MY.UAНовини
Херсонський режисер Сергій Павлюк: «Росіяни на допитах постійно примушували нас відновити роботу театру. Для них це було символом»
Херсонський режисер Сергій Павлюк: «Росіяни на допитах постійно примушували нас відновити роботу театру. Для них це було символом»

Херсонський режисер Сергій Павлюк: «Росіяни на допитах постійно примушували нас відновити роботу театру. Для них це було символом»

Режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк розповів про життя в окупації, творчість під час війни та роль театру в часи бойових дій.

— Сергію, в нас є декілька спільних знайомих і вони мені казали, що ви дуже крутий режисер. А ви самі себе ким вважаєте?

— Інколи я вважаю себе досить посереднім режисером. Через це, з поради своєї доньки, навіть почав працювати з психотерапевтом, який переконує мене, що я повинен собі дякувати й хвалити себе. Я дуже прискіпливий і до себе, і до своєї роботи. Я розумію, що, на жаль, у цьому світі нічого досконалого немає. Але я трохи загнав себе в цей кут, коли завжди був собою незадоволений. Якщо оцінювати у відсотках, то я задоволений собою, своєю роботою десь на 20–30 відсотків. Це наслідок особливості роботи з людьми.

У мене є кум, режисер Дмитро Андріянов. Так от я, на відміну від нього, дуже погано працюю з людьми. Певний період я був дуже деспотичний. Це зараз я потроху почав мінятись. Я стаю дуже нетерплячий, коли люди, які отримають зарплатню, закінчили театральний виш, повинні постійно розвиватися, — просто сидять і нічого не роблять, нічого не прагнуть. Для мене робота і професія — це дві великі різниці. Це найбільше дратує, коли ти довіряєш людині, тому що вважаєш її професіоналом, а вона не є професіоналом і не прагне ним бути. І в такій ситуації ти стаєш трішечки неадекватним. Тому я певний час був таким собі Карабасом Барабасом щодо акторів.

Сергій Павлюк

— А коли почали мінятися? Вже під час повномасштабного вторгнення чи до?

— Ще до великої війни. Я вже десь останні п’ять років працюю над собою. Для мене завжди на першому місці була режисура. Потім — друзі. І вже тільки потім — сім’я. Саме у театрі я бачив сенс свого життя. У мене п’ятеро дітей, а оскільки я насправді дуже вимогливий і до себе, і до акторів, то часто приносив роботу додому. Тому вважаю, що старшим донькам через це не дуже пощастило з батьком. Меншим донькам, оскільки я почав змінюватися, було вже набагато краще.

— Проте багато акторів, які працювали з вами, доже добре про вас відгукуються. Наприклад, Олександр Мельник, який нещодавно зіграв головну роль у серіалі «Батя», казав, що ви були першим режисером, який повірив у нього саме як у драматичного, а не комедійного актора.

— Саша певний час був просто некерованим. У нього колосальна енергетика, яку він сам не міг контролювати. І це був його найбільший мінус, із яким я постійно боровся. Саша починав свою виставу, свою роль зі стовідсотково задіяною енергією. І так само її закінчував. Тобто у ролі у нього не було розвитку. І це було найгірше для такого актора. Але він дійсно дуже потужний актор і у мене на нього були великі плани. Але так сталося, що ми розбіглися. До речі, ми плануємо незабаром впустити спільний продукт у київському ТЮГу, якщо все у нас вийде.

— Ви казали, що вирішили піти до психотерапевта за допомогою. А чому не до друзів? Адже друзі у вас стоять на другому місці після роботи, тож можна було сподіватися, що вони допомогли б вам якось скоригувати свою поведінку та ставлення до життя і роботи.

— Ви знаєте, у мене в житті не так уже й багато було справжніх друзів. А з урахуванням того, що я постійно у русі, що я кілька разів переїжджав, то здебільшого моїх друзів не було поряд зі мною, коли вони мені були потрібні. З тим же Дмитром Андріяновим ми дуже великі друзі. Ми товаришуємо багато років ще з того часу, як разом навчалися. Він мій кум — він хрестив мою другу доньку. Але, на жаль, ми бачимося десь приблизно раз на рік. Зараз дуже складно знайти час, щоб просто зустрітися. У нього свої проблеми й робота, у мене — свої. Інколи ми телефонуємо один одному, але цього недостатньо. Коли людина постійно поряд, тоді їй можна періодично вибалакатись. Якщо чесно, то я і не відчував потреби у послугах психолога, це донька мене змусила до нього піти. Для мене краща терапія — це саме режисура. Я там себе очищаю. Знаєте, як кажуть: драматург пише про себе, режисер ставить по себе, актор грає себе, а глядач дивиться про себе. Тому в кожній виставі я через акторів викриваю якісь свої особисті проблеми, прошу вибачення за щось. У мене в кожній моїй виставі присутня тема вибачення за якісь вчинки.

