MY.UAНовини
Путін піде ва-банк, коли буде загнаний у кут: Лакійчук - про загрозу ядерного удару РФ
Путін піде ва-банк, коли буде загнаний у кут: Лакійчук - про загрозу ядерного удару РФ

Путін піде ва-банк, коли буде загнаний у кут: Лакійчук - про загрозу ядерного удару РФ

Росіяни не ризикнуть здійснити випробувальний або бойовий пуск міжконтинентальної балістичної ракети без попередження США, переконаний експерт Павло Лакійчук.

21 листопада Росія вперше здійснила запуск балістичної ракети середньої дальності по Україні. Російський диктатор Володимир Путін заявив, що удару було завдано новітньою балістичною гіперзвуковою ракетою "Орешник" у відповідь на дозвіл США для України на удари далекобійною зброєю по території РФ.

В інтервʼю Главреду керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук розповів, з якою метою Путін насправді завдав удару по Дніпру, за яких умов російський диктатор здатен завдати ядерного удару та як на це реагуватиме адміністрація Трампа.

*Інтерв’ю записане до офіційної заяви Пентагону, де було підтверджено використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети (МБР).

На вашу думку, про що свідчить цей удар Росії? Для чого було застосовано такі ракети – що і кому Путін хоче цим довести?

Україна стала першою у світі державою, по якій було завдано удару міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР). Балістичні ракети цього класу зазвичай призначені для нанесення ядерного удару з одного континенту на інший. Враховуючи, що ми з росіянами тільки ментально на різних континентах, дії Путіна пояснити складно. З воєнної точки зору, використання МБР проти України, яка знаходиться в зоні досяжності тактичних ракет, може свідчити або про дефіцит тактичних ракет у Росії, або про їхню неефективність у виконанні завдань. Однак головне тут не воєнний аспект, а політичний.

Очевидно, основний меседж цього удару спрямований не на українців, а на Захід. Це чергова спроба нагадати ядерні страшилки Путіна, про "Кузькіну мать", і те, що він може застосувати ядерну зброю по будь-кому.

"Ядерна карта" – остання з тих, що залишилися у кишені Путіна. Причому не саме застосування, а навіть шантаж ядерною зброєю – це те, що він ще може. Якщо він бодай один раз її застосує, усе закінчиться, карта буде бита. Але допоки він тримає цю карту в руках, він може цим козирем махати, тому що його бояться.

Дивіться відео Павла Лакійчука Главреду про ядерний шантаж Путіна:

Змусити світ не боятися російського ядерного шантажу доволі складно. Навряд чи це можливо, але доводити це до наших партнерів потрібно.

Приводів для Путіна щодо застосування ядерної зброї було безліч: невдача в Гостомелі, потоплення крейсера "Москва", український дрон на маківці Кремля, знищений вщент штаб Чорноморського флоту в Севастополі британськими Storm Shadow, удари по аеродромах стратегічної авіації в РФ ("Енгельс", "Оленья"), удари по радіолокаційних загоризонтних станціях ракетних військ спеціального призначення, і ось тепер якийсь арсенал у Курській області.

У Криму окупанти вже почали щось усвідомлювати – кажуть, що в інформаційному просторі все заповнено тим, що ми завдали удар у відповідь на перше застосування ATACMS і Storm Shadow по території Російської Федерації. Хто тоді "ми"? Окупанти на чужій, краденій землі, і навіть Путін це знає.

Костянтин Машовець, толковий аналітик, якого я поважаю, розцінює всю цю триденну епопею як одну суцільну інформаційно-психологічну операцію

А з якою метою?

Щоб дестабілізувати обстановку в Європі та Америці – це про ядерний шантаж. До слова, якщо уважно подивитись на нашу реакцію, на повідомлення російських пропагандистів, потім на сплеск, до якого довело повідомлення посольства Сполучених Штатів, яке було розкручене цілою низкою фейків невідомого походження про можливий удар, то це, швидше за все, мало на меті і дестабілізацію обстановки в Україні.

Я до психології жодного стосунку не маю, але мої добрі друзі, які цим займаються, обмінювалися позавчора, буквально спостереженнями, і одна з них каже: "У Львові серйозний ажіотаж щодо об’єктів першої необхідності". У Львові! Тобто там на рівень вищі були панічні передчуття, ніж у Києві, який, очевидно, мав би стати головною ціллю ворога. Отже, це означає, що Росія своєї цілі досягає.

