MY.UAНовини
«Йона. Голодне марення»: Суспільне презентувало фільм про художницю, яка через свої картини досліджує тему голодомору 1946—47 років
«Йона. Голодне марення»: Суспільне презентувало фільм про художницю, яка через свої картини досліджує тему голодомору 1946—47 років

«Йона. Голодне марення»: Суспільне презентувало фільм про художницю, яка через свої картини досліджує тему голодомору 1946—47 років

21 листопада у столичному Будинку кіно відбувся прем’єрний публічний показ документального фільму «Йона. Голодне марення» до дня вшанування пам’яті жертв голодоморів різних років.

Складні погодні умови цього дня у Києві та загроза обстрілів не завадили глядачам. На другому поверсі Будинку кіно, біля кінозали, усіх відвідувачів зустрічала героїня фільму — українська художниця болгарського походження Йона Тукусер. Зі своєї рідної Бессарабії вона привезла зерно, кожному глядачу вручивши пляшечку з ним — «Візьміть, будь ласка. Це зерно надії».

 Йона Тукусер дає пляшечки з зерном глядачам перед показом фільму

Чому саме так вона назвала привезене з півдня зерно, Йона Тукусер пояснила, презентуючи стрічку. Серед історій, які їй розповідали свідки штучного голоду 1946—47 років, була й та, яку Йона назвала «Історією про надію». Колишній голова села Афанасій Іванович Сотіров пригадав, як в одній із хат побачив померлого від голоду чоловіка, а у схованці під підлогою знайшов мішок зерна. Чоловік дотримувався неписаного закону бессарабських болгар: помираєш від голоду — але посівне зерно не чіпаєш!

«Людина, з якою я не зустрілася, обрала посіяти своє зерно з надією на життя, на весну, якої ніколи не побачить. Так його зерно надії проросло в мені — не як колосок пшениці, а як розуміння людської стійкості, життєвої сили та пам’яті, переданої через покоління. Я зберегла зерна історії, щоб засіяти їх у сьогоденні, з надією, що з них проросте якесь невідоме майбутнє, яке зараз поливається кров’ю війни. Ми бережемо зерно для посіву в очікуванні побачити весняне сонце, адже надія — це наш незламний устрем до життя!» — сказала Йона Тукусер.

  Головна героїня документального фільму Йона Тукусер

 Зерно з Бессарабії

Документальна стрічка «Йона. Голодне марення» розповідає про трансформацію художниці Йони Тукусер, яка через мистецтво досліджує тему штучного голоду 1946—47 років. Автори фільму показують, як особисті трагедії та національна пам’ять переплітаються у творчості художниці, яка понад десятиліття бореться за правду про трагедію 1946—1947 років, досліджуючи той штучний голод і його наслідки для українських болгар.

Над створенням фільму «Йона. Голодне марення» працювала команда Департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного. Стрічку створювали: Олена Кривенко — авторка та режисерка; Надія Стадницька — редакторка; Юнус Сейтаблаєв, Микола Зоценко — оператори-постановники; Надія Діновська, Руслан Кузьгов — оператори; Сергій Петренко, Олександр Грідін — звукорежисери; Олена Мамай — режисерка монтажу; Марія Харакоз-Лапаєва, Олена Кваша — лінійні продюсерки; Олена Адамчук, Оксана Мигаліско — літературні редакторки; Ігор Грицик — дизайнер графіки; Вікторія Польченко — акторка дубляжу; Анна Терзівець — гостьова редакторка; Поліна Чечкова — колористка; Анастасія Гудима — продюсерка та керівниця.

  • Читайте також: «Капеланство не має статі»: Суспільне презентувало документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі»

«У нас сьогодні особливе кіно, яке про пам’ять — колективну історичну й особисту. Через історію нашої героїні ви дізнаєтеся більше про Україну, національні спільноти та про болгар на її території», — розповіла перед переглядом фільму керівниця департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Анастасія Гудима.

 Керівниця департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Анастасія Гудима

Художниця Йона Тукусер близько 15 років створює серію картин «Голод». За цей час їй вдалося зібрати численні підтвердження загибелі близько 100 тисяч бессарабських і таврійських болгар під час штучного голоду 1946—47 років в Україні, а також понад 100 свідчень очевидців (лише в повоєнні роки у Бессарабії від голоду загинули 70 тисяч болгар).