Сергій Павлюк

— У Херсонському театрі завжди в репертуарі було багато моновистав. Чому ви робили акцент саме на цьому жанрі?

— Бо для акторів це колосальний вишкіл. Це те, де ти ніяк не збрешеш. На великій сцені ти можеш сховатися за сценографією, світлом, музикою, за партнерами. За партнерами — особливо. А у моновиставі твої партнери — це глядачі й ти повинен їх переконати, що ти не брешеш. Ти мусиш змусити їх переживати разом із персонажем, якого ти граєш. Тому у мене через моновистави проходили всі актори у театрі. Це справді дуже складний жанр. Коли глядач сидить від тебе на відстані метра, то треба в собі шукати щось таке особливе, щоб змусити його повірити тобі.

— Але ж глядачі у нас не так щоб дуже вітали цей жанр. І для театру, в репертуарі якого є багато моновистав, є певний комерційний ризик, що люди просто не прийдуть на них.

— Звісно. Якщо ти хочеш мати потужну комерційну виставу, ти намагаєшся залучити театральних зірок. І це дає результат. Проте у нас у Херсоні є невелика сцена у театрі — лише на 70 глядацьких місць. Але вона працює зокрема й на велику сцену. Тому що, якщо ти відкриваєш актора на цій малій сцені у моновиставі, то він тоді виходить на велику сцену вже якіснішим і семимильними кроками стрибає по різноманітних образах. Тому ця мала сцена у нас більшою мірою виконувала функцію навчального майданчика, аніж була орієнтована на якісь комерційні результати. Саме на малій сцені у моновиставі ти як режисер розкриваєш потенціал актора, якій потім буде збирати повні зали на великій сцені.

— Чому ви після звільнення Херсона від російських окупантів вирішили повернутися до міста попри постійні обстріли та близькість лінії фронту?

— Тому, що Херсон — це моє місто. У мене там є власне подвір’я, де мої діти посадили дерева. Та я й сам проріс там корінням. Я маю відповідальність за театр, у якому я працюю. Театр — це моє місце роботи, це моє місце сили.

Сергій Павлюк на моновиставі «Буде тобі враже так, як відьма скаже»

Росіяни, коли захопили місто, то на допитах постійно нас примушували відновили роботу театру. Для них це було дуже важливо, щоб у місті працював театр. Це для них такий своєрідний символ нормального життя. Для них театр, який працює, — це як лакмусовий папірець, який повинен був показати, що все гаразд. Вони таким чином хотіли сказати: «Дивіться: місто — ціле, театр — цілий, на відміну від Маріуполя, який не ми бомбили».

— Ви повернулись один чи з родиною?

— Ні, я повернувся один. Зараз родина живе у друзів під Києвом. Родину я і так під час окупації неодноразово ставив під удар. І я цього собі дотепер пробачити не можу.

— Чи багато в Херсоні людей пішло на співпрацю з росіянами?

— Не так уже й багато. Не більше, ніж в інших окупованих містах. Херсон і херсонці мене приємно здивували. З 4 по 20 березня ми постійно виходили на мітинги, показували всім, що Херсон — це українське місто, і без зброї протестували проти окупації. І, до речі, не тільки в Херсоні, а й в області. І це було дійсно потужно.

— Після того, як уперше «поспілкувалися» з російськими спецслужбами, був якийсь внутрішній страх, коли знову виходили на мітинги?