Ракетний комплекс "Кедр", з якого запускали МБР / Інфографіка Главред

Тобто ймовірність ядерного удару все-таки зараз дуже низька, наскільки я розумію з ваших слів?

Якщо говорити про ядерний удар по Україні, то така ймовірність існує завжди. Для цього МБР точно не потрібні. Розумієте, міжконтинентальна балістична ракета просто не призначена для дії на таку відстань. Ми бачили кадри цього удару – з однієї ракети виходить шість бойових блоків по чотири елементи кожен. Якщо порахувати, то їхня щільність близько 50 кг. Не знаю, це дурня. Але у Путіна є достатньо засобів ядерного ураження, які несуть ядерний заряд, починаючи від ракет, які запускають, знов-таки, з літаків стратегічної авіації (Ту-95, Ту-160 з ракетами Х-50, Х-555, Х-101). Це майже одне і те саме — модифікації ракети Х-55, яка несе ядерний боєзаряд. "Іскандери", "Кинджали", "Калібри" – усе це може нести ядерну боєголовку.

Питання полягає в тому, що буде, якщо використають? Що далі? Увесь світ боїться ядерної війни, ядерної ескалації. Ота прищепа Хіросіми і Нагасакі діє і буде діяти. Але часто-густо ті, хто розглядають практичне і теоретичне застосування ядерної зброї, розуміють, що це – як хімічна зброя, яка теж заборонена.

Чому хімічну зброю майже не застосовують? Не тільки тому, що є конвенція, а тому що вона неефективна і непередбачувана. Ти хочеш потравити ворога, а виявилось, що потравив своїх. Куди її "розою вітрів" понесе – невідомо. Те саме й з ядерним вибухом: самі характеристики ядерного вибуху, особливо тактичного, що вони нароблять? Потрібнедуже велике скупчення людей, щоб цей удар мав ефект (наприклад, удар по військах). У наш час таких скупчень просто немає, а радіоактивна хмара прилетить до тебе, і всі політичні наслідки ти отримаєш по повній.

Мені здається, та й більшість політиків так вважає, що ядерний удар — це політичне самогубство. І неважливо, ким він здійснений: Путіним, Кім Чен Ином, аятолами, Байденом чи ще кимось з лідерів.

Щодо реакції на удар. Агентство Reuters з посиланням на двох західних чиновників повідомило, що їхні дані не підтверджують застосування міжконтинентальної балістичної ракети. Тобто, офіційних заяв, наприклад, з боку Вашингтону стосовно того, що дійсно могла бути застосована саме така ракета, ми не бачили. Як це вплине на реакцію Заходу? Якщо визнають або якщо не визнають – які можуть бути варіанти?

Ситуація така: чому посольство Сполучених Штатів знало про можливий удар? Чому Путін, почухавши за вухом, сказав, що він буде українців попереджати? Є досі чинна угода між Радянським Союзом і Сполученими Штатами Америки, яка стосується попередження про запуски міжконтинентальних балістичних ракет і балістичних ракет з підводних човнів. В рамках заходів зіскорочення непередбачуваності ядерної загрози ця угода діє досі, і сторони мають попереджати одна одну за три дні.

Чому вона діє? Тому що будь-який запуск балістичної ракети, який відстежується супутниками, без попередження може розцінюватися як початок ядерної війни, тобто як початок ядерного удару однієї зі сторін з відповідними наслідками. Росіяни не ризикнуть здійснити випробувальний або бойовий пуск міжконтинентальної балістичної ракети без попередження США. Тому американці мали повідомлення про удар від росіян і передали його своїм партнерам, в тому числі і Україні.

Тому Путін не кривить душею, коли каже, що українці будуть знати про можливі пуски. Але не тому, що він такий добрий. Тому жодного фактору несподіванки від застосування цих засобів немає.

Тобто цей вплив, якого намагається досягти Путін, для чого йому потрібен – щоб Захід вплинув на Україну в питанні війни?

Формальні вимоги він висловив – Росія буде завдавати ударів по Україні та країнах, які їй допомагають. Тобто це означає "не допомагайте Україні" – мовляв, ви не будете допомагати, я не буду стріляти. Але, мені здається, це формальна заява. Неформальна полягає в тому, щоб змусити Україну йти на переговори, а фактично – на капітуляцію на умовах Путіна.

Орбан, здається, сказав, що було самогубством і дурістю воювати проти ядерної держави. Власне, це позиція Путіна, яку він намагається донести до всього світу: у мене є ядерна зброя – складіть зброю, слухайте, що я скажу.

До речі, наскільки серйозними, зважаючи на цю ситуацію, можуть бути погрози Росії, наприклад, щодо завдання ударів по країнах НАТО? У Кремлі, наприклад, активно обговорювали можливість удару по базі ПРО в Польщі. Як ви вважаєте, чи здатен Путін на таке зараз і чи розуміє він наслідки таких ударів?

База ПРО – це зенітно-ракетний комплекс, призначений для збиття балістичних ракет. Якщо Путін заявляє, що атакуватиме балістичними ракетами систему протиракетної оборони, це схоже на дуель. Ну, нехай спробує. У мене склалося враження, що після атак по Україні Путін або його генерали бояться ризикувати. Після заяв Путіна, який рвав на собі сорочку і погрожував "Іскандерами", почав вихвалятися ще однією вундерваффе – ракетою "Кинджал". Але виявилося, що ні "Калібри", ні "Кинджали", ні "Іскандери" не є такою вундерваффе і їх збивають. Американці самі не очікували, що їх збивають не THAAD і не Aegis, а Patriot.

Ризикувати міжконтинентальними балістичними ракетами, які можуть збити Patriot чи (не дай боже) NASAMS — це величезний ризик. Якщо це станеться, це буде не просто провал, а справжній обвал у прірву. Тому погрози залишаються лише словами, поки не станеться фіаско. Після такого карти шантажу вже не діють. Принцип шантажу працює, поки карта залишається невикористаною. Але щойно вона бита, усе руйнується.

Путін піде ва-банк тільки в ситуації, коли буде загнаний у кут. Лише тоді, коли його особисто поставлять під приціл, він може зробити відчайдушний крок. Натомість зараз він відчуває, що притиснув усіх до нігтя. Він переконаний, що перемагає: і на полі бою, і дипломатично, і інформаційно. Для чого йому ризикувати? У його уявленні, він дотискає всіх поступово, хитрістю та маніпуляціями, змушуючи Європу, США та інші країни пристосовуватися до його умов.

Щодо нової адміністрації США. Чи може вона піддатися такому тиску? Ми бачили реакцію адміністрації демократів на ці дії РФ, але наскільки я розумію, зараз вони спрямовані більше на нову адміністрацію та подальший діалог і з нею. Наскільки адміністрація Трампа готова піддатися такому блефу?

Зараз немає адміністрації Трампа, але є його команда. І вона дуже неоднорідна. Наприклад, якщо подивитися на такі фігури, як Ілон Маск, альтер его Трампа, який, очевидно, демонструє страх перед Третьою світовою війною. Для таких людей, як він, умиротворення Путіна за будь-яку ціну може бути пріоритетом. Однак є й притомні люди, які розуміють, що головна мета Путіна – зламати існуючий світовий порядок, у якому США відіграють одне з важливих місць.

Яка точка зору візьме гору, побачимо після формування адміністрації. Але справа не лише в адміністрації – це і Сенат, і Конгрес. І боюся, що до цього часу ще будуть мішати гоголь-моголь, допоки не викристалізується позиція США.

На 20 січня запланована інавгурація Трампа, відповідно, до цього часу Путін, ймовірно, буде намагатися грати "з позиції сили" і влаштовувати подібні інциденти-провокації. Що, на вашу думку, варто чекати найближчим часом і як це може вплинути на Україну?

Путін намагатиметься максимально підвищити ставки, і для нас це нічого доброго не передбачає. Є такий термін в американців: "перехідна адміністрація". Тобто коли стара адміністрація президента в останній місяць узгоджує всі кроки з командою новообраного президента. Це один зі стовпів американської державної системи. Можливо, якби Трамп передавав Байдену владу, усе було б інакше, але Байден буде дотримуватися тих принципів, незважаючи на особисті відносини між президентами. Цей механізм працюватиме в інтересах Америки, і дестабілізувати американську систему Путіну буде дуже складно.

Трамп обіцяв зупинити війну, і, очевидно, Путін хоче зусилля президента США спрямувати в конкретному руслі здачі України. Наше завдання – цього не допустити. Як на полі бою, так і на дипломатичному рівні, працюючи не тільки з американцями, а й з європейськими партнерами. І це не безнадійна гра.

