MY.UAНовини
ППО замало не буває: начальник КМВА розповів про захист Києва і куди йти у разі блекауту
ППО замало не буває: начальник КМВА розповів про захист Києва і куди йти у разі блекауту

ППО замало не буває: начальник КМВА розповів про захист Києва і куди йти у разі блекауту

Сергій Попко розповів, чому важливо не ігнорувати тривоги, що зроблять з аварійними мостами Києва і чи буде цьогоріч головна ялинка країни.

З настанням холодної пори Київ практично щоденно піддається повітряним атакам ворога. Але попри все – місто живе та функціонує в умовах повномасштабної війни.

Сергій Попко, вже понад два роки очолює Київську міську військову адміністрацію.

ТСН.ua поцікавився у посадовця, як доводиться працювати в умовах війни, чи готове місто відбивати ворожі атаки, чому потрібно негайно реагувати на сигнали повітряної тривоги і до чого готуватися мешканцям у разі довготривалих відключень світла та тепла.

2500 одиниць ракет і БпЛА летіло на Київ

– У жовтні виповнилося два роки, як ви очолюєте КМВА, що вважаєте своїм найбільшим досягненням на посаді?

– Досягнення потрібно оцінювати по завершенню роботи. Жодні з твоїх зусиль не варті нічого, якщо у підсумку ти не досяг поставленої мети. Потрібно щодня віддано і на совість робити свою роботу. Докладати усіх зусиль для найголовнішого – захисту міста! 

А це – збереження життя і здоров’я киян і гостей столиці, безперебійне функціонування всієї інфраструктури кількамільйонного мегаполісу, що забезпечує життєдіяльність містян, захист від воєнних, техногенних та інших загроз. І це потрібно реалізовувати попри майже щоденні атаки на столицю – дронами, крилатими і балістичними ракетами.

Нагадаю, що за 1000 днів повномасштабного вторгнення збройні сили Росії застосували по столиці України понад 2500 одиниць ракет і БпЛА! Але Київ продовжує жити і робити усе для нашої Перемоги.

Життя попри обстріли ворога

– Київ увійшов у період опалювального сезону. Чи готове місто пройти його без відключень тепла та світла? Наскільки можлива ймовірність блекауту у Києві та за яких умов?

– Опалювальний сезон у Києві вже розпочався. Практично всі лікарні, школи, дитячі садки та інших заклади соціальної сфери підключені до теплопостачання. Виняток можуть складати лише об’єкти некомунальної власності, або де виникли аварійні ситуації і заклад в процесі термінового відновлення. Але таких одиниці.

Нагадаю, що починаючи з 24 лютого 2022 року ворог робив все можливе аби зруйнувати критичну інфраструктуру Києва. Прагнув залишити нас без тепла, води і газу.

Минулого року внаслідок ракетних ударів та атак дронів було пошкоджено 63% енергетичних об’єктів міста. Але попри це ми пережили зиму. Тисячі спеціалістів працювали майже цілодобово, аби підготувати понівечену енергосистему до нинішнього опалювального сезону.

  • магістральні мережі підготовлені для передачі збільшених обсягів електроенергії;
  • вибудувані споруди фізичного захисту енергообʼєктів (вперше у світі);
  • підготовлені схеми резервного живлення та варіанти подолання можливих наслідків (також вперше в світі);
  • Київ отримує суттєву допомогу від закордонних партнерів – енергетичне обладнання, трубопроводи тепломереж, генератори нам надали USAID, генератори для артезіанських свердловин забезпечили UNICEF;
  • місто закупило 23 мобільні котельні, які працюють на дизельному пальному.

Росіяни продовжуватимуть тактику терору мирного населення. Якщо в столиці не буде уражень критичної інфраструктури, а це станеться в інших містах – ми маємо розуміти, що Київ це частина енергетичної структури. Тому в разі пошкоджень об’єктів критичної інфраструктури в Україні – енергетики змушені будуть запроваджувати графіки відключень в тому числі і в столиці, або збалансувати систему.

