MY.UAНовини
"Московські конвенції" замість Женевських: як Росія катує українців у полоні і чому світ ігнорує
"Московські конвенції" замість Женевських: як Росія катує українців у полоні і чому світ ігнорує

"Московські конвенції" замість Женевських: як Росія катує українців у полоні і чому світ ігнорує

Росія протягом десятиліття війни проти України систематично порушує норми міжнародного гуманітарного права, ігноруючи положення Женевських конвенцій. Питання поводження з українськими військовополоненими та цивільними заручниками стало одним із найбільш болючих викликів для України. У цьому контексті важливими є бездіяльність міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), а також ініціативи української сторони, спрямовані на викриття злочинів та пошук дієвих механізмів захисту.

20 листопада за участі Дмитра Лубінця, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Олега Гущина, представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та
Юлії "Тайри" Паєвської, звільненої парамедикині та волонтерки, у Києві презентували так звану "московську конвенцію" – історії про українських полонених та зведення нелюдських дій росіян щодо них.

24 Канал відвідав цей захід і розповідає про ситуацію з українськими та російськими військовополоненими, бездіяльність міжнародних організацій та нову реальність Женевських конвенцій.

Чому Женевські конвенції не працюють

Протягом понад 10 років Росія свідомо й публічно порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення Женевських конвенцій. Ці документи, що були започатковані ще у 1864 році, після Другої світової війни набули сучасного вигляду. Їхня головна мета – встановлення чітких правил поводження з військовополоненими та цивільними особами навіть у найскладніших умовах збройних конфліктів.

На жаль, за останні десять років Женевські конвенції замість того, щоб працювати, замість того, щоб бути історичною пігулкою від жорстокості, на мій погляд, перетворилися на ліки, які позбавляють зору. Всі розуміють, всі публічно заявляють, що Російська Федерація свідомо порушує права українських військовополонених. Але які дії після цього? Таке враження, що світ просто осліп. З одного боку каже про це, а з іншого боку нічого не робить. Тому виникла ідея представити московську конвенцію, по якій діє Російська Федерація,
– зазначив Лубінець.

Презентацією "московської конвенції" Лубінець пообіцяв розпочати інформаційну кампанію щодо привернення уваги всіх країн світу до дій Росії щодо українських військовополонених, оскільки "Женевських конвенцій для Росії не існує".

Що таке Женевські конвенції

Женевські конвенції – це чотири міжнародні угоди, що були прийняті в 1949 році з метою встановлення стандартів гуманного поводження під час збройних конфліктів. Вони охоплюють такі основні аспекти:
  • перша конвенція стосується поліпшення становища поранених та хворих військових на полі бою.
  • друга конвенція забезпечує захист поранених, хворих і членів екіпажів на морі.
  • третя конвенція визначає правила поводження з військовополоненими, включаючи їхній захист від насильства, знущань і катувань.
  • четверта конвенція забезпечує захист цивільних осіб, що опинились під час війни в руках ворога або на окупованих територіях.
Женевські конвенції вимагають дотримання принципів гуманності та захисту прав осіб, які не беруть участі в бойових діях (цивільних осіб, поранених, військовополонених), навіть у найскладніших умовах збройних конфліктів. Вони стали основою міжнародного гуманітарного права, яке регулює військові дії та захист прав людини в умовах війни.

Ідеологія, де контроль за страхом, насильством фактично стали основними інструментами управління над людьми, яких Росія тримає у полоні. На мій погляд, московські конвенції повинні показати всьому світу, що це виклик для всіх них, не тільки для українців,
– сказав омбудсмен.

За словами виконавчої директорки Медійної ініціативи за права людини Тетяни Катриченко, окрім саме катувань та вбивств полонених, Росія також порушує Женевську конвенцію тим, що не повідомляє рідних про взяття в полон, забороняє надсилати листи та посилки, а також не повертає важкопоранених.

"Росія не виконала жодної статті конвенції сьогодні. Нею офіційно порушено 14 із 16 положень про права людини", – зазначила Катриченко.

Що в "московських конвенціях" і як росіяни знущаються з полонених українців

Норми "московських конвенцій" про поводження з військовополоненими – це, зокрема, документ, в якому описані 15 історій колишніх військовополонених.

Від цих історій не просто мурахи по шкірі та волосся дибки, читаючи, ти просто не розумієш, як можуть люди так жорстоко відноситись до інших людей, – додав Лубінець. Цей документ, за його словами, своєрідна антиутопія.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з російського полону 3767 українців, з яких 186 – цивільні.

Один із прикладів з московських конвенцій – свідчення Олексія Кренца. У полоні його били кийками, застосовували електрошокери, ламали кістки. Олексій зараз бореться з наслідками навмисно спричинених йому хвороб – туберкульозу та гепатиту B.


Дмитро Лубінець / Фото з соцмереж політика

Ще одна свідчення належить Сергію з Бердянська, кремезному чоловікові зростом два метри та вагою 140 кілограмів, який після повернення з полону пів року проходив реабілітацію. Його слова: "Був час, коли я став на коліна і благав росіян мене вбити. Я більше не міг терпіти цих тортур".

Подібні свідчення демонструють системність і цілеспрямованість злочинів, які здійснює Російська Федерація.

Ще у 1992 році під час окупації частини Молдови, під час Чеченських воєн, агресії проти Грузії Росія поводилася аналогічно. Ці жорстокі методи включають тортури, фізичне, сексуальне та психологічне насильство та навіть вбивства, розповів Дмитро Лубінець. Зокрема, у російському полоні загинув українець Олександр Грицюк. Його дружина розповідає, що, коли повернули тіло чоловіка, на пальцях не було нігтів, ніс був зламаний, а голова – вся у синцях. Співкамерники Олександра розповідали, що його катували щодня за відмову розмовляти російською.

Україна вже десять років звертається до світу з вимогою реагувати на порушення Женевських конвенцій Російською Федерацією, каже уповноважений Верховної Ради з прав людини. Але організації, які повинні забезпечувати їх дотримання, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), демонструють відверту бездіяльність. Запрошення до діалогу часто ігноруються, що лише підсилює відчуття безкарності агресора.

Разом із тим є й приклади гідної роботи. Спеціальна доповідачка з питань тортур ООН Еліс Едвардс підготувала звіт, у якому задокументувала систематичні тортури 95% українських військовополонених у російському полоні, включаючи психологічне, фізичне, сексуальне насильство. Постійна моніторингова місія ООН також підтвердила ці факти.

Світ уже проходив через подібне. До Другої світової війни агресор також демонстрував зневагу до прав цивільних і військовополонених, але міжнародна спільнота зволікала з реакцією. Це призвело до катастрофічних наслідків. Сьогодні ситуація повторюється. Відсутність належної реакції на злочини Російської Федерації створює небезпечний прецедент для майбутніх агресорів. Якщо світ не зробить висновків, існує ризик, що новий глобальний конфлікт стане неминучим,
– каже Лубінець.

Чому Україна має виконувати Женевські конвенції

Україна виконує Женевські конвенції, фактично дослівно, слово в слово, каже Олег Гущин, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Чому? Бо ми прагнемо залишатися частиною цивілізованого світу. Бо не хочемо, щоб коли-небудь з’явилася "київська конвенція" – аналог того, що зараз робить Росія. Ми не можемо і не будемо такими, як вони", – каже представник Координаційного штабу.

За його словами, якщо Україна прагне бути визнаною світовою спільнотою, ми повинні дотримуватися законів, які прийняли цивілізовані країни. Інакше Україна може втратити міжнародну підтримку.

Світ занурений у комфортну, ідеалістичну бульбашку. Йому незручно чути про наші трагедії. Але ми маємо нагадати: реальність полягає в тому, що для Росії Женевські конвенції не існують. Більше того, всі моніторингові місії та звіти з прав людини підтверджують: катування, знущання, нелюдське поводження, які здійснює Росія, – це не випадковість, не дії окремих виконавців. Це системна, цілеспрямована політика держави,
– каже Гущин.

За словами представника Координаційного штабу, складно уявити, що у XXI столітті країна, яка займає місце в Раді Безпеки ООН і є підписантом міжнародних конвенцій, цілеспрямовано їх ігнорує. Вона навіть не читає ці документи, бо робить усе це навмисно.

Що має робити Україна

Як наголосив Богдан Чумак, радник Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, Україна має змушувати працювати міжнародні організації й зокрема Червоний Хрест, який має "безмежні бюджети". Дії росіян – це докази для Міжнародного кримінального суду, це докази для майбутнього спеціального трибуналу.

Про це має знати не тільки кожен іноземний дипломат, кожен іноземний урядовець, а кожен іноземний громадянин, кожна іноземна зірка, кожен іноземний великий спортсмен. Вони мають про це знати. Це має бути постійно на порядку денному світової спільноти. Адже тільки так світова спільнота, зупинивши росіян в Україні, покаравши їх за те все, що вони вчинили тут, може не стикатися з тим, з чим ми маємо справу цілодобово,
– заявив Чумак.