Наскільки російські генерали здатні терпіти – чи може бути якась протидія, якщо ситуація зайде досить далеко?

Російські генерали переконані, що ситуація не зайде занадто далеко. Для них це гра на крові, яка приносить їм бонуси та доступ до путінської "годівниці" і фактично є псевдоелітою російського суспільства. З одного боку – ФСБшники та ГРУшники, а з іншого боку – армійські. Перші зараз тиснуть, але ситуація може змінитися. У них своя "павуча банка", і їх це більше хвилює. Вони переконані, що не отримають покарання за свої воєнні злочини, бо вірять у захист Путіна або в те, що спрацює система. Тому тут очікувати послаблення не варто.

У цілому, російські генерали є найбільш жорстокою частиною російського суспільства. Їх вчили за жуківськими підручниками виконанню наказів будь-якою ціною, незважаючи на матеріальні, людські втрати як зі свого боку, так і з боку противника. Головне для них – "орден Победы", а краще три і бажано з діамантами.

Хто такий Павло Лакійчук?

Павло Лакійчук - військовий моряк у відставці. У період з 2013 до окупації Криму агресором Росією - керівник інформаційних проєктів аналітичного центру "Номос" у Севастополі. Був заступником головного редактора журналу "Чорноморська безпека".

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" у 2015-2016 роках.

Член координаційної ради Громадянської ліги "Україна-НАТО".