Де рятуватимуть киян під час блекауту

– Ще влітку експерти попереджали про можливі відключення електроенергії на 10-12 годин у холодну пору року. Чи є у влади сценарій дій, якщо це станеться за сильних морозів? Чи достатньо у міста пунктів обігріву, де зможуть знайти прихисток мешканці?

– Київ та його мешканці мають бути максимально захищеними. Ми маємо передбачати майбутні загрози та ризики для столиці України і превентивно реагувати на потенційні небезпеки для запобігання критичних ситуацій. Останні масовані ракетні удари ще раз довели, що ворог не відмовився від своєї мети знищувати цивільне населення, тому існує реальна загроза повторення повітряних ударів, зокрема по  об’єктах критичної інфраструктури.

Тому, в разі надзвичайно ситуації  буде забезпечено роботу усіх "Пунктів Незламності" в цілодобовому режимі. Постійно ведеться робота щодо інформування киян про роботу і доступ до таких пунктів на період погіршення погодних умов.

Нагадаю, кожен киянин може знайти найближчий "Пункт Незламності" у застосунку "Дія". Там є інтерактивна мапа, у меню можна дізнатися адресу та умови кожного пункту, а також прокласти до нього маршрут. Сервіс працює навіть без доступу в мережу Інтернет – для цього потрібно завчасно завантажити карту вибраного регіону в "Дії". Тому заходьте зараз і завантажуйте мапу.

З 2022 року в Києві створено понад 1000 Пунктів Незламності. Це – острівці безпеки, стабільності, тепла, які функціонуватимуть цілодобово і безкоштовно для тимчасового перебування у разі надзвичайних подій.

Чому людям наказують йти до укриття

– Останнім часом під час повітряної тривоги, містян почали сповіщати про "підвищену небезпеку" та вимогу негайно йти до укриття. Навіщо це робиться, адже через 5 хвилин сповіщається про відбій?

– Додаток "Повітряна тривога", який сповіщає українців про загрози, також попереджає про підвищену небезпеку – про наближення до локації, де перебуває людина ворожої ракети або безпілотника.

Деякі українці не дотримуються рекомендацій під час повітряних тривог. Такі повідомлення можуть більш інформативно на них вплинути дотримуватися безпекових заходів. Сигнал "Відбій повітряної тривоги" надається лише після дорозвідки повітряного простору на предмет наявності будь-яких загроз для киян.

Як та чим захищають небо над Києвом

– Якщо порівнювати з минулим роком, наскільки відсотків посилився повітряний захист столиці? Наскільки його потрібно посилити, щоб ворожі "Шахеди" не мали змоги залітати на територію міста?

– Некоректно говорити про Сили і засоби протиповітряної оборони у відсотковому еквіваленті. Небо над столицею захищають різні системи протиповітряного захисту, які здатні збивати балістичні, гіперзвукові, крилаті ракети, дрони на різних відстанях і висотах. Це як системи розроблені ще за часів радянського союзу так і новітні системи західних зразків.

ППО замало не буває. Ми постійно просимо наших західних партнерів про постачання додаткових систем протиповітряної оборони. Але попри це – якою би потужною ППО не була, вона не може дати 100% гарантії збиття всіх цілей. Немає в світі ППО, яка б давала стовідсотковий захист повітряного простору. Тактика атак ворога постійно змінюється, вони комбінованими атаками намагаються прорвати протиповітряну оборону столиці. Ми симетрично реагуємо на загрози і постійно вдосконалюємо систему ППО.

Але ще раз нагадаю людям – жоден навіть найсучасніших зенітно-ракетний комплекс не може розкласти ворожу ракету чи дрон на атоми. Збита повітряна ціль – це завжди уламки. І дуже важливо аби всі мешканці Києва перебували під час повітряної тривоги в укриттях. Пошкоджене уламками майно ми відновимо. Але життя і здоров’я треба берегти, берегти дотримуючись правил безпеки.

Чи є загроза з боку Білорусі?

– Зараз говорять про нову загрозу – присутність у Білорусі винищувачів МіГ-31К, які можуть завдати ударів "Кинджалами". Як ви оцінюєте загрози для Києва з боку північного сусіда?