— Та ні. У тому то й проблема була, що у мене не було страху. Мені було більш цікаво, що буде далі, що вони можуть зробити? Починаючи з першого допиту, коли я туди потрапив, я поводився зухвало й нахабно, розмовляв винятково українською мовою. Тобто взагалі ніякого страху не було. Можливо, справді треба цю проблему пропрацювати з психотерапевтом? І це було не геройство. У мене якось автоматично ввімкнулася моя професія. Мені як режисеру було цікаво за ними спостерігати, як вони себе поводять, як вони реагують на твою поведінку, як вони намагаються тебе «розколоти», як вони ставлять провокаційні запитання. І так на першому допиті, другому, третьому… Але мені просто пощастило. Все могло бути значно гірше. Коли мене вже почали звинувачувати в роботі на СБУ, то у них були певні сумніви: або я дійсно якийсь агент СБУ, який добре маскується, або я реально ідіот, якому просто все цікаво. Тому що, знаючи ситуацію з іншими людьми, які потім потрапляли «на підвал», де їх катували, — поводитися так на допитах із мого боку було щонайменше неправильно. У них там постійно були ротації, кожного разу мене допитували інші. І якось на четвертому допиті я кажу їхньому слідчому: «Ну подумайте, хіба я як агент СБУ міг би прийти до вас з увімкненим телефоном, паспортом і бородою, заплетеною тризубом?». Він подивився на мене і каже: «Так это вы были? У нас про вас уже легенды ходят». Дуже багато різних гидотних речей мені говорили, «підвалом» погрожували, але, на щастя, так на «підвал» і не відправили.

Сергій Павлюк поряд з обстріляним росіянами будинком у Херсоні

— Чим зараз живе Херсонський театр? Скільки людей у ньому працює?

— На жаль, значно менше, ніж було до повномасштабного вторгнення. У нас тоді було 235 співробітників. Зараз ледве набереться 50. Більшість розкидана Україною й іншими країнами. Ми почали працювати з 17 листопада, одразу після звільнення Херсона, і відкрили тоді резиденцію Святого Миколая, а я вперше у життя його грав. Ми приймали дітей і дарували їм подарунки від волонтерів. А далі почали ставити невеличкі концертні програми, моновистави. По можливості співпрацювали з театрами, які розташовані поряд із нами. З Миколаївським академічним театром ми за минулий рік спільно випустили три постановки: мюзикл для сімейного перегляду «Котигорошко проти вікінгів», пластичну драму «Катерина» за поемою Тараса Григоровича Шевченка й сучасну драму про окупацію Херсона — «Перевізник». У Херсоні ми випустили три моновистави й більш як десяток досить потужних концертних програм, які показуємо в театральному хабі в укритті. Працюємо. Їздимо на гастролі, показуємо наші вистави, розповідаємо про Херсон, як він пережив окупацію.

— Я бачив вашу моновиставу «Буде тобі враже, так, як відьма скаже» про окупацію Херсона, дивився на актрису, яка в ній грає, Олену Галл-Савальську — і не міг собі уявити, що вона відчуває кожен раз граючи цю виставу. Адже вона сама все це пережила, бо була в окупації.

— Олена Ігорівна — народна артистка України та справді дуже потужна актриса. Нещодавно її висунули на здобуття премії імені Тараса Шевченка саме за роль у цій виставі. І я маю надію, що вона її отримає. Це буде приємно і це буде заслужено. Вона дійсно пережила цю страшну окупацію і її також схиляли йти працювати у театр, але вона відмовилася. Що вона переживає всередині себе, коли грає в цій виставі? Я не знаю. Наприклад, моїй доньці, яка була в окупації, дуже важко грати про це. Бо у неї був великий стрес. З урахуванням того, що їй лише 23 роки, вона ще по суті дитина, то для неї це було дуже сильним потрясінням. Тому коли ми граємо вистави про окупацію, то це їй дуже важко дається. А Олена Ігорівна нікому не каже і не показує, як вона все це переживає всередині. Можливо, їй дуже важко. Але вона досвідчена професіоналка та приховує це. Вона не ходила з жовто-блакитним прапором, не била себе в груди й не кричала, що вона українка. Але вона ще до вторгнення їздила до хлопців на схід із концертними програмами й робила це тихо, ніде цим не хизувалась і не афішувала це. А деякі наші «патріоти», які били себе в груди та з піною в рота доводили, які вони щирі патріоти, на жаль, перейшли на бік ворога.

  Олена Галл-Савальська у моновиставі «Буде тобі враже, так, як відьма скаже»

— Ви зізналися, що через вашу роботу вашим старшим донькам із вами як батьком не пощастило. І попри це, зараз ваша старша донька працює у вас у театрі. Як ви з нею вибудовуєте професійні взаємовідносини?

