Головне із матеріалу:
В Україні повідомили, що країна-агресорка Росія створила два заводи з виробництва характерних дельтакрилих безпілотників Shahed 136, які в Москві називають "Герань-2", в Татарстані, приблизно за 800 миль від кордону з Україною.
За словами джерела в уряді в Києві, виробництво дронів складає "сотні на тиждень". Безпілотники часто запускають в Україну, як тільки вони готові. Хоча їх легше збити або нейтралізувати порівняно із високошвидкісними ракетами, але вони зв’язують протиповітряну оборону країни і можуть завдати серйозної шкоди 50-кілограмовою боєголовкою, коли досягнуть цілі, йдеться у виданні The Guardian.
"Росія постійно модифікує безпілотники, намагаючись зробити їх більш смертоносними. Раніше цього місяця українські військові опублікували відео термобаричної боєголовки, яка під час детонації створює вогняну хмару з температурою близько 2000 градусів і вважається особливо смертоносною, якщо вибухає всередині будівель", - йдеться у матеріалі.
Відомо, що у жовтні в Україну було запущено 2023 безпілотника Shahed, що є рекордом за даними київських військових. Дані минулого тижня свідчать про те, що рівень нападів залишається таким же, причому атаки на Київ і великі міста відбуваються майже щоночі, втомлюючи цивільне населення.
Українські військові джерела повідомляють, що також ведуться роботи з впровадження штучного інтелекту для створення "роїв безпілотників", за допомогою яких шахіди спілкуються і координують атаки таким чином, щоб подолати протиповітряну оборону. Однак неясно, наскільки ефективною може виявитися ця технологія.
Атака РФ по Україні - останні новини
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, що
Що таке дрон Shahed
Літак-снаряд іранського виробництва із заявленою дальністю польоту до 2000 км (за іншими даними 1000 км). Іранські дрони, під назвою "Герань-2", широко використовуються під час ударів російських окупантів по мирних містах України. За деякими даними у 2023 році РФ почала застосовувати версію дрона власного виробництва, пише Вікіпедія.
Більше цікавих новин: