Правоохоронці Сумської області діляться, що лише за останню добу троє громадян постраждали від дій зловмисників. Одна з жінок хотіла на роботу за кордоном, але потрапила на гроші.
Дедалі частіше почали з'являтися повідомлення про шахрайство в мережі. Українців розводять на великі гроші в інтернеті. У поліції Сумської області розповіли про деякі методи зловмисників.
Лише за останню добу в регіоні зафіксували трьох постраждалих від злочинних дій аферистів. Двоє з них втратили гроші під час купівлі та продажу товарів, а ще одна жінка довірилася людині, яка нібито мала влаштувати її на роботу за кордоном.
1 інцидент. 17-річний хлопець намагався купити ноутбук за допомогою маловідомого інтернет-магазину. Вартість товару — понад 19 тисяч гривень і після того, як він оплатив неіснуючий товар наперед, надіславши на банківські картки гроші, нічого у відповідь не прийшло.
2 випадок. У Роменському районі 22-річна жінка продавала магнітолу і так званий покупець зробив усе для того, щоб усі гроші з банківської картки були списані.
"Через злочинні дії шахрая, який нібито намагався придбати в неї магнітолу, вона втратила 4 550 гривень. Гроші списали з її картки після того, як були введені банківські дані, що є конфіденційними", — йдеться в повідомленні правоохоронців.
3-тя схема афери. Стався інцидент із 58-річною мешканкою Охтирки, яка перерахувала 4 700 гривень невідомому користувачеві в мережі, який через сторінку в соціальній мережі Facebook пообіцяв їй працевлаштування за кордоном.
Гроші нібито потрібні були для того, щоб оформити всі документи, але в один момент аферист зник.
За всіма заявами від постраждалих громадян поліція відкрила кримінальні провадження за статтею 190 "Шахрайство". Українцям радять бути більш уважними та обережними у своїх діях, щоб не потрапити в тенета аферистів.