Росія застосовує весь спектр катувань до цивільних осіб, аби змусити їх визнати злочини, які їм інкримінують, навіть якщо вони не були вчинені. Катування застосовуються без жодного сумніву й без необхідності у доказах. Їм важливо отримати запис зізнання на камеру, каже Юлія "Тайра" Паєвська, волонтерка та парамедикиня, звільнена з російського полону.


Юлія Паєвська / Фото з соцмереж

Як стверджує Тайра, зараз ведеться робота над приверненням уваги міжнародної спільноти до того, що в полоні незаконно утримуються не лише військові, але й цивільні, які піддаються таким самим методам катувань.

Є група активістів, до якої я належу, яка подорожує світом і розповідає про ці злочини. Також готується правова база для змін у законодавстві, що дозволить ефективніше боротися з цими порушеннями. На останній зустрічі міністрів закордонних справ у Канаді я запропонувала створити нову організацію, яка могла б замінити Червоний Хрест, що фактично не працює на території Росії та окупованих територіях України. Ідея знайшла підтримку, але її реалізація складна,
– додала Паєвська.

Окрім цього, залишається ключове питання: як змусити Росію дотримуватися міжнародних конвенцій та рішень судів. Це найбільша проблема – відсутність дієвих механізмів тиску на державу, яка систематично ігнорує свої зобов’язання, зокрема Женевські конвенції, каже Тайра.

Серед міжнародної спільноти, за словами звільненої полоненої, наростає розуміння, що Міжнародний комітет Червоного Хреста втратив ефективність у виконанні своїх функцій. Водночас локальні відділення, наприклад Український Червоний Хрест, працюють чудово. Так само позитивно себе зарекомендували регіональні відділення в Європі, Азії та Америці.

Чи відомо, скільки полонених утримує Росія

Ми не можемо зі стовідсотковою впевненістю сказати, що володіємо повною інформацією про всіх українських військовополонених та цивільних заручників. Офіційна інформація з боку Російської Федерації надходить виключно через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Навіть якщо родини полонених чи зниклих безвісти мають докази їхнього утримання – фото, відео або повідомлення з медіа чи телеграм-каналів – до моменту офіційного підтвердження від МКЧХ ці особи залишаються в статусі зниклих безвісти,
– пояснив Дмитро Лубінець.

На його думку, це є наслідком неефективної діяльності МКЧХ. Хоча інші канали, такі як оперативні можливості ГУР, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, а також офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, дозволяють отримувати інформацію про українських громадян у полоні, ця інформація здебільшого не є офіційно підтвердженою.

"Ми знаємо про перебування наших громадян у виправних колоніях на території Росії, але точні списки полонених отримати неможливо, що ускладнює роботу", – додав омбудсмен.

Крім того, офіційно зафіксовано, що російський Червоний Хрест брав участь у незаконній депортації українських дітей, порушуючи статут Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Російська організація також привласнила майно Українського Червоного Хреста в Криму та відкрито його використовує. Відповіді або дієвої реакції з боку міжнародної спільноти Україна досі не отримала.

Після українського звернення МКЧХ розпочав внутрішнє розслідування, яке закінчилося нічим. Щодо білоруського Червоного Хреста хоч і були санкції у вигляді призупинення членства, коли керівник цієї організації публічно підтримав агресію проти України, щодо Російського Червоного Хреста реакції взагалі не було, додає Лубінець.

За словами омбудсмена, ситуація ускладнюється тим, що очільник російського Червоного Хреста входить до найвищого органу управління Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, куди його обрали у квітні 2022 року, коли світ вже бачив наслідки звірств у Бучі та інших злочинів.

Найбільше претензій викликає діяльність Міжнародного комітету Червоного Хреста, який, згідно з мандатом, є незалежною організацією та має монопольне право захищати військовополонених.

Коли вони заявляють, що Росія їх не допускає, ми запитуємо: а де ви це офіційно зафіксували? Якщо таких заяв немає, це виглядає як визнання, що Росія виконує свої зобов’язання. А якщо це так, то чому українські військовополонені не мають права на листування, отримання посилок чи медичної допомоги?
– питає омбудсмен.

Згідно з Женевськими конвенціями, важкопоранені та важкохворі військовополонені повинні бути репатрійовані без жодних умов. Але реальних кроків у цьому напрямку Україна поки не бачить, що підсилює сумніви в ефективності роботи цієї організації.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Компанію, яка будувала метро на Виноградар, оштрафували ще на 78 млн грн — рішення суду
AIN
2025-04-08T10:18:20Z
Завдяки допомозі киян Річкова флотилія ВМС придбала засоби РЕБ та техніку, – Кличко
24tv
2025-04-08T10:15:44Z
У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я для постраждалих від війни
24tv
2025-04-08T10:15:19Z
Окупанти дронами атакували місто на Харківщині: постраждав чоловік
ZN UA
2025-04-08T10:13:51Z
Припинено діяльність шантажистів, що розповсюджували інформацію принизливого характеру про учнів навчальних закладів
Украина Криминальная
2025-04-08T10:06:08Z
Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні
ZN UA
2025-04-08T09:58:56Z
Біля Куп’янська під час спроби перетнути Оскіл окупанти затонули разом із бронетехнікою
Antikor
2025-04-08T09:57:21Z
Кияни скаржаться на відключення світла. Що кажуть в "Укренерго"
Telegraf
2025-04-08T09:54:48Z
Скільки окупантів ще має покласти Кремль, щоб захопити Донбас: у ЗСУ відповіли
Фокус
2025-04-08T09:54:43Z
Ердоган подав позов проти глави опозиції за порівняння з хунтою
Европейская правда
2025-04-08T10:15:41Z
Маслова, Семерня та Снєжко в схемах ОЗУ "Монако": корупція на найвищих рівнях Сумської області
Antikor
2025-04-08T10:15:17Z
Путінська Росія остаточно перетворилась у країну війни і повернення до «нормальності» вже не буде – оглядач
ZN UA
2025-04-08T10:13:41Z
Тарифи Трампа небезпечні для США, але здатні пригальмувати початок ще однієї війни
24tv
2025-04-08T10:12:59Z
Соцмережі Польщі фіксують зростання негативу щодо українських біженців
Хвиля
2025-04-08T10:12:20Z
Фон дер Ляєн поговорила з прем’єром Китаю про тарифи США
Европейская правда
2025-04-08T10:09:16Z
Перм'єр Литви: не всі білоруси – шпигуни, дайте працювати спецслужбам
Европейская правда
2025-04-08T10:06:58Z
Брат лідера Сирії отримав посаду в його адміністрації. До цього був лікарем у Воронежі
Лига
2025-04-08T10:06:27Z
Голова Єврокомісії закликала Китай збільшити свої зусилля для встановлення миру в Україні
ZN UA
2025-04-08T10:06:10Z
"Батько всіх бомб": на що здатна 13-тонна американська GBU-57
Фокус
2025-04-08T10:15:54Z
Польські військові вперше провели стрільби з новітніх танків Abrams
Европейская правда
2025-04-08T10:03:42Z
В Україні почався збір заявок на «Освіторія.Медіа award 2025»
Детектор М
2025-04-08T10:01:56Z
У Литві обговорюють можливість відправлення 40 військових в Косово
Европейская правда
2025-04-08T09:49:28Z
Повістки поштою: у якому випадку можна оскаржити штраф від ТЦК
24tv
2025-04-08T09:48:06Z
Міноборони планує об'єднання АОЗ та ДОТ після воєнного стану
24tv
2025-04-08T09:48:05Z
Українські виробники складових для озброєння можуть отримати до 8 млн грн гранту від держави — як податися?
AIN
2025-04-08T09:45:27Z
Жінка перетворила звичайний сад на розкішну зону для відпочинку: неймовірні фото до та після
24tv
2025-04-08T09:42:39Z
Студенти перетворили затоплену кімнату на "вечірку біля басейну"
Фокус
2025-04-08T09:42:28Z
Наталка Денисенко виклала яскраві фото з колегами під час гастролей Польщею
Gazeta UA
2025-04-08T10:03:36Z
У Литві обурились запланованому концерту співачки Орбакайте: прем'єр відреагував
Европейская правда
2025-04-08T09:57:13Z
"Швидку викликатимуть...": Саша Зарицька показала, чим обернулися зусилля зі спалювання "зайвого"
Знай
2025-04-08T09:51:18Z
Зої Кравіц знайшла заміну Ченнінгу Татуму: кого охрестили новим бойфрендом зірки
Фокус
2025-04-08T09:42:26Z