— Я дуже не хотів, щоб вона працювала у театрі, але так сталося… Це її вибір. Я зараз намагаюся бути спокійнішим у спілкуванні з акторами. Але до неї у мене вимоги набагато більші, ніж до інших акторів. Проте вона у мене розумниця, вона терпить, вона вибачає батьку за роботу. Тому що я дійсно дуже вимогливий до неї.

— Вона зараз мешкає в Херсоні?

— Ні. Вона зараз у Києві, але приїздить зараз до Херсона на постановку. У них уже були репетиції, а прем’єра буде в Миколаєві. На жаль, через обстріли ми не можемо грати у Херсоні на великій сцені вистави, де залучені троє і більше акторів. Тому наші великі вистави ми намагаємося возити по гастролях і грати в Миколаєві.

— Які ще є проблеми в Херсонського театру?

— Проблема з людьми. Їх не вистачає. Нещодавно наш провідний актор, заслужений артист України Руслан Вишневецький, маючи бронь, добровольцем пішов до Збройних Сил України й автоматично «посипав» нам весь репертуар. А у нас усього декілька акторів лишилося. Це його свідоме рішення і його можна за це поважати, але ми зараз маємо щось думати, щоб відновити репертуар, який ми тільки сформували.

— Ви якось сказали, що під час війни стали фаталістом. Тобто зараз живете за принципом «хай буде що буде»?

— Напевне що так. Знаєте, мене мій психотерапевт питає, чи прихиляюсь я під час вибухів, а я відповідаю, що ні. Він мені каже, що це дуже погано, а я відповідаю, що знаю це (посміхається). Коли в моєму житті відбуваються якісь важливі події, стресові ситуації, то я автоматично стаю максимально сконцентрованим, я не впадаю в паніку та приймаю якісь раціональні рішення. Коли почалася війна, я одразу прийняв рішення, що робити з сім’єю, куди треба їхати, куди треба що везти. Такі речі у мене виходять дуже гарно. Перед війною ми купили невеличкий будинок за містом. І коли росіяни на нас напали, я прийняв рішення, що краще сховати родину не в міській квартирі, а в цьому будиночку. Бо місто обстрілювали постійно. І обстрілюють. Уже після визволення міста, 16 листопада, були «прильоти» по вулиці, де розташована наша квартира. Тоді ракета прилетіла нам прямо у двір. Багато вікон у будинку повибивало — й у нас у квартирі вибило вікно в кімнаті сина. Іншого разу ракета влучила з другого боку будинку й вибухова хвиля вибила вікно в кімнаті доньки.

Родина Сергія Павлюка ховається в коридорі від російських обстрілів

Тож я вирішив, що нам безпечніше з родиною буде виїхати з міста. Бо там наш будиночок стоїть біля пустиря, поряд жодних вартих уваги об’єктів немає. І от 1 березня я стояв на вулиці, а у хатинці були мої діти — і прямо у мене над головою пролетіли дві російські ракети. Одна з них влучила за двісті мерів від мене в гаражі водоканалу, а інша пролетіла трохи далі й застрягла в порожньому баку для нафтопродуктів. Я тоді одразу побіг допомагати гасити полум’я. Там горів трактор, горіли машини. І саме в цей момент я зрозумів, що немає різниці, де ти перебуваєш, адже якщо тобі судилося померти, то ти помреш у будь-якому випадку. І саме з цього моменту я став фаталістом. За ці роки війни дуже багато було «прильотів» біля мене. І за двісті метрів, і за сто метрів, і за п’ятдесят метрів, і за квартал. Я вже втомився рахувати, скільки разів біля мене вибухали дрони або ракети. І я дуже спокійно до цього ставлюся. Раз ти чуєш свист, значить це не по твою душу. Мені здається, що зараз багато херсонців стало фаталістами й живе саме за таким принципом. Та й не тільки херсонців, а й більшість українців. Я коли йду Херсоном і в нас десь черговий «прильот», то бачу, що люди не ховаються, навіть не пригинаються. Це не дуже добре і це неправильно. Але, на жаль, так ми зараз живемо.

— Як люди сприймають ваші вистави про окупацію, які ви показуєте в різних містах України?