Керівник програм з безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Сфера дослідницьких інтересів: національна безпека держави, міжнародне і морське право, євроатлантичне співробітництво та історія військово-морського мистецтва, зазначено на сайті Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Маріуполі росіяни масово роздають житло мігрантам із Середньої Азії
Комсомольская правда
2024-11-23T16:46:02Z
Генштаб оцінив оперативну обстановку на фронті
1News
2024-11-23T16:06:37Z
У Краматорській і Святогірській громадах Донеччини облаштували сім свердловин
УкраинФорм
2024-11-23T16:01:43Z
Потепління із сильними снігопадами: прогноз погоди в Україні на найближчі дні
Фокус
2024-11-23T15:42:08Z
Енергетики готові знеструмити місто та водоканал через боржників: причина – штучно створена пастка тарифів
Знай
2024-11-23T15:30:26Z
Падіння каміння на колії: Укрзалізниця відновила рух поїздів ділянкою Сянки-Мукачево
УкраинФорм
2024-11-23T15:06:27Z
Як Росія використовує порт у Бердянська, де прогримів вибух
24tv
2024-11-23T15:00:27Z
Майже 1000 будинків без опалення: у Кривому Розі розпочав роботу штаб з ліквідації наслідків аварії на тепломережі
УкраинФорм
2024-11-23T14:58:12Z
Військові показали, як під обстрілами проходить евакуація цивільних з околиць Нью-Йорку
24tv
2024-11-23T14:57:49Z
Путін сприйматиме будь-які мирні пропозиції як ознаку слабкості Заходу — союзник Трампа
ZN UA
2024-11-23T17:06:27Z
Гетц після відмови від номінації Трампа на генпрокурора почав продавати відео за $500 на Cameo - ЗМІ
InternetUA
2024-11-23T17:01:08Z
Хоче українські метали: Трамп може домовитись про "вигідну" мирну угоду - Bild
GlavRed
2024-11-23T17:00:48Z
Близько 20 вантажівок стоять у черзі перед польським кордоном – ДПСУ
1News
2024-11-23T17:00:21Z
Путін і його шантаж Заходу: для чого була проведена «психологічна атака»?
GlavRed
2024-11-23T17:00:21Z
Нинішня влада РФ готувала геноцид українців задовго до повномасштабного вторгнення - Буданов
УкраинФорм
2024-11-23T16:51:50Z
Удар "Орешником" і нові погрози Путіна: як відреагували "звичайні" росіяни
24tv
2024-11-23T16:51:34Z
Росія активно фінансує терористичні організації - міністр оборони Канади
УкраинФорм
2024-11-23T16:48:38Z
Переговори з Путіним сьогодні, коли немає чіткої позиції сильних країн, це просто затягування часу - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T16:48:26Z
16-річний син Потапа розкрив подробиці особистого життя: "Подобається дівчина"
TSN
2024-11-23T16:21:39Z
Мама Дорофєєвої розплакалася після концерту доньки: відео зворушливого моменту
24tv
2024-11-23T16:21:02Z
Танці у міні-сукні на вівтарі: у Нью-Йорку вибухнув скандал за участі священника і поп-співачки
24tv
2024-11-23T16:12:09Z
Український Щедрик став музичним супроводом реклами Chanel
360ua.news
2024-11-23T16:03:47Z
5 цікавих українських серіалів, які можна подивитися за вихідні
24tv
2024-11-23T15:36:46Z
Відомий співак розкрив, які пропозиції отримував від чоловіків після концертів: "Були натяки"
TSN
2024-11-23T15:03:05Z
«Путін помер» у «Дикому театрі»
ZN UA
2024-11-23T15:01:07Z
Я трохи розчарована – учасниця "Холостяка-13" поскаржилася на монтаж на проєкті
24tv
2024-11-23T15:00:42Z
Відома українська співачка розповіла, як їй освідчився молодший на 18 років бойфренд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:48:15Z
Як зробити кислі мандарини солодкими: простий лайфхак
24tv
2024-11-23T16:12:58Z
Повторний огляд для людей з інвалідністю: у МОЗ розповіли, як це проходитиме
24tv
2024-11-23T15:36:32Z
Прокинулися посеред ночі? Цікавий трюк із закочуванням очей може допомогти заснути знову
Фокус
2024-11-23T15:06:04Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T15:00:52Z
Лікарі розкрили потенційний ключ до підтримки здоров’я мозку
Portaltele
2024-11-23T14:39:38Z
Медсестра хоспісу розповіла, про що найбільше шкодують люди в останні хвилини життя
Фокус
2024-11-23T14:30:54Z
Найкращий метод для схуднення: вченні порівняли три найпопулярніші
24tv
2024-11-23T14:30:13Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
АПЛ. Евертон із Миколенком і Брентфорд Ярмолюка зіграли внічию, Борнмут із Забарним поступився Брайтону та інші матчі
Football.ua
2024-11-23T17:07:19Z
"Арсенал" із Зінченком здобув розгромну перемогу та перервав свою безвиграшну серію в АПЛ
TSN
2024-11-23T17:06:14Z
Циганков залишився в запасі на матч проти Еспаньйола
Football.ua
2024-11-23T17:04:56Z
Бернарду Сілва та Аканджі повернулись до стартового складу Манчестер Сіті на матч проти Тоттенгема
Football.ua
2024-11-23T17:04:31Z
Бундесліга: хет-трик Шика дозволив Баєру перестріляти Гайденгайм, Боруссія Д розгромила Фрайбург та інші
Football.ua
2024-11-23T16:39:29Z
Бог має план, – Ф'юрі розповів про поразку від Усика
24tv
2024-11-23T16:36:45Z
Динамо Київ із голом та дублем асистів Буяльського переграло Чорноморець
Football.ua
2024-11-23T16:19:28Z
