Про це йшлося під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в п’ятницю в центрі Вашингтона, передає власний кореспондент Укрінформу.
Чинний президент УККА, Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору-геноцидом Михайло Савків, під час заходу біля монумента Голодомору підкреслив, що в політиціКремля щодо України підходи не змінилися. «Те, що відбулося понад 90 років тому і те, що відбувається зараз, особливо в останні 1000 днів – це геноцид»,- наголосив у коментарі Укрінформу Савків.
Він підкреслив, що українська громада в США працює на різних рівнях, аби злочини росіян в Україні тоді й зараз були визнані Американською державою саме геноцидом. Наразі, за його словами, понад 30 американських штатів та значна частина великих міст США на своєму рівні формально ухвалили такі рішення.
«І звісно, ми докладаємо всіх наших зусиль, щоби й Білий дім визнав це геноцидом»,- підкреслив Савків.
Михайло Савків
У цьому контексті він зазначив, що впродовж листопада в США проходив місяць пам’яті Голодомору, і меморіальні заходи проводилися практично по всій території Сполучених Штатів, де мешкає Українська громада.
Посол України в США Оксана Маркарова, зі свого боку підкреслила, що українці надалі переживають трагедію, яку створює політика Москви.
Оксана Маркарова
«Сьогодні 1003-й день повномасштабної війни, а також 3928-й день війни, яку Росія розпочала у 2014 році. Те, з чим ми маємо справу сьогодні, не є чимось новим для нас – ми пережили це також у 1932-33 роках», - зазначила посол.
Вона підкреслила, що зараз дуже важливо «залишатися разом», щоби не дозволити росіянам захопити Україну та знищити українське, а потім приховати свої злочини.
«Ми не заспокоїмося, поки не переможемо й не відновимо справедливість, цілісність, і поки ми не зможемо, як майбутній член Європейського Союзу й НАТО, майбутній член європейської сім’ї націй, процвітати й допомагати розв’язанню багатьох глобальних проблем»,- наголосила Маркарова.
Помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн також вшанував пам’ять жертв Голодомору й наголосив, що Америка націлена на подальшу підтримку України.
Джеймс О’Браєн
«Сполучені Штати та понад 50 інших країн докладають зусиль, щоби Україна мала все необхідне для того, аби захиститися, і щоби її народ мав можливість сам визначати власне майбутнє у своєму прагненні бути частиною Європейської спільноти.
Він також запевнив, що чинна адміністрація США працює над тим, щоби до завершення каденції в січні наступного року передати Україні всі засоби, які залишилися в масштабному пакеті допомоги, ухваленому ще в квітні.
Представник Держдепартаменту США наголосив, що Голодомор 1932-33 років був масовим убивством, і усвідомлення цього у світі зростає.
«Це була спроба стерти Україну з лиця землі, і сьогодні ми бачимо ще одну таку ж спробу, проти якої виступає адміністрація Байдена й народ Сполучених Штатів», - заявив представник адміністрації.
Під час церемонії вшанування пам’яті взяли участь представники Української громади в США, дипломати, акредитовані в Вашингтоні, представники американської влади, духовенства, журналісти, а також американці й представники інших націй, які підтримують Україну.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів у суботу, 23 листопада. Цей День пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років. За традицією, цього дня українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті на вшанування загиблих від штучного голоду.
Фото: Ярослав Довгопол, Укрінформ