Disney забруднив повітря «Білосніжкою» — фільм спричинив більше викидів, ніж деякі великі аеропорти
ITC
2025-04-08T09:28:22Z
"Головний ньюсмейкер України": втікач Винник вирішив підзаробити на фанатах
GlavRed
2025-04-08T09:27:18Z
У Білому домі мати віцепрезидента Джей Ді Венса відсвяткувала 10 років відмови від наркотиків
24tv
2025-04-08T09:21:24Z
3 антитренди, які знову повернулися в моду: зверніть на них увагу
24tv
2025-04-08T09:18:39Z
Підтримують війну і допомагають окупантам: пісня російського гурту очолила чарт в Україні
24tv
2025-04-08T09:18:38Z
В Одесі двох утриманців СІЗО судитимуть за вимагання грошей в іншого ув’язненого
Украина Криминальная
2025-04-08T10:16:28Z
У Харкові затримали чоловіка, який вбив військового та готував замах на очільника ХОВА Синєгубова
Мій Харків
2025-04-08T10:15:17Z
У Дніпрі під заставу вийшов водій, який на переході збив вагітну жінку з дітьми: новонароджена досі в реанімації
Antikor
2025-04-08T10:09:44Z
У Львові 52-річний чоловік відмовився від мобілізації: суд виніс йому вирок
Политека
2025-04-08T10:01:52Z
У ДТП у Білгород-Дністровському районі загинула кермувальниця легковика
Украина Криминальная
2025-04-08T09:54:10Z
Сприяли ухиленню підприємства від сплати 19,5 млн. – судитимуть двох головних держінспекторів митного поста Сумської митниці
Украина Криминальная
2025-04-08T09:36:15Z
Мотоцикліст кинув гранату в будинок ексгравця «Челсі»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T09:30:36Z
Польські правоохоронці зацікавилися Крупою та її ріднею. Подробиці гучного розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T09:30:19Z
Виплачував заробітну плату синам, які не виконували своїх обов’язків – судитимуть директора закладу освіти та трьох його співучасників
Украина Криминальная
2025-04-08T09:22:46Z
Ринок капіталу має готуватися до інвестицій на повоєнне відновлення – НБУ
24tv
2025-04-08T10:12:59Z
Від погроз до реальності — як Європа пережила зиму без українського транзиту
ZN UA
2025-04-08T10:04:18Z
Угорщина проти контрмит ЄС на імпорт товарів зі США, - Сійярто
Antikor
2025-04-08T10:03:17Z
Румунський кандидат у президенти виступає проти транзиту українського зерна через країну
360ua.news
2025-04-08T10:00:00Z
Гроші втрачають всі, але не Воррен Баффет: як мільярдер захистив свої гроші від обвалу
24tv
2025-04-08T09:42:47Z
Що вплине на вартість продуктів в Україні: неочікуваний прогноз
GlavRed
2025-04-08T09:39:08Z
Світові чинники стримують ріст цін на соняшник в Україні
Agravery
2025-04-08T09:37:39Z
Туреччина зупиняє експорт лимонів: як це відобразиться на цінах в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T09:36:55Z
Податкова служба уточнила кому можуть загрожувати штрафи за онлайн-продажі
360ua.news
2025-04-08T09:33:57Z
Легіонери «Кривбасу» вимагають, щоб команда переїхала в безпечніше місто, – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T10:12:28Z
Лестер встановив антирекорд професійного англійського футболу
24tv
2025-04-08T10:01:38Z
Нападник Болоньї забив один з найкрасивіших голів сезону в Серії A: ефектне відео
24tv
2025-04-08T09:54:14Z
Сампдорія оголосила про призначення нового головного тренера
Football.ua
2025-04-08T09:52:35Z
Став відомий склад збірної України на Чемпіонат Європи з важкої атлетики
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T09:48:48Z
Лупашко: Завжди не вистачає слів після втрат таких перемог
Football.ua
2025-04-08T09:46:13Z
Жіноча Ліга націй: де дивитися гру між збірними України та Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-08T09:42:31Z
Фанат після манчестерського дербі вдарив в обличчя зірку "містян": що відомо
24tv
2025-04-08T09:12:42Z
"Тоді буде вирішено": промоутер Дюбуа висловився щодо бою проти Чісори
24tv