– Ми відслідковуємо будь-які потенційні загрози для столиці. Зокрема, і у вигляді вильоту винищувача МіГ-31К – носія гіперзвукової  аеробалістичної ракети Х-47М2 "Кинджал" з аеродрому Мачуліщі (Білорусь). Але на загрози потрібно реагувати адекватно. Розуміти справжні небезпеки і не наганяти безпідставну паніку для цивільного населення. На жаль, занадто багато ЗМІ, журналістів цього не розуміють, не рідко, не розуміючи сутності речей, "страшилками" лякають людей. Київ атакується ракетами з усіх напрямків, а не лише із східного. Ракети маневрують і змінюють курси, але Сили оборони готові давати відсіч на всіх рубежах.

Що відбувається з мостами Києва?

– Чи посилювало місто охорону та контроль за столичними мостами? Адже окрім загроз від повітряних ударів, мости Патона та Метро знаходяться у аварійному стані.

– Мости в Києві є стратегічними об’єктами. Північний міст через річку Дніпро побудовано в 1976 році.

У 2024 році підприємством "Київавтошляхміст" частково виконано роботи з поточного ремонту мостового полотна споруди, зокрема ремонт залізобетонної плити проїзної частини, також влаштування нового гідроізоляційного шару та асфальтобетонного покриття. Завершення повного комплексу робіт з ремонту проїзної частини мосту заплановано у 2025 році (за наявності необхідно фінансування). Що дозволить зменшити деградацію несних конструкцій і забезпечить подальшу безпечну експлуатацію мосту в цілому.

Щодо мосту Метро. Наприкінці серпня було розпочато протиаварійні роботи, які входять до складу робіт з реставрації мосту Метро та включають встановлення тимчасових металевих підтримуючих конструкцій у прогонах споруди. Саме такий вид та характер робіт дозволяє забезпечити подальшу безпечну експлуатацію мосту без його закриття до початку виконання робіт з реставрації.

На сьогодні тривають підготовчі роботи до монтажу металевих елементів підтримуючих конструкцій, влаштування льодорізів для забезпечення льодоходу. Також, розпочато роботи з віброзанурення паль у руслі річки Дніпро для встановлення підтримуючих конструкцій мосту. Зараз споруда працює в обмеженому режимі щодо вантажопідйомності. Однак, задля збереження руху транспорту з правого на лівий берег річки Дніпро, на період виконання протиаварійних робіт, рух автомобілів та поїздів метрополітену спорудою збережений.

На Південному мосту тривають поточні експлуатаційні роботи, ремонт консольної частини тротуару з заміною перильної огорожі.

Чи є проблеми з кадрами через мобілізацію?

– Через мобілізацію існує відчутний брак працівників у різних галузях. Чи відчув Київ проблеми з кадрами через мобілізацію і де найбільше?

– В нашій країні триває війна. Збройним Силам Україні потрібна наша всебічна підтримка. В тому числі і кадрове поповнення. На території всієї нашої держави, і в Києві в тому числі, тривають мобілізаційні заходи. Захищати свою країну – це конституційний обов’язок кожного громадянина. На даний момент усі підприємства, які є частиною критичної інфраструктури, складовою системи життєзабезпечення столиці працюють і працюють ефективно.

Ялинка буде, але без атракціонів 

– Чи планує місто цього року встановлювати головну ялинку країни на Софійській площі?

– За планами новорічна ялинка буде встановлена до Дня Святого Миколая на Софійській площі. Як і в попередні роки – виключно за рахунок меценатів, без залучення бюджетних коштів. Але наголошую, що в столиці не будуть проводитися масові заходи, такі як ярмарки, фудкорти та атракціони.