«Слухаючи історію, реальну історію, у якийсь момент я починаю як творець, як художник далі трансформувати її у свій світ, який не є нереальним. Голод — це холод. Тому що немає енергії. Тіло холоне», — каже Йона Тукусер.

 Кадр з фільму «Йона. Голодне марення»

Йона Тукусер розповідає, що вперше з темою штучного голоду 1946—47 років в Україні зіштовхнулася, ще навчаючись у п’ятому класі. Тоді вчитель історії показав дітям фото та розповів про випадки канібалізму під час іншого голоду 20-х років. За її словами, у родині до того про це не говорили, так само як про цю трагедію не говорили й у селі.

«Цю фотографію я однією з перших потім відтворила на полотні. На ній зображені бабуся з дідусем, які продають людське м’ясо на ринку в Поволжі в 1921 році, де також був на той час голод. Знімок було зроблено в момент їх затримання міліцією, але опубліковано його було вперше лише у 1990 році в журналі “Родіна”. Це вразило мене до глибини душі. Мій інтерес до вивчення голоду посилило домашнє завдання того самого вчителя історії. Ми мали розпитати своїх бабусь і дідусів про те, як вони пережили голод 1946—1947 років у Бессарабії. І мої рідні вперше заговорили на цю тему. Вони розповідали мені жахливі речі — як усе село голодувало, як їли собак та кішок, і як усі, хто їв кішок, умирали. Вони розповіли мені, що люди волочилися дорогами знесилені, як привиди, падали та вмирали на місці», — розповідає Йона Тукусер про те, що стало поштовхом до роботи з темою.

Художниця Йона Тукусер народилася й виросла в селі Главані теперішньої Арцизької громади Одеської області, де живуть українські болгари. Главані та навколишні села постраждали через штучно створений голод 1946—1947 років. Історії родичів та односельців про страждання, які випали на долю людей у ті роки, перетворилися на творчий імпульс, який спонукав художницю до створення серії картин про голод і виживання. Після навчання в Ізмаїльському гуманітарному університеті та Національній художній академії у Софії (Болгарія) Йона Тукусер жила й працювала в Римі, Нью-Йорку та Лондоні. Художниця стала авторкою багатьох персональних виставок й учасницею низки міжнародних виставок у Болгарії, Україні та США.

Першу серію картин художниця створила у 2010 році у Софії, після закінчення художньої академії.  У 2017 році Йона Тукусер, уже живучи в Римі, створила свій проєкт «Голод» — серію картин, написаних на основі знайдених нею архівних документів в Ізмаїлі, Одесі, Болгарії, Румунії. Тоді її запросили взяти участь у науковій конференції Ізмаїльського університету, яка була присвячена голоду 1946—1947 років в Україні та Бессарабії, її підсумком стала спільна наукова стаття Йони й одного з професорів вишу на цю тему. Ця стаття стала предметом суперечки та ще одним поштовхом для художниці досліджувати тему голодоморів більш ретельно.

«Я почула, як один із викладачів спростовував мої докази з приводу того, що у Бессарабії у 46—47-му були випадки канібалізму, які мали місце у 1921—1923, 1932—1933 роках в Україні. Він звинувачував мене в тому, що я сама вигадала цей міф. Мене образили не їхні звинувачення, а те, що викладачі, вчені заперечували це, навіть не зробивши відповідного дослідження. Ось тоді в мені вперше виникло непереборне бажання захистити істину будь-що. Це спонукало мене самостійно провести дослідження в цій галузі як науковиці, історикині. Я поставила собі за мету знайти відповідь, чи був у Бессарабії канібалізм у 46—47 роках», — розповідає Йона Тукусер.

З 2018 року вона починає збирати та записувати на відео інтерв'ю з свідками голодомору,  продовжує дослідницьку роботу в місцевих архівах, щоб відтворити історичну правду про штучний голод 1946—47 років у своїх картинах. Йона Тукусер повернулась у рідне село у 2021 році, де переобладнала батьківський будинок під майстерню і завершує роботу над серією картин «Голод».

 Кадр із фільму «Йона. Голодне марення»

Авторка та режисерка стрічки Олена Кривенко сказала, що хотіла б, щоб про творчість і про місію Йони Тукусер дізналося якомога більше людей, адже темі голоду художниця присвятила майже 15 років свого життя. «Складно було знімати, складно було монтувати, дуже багато перероблювали, сварилися. Можливо тому, що тема дуже непроста. За цей рік роботи ми з Йоною стали дуже близькі, мабуть, стали подругами», — сказала Олена Кривенко. «Ти мій голос», — відповіла режисерці Йона Тукусер.