2025-04-08T09:03:28Z
Фільми від депресії: що подивитися замість візиту до психолога
CutInsight
2025-04-08T10:03:25Z
Ось як захистити квіти плодових дерев у заморозок: потрібно знати
24tv
2025-04-08T10:03:08Z
Як очистити чорну решітку на газовій плиті: спосіб, про який багато хто не знає
GlavRed
2025-04-08T09:39:47Z
Встигнете приготувати, поки їдуть гості: пиріг з лаваша виходить ситним та ароматним
Telegraf
2025-04-08T09:15:22Z
Не грійте чай у мікрохвильовці: вчений пояснив, чому це погана ідея
24tv
2025-04-08T09:09:56Z
В Іспанії туристам буде складніше орендувати житло: що сталося
24tv
2025-04-08T09:03:45Z
Італія оштрафувала туроператорів майже на 20 млн євро за скупку квитків до Колізею
Европейская правда
2025-04-08T08:43:08Z
Китайський гороскоп на завтра 9 квітня: Півням - виснаження, Собакам - травми
GlavRed
2025-04-08T08:27:20Z
Медовик із кремом на згущеному молоці: рецепт смачного торта
Фокус
2025-04-08T08:15:50Z
Стала відома європейська вартість смартфона Samsung Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-08T10:16:54Z
Її найбільше у Всесвіті: фізики з'ясували, з чого складається загадкова темна матерія
Фокус
2025-04-08T10:15:24Z
У Casino.ua розповіли, що зміниться з новими вимогами регулятора
Telegraf
2025-04-08T10:03:16Z
Інсайдер показував можливий редизайн iOS 19 у стилі visionOS
InternetUA
2025-04-08T10:01:29Z
Під пірамідою Хеопса знайшли кораблі для бога: куди вони прямували під землею
Фокус
2025-04-08T10:00:57Z
Магія чи наука: вчені воскресили легендарного лютововка з "Гри престолів"
24tv
2025-04-08T09:54:05Z
Ілон Маск знову довів, що не має нічого спільного з геймерами
InternetUA
2025-04-08T09:46:02Z
Повітряна "Дубайська" паска: цей рецепт підірвав мережу
24tv
2025-04-08T09:36:50Z
Сем Альтман і Джоні Айв працюють над таємничим пристроєм зі штучним інтелектом- The Information
Подробности
2025-04-08T09:31:00Z
Люди, зачаті влітку, мають більшу схильність до повноти
ITC
2025-04-08T10:10:26Z
14-річний вундеркінд розробив застосунок на основі ШІ, здатний виявляти хвороби серця за секунди
InternetUA
2025-04-08T10:09:05Z
Тривала медитація не лише знімає стрес, а й бореться зі старінням – учені
Факти ICTV
2025-04-08T09:54:22Z
Як пацієнти та бізнес виграють від розширення медичного асортименту Prozorro Market
Лига
2025-04-08T09:24:48Z
У стаціонарах пацієнти часто купують ліки за власні кошти. Експерт пояснив, чому так відбувається
ZN UA
2025-04-08T09:04:33Z
Масштабне відновлення України: схвалено проєкти на 4,5 млрд грн
Хвиля
2025-04-08T08:57:02Z
Революція в лікуванні розсіяного склерозу: науковці отримали наукового "Оскара" за прорив
24tv
2025-04-08T08:48:01Z
Що буде, якщо мити волосся дешевим шампунем: це треба знати
24tv
2025-04-08T08:42:29Z
Безстроково чи на кілька років: у МОЗ назвали умови встановлення інвалідності
Факти ICTV
2025-04-08T08:21:45Z
Ferrari покаже гібридний суперкар для змагань
AutoGeek
2025-04-08T10:15:29Z
В Україні з'явився новітній позашляховий універсал Mercedes за 4 мільйони
Фокус
2025-04-08T10:15:17Z
Розписаний вручну в стилі Пікассо Porsche 911 продали у Нідерландах, і ось за скільки
24tv
2025-04-08T10:15:11Z
Opel тестує спортивну версію кросовера Grandland
AutoCentre
2025-04-08T10:06:39Z
Заради виживання: преміальним британським брендам дозволили випускати авто з ДВЗ
AutoGeek
2025-04-08T09:22:46Z
Tesla нарешті випустила дешевший кросовер Model Y: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-04-08T09:22:14Z
Особняк на колесах: у США створили розкішний автодім за $1,7 мільйона
Фокус
2025-04-08T09:12:50Z
Land Rover готує компактний кросовер
AutoCentre
2025-04-08T08:09:48Z
Посеред хрущовок у Чернівцях помітили найдорожчий кросовер Bentley
Топ Жир
2025-04-08T08:03:42Z