ЗСУ можуть знешкоджувати "Орєшнік" після розподілу ракети на шість бойових частин — ЗМІ
Повітряні сили України можуть збивати нову балістичну ракету росіян "Орєшнік" тими протиповітряними й протиракетними засобами, які у них є, але лише після того, як вона розподілиться на шість частин, повідомляє NV, посилаючись на свої джерела у секторі безпеки й оборони. Джерела видання додали, що "Кедр" хоча й свіжа російська розробка, та все ж вона є модернізацією радянської техніки.
"Коли ракета набирає висоту, відбувається розділення головних блоків на шість бойових частин. Наразі Україні може бути складно збивати такі ракети, — цитує видання свої джерела. — Найімовірнішим варіантом їхнього ураження може бути збиття саме окремих блоків, а не цілісної ракети".
"Орєшнік" росіяни використовують проти України для залякування в тому числі союзників, демонструючи змогу завдати ядерного удару, та спонукаючи Захід звернути на шлях мирних перемовин.
Інше джерело розповіло виданню, що зараз Україна обговорює з США потенційне отримання засобів, які дозволять знешкоджувати й міжконтинентальні балістичні ракети. Ймовірно, розмови ведуться щодо оновлених Patriot чи систем ПРО Aegis або THAAD. Це озброєння стало актуальним для Сил оборони після того, як після удару по Дніпру 21 листопада всі вважали, що РФ атакувала "Південмаш" МБР РС-26 "Рубеж".
Нагадаємо, 21 листопада Росія атакувала Дніпро експериментальною балістичною ракетою середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр"), яка може нести ядерний боєзаряд. Зараз в агресора є від двох до десяти таких боєголовок, а для початку серійного виробництва потрібно провести щонайменше десять випробувань. Не виключено, що одним з таких тестувань була атака на "Південмаш", адже на місці прильоту знайшли уламки телеметрії, необхідної для вимірювання параметрів польоту. Та експерти припускають, що "Орєшнік" міг розпастися ще на підході до цілі через входження у щільні шари атмосфери на швидкості 2 км/секунду.