 Художниця Йона Тукусер і режисерка Олена Кривенко

«Детектору медіа» Олена Кривенко розповіла, що з Йоною Тукусер вона познайомилася випадково, переглянувши сюжет регіональної редакції Суспільного. «Моя редакторка Надія Стадницька сказала: “Олено, подивися сюжет. Мені здається, це твоя героїня”. Історія мені здалася цікавою, ми зв’язалися з Йоною по зуму, вона сиділа у своєму сараї, де пише картини, ми довго спілкувалися. Врешті я сказала: “Йоно, я до тебе їду!”. І з того моменту я почала її знімати», — говорить Олена Кривенко.

  • Читайте також: Суспільне презентувало документальний цикл «Голодомор. Літописці»

У своїй творчості художниця також проводить паралелі між голодом 1946–1947 років та трагедією в окупованому Маріуполі у 2022 році, нагадуючи, що боротьба за свободу й гідність триває.

«Шестирічний хлопчик Ілля з Маріуполя, батьки якого були вбиті в перші дні війни в Україні. Цей малюк залишився в блокадному місті не лише без найближчих людей, а й без їжі. І, перебуваючи в бомбосховищі, від голоду він почав їсти іграшку свого друга, щоб не померти. Коли місто звільнили українські захисники, Ілля знайшов сім’ю в Києві. Так, усе гаразд у малюка. Але це повторилося. Знову повторився злочин проти людяності у нашій країні», — розповідає Йона Тукусер.

 Кадр із фільму «Йона. Голодне марення»

Картини Йони Тукусер є свідченнями, які розкривають правду про штучно створений голод. Кожна картина — це окремий сюжет, на якому зображена реальна трагедія, яку художниця почула від свідків тих подій чи знайшла в архівах. Унікальною є техніка картин, вони створені віником і виконані в обрамленні обпаленого дерева. Їх вона створює у своїй майстерні в рідному селі, в оселі, де колись жила її родина.

«Вона приїхала в будинок, де давно ніхто не жив. Працювала під час війни. Їй було страшно, але вона все одно приїхала в це село. А ми приїхали десь через місяць до неї. Кілька разів їздили знімати. Загалом більш ніж рік знімали її роботу», — розповіла авторка та режисерка фільму Олена Кривенко.

  Авторка та режисерка фільму Олена Кривенко

Правду про штучні голоди в Україні за допомогою своїх картин Йони Тукусер хоче розповісти всьому світу. «Голод — центральна лінія у моїй творчості. Тому що голод — це злочин проти людяності, якого не можна допускати надалі», — пояснила Йона Тукусер. Її виставки відбулися на міжнародних майданчиках, зокрема в Україні, Болгарії, Польщі, Римі, Англії та США. Цьогоріч Йона Тукусер представила свої роботи у Європарламенті на виставці «Голод», привертаючи увагу міжнародної спільноти до злочинів Росії як у минулому, так і в сучасності.

 

«Ми поки не даємо фільм ні на телебачення, ні в ютуб. Я дуже хочу відправити його на фестивалі. Коли ми його знімали, розуміла, що це фільм не для широкого загалу, це авторське кіно. Хочу, щоб його побачили в Болгарії. Хочемо продемонструвати його на фестивалях документального кіно класу А. Зараз Йона хоче зробити виставку у Римі — сподіваюся, в цей час фільм поїде на фестивалі та, можливо, здобуде якісь нагороди», — поділилася подальшими планами щодо фільму Олена Кривенко.

Після прем’єрного показу документального фільму «Йона. Голодне марення» у Києві глядачі довго аплодували, а потім ще довго не відпускали головну героїню. Фотографувалися на згадку, обіймалися, ділилися враженнями від стрічки та розповідали свої історії. Хто знає, можливо, вони теж стануть сюжетами до картин Йони Тукусер.