— Коли ми показуємо вистави про окупацію, про те, що ми пережили, то тут показником, напевне, є не аплодисменти, а емоційна складова. Ми проїхали з виставою «Буде тобі враже, так, як відьма скаже» всією Україною — й усюди були сльози на очах у глядачів. Це і сльози співчуття, і сльози катарсису, хоча я й не люблю це слово. Люди проходили разом із нами через це… Та й ми з кожною виставою знову проходили через пережите. Коли Херсон ще був в окупації, то ми в Києві випустили виставу «Не можна лишитися», яка складалася з п’яти історій акторських сімей, які, як і наша сім’я, якимось дивом вирвалися з окупації. У створенні цієї вистави брала участь моя старша донька. Я прийшов на виставу і мені було дуже тяжко. Я сидів ридав і ревів, як якийсь віл, бо побачив нашу історію очима моєї доньки.

Сергій Павлюк на фоні декорацій вистави «Буде тобі враже, так, як відьма скаже»

Я згадав свої «героїчні» вчинки на протестах проти окупантів, те, як я себе поводив, і що в ці моменти я чомусь узагалі не думав про сім’ю. І на виставі я побачив, як саме вони сприймали цю ситуацію, як вони це переживали… Це дійсно було дуже боляче… Так що сльози та сміх — це два головних показники сприйняття наших вистав про окупацію Херсона.

На тій же виставі «Буде тобі враже, так, як відьма скаже» люди не тільки плачуть, але й сміються. А значить, ми таки зробили непогану виставу. На мою думку, головна задача театру зараз — це терапія для людей. Саме театри зараз можуть соціалізувати людей, змусити їх вийти з хати, відірватися від телевізора, від комп’ютера, від свого телефону й думати про щось інше, а не тільки про свої проблеми, бути поряд з іншими людьми, чути живий сміх і бачити справжні сльози. Це найбільш дієва терапія.