Дубль Тюрама допоміг Інтеру розгромити Верону
Football.ua
2024-11-23T16:18:34Z
Динамо йде за золотом: "біло-сині" впевнено перемагають Чорноморець
24tv
2024-11-23T15:27:09Z
Відключення світла 24 листопада: графіки діятимуть лише декілька годин
TSN
2024-11-23T17:06:26Z
У Фінляндії у грудні через страйк пілотів скасують 300 рейсів
Европейская правда
2024-11-23T17:05:46Z
Пенсія в Україні: в ПФУ розповіли, де найбагатші пенсіонери
Политека
2024-11-23T17:01:08Z
Енергетики відновили енергопостачання Запорізької АЕС
360ua.news
2024-11-23T17:00:09Z
У неділю відключатимуть лише одну чергу споживачів з 14:00 до 18:00 - Укренерго
УкраинФорм
2024-11-23T16:48:19Z
Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T16:42:42Z
Японія сприятиме відновленню та розвитку аграрного виробництва в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T16:42:37Z
Не лише вчителі: кому ще з 1 січня нараховуватимуть доплату до зарплати
GlavRed
2024-11-23T16:36:47Z
Історична пам’ять про Голодомор не дозволяє нашим аграріям пропустити жодну посівну - Коваль
УкраинФорм
2024-11-23T16:27:31Z
У Греції скоїли напад на учасників вшанування жертв Голодоморів в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T17:09:23Z
Система корпусів у ЗСУ має зменшити забюрократизованість - Президент
УкраинФорм
2024-11-23T17:06:15Z
«Холостяк» Олександр Терен: Популізм уже не працює, але досі йде телемарафон з настроєм, ніби «ще трошечки — й уже знову шашлик»
Детектор М
2024-11-23T17:04:45Z
Війська РФ атакували Нікопольщину дронами-камікадзе
УкраинФорм
2024-11-23T17:00:27Z
Україна зможе знищувати "незбивані" російські ракети "Кедр": як це можливо
InternetUA
2024-11-23T16:46:26Z
Свято для всього села: чоловік прилетів на весілля на вертольоті
Фокус
2024-11-23T16:30:40Z
Різдвяний вінок за 0 гривень: як зробити стильний декор своїми руками
24tv
2024-11-23T16:18:20Z
Канада вже направила в Україну понад 10 000 тонн військової допомоги
УкраинФорм
2024-11-23T16:04:24Z
Тисячі доларів: ветеран розповів обурливу історію про вимагання хабарів у військових на МСЕК
24tv
2024-11-23T16:03:44Z
Грудень чекає: чи буде ваш знак зодіаку серед мандрівників у першому місяці зими
24tv
2024-11-23T16:03:29Z
Чи є різниця, яку сіль використовувати: морську, гімалайську чи кухонну, відповіді, які ви шукали
Знай
2024-11-23T15:51:39Z
Гороскоп Таро для кожного знака зодіаку на 24 листопада: що нас чекає в цей день
Политека
2024-11-23T15:42:45Z
Такої смакоти в магазині не придбаєш: ароматна ромова баба, яка "розлітається" за 5 хвилин
TSN
2024-11-23T15:33:36Z
Чому пляшки для вина мають увігнуте дно: експерти розкрили давню таємницю
GlavRed
2024-11-23T15:27:53Z
Як обрати найсолодші мандарини: прості правила, які варто запам'ятати
24tv
2024-11-23T13:57:43Z
Як "скинути" пару кілограмів: стиліст назвала речі, які роблять фігуру стрункішою
GlavRed
2024-11-23T13:27:09Z
"Лук" – не тільки стильний: здивуйтесь, скільки значень має слово
24tv
2024-11-23T12:15:21Z
Стати щасливішими, досягати цілей, знайти сенс життя: теорія 90 днів усе це вам обіцяє
24tv
2024-11-23T12:09:54Z
Чому ілюмінатори в літаках круглі, а не квадратні: капітан літака дав просте пояснення
InternetUA
2024-11-23T16:01:45Z
Інтернет-шахраї ошукали п'ятьох українців на понад 120 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-23T15:59:49Z
У Дніпрі затримали чоловіка, який погрожував поліцейським гранатою
УкраинФорм
2024-11-23T15:30:53Z
У Броварах жінка постраждала від вибуху гранати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:27:06Z
Програміст потрапив під суд за незаконний збут алкоголю
InternetUA
2024-11-23T15:16:46Z
Моторошна аварія на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:52:00Z
В Україні затримали шахрая, який ошукав волонтерів
InternetUA
2024-11-23T14:28:05Z
У Броварах стався вибух у житловому будинку
24tv
2024-11-23T14:21:36Z
У Франції відбулося зухвале пограбування музею на 7 млн євро
360ua.news
2024-11-23T14:03:01Z
«Doomscrolling» руйнує психічне здоров’я
Portaltele
2024-11-23T16:39:14Z
Допомогла "Чорна красуня": вчені знайшли доказ того, що раніше на Марсі була вода
Фокус
2024-11-23T16:06:56Z
Хакери злили персональні дані всіх росіян у даркнет
InternetUA
2024-11-23T15:31:27Z
Учені показали перше фото зорі за межами нашої галактики, зроблене "крупним планом"
24tv
2024-11-23T15:06:39Z
Оновлення смартфона на Android у майбутньому стане набагато легшим: основна причина
InternetUA
2024-11-23T15:01:34Z
Запропоновано спосіб навігації дронів без GPS: за «відбитками рельєфу»
InternetUA
2024-11-23T14:31:20Z
Кумедний кореєць спробував зліпити вареники: смішне відео, що з цього вийшло
24tv
2024-11-23T13:36:19Z
WhatsApp впровадить нову функцію
InternetUA
2024-11-23T13:31:31Z
Топ-7 смартфонів, які вийдуть у 2025 році: флагмани Xiaomi, Samsung, OnePlus, Asus
Фокус
2024-11-23T13:00:58Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z