Раніше ТСН.ua розповідав про страшний гул у небі над Києвом: що відбувається.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Не разводить на балконе костер: в ГСЧС рассказали, как уберечь приборы во время отключений света
Фокус
2024-11-23T11:36:59Z
Оккупанты подтвердили атаку на порт в оккупированном Бердянске
ZN UA
2024-11-23T11:17:00Z
Однокомнатная квартира во Львове или трехкомнатная в Харькове: цены на аренду удивят
Comments UA
2024-11-23T12:36:40Z
Подорожание почти на 40%: какая коммунальная платежка может резко увеличится
Знай
2024-11-23T12:30:46Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T22:22:27Z
Непогода надвигается: синоптики предупредили водителей об опасности
Хвиля
2024-11-19T04:24:15Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Россия потратила $18 млрд на обстрелы Украины: как оккупанты пренебрегли собственными регионами ради войны
TSN
2024-11-23T14:06:56Z
Стали известны расходы России на атаки по Украине
Корреспондент
2024-11-23T14:00:09Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Руслана приняла участие в бельгийской адаптации шоу "Маска" - дошла почти до финала
Комсомольская правда
2024-11-23T13:04:29Z
Как выглядит певица Катя Chilly: куда она пропала
GlavRed
2024-11-23T12:36:40Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Теперь все понятно: ученые выяснили, что кофе спасает людей от алкоголизма
Знай
2024-11-23T13:51:26Z
Как понять, употребляете ли вы достаточно протеина в день
Marie Claire
2024-11-23T09:31:44Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Европейский клуб решил избавиться от нападающего сборной Украины – СМИ
ZN UA
2024-11-23T14:01:02Z
Украина - Израиль: онлайн-трансляцию матча квалификации баскетбольного Евро
Корреспондент
2024-11-23T13:51:00Z
Ворскла победила ЛНЗ в битве за еврокубки
Корреспондент
2024-11-23T13:27:31Z
"Великий бой": бывший соперник Усика сделал прогноз на реванш украинца против Фьюри
ZN UA
2024-11-23T13:25:55Z
"Я создал монстра": бывший президент ФИФА Блаттер раскритиковал развитие мирового футбола
ZN UA
2024-11-23T12:48:19Z
Динамо – Черноморец: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2024-11-23T12:42:22Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Можно остаться без зарплаты или пенсии: банкоматы "Ощада" дают сбой
Знай
2024-11-23T14:12:19Z
Польские фермеры начали забастовку перед пунктом пропуска "Медика - Шегини"
Европейская правда
2024-11-23T13:54:40Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Украинцы получат субсидию на твердое топливо: стали известны размеры помощи
Политека
2024-11-23T14:00:50Z
Мужчина построил за $13 тысяч хижину в лесу: внутри там еще красивее, чем снаружи
Фокус
2024-11-23T14:00:41Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Бабушка, которая съедает 5400 яиц в год, назвала свой реальный возраст: ей никто не верит
Фокус
2024-11-23T14:00:26Z
Как правильно стирать вещи из секонд-хенда: простые советы для всех
Фокус
2024-11-23T12:45:21Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Что сделать, чтобы в курятнике было тепло зимой: куры будут нестись, как летом
TSN
2024-11-23T12:36:13Z
Как правильно загадывать желание на Новый год 2025, чтобы оно непременно сбылось
TSN
2024-11-23T10:36:33Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Киеве произошло серьезное ДТП - на мосту авто влетело в маршрутку
Апостроф
2024-11-23T11:33:54Z
В Германии вынесли приговор украинцу, изнасиловавшему беременную
Корреспондент
2024-11-23T11:03:53Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Почему иллюминаторы в самолетах круглые, а не квадратные: капитан самолета дал простое объяснение
Фокус
2024-11-23T10:42:43Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Универсальный инструмент: Обзор ноутбука Vivobook S 14
GameMag
2024-11-23T13:54:53Z
Как узнать, взломан ли ваш Wi-Fi: эксперты назвали явные признаки
Политека
2024-11-23T13:31:46Z
Блочки станут не только фильмом, но и реальностью: к 2027 году свет увидит парки аттракционов Minecraft
Знай
2024-11-23T12:51:12Z
Прослужат еще 50 лет: старым ветряным турбинам нашли необычное применение
Фокус
2024-11-23T12:30:37Z
Год Марса: итоги и новые горизонты — что предвещает 2025 год?
Фокус
2024-11-23T10:15:05Z
Лучшие смартфоны-"лопаты" 2024 года: модели от Google, Samsung, Apple, OnePlus
Фокус
2024-11-23T10:00:45Z
Что нужно, чтобы роутер работал от повербанка? Три "народных" способа
Знай
2024-11-23T08:51:21Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z