Форест поділили очки
Football.ua
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
Хитра головоломка: знайдіть 3 відмінності в картинках жінки біля банкомату за 17 с
GlavRed
У США запропонували відслідковувати чипи Nvidia після продажу
InternetUA
Skype назавжди припиняє свою роботу
TSN
Коли загине Земля: тривожний прогноз Гокінга підтвердило NASA
TSN
Згаслий вулкан в Угорщині може виявитися прадавньою столицею — відкриття вчених
ТСН
Земля стане вогняною кулею: що казав Стівен Гокінг про фінал людської цивілізації
ТСН
Львівський марафонець "зарядився" пінним прямо на дистанції і насмішив мережу: курйозне відео
Telegraf
Хакери зламали сайт авіакомпанії, що залучена в депортації мігрантів зі США
УкраинФорм
OpenAI розповіла, коли та в яких ситуаціях використовувати різні версії ChatGPT
InternetUA