Фото Віталія Баранника та з особистого архіву Сергія Павлюка

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Херсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Робота у Львові пропонується пенсіонерам: на якій посаді обіцяють зарплату від 30 тисяч
Политека
2025-04-05T08:31:08Z
Росіяни запустили по Україні майже сотню дронів, ППО збила ледь більше половини: подробиці нічної атаки
ZN UA
2025-04-05T08:27:56Z
Бронювання священнослужителів від мобілізації: які критерії та вимоги
24tv
2025-04-05T08:21:22Z
Армія США планує скоротити чисельність особового складу на 90 000 осіб
Antikor
2025-04-05T08:06:26Z
Чи може пенсія чоловіка перейти до дружини: у яких випадках це можливо
24tv
2025-04-05T08:03:00Z
Як назвати жителя Кременчука і чи є в нашій мові слово «бездіяти»? Десять запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T08:00:09Z
Німеччина непублічно фінансує доступ України до супутникового інтернету - Reuters
УкраинФорм
2025-04-05T07:54:02Z
"Серце розривається від болю": Зеленська та зірки емоційно відреагували на удар по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T07:30:11Z
У ФРН схвалили танковий проєкт Rheinmetall, KNDS і Thales
InternetUA
2025-04-05T07:22:31Z
У Києві стався транспортний колапс через закриття руху метро на червоній лінії
Украина Криминальная
2025-04-05T08:12:31Z
Росіяни захопли ще одне село на Донбасі і проводять передислокацію в районі Торецька: чи штурмватимуть Костянтинівку - ISW
ZN UA
2025-04-05T08:06:54Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-05T08:06:50Z
Погода в Україні 5 квітня
360ua.news
2025-04-05T07:57:37Z
На Сумщині окупанти 53 рази вночі та зранку відкривали вогонь
Antikor
2025-04-05T07:54:07Z
Україну посеред квітня накриє сніг і мороз: синоптики назвали дати
Telegraf
2025-04-05T07:45:44Z
Мінус 1390 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 5 квітня
24tv
2025-04-05T07:12:04Z
Зафіксовано просування росіян одразу на трьох напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-05T06:57:49Z
Генштаб: ЗСУ уразили чотири пункти управління РФ
1News
2025-04-05T06:51:26Z
Очільники Збройних сил Франції та Британії обговорили в Києві посилення України
Европейская правда
2025-04-05T08:31:50Z
Коментар посла США щодо удару по Кривому Рогу викликав обурення
360ua.news
2025-04-05T08:30:27Z
Адміністрація Трампа помилково розіслала українцям листи із наказом покинути США, — Reuters
Фокус
2025-04-05T08:27:41Z
Я не думаю, що якась європейська країна заарештувала б Нетаньягу за ордером МКС – прем’єр Бельгії
ZN UA
2025-04-05T08:24:29Z
Нові мита як удар по сімейному бюджету: як тепер подорожчає гардероб Меланії Трамп, — ЗМІ
Фокус
2025-04-05T08:21:50Z
Як митні війни Трампа позначаться на доларі: інвестбанкір дав важливу пораду українцям
24tv
2025-04-05T08:15:45Z
Трамп може запропонувати країнам, які постраждали від підвищення мит, угоду з купівлею «вхідного квитка»
Antikor
2025-04-05T08:12:25Z
Чи зможе Україна відстояти своє місце в НАТО у рішенні саміту Альянсу в Гаазі
Европейская правда
2025-04-05T08:04:00Z
Ексміністерка, колишні урядовці і… однокласник. Усі радники прем’єра Шмигаля
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T08:00:39Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T08:15:35Z
Серіал каналу ICTV2 «АТП Перевізники» отримає 2-й сезон
Детектор М
2025-04-05T07:21:30Z
Музикант Андрій Литвинок зник безвісти на фронті: мобілізувався в серпні 2024 року
Antikor
2025-04-05T06:51:50Z
Джейсон Момоа, свиноподібні орки та кубічна країна чудес: рецензія на фільм "Майнкрафт"
Фокус
2025-04-05T06:01:17Z
У Києві пішов сніг. Ірина Білик влаштувала погодну аномалію у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T05:42:07Z
Британський гуморист Рассел Бренд відреагував на звинувачення у сексуальному насильстві
Комсомольская правда
2025-04-05T05:19:07Z
Емінем вперше став дідусем
Комсомольская правда
2025-04-05T05:15:22Z
Де зараз Наталія Валевська, яка виступала на Антимайдані, а сьогодні мріє про материнство
24tv
2025-04-05T04:03:50Z
Актор Дмитро Ярошенко пояснив втечу за кордон: Реалізовував «важливий проєкт»
Antikor
2025-04-04T21:45:54Z
Мюллер оголосив про відхід із Баварії наприкінці сезону
Football.ua
2025-04-05T08:31:10Z
Ліверпуль знайшов заміну Александер-Арнольду в Бундеслізі
Football.ua
2025-04-05T08:22:56Z
Бостон Селтікс встановив абсолютний рекорд НБА: ефектне відео
24tv
2025-04-05T08:21:01Z
Прихильнику війни Садулаєву відмовили у візі – він пропустить чемпіонат Європи з боротьби
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T08:00:56Z
Луїс Енріке — про оновлений КЧС: Це захопливий формат, який буде цікавий вболівальникам
Football.ua
2025-04-05T07:54:50Z
Українські дзюдоїсти стартують на етапі Кубка Європи в Хорватії
УкраинФорм
2025-04-05T07:54:34Z
Став відомий склад збірної України з футзалу на вирішальні матчі відбору Євро-2026