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Читайте також
Відбудеться прем’єрний показ фільму Суспільного «Йона. Голодне марення»
«Ціна українського хліба»: презентовано серіал Суспільного про українських аграріїв під час війни
«Капеланство не має статі»: Суспільне презентувало документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі»
Історична незворотність «Тисячолітньої війни»
Суспільне презентувало документальний цикл «Голодомор. Літописці»
До 90-х роковин Голодомору Суспільне презентує документальний цикл «Голодомор. Літописці»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Пророчество рун: Подробный гороскоп на неделю для всех знаков зодиака
Comments UA
2024-11-24T18:30:39Z
Почему ВСУ стоят на позициях "до последнего": бригадный генерал объяснил ситуацию на фронте на примере Авдеевки
Новости Украины
2024-11-24T18:30:17Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Зеленский: Россия должна ощущать последствия расширения войны
Хвиля
2024-11-24T18:27:18Z
Спецслужбы Венесуэлы окружили посольство Аргентины из-за скрывающихся там оппозиционеров
ZN UA
2024-11-24T18:25:38Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
На пике моды: какие ботильоны носить зимой 2024/25 — полный список
Marie Claire
2024-11-24T18:03:00Z
Современное и историческое: что почитать зимними вечерами
Фокус
2024-11-24T18:00:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Реформа МСЭК: как пройти пересмотр инвалидности по новым правилам
Хвиля
2024-11-24T17:48:48Z
Для тонкой талии: 7 полезных заправок для салата, от которых вы не поправитесь
Фокус
2024-11-24T17:30:49Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Севілья здолала Райо Вальєкано
Football.ua
2024-11-24T17:39:45Z
Перес: Я настроен относительно проекта Суперлиги оптимистичнее чем когда-ли
Корреспондент
2024-11-24T15:12:31Z
Фьюри показал свою форму за месяц до реванша с Усиком и дерзко обратился к украинцу
TSN
2024-11-24T14:51:24Z
Кривбас здобув мінімальну перемогу над Оболонню
Football.ua
2024-11-24T13:02:26Z
Звездный футболист допустил эпичный промах в Турции
ZN UA
2024-11-24T11:49:58Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Школьные столовые догоняют рестораны: учащимся предлагают блюда на выбор
Знай
2024-11-24T18:36:27Z
Стало известно, прототипом какой ракеты стал «Орешник»: неожиданные подробности
Comments UA
2024-11-24T18:33:03Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Главное за 24 ноября: новые цены на свет и газ, грабеж от ПриватБанка и отключение электричества за долги
Знай
2024-11-24T18:30:52Z
Польские фермеры начали протест на границе с Украиной: сколько продлится забастовка
Хвиля
2024-11-24T18:30:04Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Взрывы гремели в двух областях: РФ била ракетами и дронами, есть раненые
GlavRed
2024-11-24T16:33:43Z
В Киевской области обломки дронов повредили предприятие
Корреспондент
2024-11-24T16:33:15Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Сумской области во время пожара погиб мужчина
Корреспондент
2024-11-24T15:51:04Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как почистить духовку до блеска: 6 лайфхаков перед праздничным сезоном, которые сэкономят время
Marie Claire
2024-11-24T18:31:23Z
Идеальное решение: пара пенсионеров решила переехать жить на лайнер вместо покупки дома
Фокус
2024-11-24T18:21:11Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Гром среди ясного неба: почему мы влюбляемся в других, когда кажется, что в текущих отношениях все хорошо
Marie Claire
2024-11-24T16:09:22Z
Один из близнецов стал веганом, а другой ел мясо: как это повлияло их здоровье
Фокус
2024-11-24T15:30:39Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
СМИ: GeForce RTX 5090 будет очень дорогой — NVIDIA попросит за новую флагманскую видеокарту не менее 1900 долларов
GameMag
2024-11-24T17:18:40Z
EA закроет серверы MMA-симулятора EA Sports UFC 3
GameMag
2024-11-24T17:06:42Z
Создатели хоррора The Callisto Protocol приступили к работе над новым проектом на Unreal Engine 5 — будет кооператив
GameMag
2024-11-24T17:06:36Z
Первый патч для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl пообещали выпустить на следующей неделе
GameMag
2024-11-24T17:02:36Z
Как найти потерявшийся смартфон Android: 3 способа, которые помогут пользователям
Фокус
2024-11-24T17:00:35Z
Аудитория Sea of Stars превысила 6 миллионов человек
GameMag
2024-11-24T16:40:53Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Миллионы на тачки: топ элитных авто таможенников, бросающихся в глаза всем
TSN
2024-11-24T18:21:09Z
Заправлять машину лучше в это время суток: 4 правила для автомобилей на газе
UAToday
2024-11-24T12:33:32Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z