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T07:54:18Z
Свілар: Гравці Роми попросили Раньєрі залишитись ще на один сезон
Football.ua
2025-04-05T07:54:18Z
Непереможний боксер заявив, що хоче побитись із Усиком та Джошуа
24tv
2025-04-05T07:36:42Z
Податкова почала отримувати дані про перекази на рахунки громадян, які продають товари через інтернет
Antikor
2025-04-05T08:30:12Z
Бразильський яєчний гігант купує виробника в США
AgroPortal
2025-04-05T08:30:10Z
Сума боргу не важлива: кому до кінця війни не відключать світло
Telegraf
2025-04-05T08:18:50Z
Після двомісячної паузи GDT фіксує зростання: що з молочних продуктів подорожчало
Agravery
2025-04-05T08:12:19Z
Україна перейде від копійок до шагів: НБУ готує поступову заміну монет
Antikor
2025-04-05T07:57:15Z
Закарпатський Хустський кар’єр з 68 гектарами землі та ліцензією до 2037 року виставлено на продаж
Antikor
2025-04-05T07:45:45Z
"Укрзалізниця" на великодні дні запустила додатковий потяг з Києва до Львова
Комсомольская правда
2025-04-05T07:37:48Z
Тарифи на воду зростають: нові ціни вже з 1 травня
Telegraf
2025-04-05T07:33:36Z
Подорожчання яєць у Харкові: ціни підскочили до рекордних максимумів і продовжують зростати
Политека
2025-04-05T07:31:02Z
Китайський гороскоп на завтра 6 квітня: Драконам - конфлікти, Козлам - образи
GlavRed
2025-04-05T08:27:28Z
Вона не "глазунья" – українською ця страва називається по-іншому
24tv
2025-04-05T08:15:38Z
Вийде такою, як у бабусі: рецепт улюбленої домашньої ковбаси на Великдень
24tv
2025-04-05T08:09:26Z
"Це неймовірно": мандрівник розкрив, де продають "найкращий у світі" десерт
24tv
2025-04-05T07:36:46Z
Не мийте голову в ці дні: змиєте увесь успіх і щастя
24tv
2025-04-05T07:30:06Z
Сезонні квіти VS імпортні: що обрати для весняного букета?
Фокус
2025-04-05T07:00:50Z
Кущі для найтемніших кутків саду: добірка рослин, що процвітають в тіні
24tv
2025-04-05T06:42:03Z
Хто зі знаків зодіаку у квітні посвариться з коханою людиною
24tv
2025-04-05T06:30:31Z
Не поспішайте до Великодня: коли настає найкращий час для посадки картоплі
Telegraf
2025-04-05T06:30:12Z
Понад 60 ударів: на Львівщині чоловік жорстоко побив пораненого під Бахмутом бійця
Фокус
2025-04-05T08:30:22Z
Чоловік віддав шахраям майже 100 тисяч гривень при пошуку роботи в інтернеті
InternetUA
2025-04-05T08:28:51Z
Захищала свою дитину до останнього: у Кривому Розі на дитмайданчику Росія вбила Віту Головко
24tv
2025-04-05T08:27:15Z
Росіяни обстріляли один із районів Дніпропетровської області: постраждали жінка та дитина
ZN UA
2025-04-05T08:22:45Z
Ракетний удар РФ по Кривому Рогу 4 квітня: кількість загиблих зросла до 18 людей
Лига
2025-04-05T08:15:42Z
Удар по Кривому Рогу. Трирічний Тимофійко не вижив
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T08:03:04Z
У російському Саранську після влучання БпЛА спалахнув оптоволоконний завод
Украина Криминальная
2025-04-05T08:00:51Z
Няня перевіряла, чи немає "монстра" під ліжком, а натрапила на бородатого чоловіка
Фокус
2025-04-05T08:00:39Z
На Харківщині вантажівка підірвалася на вибуховому пристрої: травмовано водія
Antikor
2025-04-05T07:54:57Z
Щоб отримати водійське посвідчення, українцям потрібно буде пройти ВЛК
Antikor
2025-04-05T08:09:45Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
В'єтнамські розробники представили вітчизняні дрони-камікадзе на оптоволокні, що працюють без GPS
InternetUA
2025-04-05T08:31:13Z
Другий шанс. Проблемний Boeing Starliner можуть відправити на орбіту вже цього року
InternetUA
2025-04-05T08:28:56Z
Астронавти SpaceX показали унікальне відео прольоту над полюсами Землі
Комсомольская правда
2025-04-05T08:09:33Z
Ажіотаж через фігурки Minecraft у McDonald's: що потрібно знати, щоб отримати бажану іграшку
24tv
2025-04-05T08:06:51Z
NASA вивчає гігантську аномалію в магнітному полі Землі, яка невпинно зростає
24tv
2025-04-05T08:03:13Z
Коли настане 2-денний робочий тиждень через ШІ і які професії під загрозою очима Білла Гейтса
24tv
2025-04-05T08:03:06Z
Microsoft захотіла повністю позбавити паролів Windows 11
InternetUA
2025-04-05T08:01:43Z
Аналітики підрахували, скільки коштуватиме iPhone після нових мит США
InternetUA
2025-04-05T07:31:06Z
Екіпаж Fram2 вперше зробили рентгенівське зображення в космосі
Antikor
2025-04-05T07:27:11Z
Водії були приголомшені: чоловік проїхався на ліжку містом
Фокус
2025-04-05T07:51:47Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Неймовірно барвистий G-Wagen: вражає зовні та ще більше вражає всередині
Топ Жир
2025-04-05T00:30:41Z
Найпотужніший двигун V12 для шосе їде не тими, від кого ви очікуєте
Топ Жир
2025-04-04T23:45:50Z
Чверть Омардеривых Збив З цим Інфініті для Американців
Топ Жир
2025-04-04T23:00:00Z
Для цієї Dodge Challenger заплатили $450,000
Топ Жир
2025-04-04T22:30:00Z
Hyundai та Genesis не підніматимуть ціни до червня, а потім всі ставки скасовано
Топ Жир
2025-04-04T22:00:35Z